WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - Charleston - wątek dyskusyjny/live
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest środa, 19 gru 2018, 00:45Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Charleston - wątek dyskusyjny/live
PostNapisane: poniedziałek, 2 kwi 2018, 16:11 
Administrator
Data rejestracji na forum:
niedziela, 3 lip 2011, 08:12
Ulubiona zawodniczka: Angelique Kerber
Tutaj komentujemy zmagania pań w turnieju :oczami:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
 Tytuł: Re: Charleston - wątek dyskusyjny/live
PostNapisane: wtorek, 3 kwi 2018, 21:43 
International
sobota, 13 gru 2014, 19:54
Ulubiona zawodniczka: Elina Svitolina
Dla Schmiedlovej serwis na mecz to za mało, złamała się do zera.
6:3 w tie-breaku to też za mało, przegrała 5 punktów z rzędu.
:oczami:
Szczerze to wyłączyłam ten mecz przy stanie 4:3 dla Ajli w 3 secie bo to był taki shitfest na który nie dało się patrzeć. AKS same balony, a Ajla większość tych balonów w ogromne auty. Schmiedlova kiedyś potrafiła zaatakować, nigdy nie była big hitterką, ale pamiętam ten jej śliczny bekhendzik, a teraz... większa puszera od Kasatkiny, Wozniacki, Svitoliny i Halep razem wziętych w najbardziej puszerskich formach życia :oh:
Ta wygrana mogłaby dodać jej nieco pewności siebie, której z pewnością Aniołkowi brakuje, no ale oczywiście nie... :zdegustowany: Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że moja wiara co do jej powrotu do TOP50 z każdym takim meczem jest coraz mniejsza :(
Obrazek
:serce: :serce: :serce:

~ Cibulkova ~ Goerges ~ Sabalenka ~ Mladenovic ~ SVITOLINA ~ Schmiedlova ~ Kvitova ~ Mattek Sands ~ Garcia

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 4 kwi 2018, 10:22 
ITF
piątek, 14 sie 2015, 12:25
Ulubiona zawodniczka: A Radwanska_M Keys
^ Ale one grały chyba w Monterrey :oh:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 4 kwi 2018, 15:23 
International
sobota, 13 gru 2014, 19:54
Ulubiona zawodniczka: Elina Svitolina
^Tak, omg to ja to skomentowałam w wątku o Charleston?! :rotfl: Oczywiscie graly w Monterrey. Co do Charleston ogladalam wczoraj troche meczu Linette z Liu ktora w 1 secie wygladsla jak amatorka. A jednak wygrala mecz. Strach pomyslec co grala Magda :oh: troche przykra porazka, kolejna po wygrsniu 1 seta i to z taka rywalka... 4 porazka z rzedu?
Oj chyba w tym roku nie bedzie lekcji tenisa od Elinki Svitolinki na RG, chyba ze w 1 rundzie :p
Obrazek
:serce: :serce: :serce:

~ Cibulkova ~ Goerges ~ Sabalenka ~ Mladenovic ~ SVITOLINA ~ Schmiedlova ~ Kvitova ~ Mattek Sands ~ Garcia

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 4 kwi 2018, 22:28 
Moderator
piątek, 6 lip 2012, 15:10
Ulubiona zawodniczka: Petra Cetkovska Petra Kvitova
Petra nie zabawiła zbyt długo w Charleston chociaż po cichu liczyłem na to, że Czeszka osiągnie na zielonej mączce przyzwoity wynik. Pierwszy set dzisiejszego meczu z Pliskova całkiem udany, ale potem było już tylko gorzej. Dużo prostych błędów, gra na jeden strzał i fatalne statystyki. Tak naprawdę przebudzenie nastąpiło dopiero przy 1-5 w trzecim secie, ale na odwrócenie losów meczu było już za późno.
I taka ciekawostka. Krysia Pliskova przerwała serię zwycięstw Petry z tenisistkami z Czech. Kvitova wygrała aż 24 (!) mecze z rzędu że swoimi rodaczkami, a ostatnią porażkę z Czeszką poniosła w 2012 roku z Hradecką.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 5 kwi 2018, 08:32 
Wielki Szlem
sobota, 29 cze 2013, 22:20
Ulubiona zawodniczka: Goerges Radwanska Hantuchova
Faktycznie, Petra Czeszki regularnie sprowadzała do parteru, szczególnie Safarovą i Strycovą. A tu ta niepozorna leworęczna siostra taką niespodziankę sprawiła. Trochę zaskakujące, ale widać, że zawodniczki z czołówki mają tu spory problem aby się przyzwyczaić do tej nawierzchni, szczególnie po turniejach w Stanach. Wszystkie praktycznie się meczą bardzo i grają długie 3 setowe mecze.

Julia to wczoraj wgl grała straszliwie. Ten mecz powinien wyglądać 2-6 6-1 6-1, a przewagi 5-1 i 4-1 uciekały tak szybko że aż strach się bać, co by było jakby Ahn nie pomogła w tym 3 secie. Teraz starcie z Osaką, może trochę motywacja wzrośnie i Julia sprawi niespodziankę. W h2h 0:1 dwa lata temu wygrała Osaka w Cincinnati.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 6 kwi 2018, 16:42 
Administrator
Mączka się zaczęła i od razu ziemniaki budzą się z letargu :oh:
Bertens, Sevastova w QF. Kristina Pliskova też pokazywała rok temu, że na mączce grać umie. Cornet która okazuje się lepsza od koleżanki z reprezentacji Garcii. Trochę dziwi mnie jednak porażka Errani z Perą. Tak jak myślałem przejście na mączkę będzie dla Osaki dosyć zimnym prysznicem ale może przy odrobinie szczęścia zahaczy o jakiś QF.
Obecnie trwa chyba najciekawszy QF czyli Goerges z Kasatkina. Szału nie ma. Wszystko zależne od Niemki.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 8 kwi 2018, 20:04 
Administrator
Goerges konkretna dzisiaj. Chyba nikt lub mało kto stawiał ją w finale tego turnieju. Po ostatnich wynikach i małych kontuzjach raczej szukała ogrania. A tu proszę. Drugi set w wykonaniu Niemki perfekcyjny. Sevastova nie miała nic do powiedzenia. Goerges świetnie rozprowadzała rywalkę, grała po liniach kapitalnie dozując siłę. Nie wiem czy Bertens w finale może ją postraszyć :D

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 8 kwi 2018, 23:22 
Wielki Szlem
sobota, 29 cze 2013, 22:20
Ulubiona zawodniczka: Goerges Radwanska Hantuchova
Szokiem dla mnie jest że Julia ( wyłączając 2 seta z SF) grając taki tenis dotarła do finału w tym tygodniu. Powinna była przegrać już z Osaką, a jednak wygrała jeszcze z Darią a potem po solidnym meczu z Nastia. Finał był tragiczny, zupełnie nie mogą się odnaleźć jakby ją zjadła presja. Była sztywna jak kij. Nic nie funkcjonowało. Ale trudno się mówi, jestem trochę zawiedziony. Ale jednocześnie zaskoczony tym finałem bo po meczu z Ahn i fatalnych występach w Ameryce to chyba ostatnia rzecz jakiej można się było spodziewać po Goerges. Trochę mentalnie wydaje mi że że trzeba zrobić sobie odpoczynku. W ostatnich tygodniach wyglądało to źle czego skutkiem był ten finał. Teraz dwa tygodnie przerwy i Stuttgart. Także najważniejszy czas dla Julii, tam trzeba będzie dać z siebie wszystko i mam nadzieję że zresetuje się mentalnie i wróci z lepszym nastawieniem. :)

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl