WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - Dinara Safina
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest niedziela, 21 kwi 2019, 05:50Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Re: Dinara Safina
PostNapisane: poniedziałek, 12 maja 2014, 22:37 
Wielki Szlem
Data rejestracji na forum:
sobota, 10 lip 2010, 18:08
Ulubiona zawodniczka: Petkovic-Bacsinszky-Date Krumm
^Ja tam będę tęsknić za jej backhandem, ale każdy ma swój gust i swój wybór i pamięta to, co chce pamiętać :niewiem:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 19 paź 2014, 09:48 
Moderator Gier
środa, 25 sie 2010, 15:30
Ulubiona zawodniczka: Mona Barthel
Z ceremonii zakończenia kariery podczas turnieju Kremlin Cup:

Obrazek

Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 7 maja 2015, 11:21 
Wielki Szlem
niedziela, 10 sty 2010, 21:35
Ulubiona zawodniczka: Peak Pierce
Cytuj:
Dinara Safina: One nie są gotowe na taki krok

Dinara Safina zakończyła karierę w 2014 roku, blisko trzy lata od ostatniego oficjalnego meczu. W wywiadzie z Carole Bouchard Rosjanka przyznała jednak, że nie była gotowa na taki krok.

Mutua Madrid Open jest szczególnym turniejem dla Dinary Safiny. To tutaj była liderka rankingu WTA w 2011 roku rozegrała swój ostatni mecz (w II rundzie przegrała z Julią Görges), trzy lata później oficjalnie zakończyła karierę, a w tegorocznej edycji jest częścią sztabu organizacyjnego.

- Kiedy wypoczywałam w domu w Walencji, mój manager zadzwonił do mnie z propozycją pomocy w organizacji zawodów. Od razu powiedziałam: oczywiście, dlaczego miałabym nie spróbować? - opowiedziała Rosjanka. - Długo nie było mnie w tourze i byłam podekscytowana tym, że będę mogła znów wszystkich zobaczyć, stąd taka szybka decyzja. Moim zadaniem tutaj jest pośredniczenie między dyrekcją zawodów, a tenisistkami - dodała.

Jednocześnie trzykrotna finalistka turniejów wielkoszlemowych nie czuje się dziwnie po tej drugiej stronie, bliżej kulis. - Jestem szczęśliwa, że mogę im pomóc. Moja kariera to zakończony rozdział. Rozdział zakończony dość nagle. Po moim ostatnim meczu tutaj poszłam do lekarza, zamknęłam drzwi i rozpłakałam się. Wiedziałam, że to koniec, plecy bolały jak nigdy - wyznała Safina.

- Dużo łatwiej jest podjąć taką decyzję na chłodno, można się do niej po prostu przygotować. U mnie to przyszło nagle, nie byłam gotowa. Lata mijają, a ja wciąż nie mogę znaleźć dla siebie miejsca. Czasem chcę zająć się sprawami organizacyjnymi, a na drugi dzień widzę siebie wśród młodych tenisistek. Tylko nie wiem, czy to by im bardziej nie zaszkodziło niż pomogło - przyznała 29-letnia Rosjanka.

Safina zauważa też zmiany, jakie zaszły w kobiecym tenisie od czasu kiedy powiedziała "stop": - Trudno powiedzieć, czy jest lepiej czy gorzej. Jest po prostu inaczej. Wcześniej walka toczyła się głównie wewnątrz pierwszej "10", a zawodniczki z niej zawsze dochodziły daleko. Teraz czasem nie wiesz, czy taka tenisistka zdoła przebrnąć rundę. Za moich czasów, przeskok pomiędzy 15. a 10. miejscem był ogromny. A teraz? Różnica poziomów jest na linii Serena-Maria-Wiktoria a reszta, to widać nawet na treningach.

- Ja zawsze musiałam ciężko pracować. Każdy wiedział i widział, że jestem dużo mniej utalentowana od brata i aby zniwelować tę stratę byłam gotowa na wiele poświęceń. Przeprowadziłam się do Walencji, odwiedziłam specjalistę od żywienia, zmieniłam kompletnie moją dietę. Czy młode zawodniczki zrobiłyby tak znaczący krok? Nie wiem, może nieliczne. Inne akceptują porażki i nic sobie z nich nie robią. Dla mnie były zawsze bodźcem do jeszcze cięższej pracy - przyznała była liderka rankingu WTA.
ObrazekObrazekAlisa * Casey * Sabine * Su-Wei * Polona Carina * Dasha * Aljona * Karolina * Matylda * Madison B. * Olcia * Alison R.Nigina * Janka * Petra C. * Jovana * Denisa * Rita * CoCo * Fran

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 7 maja 2015, 21:06 
Wielki Szlem
poniedziałek, 25 lip 2011, 00:00
Ulubiona zawodniczka: Serena i Venus
Respekt dla Dinary. Mądre słowa na zakończenie. Oby znalazła miejsce dla siebie, fajnie gdyby było to w świecie tenisa :przytul:
Obrazek
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 7 maja 2015, 22:19 
Wielki Szlem
środa, 6 sty 2010, 13:08
Ulubiona zawodniczka: Maria Sharapova
Pavlicki napisał(a):
Cytuj:
[b][size=150] Czy młode zawodniczki zrobiłyby tak znaczący krok?

Nie. Inne młode tenisistki, wystarczy ćwierćfinał/półfinał, i wpadają w krąg. Sesji, utalentowanej tenisistki itp. Safina nie miała wyglądu. Ok trafiła na okres, gdzie kobiecy tenis wyglądał jak kupa, ale mimo wszystko została liderką i wygrywała turnieje. To co ugrała i zarobiła jej. Dzisiaj wystarczy jeden średni turniej, dobry wynik i okrzykuje się zawodniczkę nadzieją WTA...
Maria Sharapova • Sorana Cirstea
Laura Robson • Dominika Cibulkova

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 7 maja 2015, 22:51 
Wielki Szlem
środa, 14 lis 2012, 18:21
Ulubiona zawodniczka: Caroline Wozniacki
Przedostatnie zdanie to dla mnie trochę prztyczek w nos dla Radwańskiej... Ciężko się nie zgodzić z Dinarą, mądre słowa.

Wozniacki ~ Stephens ~ Vekic ~ Mattek-Sands ~ Giorgi ~ Cibulkova ~ Cornet ~ Puig ~ Halep

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 16 gru 2016, 14:45 
Moderator
sobota, 23 mar 2013, 17:02
Ulubiona zawodniczka: RAFOLOMANANTSIATOSIKA

Cytuj:
Former No.1 Dinara Safina hung up her racquets back in 2011, but the Russian legend is back on the tennis court and taking on a new coaching role in New York City.

"I moved to New York for [the coaching], but also because I love it here, I wanted to move here."
"I've always had a feeling for New York. I just said to myself, 'If I have something inside that wants to try New York, I should do it.' Nothing is stopping me."
"I want to be back on tour as a coach, but there is no second life. We have one life. I gave it 100 percent when I was playing and I got injured. For me, it was a sign to have another part of my life. And now I want to help others get to where I was."

Dinara pomaga Kalininie

Cytuj:
"It's a big challenge for me -- something that I've never done," Safina says. "I think I can help her. ... She reminds me so much of me when I was young. The way she answers to me is exactly the same way I answered to my coach. ... She's tall, and for me she has a big potential."

"She is a legend," Kalinina says of Safina after a post-practice meal. "But she is so easy going. It's a big pleasure working with her because she teaches me a lot of things. Mostly, I understand how I should work over 100 percent for every ball. That's because of her professional attitude. She's very professional. I'm trying to do the same thing."
VENUS WILLIAMS | SLOANE STEPHENS | NAOMI OSAKA
DUAN | KONTAVEIT | ABANDA | AIAVA
CIBULKOVA | VIKHLYANTSEVA | ANDREESCU | STOLLAR
SASNOVICH | PERA | SERENA | DIATCHENKO | GASPARYAN

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl