WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - IW - wątek dyskusyjny/live
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest środa, 19 gru 2018, 02:42Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Re: IW - wątek dyskusyjny/live
PostNapisane: sobota, 10 mar 2018, 16:46 
Moderator
Data rejestracji na forum:
piątek, 6 lip 2012, 15:10
Ulubiona zawodniczka: Petra Cetkovska Petra Kvitova
Liczyłem na dwa szybkie sety u Petry, a ona męczyła się z Putintsevą ponad trzy godziny. Dobrze, że w ogóle udało się wytrzymać kondycyjnie ten maraton, bo obawiałem się, że w przypadku bardzo długiej rozgrywki Kvitovej może się skończyć paliwo w baku. Na całe szczęście tak nie było. Mecz był piekielnie trudny, Czeszka męczyła się ze swoją grą, ale najważniejsze, że przebrnęła rundę :ok: Teraz starcie z młodą Anisimovą i może być ciężko.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 10 mar 2018, 18:57 
Administrator
niedziela, 3 lip 2011, 08:12
Ulubiona zawodniczka: Angelique Kerber
Muszę zwrócić uwagę na Anisimova. Młoda gniewna z ogromnym potencjałem. Rozegrała z Pavlyuchenkova bardzo dobre spotkanie. Mocne uderzenia z głębi kortu, gdy miała czas i mogła ustawić się odpowiednio słała piłkę z niesamowitą mocą i Rosjanka nie mogła nic zrobić. Forehand funkcjonuje bez zarzutu, świetna praca nogami i dobre dozowanie mocy. Będę się jej przyglądał :)

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 11 mar 2018, 09:06 
Junior
niedziela, 20 paź 2013, 21:28
Ulubiona zawodniczka: Brak
I pomyśleć, że w 2016 roku nasza Iga pokonała Anisimową. Szkoda, że kontuzje zatrzymały trochę młodą Polkę.

Wróciła Williams i wróciły stare, beznadziejne zachowania. Okrzyki, mina cierpiętnicy. Nie mogę na to patrzeć.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 11 mar 2018, 18:49 
Administrator
Po wczorajszym deszczu dzisiaj mecze zaczynają się godzinę wcześniej co mnie bardzo cieszy ponieważ nie trzeba będzie zarywać nocy mając w myślach poniedziałek :oh:
Na pewno skupię się na dwóch meczach. Sabalenka z Vondrousovą. Dwie młode, bardzo ambitne mogą zagrać ciekawy mecz. Wiadomo u Aryny różnie to bywa i zobaczymy jak będzie.
Kolejny mecz to Stephens z Azarenka. Sloane jeszcze nie pozbierała się po ogromnym sukcesie a Vika w dołku prywatnym. Może bardziej chciałbym a by to był widowiskowy mecz niż można to sobie wyobrazić. Szału raczej nie będzie ale obie grac potrafią i może kilka akcji będzie godnych polecenia.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 11 mar 2018, 20:25 
Moderator Gier
środa, 25 sie 2010, 15:30
Ulubiona zawodniczka: Mona Barthel
Anisimowa dalej w gazie - teraz pokonana Kvitova, która pewnie odczuwała skutki tego długiego meczu z Putincewą. Szkoda, że załapałem się jedynie na piłkę meczową bo nie wiedziałem o wcześniejszym początku transmisji.

Oglądałem debla Azarenki z Sabalenką :oh: Trochę panie pokrzyczały na korcie i wyszarpały to zwycięstwo, mecz bez historii.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 11 mar 2018, 20:37 
Moderator
piątek, 6 lip 2012, 15:10
Ulubiona zawodniczka: Petra Cetkovska Petra Kvitova
Ten pierwszy mecz Petry nie wróżył niczego dobrego na przyszłość i dziś nie ma jej już w turnieju. Trochę obawiałem się Anisimovej, ale wierzyłem w to, że doświadczenie Kvitovej pomoże jej zamknąć to spotkanie w dwóch setach. Cóż, nie udało się, ale nie ma co rozdzierać szat. Warunki panujące w Kalifornii i te wolne korty na pewno nie premiują Petry i można było się spodziewać porażki na dość wczesnym etapie, tym bardziej, że rywalką była Amanda, która coraz odważniej poczyna sobie w dorosłym Tourze. W poprzedniej rundzie odprawiona Nastia, teraz Petra. Chyba rośnie Amerykanom nowy diament :)

HiperMarketa w niedzielę wolną od handlu nie dała większych szans Sabalence :oh:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 11 mar 2018, 21:15 
Administrator
^W USA chyba nie ma zakazu handlu :D

Strasznie tempa tępa nawierzchnia w Indian Wells. Tłuczki maja ogromne problemy z skończeniem. Sabalenka po kilku uderzeniach wreszcie wywalała więc domyślam się jak wyglądał mecz Kvitovej. Aż dziwi mnie, że Osaka dała radę wystrzelać Radwańska. Wiadomo, że Polka nigdy nie lubiła takich nawierzchni ale to Osaka rozdawała karty więc to musiał być jej dobry mecz.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 12 mar 2018, 08:00 
Wielki Szlem
sobota, 29 cze 2013, 22:20
Ulubiona zawodniczka: Goerges Radwanska Hantuchova
Azarenka nie sprostała Stephens. Nie jest to nic strasznego, bo jak wiadomo to pierwszy start Białorusinki po 8 miesiącach, a Stephens mimo słabszej formy ostatnio już w Acapulco łapała powoli wiatr w żagle.
W tym turnieju zdecydowanie dominują i zaskakują młode Amerykanki, których jest dużo w 3 i 4 rundzie.

Najciekawszy mecz to 3r Serena vs Venus. Panie łącznie mają 73 lata :oh: Na pewno to swego rodzaju precedens XD

Julka zagra z Sevastovą i powinna ten mecz wygrać, bo punkty z PM są jej bardzo potrzebne.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 12 mar 2018, 18:13 
Moderator Gier
środa, 25 sie 2010, 15:30
Ulubiona zawodniczka: Mona Barthel
Maciek napisał(a):
Aż dziwi mnie, że Osaka dała radę wystrzelać Radwańska. Wiadomo, że Polka nigdy nie lubiła takich nawierzchni ale to Osaka rozdawała karty więc to musiał być jej dobry mecz.

Z Vickery zagrała bardzo dobry mecz. Pod okiem Saszy poprawiła swoją agresję, czeka na odpowiedni moment do ataku i w dodatku jest bardzo zmotywowana sądząc po jej reakcjach. Będzie bardzo ciężka do pokonania Japonka tutaj.

Oglądałem też Marketę z Aryną, epickie były reakcje Czeszki po niektórych piłkach, kiedy to jak nie ona wydzierała się i machała piąstką :ryczy: Białorusinka jak to ona, pokazała całą gamę krzyków i wspaniale uzupełniały się z Marketą.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 12 mar 2018, 23:42 
Wielki Szlem
wtorek, 14 sty 2014, 17:09
Ulubiona zawodniczka: Alize Cornet_Magda Linette
Radwańska ostatnio przegrywa z zawodniczkami, które później robią co najmniej finał danego turnieju. Także Naomi - nie masz wyjścia. :cwaniak:
Aga & Rezai & Linette & Minella & Domachowska & Bacsinszky & Marino & Cornet & Ula & Buyukakcay & Kania & Martic & Fręch & Sakkari & Kawa

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 15 mar 2018, 18:22 
Administrator
Osaka chyba idealnie wczuła się w te korty bo jej gra jest bardzo przyjemna. Dobrze konstruuje akcje i co najważniejsze myśli. Wiadomo, że Pliskova obecnie nie jest w wybitnej formie ale dla chaotycznej Japonki jest to na pewno sukces no i pierwszy SF Premier Mandatory. Ciekawe jak poradzi sobie z Halep. Bo to już o wiele trudniejsze zadanie.
Kerber idzie po swoje. Duża impreza to i skuteczność lepsza. Teraz Kasatkina z którą Kerber nie ma najmilszych wspomnień. Rosjance idealnie pasuje ta nawierzchnia. Może ganiać rywalki po korcie i popisywać się efektownymi zagraniami więc i zwycięstwo Niemki nie jest aż takie pewne.
Carla po QF AO i tu osiąga QF i z Venus nie jest na straconej pozycji.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 15 mar 2018, 22:41 
Administrator
Kapitalny mecz Kasatkiny. Wreszcie pokazała, ze nie jest mdłym przebijadłem. W poprzednim roku w Moskwie urzekła mnie ta dziewczyna za waleczność, nienaganna technikę i mocną rotację. Wierzyłem, że stać ją na dobre wyniki i trochę aby trochę oddaliła się od naklejki drugiej Radwańskiej. Dzisiaj na prawdę Kerber nie miała nic do powiedzenia. Starała się jak mogła ale Kastkina czuła dzisiaj kort i zagrywała takie kąty, że się w głowie nie mieściło. Jak najbardziej zasłużone zwycięstwo Rosjanki i teraz albo będzie musiała zabiegać Venus albo nastawić się na długi, bardzo kątowy pojedynek z Suarez Navarro.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 17 mar 2018, 09:39 
Wielki Szlem
wtorek, 14 sty 2014, 17:09
Ulubiona zawodniczka: Alize Cornet_Magda Linette
No i miałem racje mówiąc, że Radwańska przegrywa ostatnio tylko z zawodniczkami, które robią później finał danego turnieju. :rotfl:
No i mamy ciekawy finał P. Mandatory. Trzymam kciuki za Naomi. Mimo, że nie przepadam za oglądaniem tego typu stylu gry to tenis Japonki wydaje się być bardzo przyjemny dla oka. Płynność uderzeń, idealny timeing i pod siatką wie jak się zachować. W jednym turnieju pokonać Sharapovą, Radwę, Pliskova i oddać trzy gemy liderce? Absolutnie należy się jej ten tytuł. Kasatkina niby nie gorzej. Bo kto by nie chciał pokonać Kerber, Wozniackiej, Stephens czy samej Venus, ale jednak agresywny styl Japonki bardziej mnie przekonuje. Jedziesz Naomi! :D
Aga & Rezai & Linette & Minella & Domachowska & Bacsinszky & Marino & Cornet & Ula & Buyukakcay & Kania & Martic & Fręch & Sakkari & Kawa

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 17 mar 2018, 15:37 
Moderator Gier
niedziela, 19 sie 2012, 15:00
Ulubiona zawodniczka: Maria Sharapowa
Venus wypuściła z rąk zwycięstwo. Była tylko dwie piłki od finału przy stanie 5-4 i 0-30 przy podaniu Kasatkiny, by wyrzucić trzy returny po drugim serwisie Rosjanki. Kasatkina ewidentnie była przestraszona i marzyła tylko o tym by serwis wylądował w karze serwisowym, ale Amerykanka się pośpieszyła. Wydaje mi się, ze ten maraton dał się we znaki Williams. W trzecim secie nie posyłała już tylu winnerów co na początku, a wkradły się za to bardzo proste błędy. Szkoda tej szansy, bo mogłaby wreszcie wygrać duży turniej.

Brawa dla Darii, która pokazała, że modyfikuje swój tenis. Odeszła od ciągłego przebijania topsinem i pojawiają się ataki po crossie z forehandu. Czapki z głów za kilka wyśmienitych skrótów w tym pojedynku.
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 18 mar 2018, 20:03 
Administrator
Jestem zaskoczony postawą Osaki jak i Kasatkiny. Osaka trzyma wymiany, konstruuje świetnie punkty, nie wali na oślep tylko spokojnie do przodu i co najważniejsze wytrzymuje akcje. Kasatkina za to masa dziwnych jak na Nią błędów. Brakuje mi w jej grze nonszalancji, tej zwariowanej młodej głowy, czasem z beznadziejnymi pomysłami ale za to pełną optymizmu. Kasatkina w ogóle nie gra skrótów, nie pokazuje bh z wyskoku a ni mało zjawia się pod siatką. Jak nie ona.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl