WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - Marta Domachowska
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest środa, 21 sie 2019, 07:05Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Re: Marta Domachowska
PostNapisane: czwartek, 7 sty 2016, 14:53 
Wielki Szlem
Data rejestracji na forum:
poniedziałek, 21 maja 2012, 16:12
Ulubiona zawodniczka: Maria Sharapova
Cytuj:
Marta Domachowska: mogłam osiągnąć więcej, ale nie poradziłam sobie z tym wszystkim

W szczerej rozmowie z Eurosport.Onet.pl Marta Domachowska opowiada o problemach ze sponsorem, które odbiły się na jej psychice, a co za tym idzie na wynikach. Była zawodniczka mówi również o tenisowych relacjach ze swoich chłopakiem Jerzym Janowiczem. 29-latka kilka tygodni temu zakończyła karierę.

Co sprawiło, że zdecydowała się pani zakończyć tenisową karierę właśnie teraz?

W turniejach nie grałam przez ostatnie dwa lata, nie licząc dwóch czy trzech startów. Tak naprawdę decyzję o zakończeniu kariery podjęłam dawno. Jakiś czas temu WTA przysłało do mnie wiadomość z pytaniem, czy zamierzam jeszcze występować, bo cały czas mają mnie na listach do kontroli antydopingowej i jeśli chce skończyć karierę, to proszą o oficjalne pismo. Przyznam szczerze, że bardzo długo nie odsyłałam im tego pisma. Po następnym mailu z WTA nie zastanawiając się nad niczym, po prostu je odesłałam. Było już jasne oficjalnie, że kończę z tenisem.

Ma pani dopiero 29 lat. Czy nie za wcześniej na takie decyzje?

W tym roku skończę 30 lat. Za parę dni tak naprawdę. Ostatnie cztery sezony nie mogę zaliczyć do udanych. To była bardzo ciężka decyzja, ale doszłam do momentu, w którym nie byłam w stanie nic więcej zrobić, a jeżdżenie po małych turniejach i ranking w okolicach 200-300 miejsca po prostu mnie nie satysfakcjonowało.

Ponad rok temu była pani sparingpartnerką Caroline Wozniacki. Czy to jednorazowa przygoda?

Z Caroline najpierw miałam potrenować trzy tygodnie, później miesiąc, może dwa, a zostałam z nią przez cały sezon. Wtedy jeszcze myślałam o powrocie do gry. Czasami ciężko mi było jeździć po turniejach i nie brać w nich udziału, ale bardzo fajnie wspominam ten okres. Pewnie też dlatego, ze zawsze lubiłam i Caroline i jej rodzinę.

Jest pani jeszcze młoda. Jakie ma pani plany na dalsze życie?

Teraz chciałabym więcej czasu spędzić w domu. Całe moje życie było zawsze na walizkach, więc chciałabym przez jakiś czas od tego odpocząć i po prostu posiedzieć w jednym miejscu. Dwa lata temu skończyłam AWF, teraz studiuję zaocznie Architekturę Wnętrz. Naprawdę mam co robić.

Nie brakuje pani tenisa?

Zaczęłam pracować trochę w tenisie i pomagać młodym zawodniczkom, wiec tenisa mi nie brakuje.

Przez wiele lat była pani rakietą numer jeden w Polsce. Dotarła na 37. miejsce na świecie. Uważa pani, że można było osiągnąć więcej?

Oczywiście. Uważam, że mogłam więcej osiągnąć. Mój najlepszy ranking miałam w wieku 20 lat. Wtedy moja kariera cały czas szła do przodu. Później pojawiły się problemy ze sponsorem. W 2007 roku podał mnie i moich rodziców do sądu. Jedna sprawa niedawno się skończyła - wygraliśmy - sąd odrzucił też apelację. Co mnie bardzo ucieszyło. Druga sprawa jeszcze trwa, ale mam nadzieje, że niedługo i ta się skończy. Żałuję, że nie potrafiłam sobie z tym wszystkim poradzić i odbiło się to na mojej psychice. Widocznie jednak tak musiało być.

Który moment ze swojej kariery zapamięta pani najbardziej?

Na pewno zawsze będę pamiętała swój pierwszy finał turnieju WTA, mimo że przegrałam gładko z Marią Szarapową. Miałam jednak wtedy dopiero 18 lat i pomyślałam, że moje marzenia się spełniają. Szczególny był również Australian Open w 2008 roku, gdzie przebijałam się przez eliminacje i dotarłam aż do czwartej rundy. Tam przegrałam z Venus Williams 4:6, 4:6, ale mecz na korcie centralnym i pełnych trybunach był ogromnym przeżyciem.

Ostatnio w Polsce gościł trener Sereny Williams Patrick Mouratoglou, który dziesięć lat temu powiedział, że to Marta Domachowska, a nie Agnieszka Radwańska ma większy talent i jakby miał wybierać, to panią wolałby trenować. Jak pani odbiera te słowa?

Nawet nie wiedziałam, że trener Muratoglu tak powiedział. Bardzo mi miło słyszeć takie słowa. Szkoda tylko, że mnie nie trenował w takim razie.

Teraz w polskim tenisie rządzi Radwańska. Jakie cechy ma Agnieszka, których pani brakowało, żeby być wyżej w rankingu?

Agnieszka jest bardzo cierpliwa na korcie. Nie mogę niestety powiedzieć tego o sobie. Ale tak naprawdę sposób, w jaki ja próbowałam grać, a sposób, w jaki gra Agnieszka jest zupełnie inny.

Marzeniem "Isi" jest wygranie Wielkiego Szlema. Czy jest w stanie to zrobić?

"Isia" jest pracowita, wytrwała i bardzo waleczna. Ostatnio wygrała Mastersa, więc teraz jest naprawdę blisko od wymarzonego celu.

Prywatnie jest pani dziewczyną Jerzego Janowicza. Czy czasem mu pani doradza i czy często trenujecie wspólnie?

Czy doradzam Janowiczowi na korcie? Nie! Nie słucha się mnie. I nie trenujemy razem wcale. Czasem tylko przychodzę na jego treningi popatrzeć.

Na koniec zapytam o zdrowie "Jerzyka". Jak on się czuje i czy zagra w Australian Open, bo to jeszcze nie jest potwierdzone?

Jerzyk powinien zagrać w Australian Open. Niestety cały okres przygotowawczy walczył z kontuzjami, ale od kilku dni zaczął powoli trenować.

Z byłą najlepszą polską tenisistką Martą Domachowską rozmawiał Piotr Kaszubski

eurosport.onet.pl
Obrazek
Som i serem :serce: TriCampions
Maria Sharapova & Rafael Nadal

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
 Tytuł: Wywiad z p. Martą Domachowską - pytania
PostNapisane: wtorek, 27 gru 2016, 21:35 
Administrator
poniedziałek, 11 sty 2010, 09:40
Ulubiona zawodniczka: Venus Williams
Witajcie :D

Wywiadu zgodziła się nam udzielić Marta Domachowska. Za kilka dni obiecałem jej pytania :)

Do boju, wpisujcie wszystkie rzeczy, o które macie ochotę zapytać. Wybierzemy kilkanaście z nich i wyślemy do Marty.

Pozdrawiam, miłej zabawy :)
Obrazek
V.Williams * S.Williams * Lucic * Bencic * Konta * Cibulkova * Baltacha * Dokic * Swan * Crawford * Stephens * Chirico * Konjuh * Bellis * Jorovic * Stollar
Wickmayer * Collins * Golubic * Tomljanovic * Vekic * Vickery * Haas * Cabrera * * Stevenson * Bovina * Lee-Waters * Jokic * Townsend * Duval

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
 Tytuł: Re: Wywiad z p. Martą Domachowską - pytania
PostNapisane: wtorek, 27 gru 2016, 21:48 
Wielki Szlem
środa, 14 lis 2012, 18:21
Ulubiona zawodniczka: Caroline Wozniacki
Przede wszystkim pozdrówcie ode mnie gorąco Martę. :serce:
Co do pytań, niektóre to pewnie banał, ale co tam:
1) Który moment za swojej kariery wspomina Pani najmilej?
2) Mecz, który zostanie w Pani pamięci do końca życia? (pytanie zarówno o pozytyw jak i negatywne wspomnienie)
3) Śledzi Pani obecny Tour? Która tenisistka młodego pokolenia jest wg Pani najbardziej perspektywiczna?
4) Jak wspomina Pani współpracę z Caroline Wozniacki? Czy chciałaby się Pani w przyszłości sprawdzić jako coach/sparingpartner?
5) Czy były zawodniczki w Tourze z czasów Pani zawodowej kariery, za którymi Pani nie przepadała? ( :oh: )
Tak na szybko, coś jeszcze rzucę później :)

Wozniacki ~ Stephens ~ Vekic ~ Mattek-Sands ~ Giorgi ~ Cibulkova ~ Cornet ~ Puig ~ Halep

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 28 gru 2016, 10:53 
Moderator
piątek, 6 lip 2012, 15:10
Ulubiona zawodniczka: Petra Cetkovska Petra Kvitova
1. Jak wspomina Pani swój występ na igrzyskach olimpijskich w Pekinie?
2. Z którą partnerką deblową współpracowało się Pani najlepiej?
3. Jakie są Pani plany na dalszą przyszłość?
4. Czy nie żałuje Pani zakończenia kariery? Niektóre tenisistki właśnie po trzydziestce zaczynały osiągać najlepsze rezultaty.
5. Czy pamięta Pani swój pierwszy mecz w seniorskiej karierze? Jakie towarzyszyły wtedy Pani emocje?
6. Który turniej wielkoszlemowy był Pani ulubionym?
7. Jak zareagowała Pani na zmianę na pozycji liderki światowego rankingu?
8. Które uderzenie było dla Pani tym najpewniejszym w trakcie wymiany?
9. Czy tęskni Pani za zawodowymi rozgrywkami tenisowymi?

Na razie tyle. Pomyślę jeszcze nad czymś.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 29 gru 2016, 13:44 
Moderator Gier
środa, 25 sie 2010, 15:30
Ulubiona zawodniczka: Mona Barthel
1. Co jest według Pani najtrudniejsze w życiu tenisisty? Codzienny reżim, ciągłe życie na walizkach, presja?
2. Czy mogła Pani liczyć na wsparcie Polskiego Związku Tenisowego?
3. Czy kariera tenisistki to było Pani marzenie od zawsze? Istniała jakaś alternatywa dla tego zajęcia?
4. Czy widzi się Pani w roli trenerki? Jest Pani zaangażowana w jakieś inicjatywy związane z tenisem czy raczej stroni Pani od tego?
5. Jak wyglądała sytuacja w locker roomie za Pani czasów? :oh: Czy występowały przyjaźnie, zawodniczki były mocno zżyte ze sobą?
6. Czy czuje się Pani spełniona w tenisie? A może w paru sytuacjach w przeszłości postąpiłaby Pani inaczej?

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 30 gru 2016, 14:43 
Moderator
sobota, 23 mar 2013, 17:02
Ulubiona zawodniczka: RAFOLOMANANTSIATOSIKA
1. Czy czuła Pani duży respekt grając po raz pierwszy przeciwko najlepszym na największych arenach świata?
2. Jakimi innymi dyscyplinami sportowymi się Pani interesuje?
3. Czy myślała kiedyś Pani o zajęciu się komentowaniem tenisa?
4. Miała Pani jakieś swoje "rytuały kortowe"?
5. Czy coś nietypowego znajdowało się w Pani torbie tenisowej?
6. Która zawodniczka zawsze była najgłośniejsza w tenisowej szatni?

Jak coś mi wpadnie jeszcze do głowy to napiszę.
VENUS WILLIAMS | SLOANE STEPHENS | NAOMI OSAKA
DUAN | KONTAVEIT | ABANDA | AIAVA
CIBULKOVA | VIKHLYANTSEVA | ANDREESCU | STOLLAR
SASNOVICH | PERA | SERENA | DIATCHENKO | GASPARYAN

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 30 gru 2016, 19:09 
International
czwartek, 26 wrz 2013, 12:10
Ulubiona zawodniczka: Simona Halep
Marta :serce:

1. Jak na przestrzeni całej kariery zmieniała się Pani gra? Co sprawiło, że w późniejszych latach nie była Pani w stanie nawiązać do sukcesów z początku kariery?
2. Lindsay Davenport kiedyś stwierdziła, że im była starsza tym czuła coraz większą presje. Jak to było w Pani przypadku? Z biegiem lat bardziej pomaga zdobyte doświadczenie, czy jednak większy wpływ na zawodnika ma rosnąca presja?
3. Po sezonie spędzonym wspólnie z Caroline Wozniacki zapowiadała Pani wznowienie własnej kariery singlowej, jednak zaledwie po dwóch turniejach w 2015 roku zrezygnowała Pani z dalszej gry. Co spowodowało taką decyzję?

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 30 gru 2016, 23:23 
ITF
czwartek, 28 cze 2012, 18:43
Ulubiona zawodniczka: Kim Clijsters
Alvaro napisał(a):
Przede wszystkim pozdrówcie ode mnie gorąco Martę. :serce:

dzikus napisał(a):
Marta :serce:

Chłopcy, chyba się zarumieniłam xD :serce: :oh:

To może i ja coś dorzucę. :)

1. Która z tenisistek była lub nadal jest Pani idolką?
2. Na kim, podczas swej kariery, wzorowała się Pani?
3. Jak ocenia Pani przyszłość polskiego tenisa po zakończeniu kariery przez Agnieszkę Radwańską? Czy na ten moment dostrzega Pani jakąś zawodniczkę, która byłaby w stanie przejąć przysłowiową "pałeczkę" po starszej z sióstr Radwańskich, czy też grozi nam bolesne zderzenie z rzeczywistością?
4. Jak ocenia Pani działalność i funkcjonowanie PZN-u? Czy Pani zdaniem Związek robi wszystko, co w jego mocy, by promować i propagować "biały sport" wśród młodzieży?
5. Czego możemy Pani życzyć w nadchodzącym roku?

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 31 gru 2016, 01:09 
International
piątek, 21 maja 2010, 18:19
Ulubiona zawodniczka: Anna Chakvetadze
Kilka ode mnie:
1. Obecnie w mediach mówi się bardzo dużo na temat diety i jej wpływu na wyniki sportowców. Jak się do tej kwestii podchodziło 10 lat temu? Stosowała Pani jakieś szczególne diety? Współpracowała z dietetykami?
2. Jak Pani myśli, czemu tak dużo zdolnych juniorów i juniorek, mimo dużego talentu i pracy, nie potrafi przebić się w seniorskich rozgrywkach?
3. Martina Hingis i Patty Schnyder, legendy lat 90. i ubiegłej dekady, zdecydowały się wznowić swoje kariery grubo po 30. Czy da nam Pani chociaż iskierkę nadziei, że i w Pani przypadku taki scenariusz też wchodzi w grę? Głód gry nadal na pewno jest!
4. Czysto hipotetycznie - gdyby zgłosiła się do Pani telewizja i zaproponowała udział w programie rozrywkowym typu "Taniec z gwiazdami", przyjęłaby Pani taką propozycję, czy kategorycznie nie wchodzi to w grę?

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 31 gru 2016, 11:34 
Moderator Gier
niedziela, 19 sie 2012, 15:00
Ulubiona zawodniczka: Maria Sharapowa
To i ja coś dorzucę:

1. Które osiągniecie jest według Pani najważniejsze - wygranie turnieju wielkoszlemowego, objęcie fotelu liderki rankingu, czy zdobycie złotego medalu Igrzysk Olimpijskich?
2. Która przeciwniczka, była dla Pani najbardziej niewygodną rywalką? Dlaczego?
3. Które uderzenie jest według Pani najtrudniejsze w całym repertuarze tenisowym?
4. Jak zapamięta Pani swój finał w Seulu przeciwko Marii Sharapovej?
5. Która zawodniczka była według Pani najlepszą zawodniczką w historii?
6. W jaką stronę według Pani zmierza tenis kobiecy? W stronę uderzania z całą mocą, czy bardziej gry kombinacyjnej?
7. Czego według Pani zabrakło w Pani tenisie, aby osiągnąć jeszcze wyższą pozycję w rankingu?
8. Czy widzi Pani jakąś następczynię Agnieszki Radwańskiej wśród polskich juniorek? Czy któraś z nich będzie w stanie nawiązać do sukcesów Isi? A może wręcz je poprawić? Jak należało by pokierować ich kariery, aby osiągnęły w rozgrywkach seniorskich sukcesy?
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 1 sty 2017, 17:02 
Administrator
niedziela, 3 lip 2011, 08:12
Ulubiona zawodniczka: Angelique Kerber
Serena Williams powoli zaczyna odpuszczać Tour. Czy jest ktoś pani zdaniem kto może chociaż przez 1-2 sezony zdominować rozgrywki?

Ktora tenisistka jest najbardziej lubiana w Tourze? A z kim Pani utrzymywala najlepszy kontakt? I czy pomimo zakończenia kariery dalej go pani utrzymuje?

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 2 sty 2017, 23:55 
Administrator
niedziela, 10 sty 2010, 21:40
Ulubiona zawodniczka: Kaheaokaleonahenahemaikalani C
1. W wydanej pod koniec minionego roku encyklopedii "Cały ten tenis" autorstwa Andrzeja Fąfary, pod hasłem Marta Domachowska możemy znaleźć taki oto opis: „Jedna z najzdolniejszych zawodniczek w historii polskiego tenisa. Nie zawojowała świata, gdyż jej psychika nie nadążała za forhendem i bekhendem”. Opis iście poetycki.
Czy wg Pani krucha mentalność w ważnych momentach była przyczyną tego, iż Pani kariera nie rozkwitła na tyle mocno, na ile wskazywał i predysponował Panią agresywny, szybki styl gry?

2. Osiągnęła Pani 3 finały singlowych turniejów WTA /Memphis 2006, Strasbourg 2005, Seul 2004/. Do którego z finałów odczuwa Pani największy sentyment?

3. Czy grając w finale w Seulu przeciwko Marii Sharapovej jęki wydawane przez Rosjankę stanowiły dla Pani jakąś przeszkodę i powodowały rozproszenie? Czy na korcie, grając z zawodniczkami, które wydają z siebie całą gamę dźwięków są one aż tak uciążliwe jak w odbiorze telewizyjnym?
FEDERER ~ KYRGIOS ~ VERDASCO ~ DIMITROV ~ CHARDY ~ TIAFOE ~ ISTOMIN ~ DZUMHUR ~ ALBOT ~ KUBOT
LINDSTEDT ~ ANDERSON ~ NISHIKORI ~ ILHAN ~ POUILLE ~ FOGNINI ~ BOLELLI ~ FUCSOVICS ~ J. SOUSA ~ HURKACZ
ANDUJAR ~ GULBIS ~ MAHUT ~ MULLER ~ CHUNG ~ TECAU ~ AREVALO ~ RUUD ~ SOCK ~ DELLIEN

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 6 sty 2017, 01:23 
Administrator
poniedziałek, 11 sty 2010, 09:40
Ulubiona zawodniczka: Venus Williams
Jak wspomina Pani Australian Open 2008? Czego zabrakło, aby zrobić kroczek dalej? Mecz z Venus był bardzo "na styku". W podobnym gatunku był Pani występ w Pekinie w 2005 roku. Tam też niewiele zabrakło aby osiągnąć więcej. Gdzie tkwił szkopuł?

Uwaga - jutro chciałbym wysłać pytania do Marty, więc to ostatnia chwila na ich wymyślanie. Z dotychczas zadanych wybierzemy część, gdyż jest ich zbyt wiele na jeden wywiad :przytul:
Obrazek
V.Williams * S.Williams * Lucic * Bencic * Konta * Cibulkova * Baltacha * Dokic * Swan * Crawford * Stephens * Chirico * Konjuh * Bellis * Jorovic * Stollar
Wickmayer * Collins * Golubic * Tomljanovic * Vekic * Vickery * Haas * Cabrera * * Stevenson * Bovina * Lee-Waters * Jokic * Townsend * Duval

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 7 sty 2017, 13:54 
Wielki Szlem
niedziela, 10 sty 2010, 21:03
Ulubiona zawodniczka: Agnieszka Radwanska
Jak jeszcze nie jest za późno to i ja coś dorzucę:

1. Porównując Pani karierę i karierę obecnie najlepszej polskiej zawodniczki w historii - Agnieszki Radwańskiej - czego zabrakło u Pani, aby choć troszkę zbliżyć się do osiągnieć Agnieszki?

2. Który Pani mecz singlowy utkwił najbardziej w pamięci?

3. Śledzi Pani na bieżąco wszystkie turnieje WTA? Nie ma Pani czasami takiego momentu, że żałuję, iż zakończyła już Pani profesjonalną karierę? Nie tęskni Pani za podróżami, przyjaciółkami z kortu i atmosferą największych turniejowych kortów?

4. Czy Pani zdaniem Jerzy Janowicz ma szansę powrócić do czołówki rankingu ATP? I czy uważa Pani, że ciężej jest się przebić do czołówki w męskim tenisie, aniżeli w damskim?

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 7 sty 2017, 14:07 
Wielki Szlem
wtorek, 14 sty 2014, 17:09
Ulubiona zawodniczka: Alize Cornet_Magda Linette
1. Nie żałuje Pani tak szybkiego zakończenia kariery? Chodzi mi tutaj o taką perspektywę jak np. możliwość zagrania wspólnego miksta z Jerzym Janowiczem?
2. Pod koniec 2014 roku wróciła Pani do treningów. W styczniu 2015 rozegrała Pani dwa mecze i zrezygnowała. Dlaczego tak szybko się Pani poddała?

:rotfl:
Aga & Rezai & Linette & Minella & Domachowska & Bacsinszky & Marino & Cornet & Ula & Buyukakcay & Kania & Martic & Fręch & Sakkari & Kawa

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl