WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - Flavia Pennetta
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest środa, 21 sie 2019, 06:24Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Re: Flavia Pennetta
PostNapisane: piątek, 19 lut 2016, 15:24 
Wielki Szlem
Data rejestracji na forum:
sobota, 29 cze 2013, 22:20
Ulubiona zawodniczka: Goerges Radwanska Hantuchova
Cytuj:
Flavia Pennetta krytykuje współczesny tenis. "Nie wiem, co dostają do jedzenia zawodniczki nowego pokolenia"

Flavia Pennetta nie jest zadowolona z kierunku, w którym zmierza kobiecy tenis. Włoszka chciałaby widzieć na korcie więcej finezji i techniki, a nie siłowych rozwiązań.

Flavia Pennetta przyjechała do Rio de Janeiro, aby wspierać swojego narzeczonego. Włoszka na jednej z konferencji prasowych krytycznie wypowiedziała się na temat kierunku, w którym zmierza kobiecy tenis. Triumfatorka US Open 2015 przyznała, że jej pojedynek z Robertą Vinci był pierwszym od dawna finałem wielkoszlemowym niezdominowanym przez brutalną siłę.

- Po raz pierwszy od dłuższego czasu nie dominowała moc i brutalna siła, którą można dostrzec we współczesnym tenisie - powiedziała Pennetta. - Prawdę mówiąc
nie wiem, co dostają do jedzenia zawodniczki nowego pokolenia. Są takie wysokie i silne. Skupiają się przede wszystkim na aspektach fizycznych. Wcześniej widzieliśmy tenis techniczny, który zdecydowanie bardziej mi się podobał.
Włoszka przyznała również, że tenis znacznie ewoluował od czasów, gdy rywalizowało się drewnianymi rakietami. Zmiany zaszły nie tylko w sprzęcie, ale również świadomości samych zawodników.

- Ludzie przychodzą na mecze i spędzają długie godziny, aby nas dopingować. Dzięki temu stałyśmy się bardziej profesjonalne, zaczęłyśmy dbać o aspekty żywieniowe oraz własne ciało. Tenis jest bardziej kompletny. Zarówno piłki, jak i rakiety uległy znacznej modernizacji. Tak naprawdę wszystko w jakiś sposób ewoluowało. Chciałabym jednak widzieć więcej tenisa, a nie tylko fizycznej siły, bowiem może to doprowadzić do zguby. Nie chcę rozmyślać o tym, jak było wcześniej, gdy tenisistki grały drewnianymi rakietami. Nie jestem pewna, czy w dzisiejszych czasach dałybyśmy radę rywalizować takim sprzętem.

Pennetta nie ma wątpliwości, że Serena Williams i Maria Szarapowa są obecnie najbardziej kompletnymi tenisistkami. - Dla mnie Serena Williams jest absolutną liderką. Takie samo zdanie mam również o Marii Szarapowej. Te dwie tenisistki są najsilniejsze pod względem fizycznym i mentalnym. Nie można jednak zapominać, że im również może się przytrafić słabszy dzień, ponieważ są tylko ludźmi. Jest w tym coś pięknego, że nie mamy do czynienia z maszynami. Mogą się obudzić i zmagać z bólem głowy po źle przespanej nocy. Są po prostu ludźmi, a to dobre dla sportu - dodała.

Flavia też nie gładziła piłeczki. :sekret:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 11 maja 2016, 11:50 
Moderator
piątek, 6 lip 2012, 15:10
Ulubiona zawodniczka: Petra Cetkovska Petra Kvitova
Cytuj:
We wtorek na korcie Pietrangeli Flavia Pennetta oficjalnie zakończyła karierę. W uroczystości wzięli udział nie tylko kibice, ale również tenisistki, sędziowie i dziennikarze. Ubrana w elegancką marynarkę Włoszka ze łzami w oczach oglądała krótki filmik z udziałem koleżanek i kolegów po fachu. Szczęścia życzyli jej m.in. Serena Williams, Novak Djoković, Rafael Nadal czy Roberta Vinci.

Nieco później na środek wyszedł Fabio Fognini, który trzymał w ręku piękne kwiaty. Wówczas Pennetta nie mogła już powstrzymać łez. Kilka słów do mikrofonu powiedziała także Francesca Schiavone.

Po zakończeniu ceremonii Włoszka jeszcze przez długi czas podpisywała piłki, pozowała do zdjęć i rozmawiała z otaczającymi ją ludźmi.

W trwającej od 2000 roku karierze Pennetta wygrała 11 turniejów singlowych, w tym najważniejszy wielkoszlemowy. W ubiegłym roku na kortach US Open okazała się lepsza od Roberty Vinci. Tuż po nowojorskiej imprezie wspięła się na szóste miejsce w rankingu WTA. Sukcesy odnosiła również w grze podwójnej. W 2011 roku wespół z Giselą Dulko wygrała Australian Open.

*sportowefakty.wp.pl

Czyli to już oficjalnie. Na twitterze po tej uroczystości pełno wiadomości od innych tenisistek, które gratulowały Flavii i dziękowały za rywalizację :)

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 11 cze 2016, 20:10 
Wielki Szlem
sobota, 9 sty 2010, 19:36
Ulubiona zawodniczka: Ana Ivanovic
Flavia Pennetta-Fognini
:D

Idemo! Hopp! Ajde!
PeRFection, Ana Ivanovic, Victoria Azarenka, Stan The Man, Belinda Bencic, Sam Stosur

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 20 lip 2016, 21:01 
Wielki Szlem
środa, 14 lis 2012, 18:21
Ulubiona zawodniczka: Caroline Wozniacki

Dla mnie jako osoby, która zawsze miała słabość do Flavii - bardzo wzruszające video. Niesamowita była i jest Fla. :przytul:

Wozniacki ~ Stephens ~ Vekic ~ Mattek-Sands ~ Giorgi ~ Cibulkova ~ Cornet ~ Puig ~ Halep

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 14 gru 2016, 17:59 
Moderator
sobota, 23 mar 2013, 17:02
Ulubiona zawodniczka: RAFOLOMANANTSIATOSIKA
Flavia jest w ciąży. :mily:
VENUS WILLIAMS | SLOANE STEPHENS | NAOMI OSAKA
DUAN | KONTAVEIT | ABANDA | AIAVA
CIBULKOVA | VIKHLYANTSEVA | ANDREESCU | STOLLAR
SASNOVICH | PERA | SERENA | DIATCHENKO | GASPARYAN

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 19 maja 2017, 08:08 
Moderator
piątek, 6 lip 2012, 15:10
Ulubiona zawodniczka: Petra Cetkovska Petra Kvitova
:) Doszło do szczęśliwego rozwiązania i Flavia oraz Fabio zostali rodzicami :)

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 21 maja 2017, 12:23 
Wielki Szlem
niedziela, 10 sty 2010, 21:03
Ulubiona zawodniczka: Agnieszka Radwanska
Flavia już pochwaliła się dzidziusiem, nie to co Amelie, która cały czas skrywa tajemnicę swojego łona :oh:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl