WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - 2010 ATP World Tour Finals
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest wtorek, 19 lis 2019, 02:13Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: 2010 ATP World Tour Finals
PostNapisane: niedziela, 21 lis 2010, 23:14 
Wielki Szlem
Data rejestracji na forum:
piątek, 22 sty 2010, 20:58
Ulubiona zawodniczka: W Sisters
]Singiel
Grupa A
*Rafael Nadal
*Novak Djoković
*Tomáš Berdych
*Andy Roddick

Rafael Nadal vs Novak Djoković
Rafael Nadal vs Tomáš Berdych
Rafael Nadal vs Andy Roddick
Novak Djoković vs Tomáš Berdych
Novak Djoković vs Andy Roddick
Tomáš Berdych vs Andy Roddick

Grupa B
*Roger Federer
*Robin Söderling
*Andy Murray
*David Ferrer

Roger Federer vs Robin Söderling
Roger Federer vs Andy Murray
Roger Federer vs David Ferrer
Andy Murray def. Robin Söderling
Robin Söderling vs David Ferrer
Andy Murray vs David Ferrer

Alt - Fernando Verdasco

Debel
Grupa A
*M.Bryan/B.Bryan
*L.Dlouhy/L.Paes
*M.Fyrstenberg/M.Matkowski
*J.Melzer/P.Petzschner

M.Fyrstenberg/M.Matkowski def. L.Dlouhy/L.Paes 6-3 7-6(3)
M.Bryan/B.Bryan def. J.Melzer/P.Petzschner 6-3 7-5
M.Bryan/B.Bryan vs L.Dlouhy/L.Paes
M.Bryan/B.Bryan vs M.Fyrstenberg/M.Matkowski
M.Fyrstenberg/M.Matkowski vs J.Melzer/P.Petzschner
J.Melzer/P.Petzschner vs L.Dlouhy/L.Paes

Grupa B
*D.Nestor/N.Zimonjić
*M.Bhupathi/M.Mirnyi
*Ł.Kubot/O.Marach
*W.Moodie/D.Norman

D.Nestor/N.Zimonjić vs M.Bhupathi/M.Mirnyi
D.Nestor/N.Zimonjić vs Ł.Kubot/O.Marach
D.Nestor/N.Zimonjić vs W.Moodie/D.Norman
M.Bhupathi/M.Mirnyi vs Ł.Kubot/O.Marach
M.Bhupathi/M.Mirnyi vs W.Moodie/D.Norman
Ł.Kubot/O.Marach vs W.Moodie/D.Norman
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
 Tytuł: Re: 2010 ATP World Tour Finals
PostNapisane: niedziela, 28 lis 2010, 20:36 
Premier Mandatory
poniedziałek, 11 sty 2010, 13:48
Ulubiona zawodniczka: Agnieszka Radwanska
Round Robin: David Ferrer 6-1 6-4
Round Robin: Andy Murray 6-4 6-2
Round Robin: Robin Soderling 7-6 6-3

Semifinal: Novak Djokovic 6-1 6-4

Final: Rafael Nadal 6-3 3-6 6-1

Obrazek
Precyzja. Koncentracja. Technika. Siła. Kondycja.
Perfekcja.

Mistrz ATP World Tour Finals 2010 :zakochany2:
Agnieszka Radwanska :serce: David Goffin :serce:
Cornet ~ Jankovic ~ Pironkova ~ V.Williams ~ Kvitova ~ Wozniacki ~ Kania ~ Schiavone ~ Vondrousova ~ Stephens ~ Watson

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 28 lis 2010, 20:38 
Premier Mandatory
niedziela, 10 sty 2010, 21:08
Ulubiona zawodniczka: Camila Giorgi
Jest mi taka szkoda Rafy:( Zasługiwał na ten tytuł a brakowało że nie odpadł w 1/2 :(
Obrazek Obrazek Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 28 lis 2010, 21:35 
Premier
sobota, 16 sty 2010, 21:04
Ulubiona zawodniczka: Julia Samantha Pavs
Obaj zagrali zdecydowanie najsłabsze spotkania w imprezie. Tylko że u Fedka "najsłabsze" oznaczało przyzwoitą grę, u Nadala zaś było kiepściutko. Spóźniony do piłek, niedokładny, podania oddane w głupi sposób (oba, trzeciego już nie liczę, przegrane mimo przewagi w gemie). Wygląda na to, że wczoraj się zatyrał i dzisiaj już nie było mocy na dogranie imprezy na poziomie, zresztą i tak gorszym niż US Open (choć lepszym, niż zapowiadał pierwszy set meczu z Roddickiem).
Fedek za to, jak już pisałem, przyzwoicie, ale bez rewelacji. Można było w ciemno założyć, że wywałek będzie więcej niż w poprzednich meczach razem wzięte, ale dobrze serwował i świetnie dzisiaj grał z backhandu, który na ogół jest dla Hiszpana kopalnią punktów w ich spotkaniach :) Agresywne odegrania, dobry serwis, przyspieszenie kiedy trzeba i 3 ważne punkty wystarczyły na słabego dziś Nadala.

Ja rozumiem Landon, że ta "perfekcja" to żeby mi humor poprawić? :D
Julia Görges, Petra Kvitova, Samantha Stosur, Angelique Kerber,
Mona Barthel, Petra Martić, Polona Hercog, Ashleigh Barty, Karolina Pliskova, Sloane Stephens, Annika Beck, Heather Watson

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 28 lis 2010, 22:39 
ITF
poniedziałek, 11 sty 2010, 21:46
Ulubiona zawodniczka: Maria Kirilenko
Federer zagrał dziś po prostu bajecznie :) Kapitalnie funkcjonował mu bh oraz serwis. Dawno nie widziałem tak grającego Rogera, momentami przypominał siebie z lat 2005-2006, Nadal był po prostu bezradny :)
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 28 lis 2010, 22:43 
Premier
Nie chce mi się już nawet takich rzeczy komentować...

To 10 wywałek pod rząd w pierwszym secie przy podaniu Rafy to bajka bad bajkami :D

Spartaczone gemy serwisowe Hiszpana (podwójny, rama, prosty forhend w aut - to pierwszy) i problemy z timingiem to też bajeczna gra Federera, a co!
Nie przeszło przez myśl, że Nadal mógł trochę zdrowia zostawić wczoraj na korcie? Madryt 2009 się kłania.
Prawda, że Fedek doskonale sobie radził sobie dziś z backhandu i świetnie serwował, ale szału nie było. Jakby grał bajecznie, to by nie przegrał seta jak junior.

Z latami 2005-2006 dzisiejsze spotkanie nie miał absolutnie nic wspólnego :oczami:
Taki sam niesmak pozostawił u mnie finał Madrytu, tylko że tam to Szwajcar grał do bani...
Mona Barthel, Petra Martić, Polona Hercog, Ashleigh Barty, Karolina Pliskova, Sloane Stephens, Annika Beck, Heather Watson

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 29 lis 2010, 15:04 
Wielki Szlem
sobota, 9 sty 2010, 19:36
Ulubiona zawodniczka: Ana Ivanovic
Akurat w powziętej przez was dyskusji żaden z was nie jest obiektywny, bronicie swoich ulubieńców. Ja kibicuje z całych sił Rogerowi ale trzeba przyjrzeć się faktom. Mecz był średni, ale Roger faktycznie zagrał dokładnie (93% PUNKTÓW PO PIERWSZYM SERWISIE WYGRANYCH, BP 100%). Do perfekcji brakowało i to nie mało. Ale nie zmienia to wyniku.

Przegrał seta jak junior. To ty chyba juniorów nie oglądasz... Bo tam ich nie było widać ani razu.

Nadal miał w pierwszym secie problemy z timingiem właśnie przez grę Rogera. (wyżej wspomniane dane)

W drugim secie jak świetnie pokazywały to statystyki wystarczyło że 20% piłek Nadala przesunęło się do grania z poziomu przed linią końcową i efekt był natychmiastowy. (I set 72% zza linii).

Na trzeci set jak dla mnie Nadal faktycznie mógł nie mieć pomysłu. A brak sił po półfinale nie jest wytłumaczeniem. Bo powinien być przygotowany, a jest w stanie to robić (AO 2009 po meczu z Verdasco). Roger znów zagrał dokładnie i wystarczyło ( po pierwszym serwisie R.N - 47% a R.F. - 88%)

Federer po prostu na cały turniej wyraźnie się skupił i było to widać w wynikach, Nadal jak dla mnie od początku niemrawo. Ale teraz to już subiektywna ocena.
Idemo! Hopp! Ajde!
PeRFection, Ana Ivanovic, Victoria Azarenka, Stan The Man, Belinda Bencic, Sam Stosur

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 29 lis 2010, 19:09 
Premier Mandatory
poniedziałek, 11 sty 2010, 13:48
Ulubiona zawodniczka: Agnieszka Radwanska
Btw. mówiąc perfekcja miałem na myśli cały turniej w wykonaniu Rogera. Pokonanie wszystkich rywali z top5 z jednym straconym setem, i to właśnie z największym rywalem, mówi wszystko.

Wczorajszy mecz na pewno nie był w jego wykonaniu perfekcyjny ale ja oglądałem wczoraj ten mecz bardzo niespokojnie, wbrew temu co sobie wcześniej obiecałem. ; ))
Agnieszka Radwanska :serce: David Goffin :serce:
Cornet ~ Jankovic ~ Pironkova ~ V.Williams ~ Kvitova ~ Wozniacki ~ Kania ~ Schiavone ~ Vondrousova ~ Stephens ~ Watson

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 29 lis 2010, 19:54 
Administrator
niedziela, 10 sty 2010, 21:40
Ulubiona zawodniczka: Kaheaokaleonahenahemaikalani C
Mateq za zasługi to można dostać order czy honorowego Oscara, zaś na korcie na wygraną trzeba sobie zapracować, wykorzystać słabość rywala, okazać się sprytniejszym, popełniać mniej błędów, wygrać więcej piłek etc.

Roger zaprezentował bardzo solidną postawę, przede wszystkim był maksymalnie skoncentrowany co ostatnio u niego jest rzadkością. Ponadto świetnie funkcjonował u niego serwis, w pierwszym secie zaś miał całą masę winnerów zaś Nadal 2 lub 3 co też jest bardzo wymowne...
W drugim secie na moment Szwajcar wypuścił mecz z rąk i nie odrobił strat. Na szczęście w trzecim secie wszystko wróciło do porządku. Brawo!

No cóz Vicky Christina Barcelona xd bez tryumfu nad Federerem pod dachem.
FEDERER ~ KYRGIOS ~ VERDASCO ~ DIMITROV ~ CHARDY ~ TIAFOE ~ ISTOMIN ~ DZUMHUR ~ ALBOT ~ KUBOT
LINDSTEDT ~ ANDERSON ~ NISHIKORI ~ ILHAN ~ POUILLE ~ FOGNINI ~ BOLELLI ~ FUCSOVICS ~ J. SOUSA ~ HURKACZ
ANDUJAR ~ GULBIS ~ MAHUT ~ MULLER ~ CHUNG ~ TECAU ~ AREVALO ~ RUUD ~ SOCK ~ DELLIEN

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 29 lis 2010, 20:36 
Premier
Nawierzchnia też nie była bez znaczenia. Federer jest stworzony do gry w hali, Nadal umiarkowanie. W sumie z perspektywy dnia, to cieszy mnie ten urwany set, bo nawet tak dobrze nie musiało być ;)
Teraz pozostaje zacierać ręce z myślą o następnym sezonie. W Australii nie ma co liczyć na taką jednostronną walkę, bo Hiszpan uwielbia grać pod otwartym niebem i do 3 wygranych setów :lalala:
Osobiście sądzę, że znowu Nadal zdemoluje wszystkich na mączce, a poza tym będzie w kratkę (tak jak w tym sezonie, eksplozja formy na USO i w sumie na tyle osiągów na hardzie)

A tak w ogóle, Agencie, to jest Cristina a nie Christina ;)

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 29 lis 2010, 22:11 
Administrator
niedziela, 10 sty 2010, 21:40
Ulubiona zawodniczka: Kaheaokaleonahenahemaikalani C
W sumie to ten finał przypominał mi trochę finał spotkania w Hamburgu kilka lat temu ale to głównie ze względu na nazwijmy to małą demolkę w trzecim secie.

Allen obecnie robi coraz słabsze filmy więc nie zapadają mi już tak dobrze w pamięci xd.
FEDERER ~ KYRGIOS ~ VERDASCO ~ DIMITROV ~ CHARDY ~ TIAFOE ~ ISTOMIN ~ DZUMHUR ~ ALBOT ~ KUBOT
LINDSTEDT ~ ANDERSON ~ NISHIKORI ~ ILHAN ~ POUILLE ~ FOGNINI ~ BOLELLI ~ FUCSOVICS ~ J. SOUSA ~ HURKACZ
ANDUJAR ~ GULBIS ~ MAHUT ~ MULLER ~ CHUNG ~ TECAU ~ AREVALO ~ RUUD ~ SOCK ~ DELLIEN

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 29 lis 2010, 23:49 
ITF
poniedziałek, 11 sty 2010, 21:46
Ulubiona zawodniczka: Maria Kirilenko
Wg fanów Nadala, to Rafa przegrywa z Federerem, bo ma słabszy dzień, a nie przez to, że Roger grał świetnie, a wg fanów Rogera Szwajcar zawsze przegrywa mecze z Nadalem w głowie. Z wami to nigdy nie dojdzie końca :) .
Trzeba oddać Rogerowi, że był bardzo agresywny i co najważniejsze uderzał bardzo pewnie.
Obaj grali bardzo regularnie, a nie było to bezpieczne przerzucanie na drugą stronę, tylko tenis w czystej postaci.W pierwszym secie kluczem był serwis, który otwierał grę.
Federer wreszcie zagrał po swojemu, nie próbował wygrać z Nadalem przyjmując jego grę, a Roger ma tak często z łupaczem będzie starał się skończyć każdą piłkę i wbić jak najwięcej asów, z przebijaczem będzie przebijał do znudzenia, z woleistą pchał się do siatki.
Co do Nadala to nie mam wątpliwości, że nie był to Rafa w najlepszym wydaniu, ale tak agresywnie i skutecznie grający jak wczoraj Federer nie miał prawa przegrać tego meczu i to jeszcze na hardzie.
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl