WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - Melanie Oudin
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest niedziela, 25 sie 2019, 02:05Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Re: Melanie Oudin
PostNapisane: wtorek, 26 cze 2012, 10:54 
Administrator
Data rejestracji na forum:
poniedziałek, 11 sty 2010, 09:40
Ulubiona zawodniczka: Venus Williams
Czy tylko mnie się wydaje, że mina Melanii jest tożsama z próbą ukatrupienia piłeczki za pomocą paletki? :crazy:
Obrazek
V.Williams * S.Williams * Lucic * Bencic * Konta * Cibulkova * Baltacha * Dokic * Swan * Crawford * Stephens * Chirico * Konjuh * Bellis * Jorovic * Stollar
Wickmayer * Collins * Golubic * Tomljanovic * Vekic * Vickery * Haas * Cabrera * * Stevenson * Bovina * Lee-Waters * Jokic * Townsend * Duval

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 24 sie 2012, 17:15 
Wielki Szlem
piątek, 8 sty 2010, 21:54
Ulubiona zawodniczka: Bethanie Lynn Mattek-Sands
Niektóre zawodniczki nadużywają wyrażenia "come on" już nie tylko na korcie :oh: 1:08 .. 2:17 ::p:
http://www.youtube.com/watch?v=4pNz6gWNwHk
Never Give Up, Never Surrender

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 1 wrz 2012, 12:49 
Wielki Szlem
środa, 6 kwi 2011, 12:49
Ulubiona zawodniczka: Jelena Victoria Belinda
US Open - 1 rd
lost to Lucie Safarova 4-6 0-6

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
** Jankovic Azarenka Bencic A.Radwańska ** Muguruza Kerber Giorgi **
** Ivanovic Wozniacki Bouchard Lisicki ** Mladenovic U.Radwańska Linette N.Osaka **

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 27 maja 2013, 14:25 
Nowicjusz
poniedziałek, 27 maja 2013, 14:17
Ulubiona zawodniczka: Justine Henin
dla mnie ta zawodniczka bardzo mocno kopiuje styl i zachowania Justine Henin, co nie wpływa u mnie pozytywnych emocji :)

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 25 lis 2013, 14:49 
Moderator Gier
środa, 25 sie 2010, 15:30
Ulubiona zawodniczka: Mona Barthel
U Melanie zdiagnozowano rabdomiolizę.
https://twitter.com/melanie_oudin/statu ... 8553000960

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 25 lis 2013, 19:25 
Wielki Szlem
poniedziałek, 11 sty 2010, 16:32
Ulubiona zawodniczka: Alisa
Przyznam, że chyba jak większość nie wiedziałem, co to za choroba, ale szybko wygooglowałem. Dość przykra sprawa, ale to już nie pierwsza tenisistka, która ma poważne problemy ze zdrowiem.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 7 gru 2013, 13:08 
Wielki Szlem
niedziela, 10 sty 2010, 21:35
Ulubiona zawodniczka: Peak Pierce
Cytuj:
Melanie Oudin: Moje ramiona są spuchnięte niczym balony

Melanie Oudin, u której dwa tygodnie temu wykryto rabdomiolizę, ciągle musi pozostawać pod kontrolą lekarzy. Mimo, że stan zdrowia Amerykanki poprawia się, wciąż nie wiadomo, kiedy powróci na kort.

Ćwierćfinalistka US Open z 2009 roku dostała zgodę od lekarzy jedynie na trwający nie dłużej niż godzinę dziennie trening biegowy. Wciąż nie może wykonywać zajęć z tenisową rakietą, ani podnosić ciężarów. - Moje ramiona są spuchnięte niczym balony - obrazowo przedstawia swój stan zdrowia Melanie Oudin.

Amerykanka nowy sezon miała zainaugurować rozpoczynającym się 30 grudnia turniejem w Auckland. Obecnie wydaje się to jednak niemożliwe. Co więcej, nie wiadomo, kiedy w ogóle tenisistka będzie wrócić na kort: - Moje ręce są bardzo słabe. Niemal nic nie mogę w nich utrzymać. Moje mięśnie są jakby całkowicie rozerwane w obu ramionach. Dobra rzecz jest taka, że pozostała część mojego ciała jest w pełni sprawna - opisuje 22-latka ze stanu Georgia.

Rabdomioliza, która została zdiagnozowana u Oudin, choroba powodująca w swoich następstwach ostrą niewydolność nerek, mogła zostać spowodowana zbyt forsownym treningiem fizycznym: - Wykonaliśmy dość mocną, trwającą półtorej godziny, sesję treningową dla górnej partii mięśni. To było dla mnie zbyt dużo. Byłam także odwodniona, co stwierdzili lekarze i tak moje mięśnie zaczęły się "rozkładać" - tłumaczy. - W ciągu kilku następnych dni moje ramiona spuchły, wyglądały jak balony. Nigdy wcześniej nie czułam takiego bólu - dodaje Amerykanka.

Mimo poważnych problemów ze zdrowiem, Oudin nie załamuje się i wierzy, że szybko wróci na kort: - Wiem, że te będzie wymagało czasu i nikt nie wie, jak długiego. Mam nadzieję, że wrócę silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Lekarze powiedzieli mi, że jest nieco lepiej i będę mogła wrócić do treningów. To oczywiście będzie powolny proces, ale jest to dobry krok. Dziękuję za modlitwy - zakończyła.
ObrazekObrazekAlisa * Casey * Sabine * Su-Wei * Polona Carina * Dasha * Aljona * Karolina * Matylda * Madison B. * Olcia * Alison R.Nigina * Janka * Petra C. * Jovana * Denisa * Rita * CoCo * Fran

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 7 lut 2014, 12:35 
Wielki Szlem
sobota, 29 cze 2013, 22:20
Ulubiona zawodniczka: Goerges Radwanska Hantuchova
http://rotacjawsteczna.blog.pl/2014/02/07/inna-bajka/ Dość smutny tekst na temat Melanie. Zwróciłem uwagę na końcowe słowa, oraz wypowiedź samej Amerykanki, która mówi o problemie, który dotyka coraz większa ilość zawodniczek. Przez tak naprawdę własną głupotę niektóre tenisistki pozbawiają się szansy oraz talentu jaki mają. Melanie to już zrozumiała, ale niestety dla niej samej za późno.

Cytuj:
W najnowszej klasyfikacji WTA nazwisko Melanie Oudin znaleźć można na miejscu nr 126. Od ostatniego startu Amerykanki, w ITF 50 tys. $ w Captiva Island, minęły trzy miesiące. Czy będą jeszcze jakieś następne turnieje i kiedy to nastąpi trudno dziś realnie oceniać. „Mój przypadek powinien być ostrzeżeniem dla innych dziewczyn. Apeluję do Was. Nie przesadzajcie z treningiem siłowym. Zanim chwycicie na kilka godzin za sztangę albo hantle, najpierw przez chwilę się zastanówcie, czy aby na pewno warto” – ta wypowiedź młodej tenisistki powinna zostać wyjątkowo mocno nagłośniona. W brutalnej rzeczywistości, jaka nas otacza, nawet piękne bajki coraz częściej kończą się inaczej, jak w oryginale. Jeśli w tym konkretnym przypadku nie zdarzy się cud, to akurat ten Kopciuszek z rakietą pewnie wróci tam, skąd przybył na wielki, tenisowy bal.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 5 lis 2014, 21:24 
Wielki Szlem
niedziela, 10 sty 2010, 21:35
Ulubiona zawodniczka: Peak Pierce
Melanie na Twitterze poinformowała, że za parę dni jest zmuszona przejść operację serca. Prosi o modlitwę i wsparcie, aby wszystko poszło pomyślnie.

:przytul:
ObrazekObrazekAlisa * Casey * Sabine * Su-Wei * Polona Carina * Dasha * Aljona * Karolina * Matylda * Madison B. * Olcia * Alison R.Nigina * Janka * Petra C. * Jovana * Denisa * Rita * CoCo * Fran

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 13 mar 2015, 11:50 
Wielki Szlem
środa, 6 sty 2010, 13:08
Ulubiona zawodniczka: Maria Sharapova
Serce Melanie Oudin wciąż nie pozwala wrócić jej do gry. Zawodniczka zawiesza swoją karierę na czas nieokreślony.
Maria Sharapova • Sorana Cirstea
Laura Robson • Dominika Cibulkova

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 14 mar 2015, 23:20 
Moderator Gier
niedziela, 19 sie 2012, 15:00
Ulubiona zawodniczka: Maria Sharapowa
Cytuj:
Melanie Oudin nie może powrócić do gry na zawodowych kortach. Amerykańska tenisistka poinformowała, że odnowiły się jej problemy z sercem.
To nie pierwsze problemy Melanie Oudin z sercem. W listopadzie 23-letnia tenisistka przeszła operację i z nadzieją czekała na powrót na kort. - Operacja przebiegła pomyślnie. Jestem obolała, ale mogę wrócić do domu. Chciałam podziękować za wsparcie i modlitwy. To znaczy dla mnie bardzo wiele - napisała wówczas Amerykanka na Twitterze.

Oudin, która w 2009 roku sensacyjnie doszła do ćwierćfinału wielkoszlemowego US Open, była o krok od powrotu do walki o rankingowe punkty. Niestety, kiedy wszystko układało się już dobrze dla reprezentantki USA, otrzymała ona niepomyślną wiadomość, iż najprawdopodobniej będzie musiała poddać się jeszcze jednej operacji serca.

- Wróciły moje problemy z sercem, co oznacza, że do ponad roku wydłuży mi się czas oczekiwania na powrót do gry. Najprawdopodobniej będę musiała przejść jeszcze jedną operację, ale na razie muszę nosić specjalne urządzenie, które monitoruje pracę serca. Jestem oczywiście bardzo zawiedziona, ale wierzę, że wyjdę z tego silniejsza - napisała w oświadczeniu Oudin, która w 2011 wygrała wspólnie z Jackiem Sockiem turniej miksta US Open.

sportowefakty.pl
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 18 sie 2017, 21:42 
Moderator
piątek, 6 lip 2012, 15:10
Ulubiona zawodniczka: Petra Cetkovska Petra Kvitova
Melanie ogłosiła za pośrednictwem Twittera, że nie wróci już do tenisa.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl