WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - Klaudia Jans-Ignacik
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest sobota, 20 kwi 2019, 18:03Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Re: Klaudia Jans-Ignacik & Alicja Rosolska
PostNapisane: poniedziałek, 31 gru 2012, 18:55 
Junior
Data rejestracji na forum:
czwartek, 19 lip 2012, 20:16
Ulubiona zawodniczka: Agnieszka Radwanska
Klaudia Jans-Ignacik na Facebooku
Cytuj:
Kochani...życzę Wam wszystkiego czego tylko zapragniecie w nadchodzącym roku. Aby rok 2013 był jeszcze lepszy niż poprzedni. A mnie na korcie oczekujcie w roku...2014 ponieważ spodziewam się dziecka! Szczęśliwego!!! Klaudia

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 1 sty 2013, 10:10 
Wielki Szlem
środa, 6 kwi 2011, 12:49
Ulubiona zawodniczka: Jelena Victoria Belinda
O.o ... no to nam Klaudia zaszalała :oh:
W takim razie pozostaje mi życzyć jej wszystkiego najlepszego w życiu prywatnym no i szybkiego powrotu do rozgrywek :ok:
Obrazek
** Jankovic Azarenka Bencic A.Radwańska ** Muguruza Kerber Giorgi **
** Ivanovic Wozniacki Bouchard Lisicki ** Mladenovic U.Radwańska Linette N.Osaka **

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 1 sty 2013, 12:25 
Wielki Szlem
poniedziałek, 21 maja 2012, 16:12
Ulubiona zawodniczka: Maria Sharapova
Oo, gratulacje Klaudia! Życzę szczęścia w życiu prywatnym i zdrowia.
Obrazek
Som i serem :serce: TriCampions
Maria Sharapova & Rafael Nadal

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 1 sty 2013, 16:53 
Wielki Szlem
piątek, 8 sty 2010, 21:54
Ulubiona zawodniczka: Bethanie Lynn Mattek-Sands
Gratulacje Klaudia! :) Szkoda, że nie zobaczymy Polki na korcie przez najbliższy rok, zwłaszcza że ostatnio co raz lepiej jej szło ::p:
Never Give Up, Never Surrender

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 1 sty 2013, 18:08 
Wielki Szlem
środa, 14 lis 2012, 18:21
Ulubiona zawodniczka: Caroline Wozniacki
Hoho, gratulacje dla Klaudii! Choć przyznam, że trochę mi jej będzie brakowało na kortach.

Wozniacki ~ Stephens ~ Vekic ~ Mattek-Sands ~ Giorgi ~ Cibulkova ~ Cornet ~ Puig ~ Halep

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 2 sty 2013, 19:21 
Wielki Szlem
środa, 6 sty 2010, 13:08
Cytuj:
Klaudia Jans-Ignacik zawiesza karierę! Na kort wróci dopiero w kwietniu 2014 r.

Jedna z najlepszych polskich tenisistek Klaudia Jans-Ignacik postanowiła na 16 miesięcy zawiesić sportową karierę.
Informacjępodało Radio Gdańsk. Powodem jest planowany urlop macierzyński, bowiem gdyńska tenisistka w sierpniu zostanie mamą. Tym samym 29-letniej tenisistki zabraknie podczas rozpoczynającego się 14 stycznia wielkoszlemowego Australian Open.

Zajmująca aktualnie 29. miejsce na świecie Jans-Ignacik na kort ma wrócić dopiero w kwietniu 2014 r. Dwa lata później ma wystąpić na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

gazeta.pl
Maria Sharapova • Sorana Cirstea
Laura Robson • Dominika Cibulkova

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
 Tytuł: Re: Klaudia Jans-Ignacik
PostNapisane: czwartek, 1 sie 2013, 22:46 
Wielki Szlem
Cytuj:
Stało się to, na co czekaliśmy 9 miesięcy... Klaudia została mamą Anielki! Mała ma 52 cm i waży 3170 gramów. Całej rodzinie życzymy zdrowia, zdrowia! :)

Nic tylko pogratulować. :serce: :urodziny:

Wozniacki ~ Stephens ~ Vekic ~ Mattek-Sands ~ Giorgi ~ Cibulkova ~ Cornet ~ Puig ~ Halep

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 2 sie 2013, 09:33 
Nowicjusz
sobota, 27 lip 2013, 18:14
Ulubiona zawodniczka: Agnieszka Radwanska
Gratulacje Klaudia! :oh:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 17 gru 2013, 21:30 
Wielki Szlem
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 22 gru 2013, 12:49 
Wielki Szlem
Cytuj:
Klaudia Jans-Ignacik za miesiąc wznowi karierę

Klaudia Jans-Ignacik w styczniu wróci do zawodowych rozgrywek.

Deblistka w tym roku nie występowała na kortach. Została bowiem mamą Anielki. W listopadzie rozpoczęła przygotowania do powrotu.

- Nie zamierzam zabierać Anielki na wszystkie imprezy. Dużo będzie zależeć od klimatu i warunków na danym turnieju. O wszystkim będziemy decydować wspólnie z mężem - mówi Przeglądowi Sportowemu Klaudia.

polski-tenis.pl

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 22 gru 2013, 20:07 
Junior
środa, 18 gru 2013, 00:17
Ulubiona zawodniczka: brak
Zycze jej pomyslnego powrotu do gry i aby udalo jej sie pogodzic zycie rodzinne z zyciem zawodowym. :)
Intensywne podroze z malym dzieckiem to rzeczywiscie ciezkie zadanie,ale jak kochany maz pomoze, to sobie poradza.

Ciekawe z kim Klaudia bedzie grala debla?? Z Alicja??

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 14 lut 2014, 22:45 
Moderator Gier
niedziela, 19 sie 2012, 15:00
Ulubiona zawodniczka: Maria Sharapowa
Cytuj:
Na łamach naszego portalu finalistka French Open 2012 w grze mieszanej mówi również o podróżowaniu na turnieje z córką Anielą, chęci powrotu do reprezentacji Polski w rozgrywkach Fed Cup oraz o tym, dlaczego nie startuje już w turniejach w parze z Alicją Rosolską.

- Jak wraca się na kort po ponad rocznej przerwie? To był dla pani trudny powrót?

- Sam powrót na kort wcale nie był trudny, ponieważ byłam bardzo zmotywowana i zmobilizowana. Chciałam jak najszybciej wrócić do gry, gdyż zdawałam sobie sprawę, że im dłużej będzie trwała ta przerwa, już po samym urodzeniu dziecka, to tym trudniej będzie mi wrócić. W zasadzie już trzy miesiące po porodzie rozpoczęłam regularne treningi przygotowujące do turnieju w Paryżu. Wcześniej myślałam, że moim pierwszym startem w zawodach będzie kwietniowy turniej w Katowicach, ale bardzo dobrze się czułam, nudziło mi się w domu i już nie mogłam się doczekać pierwszego meczu. Postanowiłam więc, że wrócę wcześniej i myślę, że była to dobra decyzja.

- Kiedy zawieszała pani karierę była pani pewna, że wróci do gry, czy gdzieś pojawiały się takie myśli, że może zakończyć przedwcześnie karierę?

- Od samego początku wiedziałam, że wrócę. Kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży, to spojrzałam nawet na kalendarz na 2014 rok, od którego turnieju mogłabym ponownie występować na kortach (śmiech). W tym samym czasie uzyskałam wszelkie informacje na temat „zamrożenia” rankingu, w ilu imprezach będę mogła wystąpić. Poza tym w trakcie przerwy aktywnie spędzałam czas. To nie było tylko leżenie i odpoczywanie. Chodziłam na zajęcia z jogi, grałam trochę w tenisa, więc cały czas przygotowywałam organizm do jakiegoś wysiłku.

- W najlepszym okresie kariery zajmowała pani 28. miejsce w rankingu deblowym. Na co dzisiaj stać Klaudię Jans-Ignacik? Jest pani w stanie nawiązać do tych najlepszych wyników?

- Jestem pewna, że stać mnie przynajmniej na powtórzenie tamtych wyników. Na razie mam trochę ograniczone pole możliwości dlatego, że z tym rankingiem, który w chwili obecnej mam do wykorzystania mogę dostać się do ośmiu turniejów, w tym jednego wielkoszlemowego. Wiadomo, że na imprezach z cyklu Wielkiego Szlema zdobywa się najwięcej punktów, ale wierzę, że jak najszybciej uda mi się wskoczyć na wyższe miejsce. Po tych dwóch turniejach, w których wystąpiłam już nieco awansowałam w rankingu. Wiem, że następne turnieje dadzą mi kolejne punkty, a co za tym idzie pozwolą poprawić miejsce rankingowe. Jestem dobrze przygotowana do sezonu, czuję się bardzo dobrze i jeżeli nie uda mi się w tym roku, to liczę, że w kolejnym będę w najlepszej trzydziestce.

- Tak, jak pani wspomniała, ma za sobą dwa turnieje, w tym jeden rangi WTA w Paryżu, gdzie wraz z Ralucą Olaru dotarłyście do ćwierćfinału. To był dobry turniej?

- To był jeden wygrany mecz, ale byłam z niego zadowolona, ponieważ zagrałam naprawdę dobrze. W drugim spotkaniu przegrałyśmy, ale trzeba też wziąć pod uwagę klasę przeciwniczek, które zwyciężyły ostatecznie cały turniej. Nie mogłam mieć do siebie zbyt dużych pretensji, tym bardziej, że nie było po mnie widać, że miałam tak długą przerwę w startach. Zresztą, same zawodniczki były zdziwione, że tak szybko wróciłam do gry.

- Do Paryża podróżowała pani już z córeczką, czy jeszcze jest na to zbyt wcześnie?

- Jeszcze bez. Prawdę mówiąc, nie chciałam jej jeszcze brać w taką pogodę. Myślę, że pierwszym turniejem, na którym pojawi się ze mną będzie jednak impreza w… Katowicach. Będę mogła zobaczyć, jak to jest na mniejszym dystansie (śmiech).

- Podróżowanie z małym dzieckiem jest dużym utrudnieniem? Co mówią na ten temat zawodniczki, które mają już doświadczenie w tej kwestii?

- Wydaje mi się, że na razie, moja siedmiomiesięczna córeczka jest po prostu za mała na długie podróże. Dlatego nie będę jej zabierała na turnieje do Acapulco a następnie do Kalifornii. Ona jeszcze nie przesypia nocy, więc z tego względu byłoby mi ciężko. Teraz, poza turniejami, kiedy trenuję jest ciężko, ponieważ muszę wstawać w nocy. Na turniejach wolałabym się skupić na dobrych wstępach, a przespana noc dla zawodnika jest bardzo ważna. Ale na pewno, kiedy córeczka trochę podrośnie, to będzie łatwiej podróżować. Cara Black, która udzielała mi już wielu wskazówek, powiedziała, że jest to do zrobienia. Ona ze swoim synkiem zaczęła podróżować, kiedy on miał 8-9 miesięcy, także myślę, że w tym wieku moja mała też zacznie ze mną trochę podróżować.

- W czasie przerwy w startach w turniejach próbowała pani swoich sił między innymi jako reporterka stacji nc+, poza tym prowadziła również pani konferencje prasowe podczas turnieju WTA w Katowicach. Jakie są pani wrażenia po tych nowych doświadczeniach?

- Na pewno bycie reporterem albo praca związana z mediami, telewizją, byłaby czymś, co chciałabym robić po zakończeniu kariery zawodniczej. Bardzo dobrze czułam się w takiej roli i taka praca sprawia mi dużo satysfakcji. Jestem osobą, która trochę czasu spędziła na korcie, więc nie jest mi trudno odnaleźć się w roli, nie tyle eksperta, ale osoby, która może zadać kilka ciekawych pytań zawodnikom. Przyznam, że robienie wywiadów i to nie tylko tych telewizyjnych, ale chociażby do prasy jest interesujące i bardzo mnie to kręci.

- Wróćmy do spraw czysto sportowych. Stawia sobie pani za cel powrót do reprezentacji Polski w Fed Cup?

- Oczywiście, jest to moim celem. W przeszłości wiele razy reprezentowałam Polskę na arenie międzynarodowej. Uwielbiam grać dla naszego kraju w rozgrywkach Fed Cup. Zdaję sobie sprawę, że aby kapitan kadry brał mnie pod uwagę przy ustalaniu składu, muszę potwierdzić dobrą formę na turniejach. Na pewno po takiej przerwie nie wystarczy mu obejrzenie mnie w akcji na treningach czy dwóch turniejach. Potrzeba więcej występów. Teraz mogę zapewnić, że będę dążyła do tego, aby ponownie znaleźć się w reprezentacji Polski.

- Jak pani na ocenia aktualną siłę naszej reprezentacji? Chociażby biorąc pod uwagę ostatni mecz ze Szwecją. Piekielnie wyrównany, ale na szczęście zwycięski…

- To jest trochę dziwne. Piekielnie wyrównany, ale kiedy spojrzymy na wyniki poszczególnych spotkań, to były to gładkie zwycięstwa. Sety kończyły się zazwyczaj w stosunku 6:1, 6:2. Nawet mecz deblowy zakończył się wynikiem 6:2, 6:2. Nie wiem, co w Szwecji stało się z Kasią Piter, ponieważ liczyłam, że ona zdobędzie tam chociaż jeden punkt. Nie było mnie tam, więc trudno mi to oceniać. Na pewno w kolejnym spotkaniu z Hiszpanią na wyjeździe naszą reprezentację stać na zwycięstwo, stać na to, aby powalczyć. Nie stoimy na straconej pozycji. Tym bardziej, że być może do pełni formy dojdzie już Urszula Radwańska. Mam nadzieję, że powalczymy o ten awans do Grupy Światowej I.

- Czy jest możliwy, że zobaczymy jeszcze w akcji duet Klaudia Jans-Ignacik/Alicja Rosolska?

- Z Alicją rozstałyśmy się definitywnie, więc nie mamy żadnych takich planów. Chciałabym tu zaznaczyć, że rozstałyśmy się pokojowo, ponieważ niektórzy spekulowali, że były jakieś kłótnie, co nie jest prawdą. To była nasza wspólna decyzja. Po prostu po wielu latach potrzebowałyśmy odmiany. Oczywiście jeśli będziemy miały zagrać razem debla w reprezentacji Polski w Fed Cup czy na przykład wystąpić na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, a występ na igrzyskach jest moim celem, to jesteśmy jak najbardziej „za”. Jeśli jednak chodzi o turnieje WTA, to nie planujemy wspólnych startów.

- Na koniec muszę zapytać panią o to, jak sprawuje się córeczka i, pół żartem, pół serio, czy wykazuje już jakieś tenisowe zapędy?

- Na pewno jest bardzo żywotna i silna, jak na swój wiek. Myślę, że szybko zacznie chodzić, a co za tym idzie, będzie mogła już stać na korcie z jakąś małą rakietką. Ale spokojnie. Dziecko ma czas, na razie nie mogę na nią narzekać, jest bardzo grzecznym dzieckiem i mam szczęście, bo gdyby taka nie była, to nie udałoby mi się tak szybko wrócić na kort.

- Czego pani życzyć na te najbliższe miesiące?

- Przede wszystkim zdrowia. Jeśli ono dopisze, to reszta się ułoży i wierzę w to, że będzie dobrze.

By Tenis+
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 15 lut 2014, 01:13 
Junior
środa, 18 gru 2013, 00:17
Ulubiona zawodniczka: brak
Jednak Klaudia nie bedzie juz grala debla z Alicja w turniejach WTA.

Ciekawe, ktora z nich bedzie miala ta sama partnerke deblowa na dluzszy okres czasu?

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 27 lut 2014, 19:39 
Wielki Szlem
Cytuj:
Jans-Ignacik Revelling In New Role

After giving birth to her first child, Aniela, over the summer, Klaudia Jans-Ignacik made her comeback earlier this year and is quickly getting the hang of the juggling act.

ACAPULCO, México - As any new parent will attest, juggling work and looking after a new arrival is no easy task.

Perfecting the balancing act becomes all the more difficult when your profession involves travelling the world playing tennis, something new mother Klaudia Jans-Ignacik is finding out first hand since returning to the circuit in January.

Last summer, Jans-Ignacik gave birth to her first child, Aniela, to join Roger Federer and Cara Black in tennis' parents' club. However, the Pole, who reached a career-high doubles ranking of No.28 shortly before going on maternity leave, was keen to keep her absence from the game to a minimum.

"My pregnancy was really good and I had no problems at all," Jans-Ignacik said. "I was even playing a little bit of tennis until seven months and also doing lots of yoga, so I was even then preparing myself so that it would be much faster for me to come back after giving birth.

"Three months after my daughter was born, I began to practice again and doing all the fitness work. It was tough and I knew I'd have to do a little bit more work than usual, but I wanted to come back and be fit again."

Jans-Ignacik made her comeback at a low-key event in France, before returning to the WTA fold in Paris. And despite her extended leave of absence from the game, it has not taken the 29-year-old long to get back in the swing of things.

"I did all the work in two and a half months and then I played my first tournament, which was really exciting because I thought it was going to take much longer for me to come back," she said. "The first match I was a little bit nervous - I was doing a little bit too much on court - but it was only the first set maybe and then it started to feel like I never had the break."

Her comeback continues this week in Acapulco, where she is partnering Maryna Zanevska. After coming through their opening match, Jans-Ignacik and Zanevska could face No.3 seeds Ashleigh Barty and Marina Erakovic in the quarterfinals.

Aniela has not made the trip to México, although it may not be too long before she is joining her parents on the road.

"Probably I will bring her to a tournament soon. I think first I will take her to Katowice in Poland in a few months. She's still really small, only seven months, and it's really hot here in México and she's still not sleeping the whole night so I'd probably have to bring my whole family!

"We've already said, though, that next year we'll bring her here because she will have so much fun. She'll be a year and a half, so she can run on the beach and that'll be pretty cool to have her here."

For the time being, the grandparents are on babysitting duty back in Poland. "My husband and I are very lucky because Aniela can stay with our parents whenever we are leaving. It's good they are with them because they love to spend time with her and I don't worry. I get one message a day: 'She eats, she sleeps, she walks' - it's perfect, no worries at all."

wtatennis.com

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 18 cze 2014, 19:42 
Wielki Szlem

:))

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl