WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - WTA SEC Singapore - temat główny
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest poniedziałek, 19 lis 2018, 06:38Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Re: WTA SEC Singapore - temat główny
PostNapisane: środa, 24 paź 2018, 08:49 
Moderator
Data rejestracji na forum:
piątek, 6 lip 2012, 15:10
Ulubiona zawodniczka: Petra Cetkovska Petra Kvitova
^
Cierpliwa - bo w dłuższych wymianach wiedziała kiedy przejąć inicjatywę i robiła to gdy trafiła się okazja. Sama też w wielu gemach serwisowych "ustawiała" sobie Petrę dobrym podaniem. Skuteczna - bo te najważniejsze piłki wygrywała właśnie ona. Nie do zabiegania - też prawda, bo dzięki doskonałej kondycji w trzecim secie mogła sobie pozwolić na coraz więcej i kontrolować wymiany z podmęczoną Kvitovą :)
I zgadzam się z tym, że to był naprawdę dobry mecz. Sporo zwrotów akcji, ciekawych wymian. Dramaturgii też nie brakowało.
A Svitolina jeszcze nie ma pewnego awansu, bo jeśli Caro wygra z nią 2:0 Pliskova ogra Kvitovą, to z pierwszego miejsca wychodzi Czeszka a z drugiego Wozzy. Elinie do pełni szczęścia wystarczy jeden set.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 24 paź 2018, 16:17 
Nowicjusz
poniedziałek, 24 wrz 2018, 00:36
Ulubiona zawodniczka: Justine Henin
Bertens zdaje sie ,że będzie ,,czarnym koniem" turnieju.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 24 paź 2018, 20:35 
Wielki Szlem
sobota, 29 cze 2013, 22:20
Ulubiona zawodniczka: Goerges Radwanska Hantuchova
Jak dla mnie Kvitova prezentowała się słabo a oglądałem cały mecz i był tak nudny że momentami przymykały mi się oczy ze znużenia. Już dużo ciekawiej grały Pliszka i Elajn, aczkolwiek w 3 secie Karolina trochę odpłynęła i serwis przestał siedzieć.

Dziś za to naprawdę spoko mecz Slo i Kiki. Aczkolwiek Stephens zrobiła się ekstremalnie pasywna na tej nawierzchni, chociaż jeśli jest to sposób to czemu nie. Jednakże wolałem tą agresywniejszą Slo.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 25 paź 2018, 12:38 
ITF
piątek, 14 sie 2015, 12:25
Ulubiona zawodniczka: A Radwanska_M Keys
^Miałem zupełnie inne wrażenie co do tego meczu. Moim zdaniem ani Slo, ani Kiki nie zagrały na miarę swoich możliwości, a spotkanie stało na dosyć niskim poziomie. Co innego pierwszy wczorajszy mecz. Osaka i Kerber stworzyły fajne, emocjonujące widowisko. Szkoda tylko, że Japonka paroma głupimi błędami popełnionymi w trzecim secie zamknęła sobie drogę do zwycięstwa w tym meczu.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 25 paź 2018, 12:51 
Wielki Szlem
Woza i Svito będą się biły o wszytko także myślę że będzie to naprawdę spoko mecz.

A Kvitova byka w tym turnieju tylko statystyką. Już nawet nie zwracam uwagi na nią, bo odnoszę wrażenie że nie jest już groźną tenisistką w kontekście szlemów i dużych turniejów. Owszem 5 tytułów ale zaledwie Madryt to coś w tej grupie. A szlemy bardzo rozczarowujące. Wielka szkoda.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 25 paź 2018, 17:06 
Moderator
piątek, 6 lip 2012, 15:10
Ulubiona zawodniczka: Petra Cetkovska Petra Kvitova
Naprawdę interesujący mecz rozegrały Svitolina i Wozniacki. Obie starały się przejmować inicjatywę, nie bały się ryzykować i dzięki temu byliśmy świadkami naprawdę bardzo dobrego widowiska, przynajmniej dla mnie takie ono było. Na początku to Elina próbowała grać agresywniej, ale nie wychodziło z tego zbyt wiele i dzięki temu już w pierwszym gemie Caro miała trzy break pointy, które Svitolina obroniła w świetnym stylu. W pierwszym secie nie brakowało długich wymian, spektakularnych punktów i tak naprawdę mogło się tam znaleźć coś dla każdego fana tenisa. W jednym z kluczowych momentów tej partii Wozniacki wdała się w małą dyskusję z sędzią, sugerując, że Elina wydaje dźwięki dopiero po uderzeniu, a nie w trakcie. To chyba nieco rozzłościło Ukrainkę, która nawet serwowała na seta, ale nie wytrzymała presji.

W drugiej partii obie od początku grały na noże, bo obie wiedziały jaka jest stawka tego seta. W decydującym gemie więcej zimnej krwi zachowała co prawda Svitolina, ale muszę przyznać, że styl w jakim Caro broniła setowych (a właściwie meczowych piłek :oh: ) robił ogromne wrażenie. Pewność uderzeń, świetne wybory i konsekwencja w działaniach. Postawa Wozniackiej mogła się podobać :ok: Jak dla mnie był to jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy mecz w Grupie Białej. Szkoda tylko, że jedna z nich musiała po nim odpaść.

Postawy Kvitovej nawet nie chce mi się komentować. Od początku nie szło w tym Mastersie, ale teraz porażka ze Svitoliną nie jest tak bolesna, bo widać, że Ukrainka przygotowała się bardzo solidnie do tego turnieju i wyciągnęła wnioski z zeszłego roku. Petra swoją szansę straciła chyba we wtorek, bo gdyby pokonała Wozniacki to i ten mecz mógłby się potoczyć inaczej, a tak to po pierwszej partii chyba trochę motywacja zgasła, nawet jeśli wynik wskazywał na co innego. Celt też słusznie powiedział, że trafiająca i regularna Petra jest jedną z najlepszych na świecie, ale niestety te dni gdy wszystko zgra się do "kupy" zdarzają się ostatnio bardzo rzadko. Ja jednak nie dyskwalifikowałbym jeszcze jej szans na jakiś spektakularny sukces, bo z Kvitovą nigdy nie wiadomo :)

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 26 paź 2018, 13:35 
Wielki Szlem
Potwierdza się znany nam od wielu lat schemat że Angelika nie umie grać z zawodniczkami, które potrafią świetnie poruszać się w defensywie. Dziś Niemka jest bardzo zaangażowana, ale nie ma ja się dobrać do skóry Stephens. Nie ma tego elementu, w którym by się Niemka teraz zaczepiła.
Liczę że Slo wygra ten turniej mistrzyń, bo patrząc na całą 10 to ona i z charyzmy i z gry najbardziej nadaje się na liderkę. Gdyby tylko to zaangażowanie nie spadało tak często... To pewnie by już nią była.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl