WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - Elena Baltacha
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest piątek, 19 kwi 2019, 18:12Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Re: Elena Baltacha
PostNapisane: poniedziałek, 5 maja 2014, 11:45 
Wielki Szlem
Data rejestracji na forum:
sobota, 29 cze 2013, 22:20
Ulubiona zawodniczka: Goerges Radwanska Hantuchova
:szlocha: Dowiedziałem się już w nocy, wiele tenisistek składa na portalach społecznościowych kondolencje i wyrazy współczucie.

Cytuj:
Paula Kania
Sad news about Elena Baltacha.. Rest in peace, tennis family prays for you. So unfair..

Cytuj:
Julia Goerges
Rest in peace Elena. Thoughts and Prayers... Sad day for women's tennis.
Rest in peace Elena Baltacha.My thoughts go to her friends and family...

Cytuj:
Joanna Sakowicz
Elena Baltacha... Nawet taka waleczna dziewczyna nie dała rady okrutnej chorobie:( Nie mogę w to uwierzyć :( RIP Bally...

Cytuj:
Serena Williams
My deepest prayers, thoughts, concern and love goes out to Elena Baltacha's family. I am deeply sorry for your loss. Revelation 21:4

Cytuj:
Mandy Minella
Terrible to hear that Elena Baltacha left us.I wish a lot of courage to her family.RIP

Cytuj:
Vera Zvonarova
RIP Elena Baltacha…thoughts and condolences with her family. Tough loss for a tennis world...

Cytuj:
Angelique Kerber
Sorry and sad to hear that Elena Baltacha has left us. My thoughts go to her family and friends. She will be missed!!!

Cytuj:
Andrea Petkovic
Shocked to hear of Elena Baltacha's passing. Thoughts go out to her family. Let's all hope she went to a better place than this world is.

Cytuj:
Victoria Azarenka
RIP Elena Baltacha…My thoughts and condolences to her family! what a tough loss for tennis world

Cytuj:
Sabine Lisicki
Such tragic news with Elena Baltacha. Battling cancer and passing away at only age 30... #RIP

Cytuj:
Ana Ivanovic
So sad to hear about Elena. Tragic. My thoughts and prayers are with family... #RIPBally

Cytuj:
Bethanie Mattek-Sands
Saddened and humbled this afternoon to hear that we lost a member of the @WTA family. Elena Baltacha will truly be missed!!

i wiele innych. W takich momentach tenisowy świat jest razem i to bardzo cieszy.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 5 maja 2014, 11:54 
Wielki Szlem
sobota, 10 lip 2010, 18:08
Ulubiona zawodniczka: Petkovic-Bacsinszky-Date Krumm
4 miesiące temu wzięła ślub, 2 miesiące temu usłyszała diagnozę, teraz już nie żyje. 30-letnia kobieta. Wiadomo śmierć, niezależnie od wieku, jest przygnębiająca ale kiedy ktoś umiera tak młodo, żal i smutek są jeszcze większe. Pomyśleć, że niecały rok temu wygrywała Nottingham i zdawała się być na drodze powrotu na swe dawne miejsce.

Nie dość, że kontuzje prześladowały ją przez całą karierę tenisową to jeszcze przez całe życie pozatenisowe. Cholernie niesprawiedliwe.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 5 maja 2014, 12:42 
Wielki Szlem
środa, 14 lis 2012, 18:21
Ulubiona zawodniczka: Caroline Wozniacki
Dziwne uczucie. Jeszcze 2-3 lata oglądałem ją na kortach, a dzisiaj jej już z nami nie ma... Potworna tragedia. Rak nie wybiera, może dotknąć każdego z nas, nieważne kim jesteśmy i co robimy w życiu. Choroba musiała bardzo szybko postępować, skoro już po dwóch miesiącach od nas odeszła, niestety. Młoda kobieta, z planami na przyszłość, świeżo po ślubie - ten świat jest niesprawiedliwy. Kondolencje dla rodziny, nie jestem w stanie sobie wyobrazić, co teraz przeżywają, mimo że znam takie przypadki z życia oraz dla fanów Eleny (El Viento :przytul: ). Ta informacja wstrząsnęła nami wszystkimi. Spoczywaj w pokoju.

Btw, dzisiaj na maturze z polskiego były przytoczone słowa "spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...". Jak widać nieprzypadkowo.

Wozniacki ~ Stephens ~ Vekic ~ Mattek-Sands ~ Giorgi ~ Cibulkova ~ Cornet ~ Puig ~ Halep

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 5 maja 2014, 14:15 
International
środa, 31 lip 2013, 14:17
Ulubiona zawodniczka: .
Przygnębiła mnie ta wiadomość, coś okropnego. Nawet nie przyszło mi do głowy, że to się tak szybko stanie, bo wierzyłem, iż wygra walkę z nowotworem. Tym bardziej szkoda, gdyż w tak młodym wieku odchodzi sympatyczna osoba, pozytywnie nastawiona do innych. Rest in peace, Bally. :szlocha:

Cytuj:
Laura Robson @laurarobson5
Impossibly sad. Forever a teammate. Sweet dreams Bally.

I wpisy innych tenisistek:
http://www.wtatennis.com/news/article/3806087/title/twitter-reaction-elena-baltacha

Cytuj:
Elena Baltacha Passes Away

http://www.wtatennis.com/news/article/3805858/title/elena-baltacha-passes-away

Cytuj:
Elena Baltacha: Former British tennis number one's career in pictures

http://www.bbc.com/sport/0/tennis/27280803

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 5 maja 2014, 15:17 
Administrator
niedziela, 3 lip 2011, 08:12
Ulubiona zawodniczka: Angelique Kerber
Żadne słowa nie pasują by je wypowiedzieć, napisać. W takich sytuacjach ciężko cokolwiek powiedzieć. Bardzo młoda kobieta przed którą życie uchylało drzwi. Okropna wiadomość. Okropna. Oby teraz, tam gdzie jest było jej lepiej.
Pamiętajmy każdego to czeka jednak nie wszystkich w tak młodym wieku.
Elena niech twa dusza unosi się w niebiańskich obłokach w spokoju. :przytul:
Rodzinie życzę wytrwałości i szybkiego ukojenia bólu :przytul:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 5 maja 2014, 17:00 
Wielki Szlem
sobota, 16 mar 2013, 10:45
Ulubiona zawodniczka: Petra Kvitova
Cały czas jestem w szoku. Nie mogę uwierzyć. Taka młoda kobieta, taka miła, zawsze uśmiechnięta odeszła. Nie ma już jej wśród nas. Można mieć tylko nadzieje, że tam gdzie teraz jest będzie jej lepiej.
Zawsze trudno pogodzić sie z czyjąś śmiercią a tym bardziej tak sympatycznej i młodej osoby.
Miss You Elena! :szlocha:
Petra Kvitova & Maria Sharapova

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 5 maja 2014, 19:25 
Wielki Szlem
sobota, 29 cze 2013, 22:20
Ulubiona zawodniczka: Goerges Radwanska Hantuchova
Tenisiści i tenisistki podczas minuty ciszy.
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 5 maja 2014, 19:45 
ITF
wtorek, 15 kwi 2014, 18:18
Ulubiona zawodniczka: Isia Gabi Caro Petra Genie
"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą"

Z Baltachą trzykrotnie w swojej karierze mierzyła się Agnieszka Radwańska. Polka wygrała wszystkie spotkania – ostatnie w 2011 roku w Carlsbad.

Komentarz dodał: Spain
Przepraszam, ale takie rzeczy to nie tu. I nie teraz.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 6 maja 2014, 20:55 
Administrator
niedziela, 3 lip 2011, 08:12
Ulubiona zawodniczka: Angelique Kerber
Cytuj:
Bally

Elena Baltacha odeszła w niedzielę w wieku 30 lat. O zmarłych powinno się mówić dobrze albo wcale. O niej nie byłoby co powiedzieć złego.

„Trzeba by się mocno natrudzić, żeby znaleźć kogoś, kto poznał Baltachę, by powiedział o niej złe słowo”, pięknie opisał pierwszą rakietę brytyjskiego tenisa w latach 2009-2012 Simon Cambers z „Herald Scotland”.

Wzruszające tweety koleżanek z kortu w poniedziałek lały się łez strumieniami. Rodzina WTA zjednoczyła się wczoraj jak nigdy. Ciepła, życzliwa, przyjacielska – tymi epitetami Baltachę wspominano najczęściej. Nikt nie mógł pogodzić się z tym, że została zabrana tak wcześnie. „Wiem, że jesteś w niebie, bo tam jest miejsce aniołów”, napisała koleżanka z fedcupowego zespołu Johanna Konta.

Mimo że okrutnie doświadczona przez los – już w wieku 19 lat została u niej zdiagnozowana przewlekła choroba wątroby, a inne poważne dolegliwości nie dawały jej chwili wytchnienia przez całą karierę – Baltacha doszła na Wyspach do numeru 1, którego nie oddała przez 132 tygodnie.

„Znałam ją od dziewiątego roku życia. Zbliżyłyśmy się oczywiście dzięki Pucharowi Federacji. Przez te wszystkie lata nie spotkałam nikogo, kto byłby twardszym wojownikiem. Widziałam, jak przechodziła przez wszystkie kontuzje i choroby, jak jest mocna psychicznie, by w dobrym stanie podjąć ostatnią walkę”, mówiła o niej kapitan reprezentacji Wielkiej Brytanii Judy Murray.

W styczniu Elena Baltacha poinformowała, że ma raka wątroby.

Kilka miesięcy wcześniej ze względów zdrowotnych zakończyła karierę. „Moje ciało doznało licznych ran w ciągu 16 lat. W końcu zebrało to swoje żniwo”, tłumaczyła. „Miałam mnóstwo wspaniałych doświadczeń w trakcie gry w tenisa, których na nic bym nie wymieniła, ale teraz mój umysł i ciało mówią mi, że czas zrobić krok w kierunku nowego rozdziału w moim życiu. W dalszym ciągu szaleję na punkcie tenisa. Teraz chcę przelać tę pasję na innych i zostać najlepszym trenerem, jakim mogę być, by wychowywać następne pokolenia brytyjskich tenisistów”.

Kilka tygodni wcześniej wzięła ślub z wieloletnim trenerem i partnerem Nino Severino.

Dawała z siebie wszystko – innym. W 2012 roku razem z Nino otworzyła Elena Baltacha Academy of Tennis, której powołaniu przyświecała chęć umożliwienia tenisowego startu dzieciom niezależnie od stanu portfela ich rodziców. W zeszłym roku zorganizowała charytatywny event „Rally for Bally”, w czasie którego zbierano środki na jej akademię i fundację The Royal Marsden Cancer Charity.

Druga edycja, ku pamięci Eleny, odbędzie się w drugiej połowie czerwca przy okazji turniejów w Queen’s Clubie, Birmingham i Eastbourne. W tym roku w niesienie pomocy innym włączyła się plejada gwiazd przede wszystkim brytyjskiego tenisa na czele z mistrzem Wimbledonu Andym Murrayem, Gregiem Rusedskim, Timem Henmanem, deblistą Rossem Hutchinsem, którego zeszłoroczna zwycięska batalia z rakiem była inspirująca dla Baltachy, czy 18-krotną mistrzynią turniejów wielkiego szlema Martiną Navratilovą.

Przy nazwisku Eleny Baltachy próżno szukać tytułów wielkoszlemowych. Nie wygrała żadnego turnieju WTA, w rankingu była najwyżej 49. Ale zostawiła po sobie coś trwalszego niż kartki w encyklopedii. Poczucie, że zawsze jest dla kogo żyć.

Łukasz Przybyłowicz-Nie śpię bo oglądam tenis

Ale słowa! Ja pozostanę przy zdaniu "O zmarłych powinno się mówić dobrze albo wcale.". Nie powiem nic. :serce:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 7 maja 2014, 16:35 
Administrator
poniedziałek, 11 sty 2010, 09:40
Ulubiona zawodniczka: Venus Williams
Nie mam nic do dodania. Ten artykuł przestawił Bally kompleksowo, w całości, pokazał jakim była człowiekiem.

I ostatnie dwa zdania....

Szkoda, że drugi rozdział Jej życia był tak krótki :(
Obrazek
V.Williams * S.Williams * Lucic * Bencic * Konta * Cibulkova * Baltacha * Dokic * Swan * Crawford * Stephens * Chirico * Konjuh * Bellis * Jorovic * Stollar
Wickmayer * Collins * Golubic * Tomljanovic * Vekic * Vickery * Haas * Cabrera * * Stevenson * Bovina * Lee-Waters * Jokic * Townsend * Duval

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 24 cze 2014, 12:19 
ITF
czwartek, 28 cze 2012, 18:43
Ulubiona zawodniczka: Kim Clijsters
Cytuj:
Elena Baltacha

Śmierć w rodzinie, to zawsze dla bliskich wielka tragedia. Tym razem cios spadł na tenisową rodzinę. Podczas turnieju Mutua Madrid Open do całej tenisowej braci doszła smutna wiadomość o śmierci Eleny Baltachy.

Tenisiści, trenerzy, sędziowie i organizatorzy - wszyscy oddali hołd zmarłej koleżance .Cisza na korcie centralnym Caja Magica, na moment rozpędzony tenisowy cyrk się zatrzymał. Zawodnicy przypomnieli sobie, że punkty i olbrzymie pieniądze, przegrany lub wygrany mecz, to wszystko nie jest najważniejsze. Jest jeszcze bliskość, przyjaźń, solidarność i wspólnota ludzi którzy ze wszystkich rzeczy nieważnych najbardziej kochają tenis.

Elena Baltacha na światowych kortach reprezentowała Wielką Brytanię, ale urodziła się na Ukrainie. Jako mała dziewczynka, wraz z rodziną przeprowadziła się do Ipswich. „Bally” pochodziła ze sportowej rodziny. Ojciec Sergiej był piłkarzem. Mama Olga trenowała pięciobój i siedmiobój. Robiła to tak dobrze, że reprezentowała ZSRR na Igrzyskach Olimpijskich. Brat poszedł w ślady taty i postawił na piłkę nożną.

W wieku 15 lat występem w turnieju w Szkocji, Brytyjka rozpoczęła profesjonalną karierę. W wieku 18 lat pokazała jaki potencjał w niej drzemie. W drugiej rundzie Wimbledonu pokonała Amandę Coetzer. Wyspiarze uwierzyli wtedy, że doczekają się następczyni Jo Durie, piątej zawodniczki rankingu WTA, dwukrotnej zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych w grze mieszanej oraz półfinalistki tych imprez w singlu.

Jo Durie, obecnie komentatorka telewizyjna, razem ze swoim partnerem Alanem Jonesem przez wiele lat była tenisową opiekunką i przewodniczką Baltachy. Durie w artykule opublikowanym przez Daily Mail wspomina moment, gdy po raz pierwszy „Bally” pojawiła się u niej w Akademii. – Była pełna energii i entuzjazmu, ale też trochę „surowa”, miała bardzo dobry, naturalny serwis. Głównym zadaniem, które stało przed nami, było ukierunkowanie energii, którą posiadała we właściwą stronę, ponieważ miała jej aż za dużo. Czasami musieliśmy ją uspokajać, bo zbyt podekscytowana, aż za bardzo zmotywowana przed meczami, nie mogła pokazać swojego najlepszego tenisa.

Niedługo po zwycięstwie nad Coetzer, gdy wydawało się, że drzwi do wielkiej kariery stoją otworem, na tenisistkę ukraińskiego pochodzenia spadł ciężki cios. Lekarze zdiagnozowali u niej pierwotne stwardniające zapalenie dróg żółciowych. Jej wątroba była w tak złym stanie, że jeden z badających ją lekarzy, zapytał wprost czy jest alkoholiczką. To ciężka, przewlekła choroba, która wymaga codziennego leczenia i podawania leków. – Byliśmy z nią kiedy została zdiagnozowana. Alan pojechał z nią i jej mamą do specjalisty, bo według niego to wyglądało na poważną sprawę – wspomina Durie ten przykry moment. – Odkąd miała 19 lat, wiedzieliśmy, że to nieuleczalna choroba, ale przez pewien czas, jakoś sobie z tym radziliśmy. Byliśmy pewni, że ma przed sobą jeszcze dużo więcej czasu.

Baltacha razem z inną Brytyjką w pierwszym pokoleniu, Anne Keothavong, wyciągnęły wyspiarski tenis z nad przepaści. Obie zdobyły tenisowy święty graal - awansowały do czołowej setki rankingu. Złamały również następną barierę, przez pewien czas były zawodniczkami Top 50. Tenisistka urodzona w Kijowie w karierze wygrała 11 turniejów rangi ITF. Trzykrotnie dochodziła do trzeciej rundy turniejów wielkoszlemowych. Reprezentowała Wielką Brytanię na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Judy Murray, kapitan drużyny w Pucharze Federacji, zawsze mogła na nią liczyć przy powołaniach. „Bally’ przez kilka lat była numerem jeden brytyjskiego tenisa. Na rozkładzie miała takie zawodniczki jak Li Na czy Francesca Schiavone. Chinkę pokonała dwukrotnie i obie znajdowały się wtedy w pierwszej dziesiątce rankingu.

W listopadzie 2013 roku Elena Baltacha ogłosiła zakończenie kariery z powodu m.in. ciągłych kontuzji stawu skokowego. Brytyjska tenisistka przyznała, że lata kariery tenisowej nie były łatwe i zostawiły wiele śladów w jej ciele. Nie zamieniłaby jednak tenisowej przygody, na nic innego. Teraz jednak przyszedł czas na nowy rozdział w życiu. Nie zmierzała jednak porzucić tenisa. Razem ze swoim trenerem Nino Severino w 2012 roku otworzyła tenisową akademię. Jej marzeniem było stworzenie ośrodka, w którym dzieci mogłyby trenować bez względu na to skąd pochodzącą i zamożność rodziców. Rok temu zorganizowała charytatywną imprezę pod hasłem „Rally for Bally”, której celem było zebranie pieniędzy na jej akademią i fundację The Royal Marsden Cancer Charity. W czerwcu 2014 roku miała się odbyć druga edycja tej imprezy, podczas której miała nastąpić zbiórka pieniędzy na leczenie Baltachy i innych osób zmagających się z chorobą nowotworową. Niestety druga edycja „Rally for Bally” odbędzie się ku czci tej zawodniczki. Swój udział zapowiedziało już wiele byłych i obecnych gwiazd tenisa. Eleny uratować się nie udało, ale być może dzięki niej, uda się pomóc komuś innemu.

W grudniu 2013 roku Elena poślubiła Nino Severino, byłego karatekę, który przekwalifikował się na tenisowego szkoleniowca i przez wiele lat zajmował się karierą Eleny. Dwa miesiące później, rutynowy skan wykazał nowotwór wątroby u tenisistki. Baltacha o swojej chorobie poinformowała za pośrednictwem Twittera, na którym lubiła utrzymywać kontakt z fanami. Brytyjska tenisistka, tak jak na korcie, walczyła do końca z całych sił, ale niestety 4 maja przegrała ten pojedynek.

Centrum touru znajdowało się akurat w Madrycie, gdy tragiczna wiadomość dotarła do tenisowej rodziny. Jedni znali „Bally” lepiej, inni troszkę gorzej, ale wszyscy byli bardzo poruszeni wiadomością o jej śmierci. Serwisy społecznościowe zapełniły się wspomnieniami o brytyjskiej tenisistce. Każdy miał inne wspomnienia, ale w większości wypowiedzi szczególnie często przewijały się dwie opinie. Koleżanki Eleny i równocześnie jej rywalki przyznały, że nigdy nie zapomną jaką waleczną i nieustępliwą zawodniczką była na korcie. Zawsze była gotowa „gryźć’ kort, żeby wyszarpać zwycięstwo. Nigdy się nie poddawała. Z drugiej strony poza kortem była niezwykle sympatyczną i powszechnie lubianą dziewczyną. Te opinie potwierdza Joanna Sakowicz-Kostecka, która pamięta Elenę Baltachę z czasów, gdy jeszcze sama jeździła na turnieje. – Po raz pierwszy spotkałam ‘Bally” na jednym z turniejów ETA, teraz Tennis Europe, do lat 14. Już wtedy była wielką nadzieją Brytyjczyków, ale nigdy nie zadzierała nosa. Zawsze mówiła „cześć” i zagadywała w szatni. Taka równa dziewczyna. Na pewno nie należała do tych, co im się w głowach przewraca, bo są trochę wyżej w rankingu – wspomina koleżankę z kortów była Mistrzyni Polski. – Równo rok temu zaczepiła mnie na Twitterze. Tak po prostu, żeby zapytać co słychać. Na korcie była jak lwica, a poza nim do rany przyłóż dziewczyna. Sprawiała wrażenie bardzo silnej osoby. Gdy usłyszałam o jej chorobie, byłam o nią spokojna. Byłam pewna, że nawet z tym sobie poradzi. Nie mogę uwierzyć, że już jej nie ma wśród nas.

Nie łatwo pogodzić się z tym, że odeszła osoba tak młoda, która jeszcze kilka miesięcy temu uprawiała sport na najwyższym światowym poziomie. Tenisiści, tak jak przedstawiciele innych dyscyplin, nie są przyzwyczajeni do bezsilności. Przez większość życia rywalizują z przeciwnikami i własnymi słabościami. Łamią kolejne bariery. Nie zdają się na łaskę losu, tylko walczą o to, czego pragną. Niestety czasami zdarza się tak, że najsilniejsi i najbardziej waleczni przegrywają z chorobą.

W tej smutnej historii, jest jeden jasny punkt. Elena Baltacha, przez większość swojego o wiele za krótkiego życia robiła to, co kochała. Pomimo przeciwności losu, nie poddawała się tylko spełniała swoje marzenia. Dzięki życiowej postawie i wartościom, które wyznawała nie zostanie zapomniana. A co najważniejsze „Bally” odchodziła z tego świata otoczona kochającymi ją ludźmi.

Tekst: Anna Niemiec

Piękne i wzruszające wspomnienie Bally. Aż się łezka w oku kręci.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 14 sie 2016, 14:41 
Moderator
piątek, 6 lip 2012, 15:10
Ulubiona zawodniczka: Petra Cetkovska Petra Kvitova
Obrazek :oczami:
Bezmyślność czy bezmyślność?

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 14 sie 2016, 16:02 
ITF
piątek, 14 sie 2015, 12:25
Ulubiona zawodniczka: A Radwanska_M Keys
Zdecydowanie bezmyślność. :facepalm:
Żeby nawet takiej informacji nie sprawdzili...?

Skocz do góry
 Zobacz profil Online 
PostNapisane: niedziela, 14 sie 2016, 16:36 
Administrator
niedziela, 10 sty 2010, 21:40
Ulubiona zawodniczka: Kaheaokaleonahenahemaikalani C
"Żart" rodem z atomowych grabi.
FEDERER ~ KYRGIOS ~ VERDASCO ~ DIMITROV ~ CHARDY ~ TIAFOE ~ ISTOMIN ~ DZUMHUR ~ ALBOT ~ KUBOT
LINDSTEDT ~ ANDERSON ~ NISHIKORI ~ ILHAN ~ POUILLE ~ FOGNINI ~ BOLELLI ~ FUCSOVICS ~ J. SOUSA ~ HURKACZ
ANDUJAR ~ GULBIS ~ MAHUT ~ MULLER ~ CHUNG ~ TECAU ~ AREVALO ~ RUUD ~ SOCK ~ DELLIEN

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 15 sie 2016, 01:12 
Administrator
poniedziałek, 11 sty 2010, 09:40
Ulubiona zawodniczka: Venus Williams
Aż nie wiem co napisać, chyba najlepiej nic, bo przy okazji "takiego niedopatrzenia" słowa są zbędne...
Obrazek
V.Williams * S.Williams * Lucic * Bencic * Konta * Cibulkova * Baltacha * Dokic * Swan * Crawford * Stephens * Chirico * Konjuh * Bellis * Jorovic * Stollar
Wickmayer * Collins * Golubic * Tomljanovic * Vekic * Vickery * Haas * Cabrera * * Stevenson * Bovina * Lee-Waters * Jokic * Townsend * Duval

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl