WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - Kimiko Date
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest sobota, 24 sie 2019, 01:49Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Kimiko Date
PostNapisane: sobota, 9 sty 2010, 14:42 
Junior
Data rejestracji na forum:
piątek, 8 sty 2010, 21:52
Ulubiona zawodniczka: Ana Timea Tatiana Flavia
Obrazek

Kimiko Date (jap. クルム伊達 公子, ur. 28 września 1970) - japońska tenisistka. Osoba leworęczna, została namówiona do gry w tenisa w wieku 6 lat i nauczona grać prawą ręką; backhand wykonuje oburącz. Liderka japońskiego tenisa kobiecego w pierwszej połowie lat 90 (występowała wówczas pod nazwiskiem Date). W 1996 r. postanowiła zakończyć karierę. 1 grudnia 2001 r. poślubiła niemieckiego kierowcę rajdowego Michaela Krumma, z którym rozwiodła się 26.09.2016. Po zakończeniu kariery pracowała dla sportowych stacji telewizyjnych jako spikerka, brała także udział w maratonie londyńskim.

Za namowami męża, po 12 latach przerwy ogłosiła powrót do rozgrywek w 2008 r. Rok później wygrała turniej rangi International - Hansol Open w Seulu, zostając drugą najstarszą w historii (po B.J. King) zwyciężczynią singlowego turnieju WTA. W 2010 r. ośmiokrotnie pokonywała zawodniczki "top20" w tym Australijkę Samanthę Stosur (WTA 8) w Osace, dzięki czemu stała się najstarszą w historii tenisistką, która pokonała zawodniczkę z "top10".
W 2013 r. dotarła do III rundy singla i debla Australian Open - co stanowi jej najlepszy wynik w turniejach WS po powrocie do touru, w tym samym sezonie osiągnęła jeszcze III rundę singla w Wimbledonie. Po zwycięstwie nad Rosjanką Petrovą w I rundzie singla w Melbourne 2013, stała się najstarszą w historii Australian Open zwyciężczynią meczu w turniejowej drabince singla.
Pod koniec sezonu 2011 w parze z Chinką Shuai Zhang wygrała deblowy turniej w Osace i została drugą najstarszą w historii (po Martinie Navratilovej) zwyciężczynią deblowego turnieju WTA. Wyczyn ten poprawiła wygrywając z rodaczką Riką Fujiwarą deblowy turniej w Kopenhadze w 2012 r. Osiągnięcie to ponownie poprawiła wygrywając turniej w Pattaya City 2013 z Australijką Casey Dellacqua. Kolejna poprawa tego osiągnięcia nastąpiła w sezonie 2013 jeszcze dwa razy: Monterrey (z Węgierką Babos) i Strasburg (z Afrykanerką Scheepers).
Najwyżej w historii notowana w singlowym rankingu Azjatka (4 miejsce), jej osiągnięcie wyrównała Chinka Na Li. Półfinalistka singlowych turniejów Wielkiego Szlema: Australian Open 1994, Roland Garros 1995 i Wimbledonu 1996. Jej trenerem jest Haruo Nakano. Wraz z mężem mieszka w Tokio.

Państwo: Japonia
Miejsce zamieszkania: Tokio, Japonia
Data urodzenia: 28 września 1970
Miejsce urodzenia: Kioto, Japonia
Wzrost: 163 cm
Masa ciała: 53 kg
Gra: praworęczna (oburęczny backhand)
Status profesjonalny: 1989-1996, wznowienie: 2008

Gra pojedyncza

Wygrane turnieje: 8
Najwyższe miejsce w rankingu: 4 (13 listopada 1995)

Gra podwójna

Wygrane turnieje: 6
Najwyższa pozycja: 28 (19 stycznia 2015)

Profil na WTA Tour: Kimiko Date-Krumm
Strona www: http://www.kimiko-date.com/?lang=en

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
 Tytuł: Re: Kimiko Date Krumm
PostNapisane: sobota, 9 sty 2010, 14:45 
Junior
piątek, 8 sty 2010, 21:52
Ulubiona zawodniczka: Ana Timea Tatiana Flavia
Obrazek

TROPHY ROOM:

SINGIEL (8)

1992 (1):

TOKYO (Suntory Japan Open):
1/16: Petra Langrova (CZE) 5-7 6-0 6-1
1/8: Mana Endo (JPN) 6-4 6-4
1/4: Monique Javer (GBR) 6-4 6-1
1/2: Amy Frazier (USA) 6-3 6-4
F: Sabine Appelmans (BEL) 7-5 3-6 6-3

1993 (1):

TOKYO (Suntory Japan Open)
1/16: Sandrine Testud (FRA) 7-6(1) 6-7(6) 7-5
1/8: Fang Li (CHN) 6-0 6-0
1/4: Miriam Oremans (NED) 6-3 4-6 6-3
1/2: Nicole Provis-Bradtke (AUS) 6-3 6-1
F: Stephanie Rottier (NED) 6-1 6-3

1994 (2):

SYDNEY
1/16: Clare Wood (GBR) 6-1 6-2
1/8: Shaun Stafford (USA) 1-6 6-2 6-1
1/4: Conchita Martinez (ESP) 6-3 6-0
1/2: Patty Fendick (USA) 6-2 5-7 6-1
F: Mary Joe Fernandez (USA) 6-4 6-2

1/16: Hiroko Mochizuki (JPN) 5-7 6-1 6-3
1/8: Naoko Kijimuta (JPN) 7-5 3-6 6-2
1/4: Barbara Schett (AUT) 6-0 6-1
1/2: Naoko Sawamatsu (JPN) 6-4 6-2
F: Amy Frazier (USA) 7-5 6-0

1995 (1):

TOKYO (Toray Pan Pacific Open)
1/16: Patty Fendick (USA) 4-6 6-3 6-1
1/8: Yone Kamio (JPN) 6-1 2-6 6-2
1/4: Conchita Martinez (ESP) 0-6 6-2 6-3
1/2: Iva Majoli (CRO) 6-1 6-4
F: Lindsay Davenport (USA) 6-1 6-2

1996 (2):

1/16: Rika Hiraki (JPN) 6-3 6-1
1/8: Ann Wunderlich (USA) 7-5 6-4
1/4: Karin Kschwendt (AUT) 6-2 6-2
1/2: Ai Sugiyama (JPN) 6-1 6-3
F: Amy Frazier (USA) 7-5 6-4

SAN DIEGO
1/16: Bye
1/8: Yone Kamio (JPN) 6-2 7-5
1/4: Gabriela Sabatini (ARG) 6-4 6-1
1/2: Conchita Martinez (ESP) 6-2 7-5
F: Arantxa Sanchez Vicario (ESP) 3-6 6-3 6-0

2009 (1):

SEUL
1/16: Ye-Ra Lee (KOR) 6-3 6-4
1/8: Alisa Kleybanova (RUS) 4-6 7-6(4) 6-3
1/4: Daniela Hantuchova (SVK) 7-6(3) 4-6 6-4
1/2: Maria Kirilenko (RUS) 3-6 6-2 6-4
F: Anabel Medina Garrigues (ESP) 6-3 6-3

DEBEL (2)

1996 (1):

TOKYO (Suntory Japan Open; w/Ai Sugiyama JPN)
1/8: Yuko Hosoki (JPN) / Yumiko Kitamura (JPN) 6-2 6-0
1/4: Sabine Appelmans (BEL) / Kyoko Nagatsuka (JPN) 0-6 6-2 6-3
1/2: Karin Kschwendt (GER) / Rene Simpson (CAN) 6-1 7-6(8)
F: Amy Frazier (USA) / Kimberly Po-Messerli (USA) 7-6(6) 6-7(6) 6-3

2011 (1):

OSAKA (w/Shuai Zhang CHN)
1/8: Shuko Aoyama (JPN) / Kotomi Takahata (JPN) 6-4 6-7(2) [10-8]
1/4: Wan-Ting Liu (CHN) / Sheng-Nan Sun (CHN) 6-3 6-3
1/2: Jarmila Gajdosova (AUS) / Angelique Kerber (GER) 6-3 6-3
F: Vania King (USA) / Yaroslava Shvedova (KAZ) 7-5 3-6 [11-9]

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 10 sty 2010, 22:43 
Administrator
niedziela, 10 sty 2010, 21:40
Ulubiona zawodniczka: Kaheaokaleonahenahemaikalani C
Kimiko zadziwiła tenisowy świat w 2008r. kiedy to postanowiła powrócić do zawodowego tenisa i znów zacząć występować w rozgrywkach WTA Tour.
Ostatni singlowy mecz Japonka rozegrała w listopadzie 1996r. w turnieju Masters. Przegrała wówczas ze Szwajcarką Martiną Hingis 1-6, 2-6.
Po 12 latach przerwy od zawodowego grania - drobny wyjątek miał miejsce w 2002r. Date zagrała wówczas 1 spotkanie deblowe, którego jednak nie dokończyła - waleczna Japonka postanowiła wrócić.
Starty rozpoczęła w kwietniu 2008r. od imprez ITF'u, wygrała 3 tego typu turnieje w singlu. W rozgrywkach WTA wiodło się jej gorzej. Nie wygrała żadnego meczu w turnieju głównym 2 imprez.
Przełomowym w comeback'u Date-Krumm, okazał się miniony sezon.
Japonka w wielu imprezach walczyła jak równa z równą, ze znacznie młodszymi rywalkami dysponującymi znacznie silniejszą mocą uderzeń.
Ogromną radość Japonka sprawiła swoim fanom wygrywając turniej w Seulu.

Obecny sezon Kimiko zaczęła bardzo obiecująco.
Doszła do 1/4 w Auckland, przebrnęła także eliminacje do świetnie obsadzonego turnieju w Sydney.

Powodzenia w nowym sezonie !!! :ok:

Auckland 2010 (po meczu z Razzano)
Obrazek

Auckland 2010 (Players Party: Kimiko, Yanina Wickmayer & Marina Erakovic)
Obrazek
FEDERER ~ KYRGIOS ~ VERDASCO ~ DIMITROV ~ CHARDY ~ TIAFOE ~ ISTOMIN ~ DZUMHUR ~ ALBOT ~ KUBOT
LINDSTEDT ~ ANDERSON ~ NISHIKORI ~ ILHAN ~ POUILLE ~ FOGNINI ~ BOLELLI ~ FUCSOVICS ~ J. SOUSA ~ HURKACZ
ANDUJAR ~ GULBIS ~ MAHUT ~ MULLER ~ CHUNG ~ TECAU ~ AREVALO ~ RUUD ~ SOCK ~ DELLIEN

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 11 sty 2010, 10:10 
Administrator
poniedziałek, 11 sty 2010, 09:40
Ulubiona zawodniczka: Venus Williams
dla mnie to fenomen ostatnich czasów - zawodniczka 40-letnia, która ogrywa dwa razy młodsze rywalki, która ma mocną pozycje w top 100, musze przyznac, że nie wierzyłem w tak udany powrót Kimiko do touru, dawałem jej szanse na maximum 140 miejsce, jednak miło mnie zaskoczyła, oby tak dalej Kimiko

ten rok zaczyna się dla niej udanie, z tego co pamiętam na początku roku nei ma dużo do obrony, więc przy takiej grze może śmiało iśc w górę

wszystkiego dobrego Kimiko :D
Obrazek
V.Williams * S.Williams * Lucic * Bencic * Konta * Cibulkova * Baltacha * Dokic * Swan * Crawford * Stephens * Chirico * Konjuh * Bellis * Jorovic * Stollar
Wickmayer * Collins * Golubic * Tomljanovic * Vekic * Vickery * Haas * Cabrera * * Stevenson * Bovina * Lee-Waters * Jokic * Townsend * Duval

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 28 lut 2010, 13:53 
Administrator
Obecny sezon Kimiko zaczęła bardzo udanie.
Najpierw 1/4 w Auckland, gdzie pokonała kolejno Chakvetadze i Razzano, uległa Wickmayer.
Potem Sydney gdzie ograła Martic, Chang i Rodionovą w eliminacjach. W turnieju głównym pokonała Petrovą i po zaciętej walce przegrała z Azarenką.
Start w AO zakończyła na 1. rundzie, przegrywając ze Shvedovą.

Japonka startowała również w Fed Cup'ie gdzie odniosła 3 singlowe zwycięstwa.
Kolejny występ to Pattaya, niestety przegrana już na starcie zawodów z Rodionovą w wyniku kontuzji. Kimiko skręciła kostkę i zmuszona jest do odpoczynku.

Szybkiego powrotu do zdrowia i formy :)
FEDERER ~ KYRGIOS ~ VERDASCO ~ DIMITROV ~ CHARDY ~ TIAFOE ~ ISTOMIN ~ DZUMHUR ~ ALBOT ~ KUBOT
LINDSTEDT ~ ANDERSON ~ NISHIKORI ~ ILHAN ~ POUILLE ~ FOGNINI ~ BOLELLI ~ FUCSOVICS ~ J. SOUSA ~ HURKACZ
ANDUJAR ~ GULBIS ~ MAHUT ~ MULLER ~ CHUNG ~ TECAU ~ AREVALO ~ RUUD ~ SOCK ~ DELLIEN

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 25 maja 2010, 18:40 
Premier Mandatory
czwartek, 18 mar 2010, 16:20
Ulubiona zawodniczka: Azarenka Kirilenko Clijsters
RG 2010 z Safiną :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
~AZARENKA~KIRILENKO~CLIJSTERS~VAIDISOVA~CHAKVETADZE~LISICKI~CIBULKOVA~CIRSTEA~IVANOVIC~
-Dulko-Pennetta-Safarova-Dementieva-ABondarenko-Kerber-Petkovic-Riske-Schnyder-Henin-Pivovarova-

Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 25 maja 2010, 21:27 
ITF
poniedziałek, 11 sty 2010, 21:46
Ulubiona zawodniczka: Maria Kirilenko
Cytuj:
Safina spakowana przez 39-latkę z Japonii!

Szok na korcie z Suzanne Lenglen. Finalistka Rolanda Garrosa z 2008 i 2009 roku odpadła w pierwszej rundzie z 39-latką z Japonii! Kimiko Date Krumm wygrała po 2,5-godzinnym maratonie 3:6, 6:4, 7:5, a w trzecim secie z bólu miała łzy w oczach.

Kimiko Date Krumm w tym roku skończy 40 lat. Lata świetności dawno ma za sobą. Kiedy w 1995 roku docierała do półfinału French Open, była czwartą rakietą świata.

Na dodatek w meczu z absolutną faworytką grała z kontuzją łydki. To był w ogóle cud, że udało jej się wystartować w tym turnieju. - Doznałam kontuzji trzy tygodnie temu i wszystko, czego chciałam, to żeby po prostu tu być - mówiła sensacyjna pogromczyni Dinary Safiny. Z powodu tego urazu zrezygnowała z udziału w Polsat Warsaw Open.

Takiego scenariusza meczu pierwszej rundy nikt nie mógł przewidzieć. Safina, która systematycznie spada w rankingu WTA, wygrała pierwszego seta 6:3 i prowadziła w drugim 4:2. Wyglądało na to, że mecz szybko się skończy, ale doszło do niestworzonych historii.
Japonka wygrała cztery gemy z rzędu i zakończyła seta zwycięstwem 6:4. W decydującej odsłonie Safina otrząsnęła się i znów miała rywalkę na widelcu. Aktualnie dziewiąta tenisistka na świecie prowadziła 4:1, miała trzy piłki na 5:1... W międzyczasie dała o sobie znać kontuzja Japonki. Kimiko Date Krumm chwyciła się za łydkę i ze łzami w oczach poprosiła o przerwę medyczną.

Nadludzkim wysiłkiem wybroniła się na 2:4, a potem doprowadziła do stanu 5:5. W jedenastym gemie Safina miała wygrywała jeszcze 30:0, ale osiem kolejnych piłek z rzędu i cały mecz wygrała 39-letnia tenisistka z Kraju Kwitnącej Wiśni!

Rosjanka, która w całym meczu popełniła horrendalną liczbę 17 podwójnych błędów serwisowych, szybko się spakowała i ze wstydem opuściła korty Rolanda Garrosa. - Bardzo mi przykro z jej powodu, ale ja cieszę się ze zwycięstwa - powiedziała przeszczęśliwa Japonka

eurosport.pl
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 25 maja 2010, 22:50 
Administrator
Frajdę niesamowitą ma dzięki Kimiko i jej dzisiejszemu wyczynowi :)

Jeszcze kilka zdjęc madame Date Krumm.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:serce: :serce: :serce:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 26 maja 2010, 14:57 
Wielki Szlem
niedziela, 10 sty 2010, 21:03
Ulubiona zawodniczka: Agnieszka Radwanska
Tak, wczoraj Kimiko pokazała prawdziwą wolę walki.
Naprawdę, wiele zawodniczek dało by sobie spokój, mając taką kontuzję, a ona grała do końca.
Kimiko naprawdę wielki szacunek :serce:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 26 maja 2010, 19:50 
Administrator
poniedziałek, 11 sty 2010, 09:40
Ulubiona zawodniczka: Venus Williams
brawo Kimiko - brakuje takich zawodniczek w tourze - ambitnych i cieszących się grą

po zdjęciach widac jak bardzo chciała i jak bardzo się cieszyła z wygranych

mam nadzieje, że łydka wróci niebawem do normy i zobaczymy Kimi w pełni sił

swoją drogą ciekawe jakby wygladał mecz, gdyby Japonka była w pełni sił? czy bardziej upokorzyłaby tenisowo byłą liderkę?

tak czy inaczej - btrawo Kimiko - ciesz nasze oczy swoją grą jak najdłużej (licze, że zechce grać do olimpiady w 2012 ;))
Obrazek
V.Williams * S.Williams * Lucic * Bencic * Konta * Cibulkova * Baltacha * Dokic * Swan * Crawford * Stephens * Chirico * Konjuh * Bellis * Jorovic * Stollar
Wickmayer * Collins * Golubic * Tomljanovic * Vekic * Vickery * Haas * Cabrera * * Stevenson * Bovina * Lee-Waters * Jokic * Townsend * Duval

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 26 maja 2010, 20:04 
Administrator
Cytuj:
Konferencja prasowa z Kimiko Date Krumm.
Paryż, wtorek 25.05.2010r.

Pytanie: To dlatego wróciłaś do tenisa? Dla takich momentów jak ten?

Kimiko: To przez niego, przez mojego męża (śmiech). Dwa lata temu? Nie, pobraliśmy się w 2001r. Michael jest kierowcą rajdowym. Kocha sport. Kocha tenis. Zawsze mnie pytał: "Dlaczego nie spróbujesz jeszcze raz? Dla zabawy, nie na poważnie". Zawsze chciał mnie zobaczyć grającą na korcie, nigdy nie miał okazji. Kiedy się poznaliśmy już nie grałam zawodowo, widział moje mecze jedynie w telewizji. Więc dlatego.

Mąż skłonił mnie do powrotu. W 2007r. grałam pokazówki z Martiną Navratilovą i Steffi Graf. Zaczęłam więc trochę trenować i ćwiczyć. Później długo dyskutowaliśmy nad tym czy warto wrócić do gry, czy nie. Michael namawiał mnie bardzo mocno. Zdecydowałam się więc powrócić.

Pytanie: Czy mogłaś sobie wyobrazić takie zwycięstwo na korcie wielkoszlemowego turnieju jak dziś, podczas pierwszych startów po powrocie? Czy jesteś zadowolna z powrotu?

Kimiko: Co masz na myśli?

Pytanie: Czy wygrana sprawiła, że czujesz się szczęśliwa ze swojego powrotu?

Kimiko: W pierwszym roku powrotu grałam tylko w Japonii. Nie myślałam o turniejach Wielkiego Szlema. Po roku, po blisko roku mogłam dopiero wziąć udział w eliminacjach do Australian Open. Byłam notowana w okolicach 160 miejsca. Po kolejnej rozmowie z mężem doszliśmy do wniosku, że mogę grać albo na całym świecie lub tylko w Japonii. Czemu więc nie spróbować? Zdecydowałam się więc na grę w tourze.

Nigdy nie myślałam o wielkoszlemowych turniejach. Dziś jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam grać na korcie Suzanne Lenglen. Mam wspaniałe wspomnienia związane z tym kortem. W 1995r. grałam tu z Ivą Majoli, pokonałam ją. Na korcie Phillipe Chatrier grałam w półfinale z Arantxą Sanchez Vicario.

Nie przepadam za kortami ziemnymi, ale pokonałam dziś Safinę. To wielki wyczyn i wielkie wspomnienie dla mnie. Nawet gdybym przegrała byłabym szczęśliwa, że znów mogłam zagrać na korcie Suzanne Lenglen.

Pytanie: Ale zawsze to lepsze uczucie wygrać?

Kimiko: Oczywiście

Pytanie: W zeszłym roku grałaś we Francji w turnieju w Saint Gaudens, jak poszło? Jakie masz wspomnienia?

Kimiko: Tak zgadza się. Przegrałam w ćwierćfinale singla i doszłam do finału debla. W finale debla doznałam kontuzji łydki. Jednak turniej jak i ludzi wspominam bardzo dobrze choć w tym roku tam nie grałam.

Pytanie: Czy możesz powiedzieć co robiłaś przez te 12 lat odkąd zakończyłaś karierę w 1996r?

Kimiko: Kiedy zakończyłam karierę w 1996r. to do 1998r. nigdy nie wzięłam rakiety do rąk i nigdy nie byłam na korcie. Po dwóch latach zaczęłam trochę biegać, czasem raz w tygodniu czasem trzy. Potem wzięłam się za pływanie i trochę zaczęłam ćwiczyć. Lubię sport. Czasem też grałam w tenisa lecz niewiele. W 2002r. zerwałam ścięgno Achillesa w lewej nodze, potem znów wróciłam do biegania.

W 2004r. wzięłam udział w Maratonie Londyńskim, ukończyłam go z czasem poniżej 3 godzin 30 minut. Później kontynuowałam bieganie maratanów, aż w końcu mój mąż zapytał jak długo mam zamiar to robić. Pytał czy zamierzam zostać zawodową maratonką (śmiech).

Później staraliśmy się o dziecko, jednak nie udało się. Każdy mi mówił, że powinnam zrezygnować ze sportu, że uprawiam go za dużo. Zdarzało się, że gdy Michael wychodził z domu znów zaczynałam ćwiczyć, gdy wracał pytał się dlaczego znów to robię. Tak to mniej więcej wyglądało.

Nie byłam zbyt zadowolona z tego, że nie mogę uprawiać sportu ale staraliśmy się o dziecko. Musiałam przystopować. Przestałam uprawiać maraton. Sześć razy w tygodniu biegałam przez minimum godzinę. To było za dużo, więc zrezygnowałam.
W 2004r. podjęłam pracę w telewizji jako komentatorka sportowa. Relacjonowałam mecze z turniejów Wielkiego Szlema. Poza tym brałam udział w sesjach zdjęciowych dla japońskich magazynów i pracowałam dla Adidasa i Yonex z którymi wciąż miałam podpisany kontrakt.

Pracowałam również dla JACO (japońska organizacja na wzór UNESCO), razem z mężem wspomagaliśmy także budowę szkoły w Laosie. Tak to wyglądało. Po prostu cieszyłam się życiem. W 2007r. zaczęłam przygotowywać się do gry w tenisa.

Pytanie: Czy pamiętasz kiedy ostatnio pokonałaś zawodniczkę z czołowej 10?

Kimiko: To było w 1996r. w turnieju mistrzyń w Nowym Jorku, pokonałam wtedy Monicę Seles. Skreczowała chyba. Potem przegrałam z Martiną Hingis.

Pytanie: Jak znalazłaś siłę by pokonać Safinę? Skąd wzięłaś energię na pokonanie takiej przeciwniczki?

Kimiko: Nie chciałam poddawać spotkania. W zeszłym roku kiedy w eliminacjach musiałam skreczować byłam bardzo zawiedziona. Nawet jakbym przegrała byłoby to lepsze uczucie. Dziś podzczas meczu wiele razy myślałam o tym czy nie zejść z kortu, przecież przede mną jeszcze tyle turniejów w tym roku, a w perpsektywie kolejny turniej wielkoszlemowy niebawem.
Jednak podświadomie nie chciałam zrezygnować z gry, czułam że mogę zmienić losy meczu. Wtedy Dinara zaczęła się denerwować i popełniać proste błędy. Zaczęłam zmieniać tempo gry, grałam skróty, używałam kątowych zagrań, zwalniałam grę. Próbowałam wszystkiego, aż w końcu ona (Safina) zaczęła robić proste błędy.

Pytanie: Czy dalsza gra w turnieju z kontuzjowaną nogą to dobry pomysł? Czeka Cię kolejny mecz, być może długi.

Kimiko: Mam nadzieję, że będę mogła zagrać. Nie gram jutro. Mam trochę czasu na regenerację. Oczywiście muszę myśleć o moim organizmie. Nie mam 20 lat, a prawie 40. Po konferencji przejdę odpowiednie badania i przedyskutuję sprawę z lekarzem. Dwa dni przed meczem również przeszłam badania i lekarz powiedział, że nie ma sprawy. Mogę grać. Jednak uraz trochę mi przeszkadza. Gdy zaczynałyśmy dziś grać nie czułam nic, jednak kiedy przyszło zmęczenie ból łydki był bardzo dokuczliwy. Muszę więc sprawdzić wszystko jeszcze raz, porozmawiać z lekarzem i trenerem. Mam nadzieję, że jednak będę mogła zagrać.

Żródło: http://www.rolandgarros.com
Tłumaczenie własne by A_P

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 27 maja 2010, 11:06 
Administrator
Kimiko w "plażowej" wersji
Obrazek

Rakuten Open '09
Obrazek

Wersja wieczorowa (z Ayumi Mortią podczas turnieju Rakuten Open' 09)
Obrazek

Pięknie tu wyszła Date Krumm. Szyk i elegancja.
Morita jak Kłapouchy :rotfl: tylko, że jej opada powieka xd

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 2 lip 2010, 11:29 
Administrator
Wimbledon Pre-Party
Obrazek

Mecz Ir Wimbledonu przeciwko Dulgheru, szkoda że przegrany...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale łydka nie obandażowana więc dobrze to wróży na dalszą część sezonu :przytul: :serce:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 8 lip 2010, 19:49 
Premier Mandatory
czwartek, 18 mar 2010, 16:20
Ulubiona zawodniczka: Azarenka Kirilenko Clijsters
Kimiko Date Krumm Bag Check :)

http://www.youtube.com/watch?v=jCF9ncWU ... re=channel
Obrazek
~AZARENKA~KIRILENKO~CLIJSTERS~VAIDISOVA~CHAKVETADZE~LISICKI~CIBULKOVA~CIRSTEA~IVANOVIC~
-Dulko-Pennetta-Safarova-Dementieva-ABondarenko-Kerber-Petkovic-Riske-Schnyder-Henin-Pivovarova-

Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 8 lip 2010, 20:09 
Administrator
Dałabyś Kimiko jedną rakietę xd szkoda mi póki co wywalać ponad 9 stów na Yonex s-Fit xd

Cała Kimiko, sportsmenka xd Żółta taśma czy tam guma do ćwiczeń :rotfl:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl