WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - Najlepsze 3 mecze jakie grała twoja ulubienica w WTA
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest poniedziałek, 20 sie 2018, 09:25Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Re: Najlepsze 3 mecze jakie grała twoja ulubienica w WTA
PostNapisane: sobota, 18 lip 2015, 23:14 
Wielki Szlem
Data rejestracji na forum:
środa, 7 kwi 2010, 18:15
Ulubiona zawodniczka: Radwanska
Landon napisał(a):
(jednocześnie - czego się spodziewać po kimś, kto nie potrafi określać granic wieku - a to umiejętności kształtowane na poziomie klasy czwartej szkoły podstawowej. :oh: )

Należy się spodziewać braku reakcji na bardzo tanią zaczepkę, bo przecież rozmówca jest kibicem wyjątkowo niskich lotów.
PA ♂

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 18 lip 2015, 23:24 
Premier Mandatory
poniedziałek, 11 sty 2010, 13:48
Ulubiona zawodniczka: Agnieszka Radwanska
1-mo: trudno, by zaczepki były drogie, 2-do: jestem ostatnią osobą, którą możesz nazwać kibicem niskich lotów (jest tu co najmniej jeden użytkownik, co do którego taka uwaga jest jak najbardziej na miejscu), 3-o: last time I checked forum było miejscem wymiany poglądów/opinii, a nie wyśmiewania ich bez argumentacji - to świadectwo nie tylko braku kultury, ale też zaniedbania netykiety.

Szkoda.

Komentarz dodał: Matioszu
"Last time I checked"... w języku polskim nie istnieje odpowiednik tego sformułowania? Proszę o posługiwanie się językiem polskim, wyjątek stanowi standardowa terminologia tenisowa.
Agnieszka Radwanska :serce: David Goffin :serce:
Cornet ~ Jankovic ~ Pironkova ~ V.Williams ~ Kvitova ~ Wozniacki ~ Kania ~ Schiavone ~ Vondrousova ~ Stephens ~ Watson

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 19 lip 2015, 13:58 
Wielki Szlem
sobota, 10 lip 2010, 18:08
Ulubiona zawodniczka: Petkovic-Bacsinszky-Date Krumm
Dave Gahan napisał(a):
Landon napisał(a):
Wimbledon 2010 3R

Niech nikt mnie nie oskarża o spam, bo musiałem: :oczami: :rotfl:

Komentarz dodał: Matioszu
A jednak, spamujesz. Jak chcesz podważyć czyjeś zdanie na jakiś temat, to możesz to zrobić na drodze merytorycznej dyskusji. Cytowanie i emotka do takiej nie należą. Upomnienie.

Nie wymagajcie merytoryki, bo tu wystarczy spojrzeć w drabinkę o jaki mecz chodzi.

Dla niezorientowanych: Errani. Wimbledon. 2010.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 20 sie 2015, 20:16 
ITF
poniedziałek, 14 kwi 2014, 20:41
Agnieszka
Z meczów, które widziałem podczas kibicowania jej:
Azarenka - AO 2014
Kerber - Stanford 2015
któryś z meczów na Wimbledonie - Williams albo Li, nie mogę się zdecydować, pierwszy z sentymentu i walki, a drugi pod względem poziomu. :)
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 20 sie 2015, 21:51 
Wielki Szlem
sobota, 29 cze 2013, 22:20
Ulubiona zawodniczka: Goerges Radwanska Hantuchova
Miłosz napisał(a):
Kerber - Stanford 2015

Jeśli to jest jeden z jej 3 najlepszych meczów to ja nie wiem od kiedy ty śledzisz Agę. :oczami:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 21 sie 2015, 10:31 
ITF
MarMar napisał(a):

Jeśli to jest jeden z jej 3 najlepszych meczów to ja nie wiem od kiedy ty śledzisz Agę. :oczami:

To jest chyba indywidualna lista każdego użytkownika.
Mogłem wybrać 3 mecze, które wygrała czy przegrała biegając 5 metrów za końcową, ale po co? Zdecydowanie wolę aktywną Agę jak w AO 2014 z Azarenką czy ten mecz z Kerber, w którym wychodziło prawie wszystko, do tego rywalka również grała świetnie. Dodatkowo jest to pierwszy mecz od czasów Navratilovej jako konsultantki, w którym Aga zagrała dość agresywnie, sama kreowała grę i do tego nie popełniała dużo błędów.

Żadnego meczu Radwańskiej nie przegapiłem od początku Wimbledonu 2012 i z tych meczów wybierałem. Makarova w Montrealu, Sharapova w Miami, mecze z YEC - też można wybrać, ale to są mecze w większości wygrane defensywą i czekaniem na błędy. Nie mówię, że złe, ale jeśli mam wyróżnić jej 3 najlepsze mecze, to zdecydowanie głosuję za Agą taką jak w meczu z Angie.
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 21 sie 2015, 11:27 
Wielki Szlem
Mecz z Makarova to dla Ciebie czekanie na błędy ? Sadze, ze to jest idealny przykład aktywnej Agnieszki, grającej w dodatku z głową, a nie tak jak w tym roku w Stanford, gdzie wcale nie była taka bezbłędna.
Poza tym ofensywnie Makarova w formie> Angie ze Stanfod . Podkreślam ofensywnie. Wiec tamten mecz zdecydowanie był trudniejszy i Aga zaprezentowała się w nim lepiej.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 21 sie 2015, 12:07 
ITF
Napisałem takie słowo jak "większość". Z powodu stylu gry Makarovej Aga musiała grać głównie defensywnie. Był to dobry mecz, ale nie było w nim wielu spektakularnych akcji, większość zależała od Makarovej. Jeśli mam wybrać najlepsze dla mnie 3 mecze Agnieszki, to ten z Rosjanką się w nich nie znajdzie, w top10 pewnie tak.
Z Angie obie potrafiły zagrać niesamowite piłki pod siatką, skróty, loby, passing shoty. Aga z dużą łatwością grała po linii, forehand był mocny, płaski, często zaskakujący, z backhandu również pokazała się z bardzo dobrej strony. Wymiany były długie, często kończone winnerami albo błędem, ale nie wiem czy po kilkunastu odbiciach można nazwać go niewymuszonym. Zdecydowanie wolę Agnieszkę w takim meczu, gdzie może pokazać wszystko, co potrafi, rewelacyjnie się to ogląda. Jeden z niewielu przegranych meczów, z którego chętnie oglądam skrót. Dlatego ten mecz ma miejsce w moim top3, możesz zaktualizować swoje i umieścić w nim mecz z Makarovą. :)

Co do ofensywności Makarovej jako problemu - Kerber też nigdy nie była dla Agi wygodną rywalką, mimo tego, ze woli grę z kontry.
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 21 sie 2015, 12:24 
Wielki Szlem
środa, 14 lis 2012, 18:21
Ulubiona zawodniczka: Caroline Wozniacki
Miłosz napisał(a):
MarMar napisał(a):

To jest chyba indywidualna lista każdego użytkownika.

Właśnie. Każdy ma prawo do własnego zdania. :oczami:
Później pokuszę się o aktualizację mojego posta, bo jednak przez 2 lata sporo się zmieniło.

Wozniacki ~ Stephens ~ Vekic ~ Mattek-Sands ~ Giorgi ~ Cibulkova ~ Cornet ~ Puig ~ Halep

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 21 sie 2015, 13:50 
Wielki Szlem
W sumie tez zaktualizuję :oh:

Julia Goerges
1. Def. Pani Woźniacka Stuttgart 2011
2. Def. Pani Radwańska Igrzyska Olimpijskie 2012
3. Def. Safina Madryt 2011/ lt. Bartoli RG 2012 Mój ulubiony to ten z Safiną, ale ze względu na rywalkę i rundę turnieju nie jest na 1 miejscu.

Aga Radwańska Ona miała tyle świetnych spotkań, że ciężko naprawdę wybrać 3.
1. Def. Azarenka AO 14 Tu chyba nie ma wątpliwości. Tenisowo, ale i mentalnie to był mega pojedynek.
2. Def. Makarova RC'14/ Def. Kerber Tokio'12
3. Def. Petkovic Pekin'11 / lt. Sharapova Istambuł'12

Były też mecze w 2011 i wcześniej- perełki ale nie sposób wymienić wszystkich ( i tak za dużo napisałem).

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 21 sie 2015, 15:07 
Administrator
niedziela, 3 lip 2011, 08:12
Ulubiona zawodniczka: Angelique Kerber
MarMar napisał(a):
Miłosz napisał(a):
Kerber - Stanford 2015

Miłosz bo tu chodzi o to, że Radwańska ten mecz przegrała więc automatycznie dla Marka odpada na liście najlepszych meczy :oh:

Jednak z Miłoszem się zgodzę. Polka zagrała tenis z wysokiej półki a za często go nie gra.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 21 sie 2015, 16:34 
Wielki Szlem
Maciek jak ty mnie dobrze znasz :oh:
No kurcze nie wiem, ale mnie ten mecz nie porwał bez względu na zwycięzcę. Z MS tez przegrała, ale chyba po prostu podoba Mi się takie bieganie i "Run Run" :ryczy:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 22 sie 2015, 12:41 
Wielki Szlem
środa, 14 lis 2012, 18:21
Ulubiona zawodniczka: Caroline Wozniacki
No to odświeżamy. Kolejność będzie chronologiczna, każdy mecz wybrany z innego roku.

1. Wozniacki-Pennetta Doha 2011

Jedyne spotkanie, które jest obecne również na starej liście. 35 winnerów w 14 gemach, zaledwie 7 niewymuszonych błędów. Świetna gra, pewna siebie, mocna i agresywna, a to okres, gdzie pusherka zbyt mocno się rzucała w oczy. Do tego Flavia wcale źle nie zagrała, poza tym, że za bardzo dała się rozkręcić Dunce.

2. Wozniacki-Rybarikova Tokyo 2013

Wiem, że to lekko kontrowersyjny wybór :oh: rywalka może nie z najwyższej półki, ale to jeden z najlepszych meczy Wozniacki w życiu, zagrany na takim poziomie od początku do końca. Bekhend siał spustoszenie (polecam hlsy - niektóre bomby po linii naprawdę dobre), forhend nie przeszkadzał. Wchodziło wszystko - dropszoty, loby, taki mały peak w okresie, kiedy forma nie była najlepsza, psychika była słaba, eksperymenty z rakietą - gdzieś kiedyś czytałem, że ta rakieta, którą grała to był prototyp Babolata, ale nie wiem, ile w tym prawdy.

3. Wozniacki-Sharapova US Open 2014

https://drive.google.com/file/d/0BwvmIO ... dIQnM/view

Biłem się z myślami, który mecz z US Open z Sharapovą wybrać, bo zarówno tu jak i 4 lata wcześniej była moc. Wybrałem jednak ten z zeszłego roku, ponieważ było tam o wiele więcej dramaturgii. Punkt na 3:1 - nie mam pytań, zniszczyła Marię psychicznie tą obroną. Agresją w trzeciej partii wręcz przewyższała Rosjankę, do tego zdołała się podnieść po przegranym drugim secie, kiedy Caro wróciła do asekuranckiej gry i oddała inicjatywę Marii. Ten mecz to dla mnie dobry dowód na to, jak waleczna i zadziorna jest Wozniacki oraz jak ważna w jej tenisie jest pewność siebie.

Było jeszcze kilka spotkań, które by tu się nadawały (rozwalenie Errani na US Open i kilka innych meczy, a nawet porażki - z Paszek na Wimbledonie, z Sereną w zeszłorocznym YEC), jednak skupiłem się na zwycięstwach. Wyszedłem z założenia, żeby nie uwzględniać porażek, bo jednak skoro przegrała to musiało czegoś zabraknąć - szczęścia, konsekwencji, czegokolwiek. ::p: Do tego chciałem uwzględnić 3 spotkania z różnych okresów w karierze Woz.

Wozniacki ~ Stephens ~ Vekic ~ Mattek-Sands ~ Giorgi ~ Cibulkova ~ Cornet ~ Puig ~ Halep

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 14 wrz 2015, 21:09 
International
sobota, 13 gru 2014, 19:54
Ulubiona zawodniczka: Elina Svitolina
1. Elina vs Angie Wuhan 2014

To jeden z ostatnich meczów Eliny w takim wydaniu. Takim - aktywnym, agresywnym, atakującym. Wybierane świetne kąty, dobra głębokość zagrań, zaskakujące kierunki. Pięknie. :serce: :serce:
2. Elina vs Angie Brisbane 2015

W pierwszym secie ofensywnie nastawiona, później zaczęła się rozkręcać i pokazała moc. Świetne kąty + regularność z głębi kortu. Do tego walka do samego końca. Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, że ta dziewczyna ma argumenty na agresywną, przemyślaną grę a nie puszerkę, jaką teraz prezentuje? :facepalm:
3. Elina vs Lucie Cincinnati 2015

To już Elina w perfekcyjnym - ale puszującym wydaniu. Straszna puszerka, ale perfekcyjna, niektóre obrony tylko przyklasnąć. :)

Do tego dodam:

Mecz głównie wygrany za sprawą wielkiej pomocy Petry, ale to było pierwsze wielkie nazwisko które pokonała Ukrainka. Warto zapisać. :)
Obrazek
:serce: :serce: :serce:

~ Cibulkova ~ Goerges ~ Sabalenka ~ Mladenovic ~ SVITOLINA ~ Schmiedlova ~ Kvitova ~ Mattek Sands ~ Garcia

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 15 wrz 2015, 06:26 
Junior
środa, 11 mar 2015, 20:33
Ulubiona zawodniczka: Angie Radwan Schavione Sam
Miłosz napisał(a):
Agnieszka
Z meczów, które widziałem podczas kibicowania jej:
Azarenka - AO 2014
Kerber - Stanford 2015
któryś z meczów na Wimbledonie - Williams albo Li, nie mogę się zdecydować, pierwszy z sentymentu i walki, a drugi pod względem poziomu. :)

Z reguły mecze najlepsze to mecze wygrane chyba, że o czymś nie wiem. Można ładnie przegrać lub ponieść porazke po walce. Jednak trudno nazwać najlepszym meczem w karierze mecz przegrany :facepalm:
Angelique Kerber~Magda Linette~Samantha Stosur~Francesca Schavione~Daria Kasatkina~Jelena Jankovic~Swietłana Kuzniecowa~ Venus Williams

Justine Henin~Kim Clijsters~ Ana Ivanovic

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl