WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - Dzień 8. - wątek dyskusyjny/live
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest środa, 11 gru 2019, 13:52Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Dzień 8. - wątek dyskusyjny/live
PostNapisane: niedziela, 21 sty 2018, 11:46 
Administrator
Data rejestracji na forum:
niedziela, 3 lip 2011, 08:12
Ulubiona zawodniczka: Angelique Kerber
Obrazek
Poniedziałek, 22 stycznia 2018

ROD LAVER ARENA 1:00
Madison Keys [18] - Caroline Garcia [8]
Nie przed 3:00
Su Wei Hsieh (TPE) - -Angelique Kerber [21]
Nie przed 9:00
ATP
Barbora Strycova (CZE) [20] - Karolina Pliskova (CZE) [6]

MARGARET COURT ARENA 1:00
Latisha Chan (TPE)/Andrea Sestini Hlavackova (CZE) - Hao Ching Chan (TPE)/Katarina Srebotnik (SLO)
ATP
Viktorija Golubic (SUI)/Nina Stojanovic (SRB) - Timea Babos (HUN)/Kristina Mladenovic (FRA) [5]
Nie przed 7:00
Simona Halep (ROU) [1] - Naomi Osaka (JPN)

SHOW COURT 2 1:00
ATP
Barbora Krejcikova (CZE)/Katerina Siniakova (CZE) [16] - Ekaterina Makarova (RUS)/Elena Vesnina (RUS) [2]
Kveta Peschke(CZE)/Henri Kontinen (FIN) [4] - Abigail Spears (USA)/Juan Sebastian Cabal (COL)
Latisha Chan (TPE)/Jamie Murray (GBR) [1] - Storm Sanders (AUS)/Marc Polmans (AUS)
Nie przed 8:00
Samantha Stosur (AUS)/Sam Groth (AUS) - Ekaterina Makarova (RUS)/Bruno Soares (BRA) [3]

SHOW COURT 3 1:00
Gabriela Dabrowski (CAN)/Yifan Xu (CHN) [6] - Shuko Aoyama (JPN)/Zhaoxuan Yang (CHN) [11]
ATP
ATP

Johanna Larsson (SWE)/Matwe Middelkoop (NED) - Casey Dellacqua (AUS)/John Peers (AUS) [2]

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
 Tytuł: Re: Dzień 8. - wątek dyskusyjny/live
PostNapisane: poniedziałek, 22 sty 2018, 04:53 
Administrator
niedziela, 3 lip 2011, 08:12
Ulubiona zawodniczka: Angelique Kerber
Hsieh szła po swoje. Była już o włos od QF ale nagle Kerber zaczęła grac na jeden strzał i zaczęło wychodzić. Kerber z pełnego bulwersu zaczęła się motywować w końcówce 2 seta. Hsieh trafiała tak po liniach, że to aż niewiarygodne...
3 set. 1:1

E: 3 set już bardziej pod dyktando Niemki. Hsieh już nie miotała tak po liniach a Kerber jakby złapała drugie życie bo w końcówce 2 seta widać było ogromne zmęczenie. Czekałem na mecz kiedy to Niemka nie wydoli ale jednak jeszcze dała radę. Teraz trzeba odpocząć i myślami QF z Keys któa gładko rozprawiła się z Garcia. Komm!

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 22 sty 2018, 08:32 
Wielki Szlem
sobota, 29 cze 2013, 22:20
Ulubiona zawodniczka: Goerges Radwanska Hantuchova
No właśnie Kerber umiała zrobić to czego całkowicie brakowało Radwańskiej. Wykorzystała swoją okazję w drugim secie, mimo że przegrywała już 4:6 4:5 a jak wygrała 2 seta to Tajka się już więcej myliła w 3 secie co jest normalną rzeczą kiedy się ma okazję wygrać w 2 setach a się tego nie wykorzystuje. Swoją drogą Su Wei niesamowicie kończyła te defensywne zagrania AR i Kerber.

Keys według mnie była lekką fakworytka przed tym meczem. No i wygrała w 2 setach co liczy się szczególnie dlatego że Madison słynie z tego że często łapie kontuzje w turniejach. Ciężko powiedzieć czy Amerykanka wytrzyma mecz z Kerber- wątpię bo musiałaby zagrać mecz bezbłędny i agresywny od 1 do ostatniej minuty.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 22 sty 2018, 10:58 
Wielki Szlem
niedziela, 10 sty 2010, 21:35
Ulubiona zawodniczka: Peak Pierce
Su-Wei dokonała rzeczy absolutnie niemożliwych w tym turnieju. Myślę, że ona sama puknęłaby się w głowę, gdyby ktoś przed Australian Open powiedział jej, że po 10 latach historia się powtórzy, a z turnieju odprawi Muguruzę, Radwańską i będzie o krok od zwycięstwa nad główną pretendentką do tytułu. Zawsze czułem, że potencjał Tajwanki wciąż nie jest do końca wykorzystany. Na szczęście, przypomniała o sobie w najlepszym momencie, kiedy już wiele ludzi skreślało ją, a nawet zalecało zakończenie kariery. Wielką przyjemnością było oglądać ją w swojej najwyższej dyspozycji oraz wygrywającą z najlepszymi. Ciekaw jestem teraz reszty sezonu w wykonaniu Szie. Mam ogromną nadzieję, że nie będzie to jednorazowy wyskok i znów przypomni o sobie w Tourze.

A wywiad z nią po meczu - przeuroczy. "Nie miałam planu na mecz z Kerber" - ten brak planu prawie dał jej sukces :cwaniak:

ObrazekObrazekAlisa * Casey * Sabine * Su-Wei * Polona Carina * Dasha * Aljona * Karolina * Matylda * Madison B. * Olcia * Alison R.Nigina * Janka * Petra C. * Jovana * Denisa * Rita * CoCo * Fran

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 22 sty 2018, 12:33 
Moderator
piątek, 6 lip 2012, 15:10
Ulubiona zawodniczka: Petra Cetkovska Petra Kvitova
Niesamowicie zagrała dziś Hsieh, zwłaszcza w dwóch pierwszych setach. Na dobre zagrania Kerber Su-Wei odpowiadała jeszcze lepszymi. Szkoda, że nie udało się tego meczu domknąć, mimo tego, że była na to spora szansa. Niemce udało się jednak podnieść, wygrać spotkanie i awansować do ćwierćfinału.
Ja i tak jestem i będę pod wrażeniem występu Tajwanki w tym turnieju. Ogranie Muguruzy i Radwańskiej (nawet jeśli nie były w najlepszej formie) pewnie nie śniło się Hsieh przed startem Australian Open. Dobrze, że w Tourze są jeszcze takie tenisistki jak Su-Wei, które zdobywają punkty nie zabójczą siłą, ale inteligencją i sprytem :ok:

0:54, 2:03, 3:53, 4:55, meczowa też zacna.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 22 sty 2018, 15:03 
Wielki Szlem
środa, 14 lis 2012, 18:21
Ulubiona zawodniczka: Caroline Wozniacki
Spoglądałem jedynie w nocy na Keys, która zagrała bardzo dobry mecz. Prawie 40 winnerów, siła Amerykanki totalnie stłamsiła Garcie, która przecież także potrafi mocno uderzyć w piłkę. Caro nie miała nic do powiedzenia, taka Madison mogłaby zrobić mnóstwo krzywdy Kerber. Trzeba jednak pamiętać, że Kerber o wiele lepiej returnuje i ma większe umiejętności w defensywie niż Caroline.
Pierwsza w nocy czasu australijskiego, a Czeszki dalej się mordują... Pierwsze gemy grane bardzo leniwie, na plus akcje serwis-wolej Barbory, ale obie chyba nie były jeszcze odpowiednio rozgrzane, dalej już nie oglądałem. Zobaczymy, co pokażą w trzecim secie.
PS - Tajka to reprezentantka Tajlandii np. Kumkhum czy kiedyś Tanasugarn. Hsieh to Tajwanka.

Wozniacki ~ Stephens ~ Vekic ~ Mattek-Sands ~ Giorgi ~ Cibulkova ~ Cornet ~ Puig ~ Halep

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 22 sty 2018, 16:27 
Wielki Szlem
sobota, 29 cze 2013, 22:20
Ulubiona zawodniczka: Goerges Radwanska Hantuchova
^ Racja z tą Tajwanką, zawsze jakoś mi się mylą te kraje. To chyba dlatego, że po meczu FedCup mam w głowie nazwę Chińskie Tajpej, a nie Tajwan.

Pliszkova wyrzuciła kilka smeczów w out, tak Babrora biegała dosłownie do każdej jednej piłki. Na szczęście Karolina wygrała i teraz w QF zagra z Halep, z którą wygrała tylko raz w życiu na FC. Ale kto wie, może tym razem będzie inaczej niż zazwyczaj w ich konfrontacji i to Czeszka wygra.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl