WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - Dlaczego ta, a nie inna?
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest środa, 17 paź 2018, 06:54Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Dlaczego ta, a nie inna?
PostNapisane: wtorek, 2 kwi 2013, 17:07 
Administrator
Data rejestracji na forum:
niedziela, 3 lip 2011, 08:12
Ulubiona zawodniczka: Angelique Kerber
Nie spotkałem się z takim tematem a myślę, że warto.

Każdy z Nas ma tą swoją jedyną, ulubiona tenisistkę. Ale nie każdy wie za co ją lubimy. W tym temacie można opisać swoją ulubienicę, czym nas urzekła, co ma w sobie takiego że kibicujemy właśnie Jej.

Zapraszam do dyskusji.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
 Tytuł: Re: Dlaczego ta a nie inna?
PostNapisane: wtorek, 2 kwi 2013, 17:27 
Wielki Szlem
sobota, 16 mar 2013, 10:45
Ulubiona zawodniczka: Petra Kvitova
Petra Kvitova- Uwielbiam leworęczne tenisistki. Czeszka gra według mnie, przynajmniej dla mnie wspaniały tenis. Bardzo lubię oglądać mecze w jej wykonaniu, zachowanie itp. Kocham po prostu tą dziewczyne :serce: No i jest młoda, piękna :oczko2:

Wiem, bezsensowna wypowiedź :crazy:
Petra Kvitova & Maria Sharapova

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
 Tytuł: Re: Dlaczego ta a nie inna?
PostNapisane: wtorek, 2 kwi 2013, 17:32 
Wielki Szlem
sobota, 9 sty 2010, 19:36
Ulubiona zawodniczka: Ana Ivanovic
Ana Ivanovic, bo od niej zaczęła się moja prawdziwa przygoda z tenisem. Zdobyłem jej autograf, oglądałem każdy mecz jaki mogłem, wcześniejsze z odtworzenia. Kochałem wręcz jej forehand i pewność gry. To, że była waleczna i się nie bała. Szkoda, że to gdzieś uszło, choć ja osobiście wciąż wierzę i nikt mi tego nie zabierze.
Nie ma się też co oszukiwać, jej uroda po prostu jest powalająca. xD
Idemo! Hopp! Ajde!
PeRFection, Ana Ivanovic, Victoria Azarenka, Stan The Man, Belinda Bencic, Sam Stosur

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
 Tytuł: Re: Dlaczego ta, a nie inna?
PostNapisane: wtorek, 2 kwi 2013, 18:29 
Wielki Szlem
niedziela, 10 sty 2010, 21:35
Ulubiona zawodniczka: Peak Pierce
Sabine, za bezkompromisowy tenis, który uwielbiam i w którym się zakochałem równo 4 lata temu. Za to, że posiada niesamowity potencjał, który w niej dostrzegłem i że jest zawodniczką perspektywiczną (oczywiście gdyby nie kontuzje, myślę, że proces wdrapywania się do Top10 byłby krótszy, ale spokojnie, jeszcze wiele ma sezonów gry przed sobą; nr 12 w rankingu w najlepszym okresie gry też o tym mówi). Za wspaniały serwis, jeden z najmocniejszych w tourze i piękny forhend. Za niesamowicie pozytywną i pogodną naturę ducha, za uśmiech na korcie i brak fochów, za to, że nie olewa swoich fanów, ba, zawsze powtarza, że kibice są dla niej najważniejsi i że to oni są dla niej motywacją do lepszej gry. No i trochę również za polskie korzenie, bo to dlatego zainteresowałem się nią, gdy po raz pierwszy ujrzałem jej nazwisko w drabince AO 2008. Dla mnie - najlepsza kombinacja cech tenisistki, jaka mogła się przytrafić :ok:
ObrazekObrazekAlisa * Casey * Sabine * Su-Wei * Polona Carina * Dasha * Aljona * Karolina * Matylda * Madison B. * Olcia * Alison R.Nigina * Janka * Petra C. * Jovana * Denisa * Rita * CoCo * Fran

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 2 kwi 2013, 18:31 
Premier 5
środa, 13 lut 2013, 12:20
Ulubiona zawodniczka: Maria Sharapova
Maria Sharapova - Uwielbiam ją nie tylko jako tenisistkę, ale też jako osobę. Jest niezwykle mądra co pokazuje w wywiadach, charakterna na korcie i bardzo ładna :zakochany: Imponuje mi jej agresywny styl gry, wyjątkowe rytuały (niektóre już zaczynają ją w tym naśladować), według mnie motywujące okrzyki w stylu C'mon. Ona walczy o każdy punkt, nie poddaje się choć wie, że wynik jest niekorzystny. Jest wytrzymała mentalnie, pracowita. Jest prawdziwą mistrzynią, która czuje się dobrze na każdej nawierzchni co pokazują jej osiągnięcia. Za to wszystko i za to czego nie zapisałem a umkło mi, bardzo ją lubię i szanuje jako wspaniałego sportowca! Jestem jej ogromnym fanem.

P.S. Ja chce autograf Mashy ::p:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 2 kwi 2013, 18:36 
Wielki Szlem
środa, 14 lis 2012, 18:21
Ulubiona zawodniczka: Caroline Wozniacki
Pora się wytłumaczyć. :rotfl:
Tak jak już kiedyś powiedziałem - nie jestem fanem stylu gry Caroline Wozniacki. Dunka ujęła mnie tym, że jest młodą, sympatyczną i uśmiechniętą dziewczyną. Lubię ją za to, że jest silna psychicznie, waleczna i łatwo się nie poddaje. Ma swoje wady, zdaję sobie z tego sprawę, ale polubiłem ją na samym początku mojej przygody z tenisem i nie wyobrażam sobie, że mógłbym jej nie kibicować, choćby ze względu na sentyment. :oh:

Wozniacki ~ Stephens ~ Vekic ~ Mattek-Sands ~ Giorgi ~ Cibulkova ~ Cornet ~ Puig ~ Halep

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 2 kwi 2013, 19:40 
Premier 5
czwartek, 3 mar 2011, 17:21
Ulubiona zawodniczka: Vika-Aga-Ana
Dlaczego Victoria Azarenka ?
Ponieważ jest to waleczna zawodniczka, nie poddaje się nigdy. Podoba mi się jej tenis. Jest zwariowana, może czasem przesadza z tzw " debilizmem" ale ujmuje mnie swoim charakterem. Gdyby nie wygrana w AO 2012 nie wiem czy bym się zainteresowała jej osobą. Vika jest dla mnie najlepszą tenisistką. :serce:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 2 kwi 2013, 20:01 
Administrator
niedziela, 3 lip 2011, 08:12
Ulubiona zawodniczka: Angelique Kerber
Angelique Kerber...
Ciężko stwierdzić kiedy zacząłem jej kibicować. Zawsze numerem 1 była Agnieszka Radwańska (bo gdyby nie jej sukcesy możliwe wcale tenisem bym się nie zainteresował).Pamiętam jak gdzieś w 2010 włączałem sobie streamy z meczów Kerber tak aby zobaczyć jak gra. I jakoś tak samo naszło. W 2011 grała kilka meczów z Agnieszka i mnie zaciekawiła jej postać. Czytałem o Niej, szukałem informacji, co jak i dlaczego i koniec 2011 a początek 2012 to już totalne zauroczenie. Możliwe że to było orzeźwienie od stylu Agnieszki, coś innego... Za co ją cenię? Waleczność, jej bieganie po korcie do wszystkiego bo żadna piłka nie jest stracona (chyba się od Niej tego nauczyłem), winnery szczególnie forehand po linii, outfity które jakoś idealnie mi do Niej pasują, to z jakim sercem zawsze mówiła o dziadku z Polski i ogólnie o Polsce, o tym jak szanuje Polskich kibiców...

No i tak to się stało że stała się moim numerem 1 :bogzaplac:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 4 kwi 2013, 14:26 
ITF
czwartek, 28 mar 2013, 19:54
Ulubiona zawodniczka: Maria Sharapova
Uwielbiam Marysię za styl gry, nieustępliwość, waleczność i oczywiście zachowanie na korcie :) . Zaimponowała mi powrotem po tak poważnej kontuzji, mało kto się spodziewał, że będzie ona jeszcze w stanie zwyciężać duże turnieje i wróci do tenisowej elity, jej się to udało a zwieńczeniem był triumf na French Open. Poza tym ma świetnie rozwinięty marketing i umiejętnie z tego korzysta. Oby tegoroczny sezon na mączce był dla niej tak dobry jak poprzedni :ok:
Team: Masha, Petra, Karolina, Simona, Roger, Gael

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 4 kwi 2013, 15:42 
Wielki Szlem
sobota, 10 lip 2010, 18:08
Ulubiona zawodniczka: Petkovic-Bacsinszky-Date Krumm
Obrazek
Dlatego.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 13 maja 2013, 13:50 
Moderator Gier
środa, 25 sie 2010, 15:30
Ulubiona zawodniczka: Mona Barthel
Mona Barthel, czyli tenisistka, która ujęła mnie półtora roku temu, podczas odbywania się turnieju w Hobart - styczeń 2012 rok. Znałem Niemkę jeszcze wcześniej, głównie z Kopenhagi '11, ale nie wywarła na mnie zbytniego wrażenia. Ot kolejna Niemka w stawce, "pewnie jakiś talent, który będzie się tułał pod koniec pierwszej setki". Jednak gdy obejrzałem ją w Australii totalnie się zakochałem. Urzekł mnie jej mocny, agresywny tenis i fenomenalna technika uderzeń. To do tej pory mnie zachwyca - Mona szokuje mnie przez to z jaką łatwością wyprowadza swój forhend i bekhend. Uwielbiam ją też za to, że jest spokojną i przyziemną dziewczyną - nie ma much w nosie, nie stosuje przeraźliwych jęków, a fochy zdarzają się tylko na korcie, jak to u niemal każdej z tenisistek. Uwielbiam ją za to, że grając swój najlepszy tenis jest w stanie pokonać niemal każdą tenisistkę w tourze. Cały czas wierzę, że jest talentem na przebywanie co najmniej w czołowej 20 rankingu, a przy stałym progresie i stabilizacji (głównie trenerskiej i mentalnej) możliwa jest jeszcze wyższa pozycja dla niej.

:serce: .

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 13 maja 2013, 14:18 
Wielki Szlem
środa, 7 kwi 2010, 18:15
Ulubiona zawodniczka: Radwanska
Obrazek
PA ♂

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 15 lis 2013, 19:02 
Wielki Szlem
sobota, 29 cze 2013, 22:20
Ulubiona zawodniczka: Goerges Radwanska Hantuchova
Agnieszka Radwańska. U mnie historia była zupełnie inna, polubiłem Agnieszkę, bo przez nią zaczęła się moja przygoda z tenisem. Pierwszy mecz jaki oglądałem był z jej udziałem co prawda przegrany, i to była jedna z tych spektakularnych porażek gdzie była murowaną faworytką- spadła na nią fala krytyki i tak któregoś razu zacząłem w necie szukać na jej temat- i tak się zaczęło. Lubię ją za stanowczość, powagę i wyjątkowo trudny charakter, dlatego, że widzę w niej coś z siebie. Aga zazwyczaj jest uśmiechnięta podczas wywiadów :oh:. Również za walkę (której ostatnio co prawda nie ma), ale są mecze gdzie widać jak walczy i daje z siebie wszystko. Podoba mi się to, że pokazuje na światowych kortach, że jest Polką. Wiadomo ma swoje wady i wpadki jak każdy - Ale za to ją kocham. Dzięki niej mam w życiu pasję jaką jest Tenis i to jest to za co będę jej wdzięczny na zawsze. :przytul: Wielką sympatią darze również Petko. :zakochany2:, w tym przypadku za pogodę ducha jakiej nie ma żadna inna tenisistka.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 18 gru 2013, 13:04 
Junior
czwartek, 17 paź 2013, 11:28
Ulubiona zawodniczka: Martina Hingis
Od siedemnastu lat śledzę wyłącznie karierę tenisową (i pozatenisową) Martiny Hingis :serce: .
Od jej turnieju na AO 1996 zaczęła się moja fascynacja jej osobą. Byłem wtedy w VIII klasie podstawówki. Oglądałem te mecze na satelicie o kosmicznych porach nad ranem :śmiech: .
Nic nie rozumiałem z angielskich komentarzy :śmiech: , ale liczyło się oglądanie samej gry.
Martina spodobała mi się od pierwszego wejrzenia :zakochany: . Była taka inna, naturalna, budziła dziwną tkliwość i ciekawość, czy poradzi sobie z rywalkami o wiele od niej starszymi. Uwagę zwracał jej słynny potem uśmiech i... włosy. Po tych włosach, to bym ją rozpoznał w największym tłumie. Bardzo mi było żal, jak zakończyła przygodę z tym turniejem w ćwierćfinale z A. Coetzer. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że umyślnie przegrała ten mecz. I dobrze. Dziś, po latach, mogę na to spojrzeć z odpowiednim dystansem. Niezapomniane dla mnie emocje były na US Open '96. Martina szła, jak burza i w półfinale uległa S. Graf. Byłem niepocieszony po tym meczu. Była tak blisko finału. Kibicowałem jej na Chmapionships '96. Finał dla S. Graf miał być trzysetowym spacerkiem. A tu była męka na pięć setów. Martina nie poddała się łatwo. Zaimponowała mi wtedy ogromnie. W ostatnim secie wyraźnie miała dość, kładła się na korcie ze zmęczenia i puściła kompletnie piąty set pozwalając rywalce wygrać do zera. Gdybym był na jej miejscu to padłbym wcześniej od niej.
Od AO '97 moja fascynacja Martiną uległa pogłębieniu. Zaczęło się zbieranie wycinków prasowych na jej temat. Tak mnie to pochłonęło, że z biegiem lat nazbierałem dwa opasłe segregatory większych i mniejszych tekstów.
Lubię jej styl grania w tenisa. Jest dla mnie kwintesencją gry ładnej dla oka. Tęsknię za taką grą i takim tenisem.
Do Martiny będę zawsze żywił najcieplejsze uczucia. Przeszedłem z nią koniec podstawówki, szkołę średnią, studia i nadal nie przestaje mnie fascynować. Tyle lat. Co prawda z bezkrytycznego uwielbienia już dawno wyrosłem, ale nawet, gdy ją krytykuję, nie zapominam, jak wiele emocji dostarczało mi oglądanie jej na korcie :) .
Laury wielkoszlemowe Martiny Hingis
Australian Open: singiel 1997, 1998, 1999; debel 1997, 1998, 1999, 2002, 2016; mikst 2006, 2015
French Open: singiel finał 1997, 1999; debel 1998, 2000, mikst 2016
Wimbledon: singiel 1997, debel 1996, 1998, 2015; mikst 2015, 2017
US Open: singiel 1997; debel 1998, 2015, 2017 mikst 2015, 2017

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl