WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - WTA Bucharest - wątek dyskusyjny live
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest piątek, 23 sie 2019, 14:59Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: WTA Bucharest - wątek dyskusyjny live
PostNapisane: wtorek, 17 lip 2018, 16:59 
Administrator
Data rejestracji na forum:
niedziela, 3 lip 2011, 08:12
Ulubiona zawodniczka: Angelique Kerber
Oczywiście Buzarnescu przechodzi 1R i moim zdaniem może tu osiągnąć życiówkę w WTA czyli tytuł. Bo jak nie tu to gdzie?
Jabeur ogrywa Begu oddajać jej 3 gemy co chyba jest małą sensacją pomimo ostatnio dobrych wyników Ons.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
 Tytuł: Re: WTA Bucharest - wątek dyskusyjny live
PostNapisane: czwartek, 19 lip 2018, 19:42 
Moderator
piątek, 6 lip 2012, 15:10
Ulubiona zawodniczka: Petra Cetkovska Petra Kvitova
Oglądałem początek pierwszego seta meczu Schmiedlovej z Siegemund i momentami aż oczy krwawiły przy wyczynach AKS :oh: Przepychanie piłki, bo trudno to nazwać serwisem i zupełny brak pomysłu na grę. Tak naprawdę Słowaczkę przy życiu trzymały tylko banalne błędy Niemki, która nawet w prostych sytuacjach potrafiła posłać piłkę na aut. Laura grała dużo ciekawiej, przejmowała inicjatywę, nie obawiała się podejść do siatki, ale to zdawało egzamin tylko w połowie, bo po świetnych akcjach popełniała banalne błędy. A Schmiedlova przebijała, przebijała i czekała na to co się wydarzy. Bodajże piąty gem trwał kilkanaście minut i wtedy chyba AKS uwierzyła, że nie stoi na straconej pozycji. Pod konie seta wyłączyłem, głównie ze względu na ciągłe przerwy spowodowane opadami deszczu i dość mizerny poziom widowiska :zdegustowany: Liczę na więcej ze strony Laury w QF.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 20 lip 2018, 11:06 
International
sobota, 13 gru 2014, 19:54
Ulubiona zawodniczka: Elina Svitolina
Niestety to prawda, meczu z Siegemund co prawda nie oglądałam, ale oglądałam ten wcześniejszy roallercoaster z Bogdan. No i cóż by tu dobrego o AKS napisać - może tyle, że walczyła do końca i nie zwiesiła głowy (choć myślałam, że tak zrobi, jak z 5-1 nagle zrobiło się 5-6 i serwis na mecz Bogdan). Tak poza tym, to wszystko zależało od Rumunki. Trafiała - punkty szły na jej stronę. Pudłowała - szły na stronę Anny... Bardzo biednie to wygląda :(
A wczoraj z tego co widziałam na livescore od tej deszczowej przerwy, Anna nie wygrała żadnego gema, mimo, iż z tego co czytałam, Siegemund miała problemy z barkiem i z dobrym serwowaniem. :/
Dziś liczę na Soranę, że wyrzuci slajsiarę Sevastovą. :oh:
Mihaela powinna tu wygrać swój pierwszy tytuł :)
Obrazek
:serce: :serce: :serce:

~ Cibulkova ~ Goerges ~ Sabalenka ~ Mladenovic ~ SVITOLINA ~ Schmiedlova ~ Kvitova ~ Mattek Sands ~ Garcia

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 20 lip 2018, 14:47 
Moderator
Laura dziś znowu odczuwa jakieś dolegliwości, bo często łapie się za udo i ma spore problemy z serwisem. W pierwszym secie Niemka grała dobrze, nie bała się ryzykować przy zagraniach i to przynosiło efekty. Siegemund miała nawet trzy piłki setowe, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Od stanu 5:4 40-0 Niemka przegrała trzy gemy z rzędu i w konsekwencji całego seta. Zresztą to nie pierwsza taka sytuacja w meczu, bo już kilka razy przy piłkach gemowych Laura dostaje jakiegoś dziwnego paraliżu.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 21 lip 2018, 15:38 
Moderator
Buzarnescu dziś więcej energii wkładała w okazywanie swojego niezadowolenia i dyskusje z sędziami niż w grę :oh: Rumunka grała przyzwoicie, ale popełniała za dużo błędów, aby pokonać regularną Martić. Petra bardzo dobrze serwowała i nie dawała Mihaeli zbyt wielu szans na przełamanie, ale sama miała też ogromne problemy z wykorzystywaniem break pointów. W pierwszej partii Chorwatka miała już 5:3 40-0 i trzy piłki setowe, ale wtedy na wyższy poziom weszła Buzarnescu, która wreszcie grała tak jak powinna, aby tego dnia nawiązać walkę z rywalką.
Druga partia to już sinusoida, w której główną rolę grała Buzarnescu. A to pretensje do kibiców, że za szybko zaczęli klaskać, a to kłótnie z liniowymi :cwaniak: Po przełamaniu w dziewiątym gemie Rumunka po prostu się rozpłakała, a błagalny ton jej trenera był idealnym podsumowaniem tego meczu.

Warto też wspomnieć o fajnych i konkretnych wejściach Sandry Zaniewskiej :ok:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 21 lip 2018, 17:53 
Junior
poniedziałek, 24 kwi 2017, 19:45
Ulubiona zawodniczka: brak
Daniel123 napisał(a):
Buzarnescu dziś więcej energii wkładała w okazywanie swojego niezadowolenia i dyskusje z sędziami niż w grę :oh: A to pretensje do kibiców, że za szybko zaczęli klaskać, a to kłótnie z liniowymi :cwaniak: Po przełamaniu w dziewiątym gemie Rumunka po prostu się rozpłakała, a błagalny ton jej trenera był idealnym podsumowaniem tego meczu.

Ona tak się zachowuje chyba w każdym meczu. Jeszcze nie oglądałem jej meczu bez cyrków. Nawet jak wygrywa to tez jej tak odwala. Wydaje mi się, że ona już tak ma i jakoś bardzo taki sposób bycia nie odbija się na jej grze. Pamiętam jak w Doha z 15 wyszła na 75 z Tsurenko a też rzucała się jak opętana.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 21 lip 2018, 18:14 
International
sobota, 13 gru 2014, 19:54
Ulubiona zawodniczka: Elina Svitolina
Oj Mihaela... jej tenis naprawdę miło się ogląda, ale zachowanie rodem z przedszkola. :zdegustowany: Nigdy nie wygra nic dużego jeśli będzie wpadała w ataki agresji/paniki tak szybko. Kolejny mecz jej ucieka przez właśnie takie zachowanie.
Pamietam jej mecz z Katie Swan, albo Boulter... chyba to była jednak Swan, na Wimbledonie, kiedy miażdżyła rywalkę a i tak roztrzaskała rakietę bo jeden punkt poszedł nie po jej myśli.
Szkoda, bo to kolejny przykład tenisistki, która nie wykorzystuje swojego potencjału ze względu na problemy mentalne.
Petra wygraj to proszę :oczami: Sevastova to zdecydowanie nie moja bajka. A Sandra naprawdę świetnie się sprawdza w roli trenerki. Za to Justyny z Mihaelą nie ma. Był za to jakiś mężczyzna. Czyżby to już koniec współpracy z Jegiołką?
Obrazek
:serce: :serce: :serce:

~ Cibulkova ~ Goerges ~ Sabalenka ~ Mladenovic ~ SVITOLINA ~ Schmiedlova ~ Kvitova ~ Mattek Sands ~ Garcia

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 22 lip 2018, 12:11 
Wielki Szlem
środa, 14 lis 2012, 18:21
Ulubiona zawodniczka: Caroline Wozniacki
Jegiołka rozpoczęła współpracę z Iriną Barą.
lukpol napisał(a):
Wydaje mi się, że ona już tak ma i jakoś bardzo taki sposób bycia nie odbija się na jej grze.

Myślę, że to się odbije w najważniejszych momentach, czyli finałach, ważnych meczach o poważną stawkę.
Martic nie z mojej bajki, ale szanuję ją za to, że po tylu kontuzjach potrafiła wrócić do finału WTA. W Malezji była drama i zawiódł organizm, tu pod tym względem nie powinno być problemów, a Sevastova ma skłonność przechodzenia obok meczu. Duża szansa na pierwszy tytuł.

Wozniacki ~ Stephens ~ Vekic ~ Mattek-Sands ~ Giorgi ~ Cibulkova ~ Cornet ~ Puig ~ Halep

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl