WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - ATP - temat główny
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest wtorek, 19 lis 2019, 09:46Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna strona
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: ATP - temat główny
PostNapisane: niedziela, 10 sty 2010, 20:31 
Wielki Szlem
Data rejestracji na forum:
piątek, 8 sty 2010, 21:54
Ulubiona zawodniczka: Bethanie Lynn Mattek-Sands
Kontynuacja wątku rozpoczętego TUTAJ
Never Give Up, Never Surrender

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
 Tytuł: Re: ATP - temat główny
PostNapisane: piątek, 22 sty 2010, 18:20 
Wielki Szlem
sobota, 9 sty 2010, 19:36
Ulubiona zawodniczka: Ana Ivanovic
Cytuj:
Nadal: Mogę przegrać, nic się nie stanie

- Australia to nie koniec świata - mówi Rafa Nadal. Hiszpan przebił się do czwartej rundy Australian Open, ale przed meczem z Ivo Karloviciem wypowiada się asekuracyjnie. - Nawet jeśli przegram w następnej rundzie, i tak dalej będę miał okazję pokazać się w tym sezonie z dobrej strony - twierdzi.

W piątek tenisista z Majorki w czterech setach uporał się z Niemcem Philippem Kohlschreiberem. Nadal broni w Melbourne wywalczonego przed rokiem tytułu, gdy w pamiętnym finale zdetronizował Rogera Federera. Szwajcar nawet się wtedy popłakał.

Reszta sezonu nie była jednak dla Rafala Nadala tak udana, dlatego Hiszpan z dystansem podchodzi do możliwości osiągnięcia zeszłorocznego wyniku. - No nie było źle - podsumował co prawda wygraną 6:4, 6:2, 2:6, 7:5 nad Kohlschreiberem. - Wygrałem, dlatego jestem zadowolony. Mniej jestem zadowolony ze swojej gry, bo nie to trenowałem. Ale każdemu zdarzają się słabsze dni - mówił Rafael Nadal.

Hiszpanowi wciąż brakuje jednak pewności. - Australian Open to bardzo ważny turniej, ale na nim świat się nie kończy - przekonuje Nadal.

Eurosport.pl
Idemo! Hopp! Ajde!
PeRFection, Ana Ivanovic, Victoria Azarenka, Stan The Man, Belinda Bencic, Sam Stosur

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 27 sty 2010, 21:51 
Nowicjusz
niedziela, 24 sty 2010, 00:17
Ulubiona zawodniczka: Dinara Safina
Nie wiem czy to odpowiedni temat ale jak mam czasem okazje napisać jedno z dwóch słów - Marat lub Safin, to chętnie i bez krępacji zbytniej to uczynie, także ...

Sto lat Carze z okazji Twych 30-stych urodzin !! Niech Ci sie wiedzie tak ogólnie, z serca całego życzę :serce:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 27 sty 2010, 21:58 
Premier
piątek, 22 sty 2010, 15:37
Najlepszego Marat, obyś wrócił i jeszcze coś powygrywał Lenie :papa:
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 28 sty 2010, 20:59 
Wielki Szlem
piątek, 22 sty 2010, 20:58
Ulubiona zawodniczka: W Sisters
Cytuj:
Sportowcem roku w Argentynie został wybrany tenisista Juan Martín Del Potro. Urodzony w Tandil sportowiec triumfował w US Open. Zdobył również dwa mniej znaczące tytuły wygrywając w Auckland i Washingtonie. Był również finalistą turnieju Masters w Londynie. Za plecami słynnego tenisisty znaleźli się ex-aequo Lionel Messi (zdobywca Złotej Piłki oraz nagrody FIFA World Player), Luciana Aymar (słynna hokeistka na trawie, niedawno po raz szósty wybrana najlepszą hokeistą na świecie) oraz Ángel Cabrera (golfista, zwycięzca turnieju Masters).
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 29 sty 2010, 20:05 
Wielki Szlem
niedziela, 10 sty 2010, 21:03
Ulubiona zawodniczka: Agnieszka Radwanska
Cytuj:
Kontuzja Rafaela Nadala, zmiana wicelidera rankingu ATP?
Rafael Nadal nie wyjdzie na kort co najmniej przez miesiąc. Na grę nie pozwoli mu kontuzja kolana, której nabawił się w ćwierćfinale Australian Open.
Tenisista z Majorki nie dokończył meczu ćwierćfinałowego przeciwko Andy'emu Murray'owi. W trzecim secie oznajmił, że z powodu bólu w kolanie nie jest w stanie kontynuować gry.

Doktor Hiszpana poinformował w piątek, że uraz wykluczy zawodnika z rywalizacji na cztery tygodnie. Dobra wiadomość jest taka, że nie jest to nawrót kontuzji, która w zeszłym roku nie pozwoliła Nadalowi bronić tytułu podczas Wimbledonu.
- Czuję się dobrze. Myślę tylko o tym, by rehabilitacja przebiegła zgodnie z planem. Moim głównym celem jest obecnie powrót do pełnej sprawności - powiedział Nadal.

Kontuzjowany Hiszpan musiał zrezygnować ze startu w rozpoczynającym się 8 lutego turnieju ABN AMRO World Tournament w Rotterdamie, gdzie w zeszłym roku zagrał w finale. To oznacza, że straci rankingowe punkty, a być może także - drugie miejsce na światowej liście tenisistów.

- Jestem rozczarowany tym, że nie wystąpię w Rotterdamie. Oczywiście mogę spaść w dół rankingu, ale to normalne, skoro nie gram - mówi ze spokojem Hiszpan.

Zdrowiej Rafa <3

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 1 lut 2010, 20:00 
Wielki Szlem
Cytuj:
Ivanisević wraca do tenisa

Były chorwacki tenisista Goran Ivanisevic wraca do sportu. Będzie trenerem Marina Cilicia, który w najnowszym notowaniu światowego rankingu awansował z 14. na 10. pozycję.

eurosport.pl
Idemo! Hopp! Ajde!
PeRFection, Ana Ivanovic, Victoria Azarenka, Stan The Man, Belinda Bencic, Sam Stosur

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 1 lut 2010, 20:31 
Wielki Szlem
niedziela, 10 sty 2010, 21:03
Ulubiona zawodniczka: Agnieszka Radwanska
Cytuj:
Tenis. Mark Philippoussis wraca na kort
Były finalista Wimbledonu i US Open, niezwykle popularny z powodu widowiskowej gry, Mark Philippoussis wraca na kort. 33-letni Australijczyk, były rekordzista świata w szybkości serwisu, przez trzy lata nie grał. Teraz zagra w challengerze w Dallas (z pulą nagród 50 tys. dol.).

arierę Philippoussisa przerwała seria urazów kolan - Australijczyk przeszedł w sumie sześć operacji, po trzy na każdym kolanie. Po raz ostatni w oficjalnym meczu zagrał w styczniu 2007 roku w Pucharze Hopmana. Teraz chce powrócić do światowej czołówki. - Taki jest mój cel. Czeka mnie długa droga, ale pracuje w tym kierunku - powiedział Australijczyk.

Przygotowując się do powrotu, w 2009 roku Philippoussis startował w turniejach dla weteranów, gdzie grał między innymi ze Stefanem Edbergiem, Patem Cashem, Gregiem Rusedskim i Jimem Courierem. - Gra w tych turniejach sprawiła mi masę frajdy. To był świetny i intensywny trening. Mogę potwierdzić, że jestem teraz znacznie lżejszy, niż gdy grałem zawodowo - stwierdził Philippoussis znany z potężnych warunków fizycznych. Australijczyk ważył 103 kilo przy 196 centymetrach wzrostu.

Na swój powrót Philippoussis wybrał challenger w Dallas. W pierwszej rundzie zmierzy się z Amerykaninem Michaelem Yanim, sklasyfikowanym na159 miejscu w ranking ATP.

Kim jest Mark Philippoussis?

Urodził się 7 listopada 1976 roku w Melbourne. Jego największe sukcesy to finały US Open w 1998 roku i Wimbledonu w 2003 roku. Zagrał w 22 finałach turniejów z cyklu ATP, z których 11 wygrał (po raz ostatni w 2006 roku w Newport).

Nigdy nie doszedł wyżej niż do ósmej pozycji w rankingu ATP, był jednak niezwykle popularny z powodu widowiskowej gry. Przez pewien czas należał do niego rekord świata w szybkości serwisu.

Sport.pl

P.S. Same powroty :rotfl:
Pamiętam go troszkę, ale wtedy jeszcze nie interesowałem się tak tenisem.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 2 lut 2010, 11:29 
Wielki Szlem
niedziela, 10 sty 2010, 23:33
Ulubiona zawodniczka: Lindsay Davenport
Niewątpliwie przystojny gość z niego ale osobiście nie przepadalam za jego stylem opierającym sie głownie na serwisie.
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekDavenport,Seles,Pennetta,Santangelo,Schiavone,Jankovic,Schnyder,PaszekObrazek
Roger,Fabrice

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 3 lut 2010, 15:14 
Wielki Szlem
Cytuj:
Lendl wraca na kort

Szesnaście lat po zakończeniu kariery sportowej, czeski tenisista Ivan Lendl wróci na kort i zagra w meczu pokazowym ze Szwedem Matsem Wilanderem. Pojedynek zostanie rozegrany w kwietniu w amerykańskim Atlantic City

eurosport.pl
Idemo! Hopp! Ajde!

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 16 lut 2010, 00:19 
Nowicjusz
poniedziałek, 15 lut 2010, 11:25
Ulubiona zawodniczka: Justine Henin
Dzisiaj (w zasadzie wczoraj, bo północ już minęła) Roger Federer rozpoczął 271 tydzień przodownictwa w rankingu ATP Entry System. Szwajcar wyrównał tym samym wynik Ivana Lendla, drugi na liście wszech czasów.

Najwięcej tygodni jako #1 w historii męskiego tenisa:
1. Pete Sampras - 286 tygodni
2. Ivan Lendl - 270
2. Roger Federer - 270
4. Jimmy Connors - 268
5. John McEnroe - 170
mtenis team

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 19 lut 2010, 14:12 
Premier Mandatory
piątek, 8 sty 2010, 21:55
Ulubiona zawodniczka: Nicole Vaidisova
Coś mi się wydaje, że już za 16, a właściwie 17 tygodni pęknie ten najważniejszy rekord i Roger jeszcze wyraźniej (o ile jest to jeszcze możliwe) zapisze się w historii tego sportu :)

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 19 lut 2010, 19:19 
Wielki Szlem
Cytuj:
Indian Wells będzie gospodarzem charytatywnego spotkania na rzecz ofiar trzęsienia ziemi, które w styczniu nawiedziło Haiti. Do akcji przyłączyły się największe osobistości światowego tenisa, na czele z liderem rankingu ATP, Rogerem Federerem.

Impreza zapowiada się fascynująco. Główną atrakcją będzie bez wątpienia pojedynek deblowy, który stoczą czterej mistrzowie dyscypliny. Szwajcar Federer wraz z Amerykaninem Petem Samprasem staną naprzeciw amerykańsko-hiszpańskiego duetu Agassi-Nadal. Organizatorzy zapowiedzieli także wiele innych niespodzianek, które czekać będą na kibiców.

eurosport.pl
Idemo! Hopp! Ajde!

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 19 lut 2010, 19:49 
Nowicjusz
poniedziałek, 11 sty 2010, 23:24
Ulubiona zawodniczka: Samantha Stosur
Udział Agassiego to jednak mała niespodzianka zważywszy jaka burza w ostatnim czasie przetoczyła się wokół jego osoby.Miedzy innymi także Nadal ostro skrytykował Agassiego za te wyznania w jego biografii.A tu proszę minęło kilka miesięcy i panowie grają razem debla...
To pocieszające ze tenisowe gwiazdy nie odwróciły się od Andre pomimo tego skandalu i co by tu o nim nie mówić to był dużego formatu tenisista.A akcja na pewno warta uwagi. :D

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 4 mar 2010, 20:06 
Wielki Szlem
niedziela, 10 sty 2010, 21:35
Ulubiona zawodniczka: Peak Pierce
Świetne wieści z Indian Wells:

Gonzalez OUT
Del Potro OUT

Rochus IN
Kubot IN

A więc jednak Łukasz się załapał do głównego, świetnie :D Szkoda tylko, że kosztem dwóch świetnych graczy. Gonzo zostaje w kraju po trzęsieniu ziemi w Chile, a Portek chyba wciąż leczy uraz z AO...
ObrazekObrazekAlisa * Casey * Sabine * Su-Wei * Polona Carina * Dasha * Aljona * Karolina * Matylda * Madison B. * Olcia * Alison R.Nigina * Janka * Petra C. * Jovana * Denisa * Rita * CoCo * Fran

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna strona
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl