WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - Katarzyna Kawa
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest niedziela, 15 wrz 2019, 09:11Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Re: Katarzyna Kawa
PostNapisane: poniedziałek, 21 gru 2015, 16:51 
ITF
Data rejestracji na forum:
poniedziałek, 14 kwi 2014, 20:41
Ulubiona zawodniczka: Agnieszka Radwanska
Kasia będzie teraz trenować w akademii Angie Kerber. :)

Cytuj:
Najnowsza informacja dla wszystkich kibiców. Zmieniłam przynależność klubową i bazę treningową na AT Angelique Kerber Puszczykowo! Nowy klub, doskonałe warunki, większe możliwości, ciężka praca z czołówką światową na sukcesy w 2016 roku :) pierwsze starty w drugiej połowie stycznia. Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!

https://www.facebook.com/katarzyna.kawa ... 50/?type=3
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 19 sty 2016, 21:52 
Moderator
sobota, 23 mar 2013, 17:02
Ulubiona zawodniczka: RAFOLOMANANTSIATOSIKA
Kawa zaczyna sezon zwycięsko. Rozstawiona z 6, a w ćwiartce z Soraną :) Dobrze by było gdyby załapała się na kwale RG. Blisko jest też już minięcia Piter :oh: Po treningach z Angie to musi być dobrze, pod koniec tamtego roku lepiej wyglądała też "wagowo". Jak na razie w singlu zwycięstwo w 1 rundzie, a w deblu SF (z Zaniewską).
VENUS WILLIAMS | SLOANE STEPHENS | NAOMI OSAKA
DUAN | KONTAVEIT | ABANDA | AIAVA
CIBULKOVA | VIKHLYANTSEVA | ANDREESCU | STOLLAR
SASNOVICH | PERA | SERENA | DIATCHENKO | GASPARYAN

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 18 sie 2016, 11:56 
ITF
piątek, 14 sie 2015, 12:25
Ulubiona zawodniczka: A Radwanska_M Keys
Kasia wreszcie się ogarnia i dochodzi do drugiego ćwierćfinału ITF w tym roku, ale pierwszego o randze wyższej niż Puszczykowo :oh: Pierwsza runda przeciwko kwalifikantce Armitano 6:0 6:4, druga wygrana z Zimmermann 6:1 6:2. W ćwierćfinale mecz z Izraelką Khazaniuk, która jest 347. zawodniczką rankingu, więc duże szanse na połówkę :ok:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 9 paź 2016, 11:11 
Administrator
niedziela, 10 sty 2010, 21:40
Ulubiona zawodniczka: Kaheaokaleonahenahemaikalani C
Kasia wybrała się na odległe Antypody do Toowoomba (25k). Niestety Polka nie zagrzała tam długo miejsca pech chciał, że trafiła w 1. rundzie na Dalmę Galfi z Węgier, a brak umiejętności sprawił, że Kasia gładko przegrała mecz 26 26.

Galfi ostatecznie wygrała całą imprezę.
FEDERER ~ KYRGIOS ~ VERDASCO ~ DIMITROV ~ CHARDY ~ TIAFOE ~ ISTOMIN ~ DZUMHUR ~ ALBOT ~ KUBOT
LINDSTEDT ~ ANDERSON ~ NISHIKORI ~ ILHAN ~ POUILLE ~ FOGNINI ~ BOLELLI ~ FUCSOVICS ~ J. SOUSA ~ HURKACZ
ANDUJAR ~ GULBIS ~ MAHUT ~ MULLER ~ CHUNG ~ TECAU ~ AREVALO ~ RUUD ~ SOCK ~ DELLIEN

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 13 paź 2016, 16:13 
Administrator
Pech znów dopadł Kasię. Tym razem w Cairns (itf 25k), Polka przegrała 06 46 z Abi Tere-Apisah z Papui Nowej Giwnei :oh:
FEDERER ~ KYRGIOS ~ VERDASCO ~ DIMITROV ~ CHARDY ~ TIAFOE ~ ISTOMIN ~ DZUMHUR ~ ALBOT ~ KUBOT
LINDSTEDT ~ ANDERSON ~ NISHIKORI ~ ILHAN ~ POUILLE ~ FOGNINI ~ BOLELLI ~ FUCSOVICS ~ J. SOUSA ~ HURKACZ
ANDUJAR ~ GULBIS ~ MAHUT ~ MULLER ~ CHUNG ~ TECAU ~ AREVALO ~ RUUD ~ SOCK ~ DELLIEN

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 18 gru 2016, 18:19 
Wielki Szlem
wtorek, 14 sty 2014, 17:09
Ulubiona zawodniczka: Alize Cornet_Magda Linette
Cytuj:
Kawa: jak już coś robię, to na sto procent

Maciej Mikołajczyk: Jak podsumujesz kończący się powoli 2016 rok?
Katarzyna Kawa: - Rok 2016 był dla mnie trudny. Pod koniec 2015 roku zdobyłam dużo punktów na turniejach rangi ITF w Japonii, poza tym weszłam do czołowej „300” rankingu WTA, rozpoczęłam współpracę z Akademią Tenisowa Angelique Kerber w Puszczykowie oraz studia w trybie niestacjonarnym w Poznaniu. Pojawiło się też dużo zmian, ale też i sporo oczekiwań, które z perspektywy czasu widzę, że nieco mnie przytłoczyły.

W marcu byłaś notowana na 251. miejscu. W obecnym rankingu WTA plasujesz się jednak dopiero w piątej „setce”. Skąd taka obniżka formy?
- Szczerze mówiąc, to nie mogę powiedzieć ze swojej strony o obniżce formy. Ciężko pracowałam i zrobiłam widoczne postępy w grze. Nie przełożyło się to niestety na wyniki tak jakbym sobie tego życzyła. W wielu meczach wyraźnie prowadziłam i pod koniec nie potrafiłam postawić przysłowiowej kropki nad „i”. Mój trener zawsze powtarza, że najważniejsze jest, żeby dobrze grać, a wyniki przyjdą z czasem. Dlatego pracuję dalej i wierzę, że w następnym roku pokażę swoje możliwości.

Wolisz grać w singlu, czy w deblu? Gdzie łatwiej jest osiągnąć sukces?
- Lubię grać zarówno w singla, jak i w debla. Dlatego bardzo ciężko mi się zdecydować. Nie wiem, czy można powiedzieć, gdzie jest łatwiej. Większość dziewczyn marzy, żeby zaistnieć w czołówce singla i niewiele jest w pełni skoncentrowanych na deblu, dlatego przebicie się w grze podwójnej może być nieco łatwiejsze. Tak czy siak wymaga to ogromnego zaangażowania i poświęceń, a pod tym względem nigdzie nie jest łatwiej.

Na co trener Garczyński kładzie największy nacisk?
- Trener Garczyński jest bardzo zdyscyplinowany. Wszystko jest poukładane i tego też wymaga ode mnie na treningach. Nie ma ćwiczeń bez pomysłu ani zagrań bez zaangażowania . Mocno koncentrujemy się również na serwisie, który w przeszłości był moim słabym punktem. Pomaga mi też Olga Brózda, była zawodniczka, a aktualnie trenerka w Puszczykowie. Mamy bardzo dobry kontakt, świetnie rozumie ona damski tenis i związane z nim problemy.

Jaka nawierzchnia pasuje tobie najbardziej?
- Jak byłam młodsza, to lubiłam grać na mączce, a obecnie zdecydowanie wolę korty twarde. Poruszanie się na nich jest łatwiejsze i moje ofensywne zagrania przynoszą większy efekt.

Co uważasz za swój największy sukces?
- Wygrałam dwa turnieje rangi ITF z pulą nagród 25 tysięcy w singlu, w tym roku również dwa kolejne w deblu. Pierwszy raz zostałam również powołana do występu w reprezentacji. Nie są to jeszcze sukcesy, o których marzę, ale cieszę się z każdego zwycięstwa. Małymi kroczkami dążę do celu.

Masz jakieś swoje motto życiowe?
- Białe albo czarne – jak już coś robię, to na sto procent. Nie lubię „półśrodków”.

Gdyby nie tenis ziemny, to kim byłaby dziś Katarzyna Kawa?
- Myślę, że jeździłabym na nartach i poszłabym drogą naukową.

Jak wygląda twoje codzienne menu?
- Dbam o to co jem, gdyż posiłki dają mi niezbędną energię do wytrzymania wymagających treningów. Lubię gotować i większość potraw przygotowuję sama.

Jakie masz plany na wakacje?
- Moje wakacje wypadają zazwyczaj w połowie listopada. Jestem więc już po urlopie i następnego nie przewiduję w najbliższym czasie.

Jak przebiegło zgrupowanie treningowe polskiej kadry przed Pucharem Federacji?
- Zgrupowanie trwało tydzień. Był to okres pracowity, ale dzięki zgranej ekipie i miłej atmosferze czas szybko zleciał.

Czego życzyć na koniec Katarzynie Kawie?
- Sukcesów, a przede wszystkim zdrowia w nadchodzącym 2017 roku.

Źródło: http://www.tenisklub.pl/aktualnosci/wywiady/29722/kawa-jak-juz-cos-robie,-to-na-sto-procent/
Aga & Rezai & Linette & Minella & Domachowska & Bacsinszky & Marino & Cornet & Ula & Buyukakcay & Kania & Martic & Fręch & Sakkari & Kawa

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 9 kwi 2017, 13:15 
Wielki Szlem
Kasia gra w eliminacjach do turnieju w Istanbule($60k). Wczoraj ograła 14-letnią Betinę Tokac(wc) 6:4 6:3, a dziś zmasakrowała Oanę Georgetę Simion(8) #WTA399 6:2 6:2. O awans z Julią Terziyską #WTA442 lub Anastasią Vdovenco #WTA443.
Brak awansu będzie wielką klapą i pewnie kolejnym długo miesięcznym "dołkiem". :he:

W turnieju wystąpi też Magda Fręch, zatem niewykluczony wspólny debel.
Aga & Rezai & Linette & Minella & Domachowska & Bacsinszky & Marino & Cornet & Ula & Buyukakcay & Kania & Martic & Fręch & Sakkari & Kawa

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 24 kwi 2017, 18:14 
Wielki Szlem
Kawa znów przedarła się przez eliminacje do MD 60k. Dziś pokonany młody talencik - Priscilla Hon 6:4 6:7(4) 6:4. :ok:
Dolosowana będzie do takich zawodniczek, że powinno skończyć się jak 2 tygodnie temu w Istanbule. No chyba, że trafi na Chiraz Bechri, ale też może być ciężko, bo Chiraz nie jest żadną kelnerką.
Jako jedyna dość mądrze dobiera starty. Za przejście takich eliminacji 5 punktów do rankingu, czyli tyle ile za R2 w 25k.
W tym roku 3 razy musiała grać w eliminacjach i jak na razie 100% skuteczność. (Midland 100k, Istanbul 60k i teraz Tunis 60k) :ok:
Za tydzień MD w La Marsa($25k), ale kuszący jest pewnie też Rabat. :cwaniak:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 24 kwi 2017, 18:54 
Administrator
Kovsky napisał(a):
Chiraz nie jest żadną kelnerką.

Poleciałeś ;)

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 24 kwi 2017, 19:51 
Junior
poniedziałek, 24 kwi 2017, 19:45
Ulubiona zawodniczka: brak
Trafiła na Anne Blinkovą w 1 rundzie. To turniejowa jedynka.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 25 kwi 2017, 20:17 
Wielki Szlem
Agent_Provocateur napisał(a):
Kovsky napisał(a):
Chiraz nie jest żadną kelnerką.

Poleciałeś ;)

C. Bechri(wc) lst. M. Paigina(Q) #WTA346 7:6(5) 2:6 5:7
Kurcze. Rzeczywiście kolejna tunezyjska kelnerka, która nie potrafi ugrać gema. :oczami: :oczami: :oczami:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 26 sty 2018, 09:07 
Wielki Szlem
Powrót Kawy po kontuzji barku jak na razie nie jest piorunujący. Szkoda, że kontuzja przytrafiła się w momencie, w którym Polka była w dobrej dyspozycji.

ITF Sharm El Sheikh (16-21.01):
1R: def. YeXin Ma #WTA749 6:4 6:1
2R: def. Paulina Jastrzębska(WC) #WTA1135 6:2 6:4
QF: lst. Anastasia Potapova(1) #WTA240 1:6 4:6

ITF Sharm El Sheikh (23-28.01):
1R: def. Katyarina Paulenka(Q) #WTA958 6:0 6:7(4) 7:6(4)
2R: def. Oliwia Szymczuch[WC] #WTA- 6:7(4) 7:5 6:1
QF: vs Shalimar Talbi(LL) #WTA875

W meczu z Paulenką Kasia popełniła aż 17 DF-ów, a z Oliwią 8. :he:
Swoją drogą brawo dla Oliwii. W pewnym momencie była 2 piłki od meczu. No, ale Oliwia to już przecież doświadczona zawodniczka, w końcu ma na rozkładzie samą Akgul Amanmuradovą w swoim debiucie w turnieju WTA. :oh: :cwaniak:
Paulenka to kolejna z fali młodych Białorusinek. W ubiegłym tygodniu egipski kurnik wygrała 17-letnia Yuliya Hatouka, która w finale pokonała samą Nastję Potapovą. Talbi jest kolejną białoruską juniorką. Zobaczymy jak dziś poradzi sobie z nią Kawa. :oczko:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 27 sty 2018, 12:33 
ITF
niedziela, 20 lip 2014, 20:53
Ulubiona zawodniczka: Aga Radwanska Maja Chwalinska
Kasia już jest w finale :bravo: Przydałby się ten tytuł. Mam nadzieję że ominą ją kontuzje i doostanie sie do 2 setki, bo na pewno ma potencjał na kwale szlema.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 28 sty 2018, 11:12 
Wielki Szlem
No i się udało. Wychodzi na to, że lepiej ganić niż chwalić. :oh: :cwaniak:
Brawo Kasia! :ok:
5 tytuł w karierze. Pierwszy od 2015 roku i pamiętnego tytułu na trawie w Japonii($25k). :))

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 28 sty 2018, 12:20 
Junior
niedziela, 20 paź 2013, 21:28
Ulubiona zawodniczka: Brak
I pokonała na prawdę solidną zawodniczkę. Brawo Kasia :) Małymi kroczkami do przodu. Oby tak dalej.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl