WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - Dzień 9. - wątek dyskusyjny/live
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest niedziela, 8 gru 2019, 02:25Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Dzień 9. - wątek dyskusyjny/live
PostNapisane: poniedziałek, 22 sty 2018, 16:17 
Administrator
Data rejestracji na forum:
niedziela, 3 lip 2011, 08:12
Ulubiona zawodniczka: Angelique Kerber
Obrazek
Wtorek, 23 stycznia 2018

ROD LAVER ARENA 1:00
ATP (Bryan/Bryan-Matkowski/Qureshi)
Elise Martens (BEL) - [4] Elina Svitolina (UKR)
ATP (Dimitrov-Edmund)
Nie przed 9:00
ATP (Nadal-Cilic)
Carla Suarez Navarro (ESP) - [2] Carline Wozniacki (DEN)

MARGARET COURT ARENA 1:00
ATP legends
ATP (Kubot/Melo-Mclachlan/Struff)

[6] Gabriela Dabrowski (CAN)/Yifan Xu (CHN) - [2] Ekaterina Makarova (RUS)/Elena Vesnina (RUS)
[6] Andrea Sestini Hlavackova (CZE)/Edouard Roger Vaselin (FRA) - Nadiia Kichenok (UKR)/Marcel Granollers (ESP)
[8] Gabriela Dabrowski (CAN)/Mate Pavic (CRO) - Demi Schuurs (NED)/Jean Julien Rosjer (NED)

SHOW COURT 2 1:00
Maria Jose Martinez Sanchez (ESP)/Marcelo Demoliner (BRA) - [7] Hao-Ching Chan (TPE)Michael Venus (AUS)
[10] Irina Camelia Begu (ROU)/Monica Niculescu (ROU) - Jennifer Brady (USA)/Vania King (USA)
[4] Lucie Safarova (CZE)/Barbora Strycova (CZE) - [8] Shuai Peng (CHN)/Su Wei Hsieh (TPE)

Vania King (USA)/Franco Skugor (CRO) - [5] Timea Babos (HUN)/Rohan Bopanna (IND)

SHOW COURT 3 1:00
Boys Singles
[1] Latisha Chan (TPE)/Andrea Sestini Hlavackova (CZE) - [5] Timea Babos (HUN)/Kristinas Mladenovic (FRA)

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
 Tytuł: Re: Dzień 9. - wątek dyskusyjny/live
PostNapisane: poniedziałek, 22 sty 2018, 18:48 
Wielki Szlem
poniedziałek, 11 sty 2010, 16:32
Ulubiona zawodniczka: Alisa
Zobaczymy czy córcia da radę Suarez-Navarro. Nie ma w turnieju Sereny, Venus, Szarapowej, Azarenki, to kiedy jak nie w tym roku, tu w Melbourne Woźniacka ma wygrać pierwszy turniej wielkoszlemowy? Kibicuję córci i Ani, może spotkają się w finale? Kto wie...

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 22 sty 2018, 19:19 
Wielki Szlem
sobota, 29 cze 2013, 22:20
Ulubiona zawodniczka: Goerges Radwanska Hantuchova
stawiam 3 sety dla Caro i Eliny :oczami: Aczkolwiek niespodzianka w którymś z tych meczu również może paść. Prędzej w pierwszym niż w drugim.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 22 sty 2018, 22:10 
Wielki Szlem
środa, 14 lis 2012, 18:21
Ulubiona zawodniczka: Caroline Wozniacki
Jeżeli Caroline zagra tak jak z Rybarikovą, to jestem spokojny. W takiej sytuacji będą pewne dwa sety. Svitolina też powinna sobie poradzić, dużą rolę może grać tu zmęczenie Mertens - przypominam, że Elise przyjechała tutaj prosto z Hobart, gdzie obroniła tytuł. W obu spotkaniach typowałbym raczej dwa sety dla faworytek, z nadzieją, że przy Mertens nie będę miał racji. :D

Wozniacki ~ Stephens ~ Vekic ~ Mattek-Sands ~ Giorgi ~ Cibulkova ~ Cornet ~ Puig ~ Halep

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 23 sty 2018, 05:28 
Administrator
Mertens oddaje 4 gemy Svitolinie i melduje się w SF :zakochany2:
Duża sensacja jednak nie wierzyłem, że Svitolina może tutaj zaszaleć także typowania bukmacherów były dla mnie dosyć śmieszne. Belgijski sen trwa i jest już na 20 miejscu w rankingu. Ciekawe czy jest szansa ruszyć Wozniacki? :D

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 23 sty 2018, 10:41 
Moderator
piątek, 6 lip 2012, 15:10
Ulubiona zawodniczka: Petra Cetkovska Petra Kvitova
Takiego obrotu spraw to się nie spodziewałem. Mertens w swoim debiucie w AO jest w półfinale, ogrywając po drodze jedną z faworytek i to w stylu, który nie pozostawiał żadnych złudzeń. Belgijka bardzo się rozwinęła od ubiegłorocznego Hobart i niemal w niczym nie przypomina tego "przebijadła" sprzed roku. Fajnie, że pojawiają się takie sensacje, bo to w tenisie lubię. Jeśli tylko starczy jej paliwa na półfinał, to może postraszyć Suarez lub Wozniacki i pokusić się jeszcze o coś większego :ok:

A Svitolina na konferencji prasowej wspominała, że już po finale w Brisbane dokuczało jej biodro i przez to nie mogła grać na najwyższym poziomie. Ale doceniła klasę Elise :D nie tłumaczyła wszystkiego swoją kontuzją.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 23 sty 2018, 15:55 
Wielki Szlem
Carli starczyło zapału tylko na 2 seta, w którym szczególnie w końcówce grała rewelacyjnie. Car jednak pokazała klasę w 1 i 2 secie. Szczerze ? Nie mam nic przeciwko, żeby w finale zagrały 1 i 2 aczkolwiek myślę, że Simona tam nie dotrwa. A Woźniacka musi bo jeśli straci taką okazję na szlema to znaczy że ma w DNA bycie wieczną przegraną. Z resztą te 24 przegrane finały WTA też coś podpowiadają, także jednak ciężko mi uwierzyć aby Caro wygrała w tym roku w Australii. Chociaż myślę, że to najlepsza okazja w całej jej karierze, jest już w SF ma outsiderkę na przeciwko siebie a w drugiej połówce (Keys 2:0) (Halep 4:2) (Pliskova 6:3) (Kerber 5:8). Myślę, że minimalne szanse ma na pokonanie w finale Kerber ale pozostałe dziewczyny jak najbardziej.

Osobiście najbardziej kibicuję Pliskovej i Keys, bo Svitolina niestety już odpadła.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 23 sty 2018, 16:22 
Nowicjusz
poniedziałek, 30 sty 2017, 17:49
Ulubiona zawodniczka: Keys
MarMar napisał(a):
Nie mam nic przeciwko, żeby w finale zagrały 1 i 2

Turniej męski zniszczony, znowu wygra ten stary dziad, jeszcze w WTA niech Halep/Wozniacki zgarnie tytuł i będę potrzebował jakiejś rocznej przerwy na dojście do siebie. Dunkę nawet lubię, ale jej tenis jest okropny, mam nadzieję że w tej połówce Mertens jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Styl Dunki, powinien Belgijce pasować, jeśli nie zje jej trema to dla mnie jest faworytką. No ale głównie, tak jak Ty liczę że Keys i Pliskova uratują ten turniej. Również rozpaczam po odpadnięciu Ukrainki.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 23 sty 2018, 17:22 
Administrator
Wozniacki idzie dalej. Już widzę jak w sobotę podnosi trofeum. Mało wymagające rywalki i dziękuję tak to jest.
Mertens z życiówką to już kolejną w tym turnieju :D Dziewczyna nieźle poszła w przód aż miło patrzeć i witamy w TOP 20 :D

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 23 sty 2018, 18:09 
International
sobota, 13 gru 2014, 19:54
Ulubiona zawodniczka: Elina Svitolina
Elinka :przytul:
Bariera ćwierćfinału w Wielkim Szlemie wciąż nie do przeskoczenia dla Ukrainki. :(
W pierwszym swoim ćwierćfinale RG 2015 trafiła na swoją nemezis, czyli Anę Ivanovic, był to swoją drogą łabędzi śpiew Serbki, a jej przegrana rok później fazę wcześniej ze Svitoliną zakończyła jej dobre wyniki na kortach na amen.
W drugim swoim ćwierćfinale dwa lata później na kortach Rolanda Garrosa, prowadziła 6:3 5:1 w meczu z Halep, grała pięknie, miała piłkę meczową i przegrała...
A dzisiaj przegrała nie dość, że ze świetnie dysponowaną rywalką, to jeszcze z kontuzją biodra, które nie pozwoliło jej dobrze serwować. Pierwszego serwisu w ogóle nie było, a drugi był słabszy niż zwykle (a i tak jest słaby).
Przyznam szczerze, iż cieszyłam się z każdego wygranego meczu Eliny w Australian Open, gdyż już od pierwszego meczu wiedziałam, że ma ona problemy z tym biodrem. Było ciągle oklejone, widać to było przy serwisie, który nie straszył rywalek tak jak w Brisbane. Po meczu z Allertovą jednak powiedziała, że czuje się już lepiej... Niestety, jak dziś na konferencji prasowej przyznała, czuła się tego dnia fatalnie na korcie pod względem fizycznym, nie mogła efektywnie serwować, a jej tenis wymaga bycia gotowym w 100%, jeśli chce dobrze grać i wygrywać.
Kolejny QF, kolejna porażka, można by rzec - na szczęście szybka, bez rozbudzenia nadziei jak rok temu w Paryżu, także i mniej boli. Nie mniej jednak drabinka była bardzo sprzyjająca, można było tutaj spokojnie pokusić się o coś więcej niż półfinał, no ale dziś Elina nie mogła zrobić nic więcej, walczyła cały mecz, w tym drugim secie również, wynik wygląda strasznie, ale było dużo równowag, szans na gema dla Eliny - nie zasłużyła na AŻ taki wynik.
Teraz kilka zdań o Elise, interesuję się nią od pamiętnego turnieju w Hobart rok temu, pamiętam ten wyścig z Vickery "która pierwsza skreczuje?"i przegraną w tym wyścigu Belgijki, która ostatecznie podniosła trofeum, do Melbourne nie pojechała, z kolei Sachia przegrała tam w pierwszym meczu eliminacji. :oh: Gdzie jest teraz Amerykanka, a gdzie Belgijka? Belgijka zagra w swoim debiucie w Australian Open w półfinale, nie straciła tutaj jeszcze seta, doliczając do tego mecze z Hobart - co za passa, co za forma! Dzisiaj zagrała naprawdę świetne spotkanie i gdyby Elina była na 100% gotowa jestem pewna, iż oglądalibyśmy tenisowy spektakl. Niestety, był to mecz tylko jednej aktorki. Bardzo lubiłam Kim, a w Elise widzę jej rękę, oj widać z kogo Mertens czerpie wzorce. Skromna, ułożona, z bardzo przyjemnym do oglądania tenisem. Wygraj całość Elise, możesz to zrobić! Wozniacki spokojnie do pokonania, boję się tylko o to, czy Belgijka to wytrzyma po takim meczu i ciśnieniu jak dzisiaj, czy nie pęknie psychicznie. Mam nadzieję, że nie, Elise jesteś w stanie to zrobić! Powodzenia! :)
Btw. Chciałabym jeszcze napomknąć o konferencji prasowej Eliny - klasa, klasa i jeszcze raz klasa. Na początku pogratulowała rywalce i powiedziała, że nie była w stanie nic zrobić dzisiaj, nie była w stanie jej doścignąć, dopiero później po przyciśnięciu przez dziennikarzy przyznała się do swoich zdrowotnych problemów. Nie wysłaniała się jednak kontuzją, potrafiła pogratulować rywalce i wyjść z tego z podniesioną głową. Handshake też miły, Ukrainka już nie jest kortowym chamidłem jak miało to miejsce kilka lat temu, lekcje od Barbory przyniosły rezultat.
Btw 2. Elina, nie jedź do Tajpej, odpocznij, wylecz to biodro... proszę Cię. Nie warto grać w tych kurnikach pogarszając sobie zdrowie. Punkty nie są najważniejsze.
Obrazek
:serce: :serce: :serce:

~ Cibulkova ~ Goerges ~ Sabalenka ~ Mladenovic ~ SVITOLINA ~ Schmiedlova ~ Kvitova ~ Mattek Sands ~ Garcia

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 23 sty 2018, 19:57 
Administrator
Dodam do poprzedniczki coś od siebie. Wydaje mi się, ze w dużych turniejach (w Premierach różnych kategorii) gra na prawdę świetny tenis jednak jak przychodzi do szlema ona większość akcji po prostu puszuje. Rok temu w Dubaju, Rzymie czy w Rogers Cup ona na prawdę pokazywała świetną grę. Kontrolowała akcje i stawiała na atak. Sam nawet kiedyś zachwycałem się jak ona potrafi atakować z wznoszącej piłki (z czasem to zanikło) jednak jak przychodzi szlem ona potrafi grać w nieskończoność aż trafi jej się ktoś kto z regularnością ją zatłucze lub po prostu dobrze rozprowadzi po korcie. Aż się boję co by to było gdyby zagrała z Wozniacki w SF :oh:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 23 sty 2018, 20:29 
International
sobota, 13 gru 2014, 19:54
Ulubiona zawodniczka: Elina Svitolina
^ Tak to prawda zdecydowanie, że Elina w Wielkich Szlemach ma jakąś koszmarną blokadę w głowie, typowy mental midget, szczególnie w ważnych punktach/meczach jak np. rok temu z Keys czy Halep, w decydujących momentach puszuje. Aczkolwiek tym razem wydaje mi się, iż to jednak kontuzja zaważyła na tej porażce. Wydaje mi się, że gdyby była w 100% gotowa fizycznie, w końcu przebrnęłaby tą koszmarną barierę... :niewiem: :przytul: Ogólnie Elina nie grała w Australian Open dobrze. Głównie serwisowo było słabo, a na to na pewno miało wpływ biodro.
Może w Paryżu się w końcu uda. :)
Obrazek
:serce: :serce: :serce:

~ Cibulkova ~ Goerges ~ Sabalenka ~ Mladenovic ~ SVITOLINA ~ Schmiedlova ~ Kvitova ~ Mattek Sands ~ Garcia

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 24 sty 2018, 07:39 
Wielki Szlem
Elina ma teraz identyczne wyniki w szlemie jak Radwańska swego czasu. Co gorsza widzę dużo podobieństw w tych występach. Ale mam nadzieję że Svito nie pójdzie w ślady koleżanki z kortu, która już niedługo opuści światowy Tour. Xd

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 24 sty 2018, 22:42 
Administrator
niedziela, 10 sty 2010, 21:40
Ulubiona zawodniczka: Kaheaokaleonahenahemaikalani C
Elizka jest wprost niewiarygodna w tym sezonie :zakochany2:

Podczas HC zdradzała już oznaki formy, ale można było na to patrzeć z przymrużeniem oka. Ot koktajlowy turniej tuż po lampce szampana witając Nowy Rok. Belgijka potwierdziła jednak formę w Hobart gdzie zgarnęła dublet za singiel i debel, a w Melbourne wprost błyszczy.

Elise świetnie dobiera uderzenia do okoliczności w wymianie. Dodatkowo w meczu z Ukrainką operowała bardzo głęboką piłką spychając rywalkę za kort i do tego ten pęd do siatki po wypracowaniu sobie dogodnej okazji :ok: Nic tylko bić brawo.

Oby nie speszyła się obecności w SF. Nie ma nic do stracenia więc powinna postawić wszystko na jedną kartę.
FEDERER ~ KYRGIOS ~ VERDASCO ~ DIMITROV ~ CHARDY ~ TIAFOE ~ ISTOMIN ~ DZUMHUR ~ ALBOT ~ KUBOT
LINDSTEDT ~ ANDERSON ~ NISHIKORI ~ ILHAN ~ POUILLE ~ FOGNINI ~ BOLELLI ~ FUCSOVICS ~ J. SOUSA ~ HURKACZ
ANDUJAR ~ GULBIS ~ MAHUT ~ MULLER ~ CHUNG ~ TECAU ~ AREVALO ~ RUUD ~ SOCK ~ DELLIEN

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl