WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - Alexandra Dulgheru
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest środa, 11 gru 2019, 13:48Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Alexandra Dulgheru
PostNapisane: sobota, 9 sty 2010, 16:14 
Premier 5
Data rejestracji na forum:
piątek, 8 sty 2010, 21:52
Ulubiona zawodniczka: Alexandra Dulgheru
Obrazek

Alexandra Dulgheru (ur. 30 maja 1989) - rumuńska tenisistka, która pierwsze zwycięstwo turniejowe w cyklu WTA Tour odniosła 23 maja 2009 r. jako dziewiętnastolatka, wygrywając turniej rangi Premier - Warsaw Open. W finale niespodziewanie pokonała Alonę Bondarenko, która była znacznie wyżej w rankingu WTA (39. miejsce Bondarenko wobec 201. Dulgheru). Za zwycięstwo w Warsaw Open zdobyła 470 punktów do rankingu WTA Tour oraz premię w wysokości 98,5 tysiąca dolarów. Rok później, po wygranej w finale z Zheng Jie, obroniła tytuł.

Trenerem Alexandry jest Gonzalo Lopez. Jej ojciec Dumitru jest pilotem w rumuńskich liniach lotniczych, a matka Doina pracuje w nich jako koordynatorka lotów. Siostra Alexandry, Bianca prowadzi obecnie hotel, a w przeszłości grała w tenisa.

Dulgheru zaczęła grać w tenisa w wieku 4 lat. Jej ulubioną nawierzchnią jest clay, natomiast uderzeniem backhand. Zna język rumuński, angielski i hiszpański. Studiuje ekonomię (po pierwszym roku zawiesiła studia). Lubi czytać, słuchać muzyki, tańczyć, malować i rysować. W przyszłości chciałaby zostać architektem, lub projektantką wnętrz. Ulubionym aktorem jest Johnny Depp, a filmem "Meet Joe Black". Ulubiony gatunek muzyki to pop, a artystka Celine Dion. Ulubiona książka Alexandry to "Harry Potter". Z tenisistów najbardziej podziwia Justine Henin i Rogera Federera.

Państwo: Rumunia
Miejsce zamieszkania: Bukareszt, Rumunia
Data urodzenia: 30 maja 1989
Miejsce urodzenia: Bukareszt, Rumunia
Wzrost: 172 cm
Masa ciała: 61 kg
Gra: praworęczna (oburęczny backhand)
Status profesjonalny: 5 maja 2005

Gra pojedyncza

Wygrane turnieje: 2
Najwyżej w rankingu: 26 (11 kwietnia 2011)

Gra podwójna

Wygrane turnieje: 0
Najwyżej w rankingu: 41 (4 lipca 2011)

Profil na WTA Tour: Alexandra Dulgheru
Strona www: -
Obrazek
Şi tu eşti aici, în inima mea...

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
 Tytuł: Re: Aleksandra Dulgheru
PostNapisane: piątek, 22 sty 2010, 20:17 
Premier 5
Alexandra ma już za sobą trzy pierwsze występy w tym sezonie. Niestety nie były one udane, ponieważ wszystkie zakończyły się porażkami w pierwszych meczach. Pojedynek z Wickmayer na Australian Open pokazał jednak, że Rumunka jest w stanie rywalizować z zawodniczkami znacznie wyżej notowanymi od niej w rankingu.

Potencjał ma ogromny. Jest jedną z niewielu młodych zawodniczek znajdujących się w szerokiej czołówce rankingu, które na korcie potrafią używać głowy. Jej styl gry jest defensywny, przy czym nie ogranicza się tylko do biegania kilka metrów za linią końcową. Potrafi znakomicie przejść z obrony do ataku i skończyć piłkę pięknym winnerem. Do tego należy pochwalić jej umiejętności gry przy siatce. Ma dobrze opanowany klasyczny wolej. Wydaje się, że odpowiadają jej pojedynki z przeciwniczkami o sporej sile uderzenia, którą ona potrafi swietnie wykorzystywać. Nie stroni od częstego zmieniania tempa gry i rotacji nadawanej piłeczce. Często używa slajsa, szczególnie z backhandu, doskonale opanowała także sztukę gry skrótów. Ma bardzo dobry nadgarstek.

Jeśli chodzi o braki to przydałoby się w większym stopniu popracować nad serwisem. Pierwszy jest zdecydowanie za słaby. Drugie podanie podobnie, przy czym ono jest często dodatkowo za krótkie. Dużo pracy czeka Alexandrę nad aspektami czysto fizycznymi. Jak wspominałem jest to typ zawodniczki defensywnej, która prawie każdy punkt musi sobie wybiegać. Nie jest jednak do tego odpowiednio przygotowana, dlatego częstko zdarza się, że po kilkudziesięciu minutach jest zmęczona. Wtedy rozsypuje się cały tenis Rumunki. Pojawia się móstwo niechlujstwa i niedokładności w uderzeniach, a punkty w ekspresowym tempie idą na konto rywalki. Przydałoby się popracować również nad szybkością. Moc uderzeń też pozostawia trochę do życzenia. Także trening ogólnorozwojowy jest bardzo wskazany.

Niestety Alexandra to zawodniczka podatna na kontuzje. W ostatnim czasie nękały ją problemy z kostkami, a także przewlekłe kontuzje kolan. Swojego organizmu nie zmieni, ale może popracować nad techniką poruszania się po korcie, szczególnie na nawierzchniach twardych, aby mniej obciążać stawy w czasie meczów.

Mam nadzieję, że Alexandra wraz ze swoim trenerem Danielem Dobre popracuje nad tymi brakami i je wyeliminuje, przynajmniej w pewnym stopniu. To oraz kolejne doświadczenia turniejowe pozwoliłoby Alexandrze w pełni pokazać swoje możliwości, a te są według mnie na poziomie pierwszej dwudziestki rankingu. Byłoby pięknie, gdyby Rumunka, która ma ogromne serce do gry i jest niesamowicie waleczna znalazła się kiedyś właśnie na którejś z tych pozycji.
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 22 sty 2010, 23:00 
Premier Mandatory
niedziela, 10 sty 2010, 21:13
Ulubiona zawodniczka: Gisela Dulko Yarka Shvedova
Wielka szkoda, że Rumunka nie wykorzystała wielkiej szansy. Mogła spokojnie wygrać z Wickmayer. Mnie osobiście uderza słaby serwis, ale to można zmienić. Ogólnie zawodniczka sprawia wrażenie bardzo sympatycznej.
Obrazek

Gisela Dulko>>Slava Shvedova>>Agnieszka Radwańska>>Urszula RadwańskaKaia Kanepi>>Mandy Minella>>Sabine Lisicki>>Timea Bacsiszky>>Patty Schnyder>>Vania King>>Olga GovortsovaKim Clijsters>>Anastasija Sevastova>>Simona Halep>>Flavia Pennetta >>Shuai Peng

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 31 sty 2010, 00:52 
Premier 5
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:serce:
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
 Tytuł: Re: Alexandra Dulgheru
PostNapisane: sobota, 27 mar 2010, 00:02 
Premier 5
Alexandra ma już za sobą start we wszystkich turniejach na kortach twardych w pierwszej części roku 2010. Rozpoczynała go na 52 pozycji w rankingu WTA. Początek był bardzo słaby w jej wykonaniu. Przegrała cztery kolejne mecze, walkę nawiązując jedynie z Yaniną Wickmayer podczas Australian Open. Optymizmem powiało podczas rozgrywek Fed Cupu, gdzie Alexandra zanotowała dwa zwycięstwa - z de Brito i Schnyder (oraz porażkę z Martic).

W końcu podczas turnieju w Dubaju udało się zdobyć pierwsze w tym roku punkty (70), dzięki zwycięstwu z Patty Schnyder 6:2, 6:2. W drugiej rundzie Rumunka co prawda przegrała z Bartoli ugrywając zaledwie trzy gemy, ale cel minimum został zrealizowany. Podobnie sytuacja wyglądała podczas kolejnych dwóch turniejów, w Indian Wells i Miami, gdzie Alexandra pokonywała kolejno de Brito i Olaru, kończąc następnie swój udział na 2 rundzie. Zdobycie 170 punktów przy 24 uzyskanych w analogicznym okresie poprzedniego roku pozwoliło awansować na 48 pozycję w rankingu.

O postępach w grze poczynionych w tym czasie przez Alexandrę niestety ciężko cokolwiek napisać, ponieważ nie było możliwości zobaczenia za pośrednictwem Internetu czy telewizji żadnego meczu poza tym z Wickamyer. Ze statystyk można jednak wywnioskować, że spory problem ciągle tkwi w skuteczności podania, szczególnie pierwszego, które podczas meczów z zawodniczkami z czołówki waha się w okolicach 40%. To stanowczo za mało, aby móc nawiązać wyrównaną walkę z rywalkami teoretycznie lepszymi od siebie.

Występy na czerwonej mączce Alexandra rozpocznie od udzialu w turniejach w Marbelli i Barcelonie. Poźniej najprawdopodniej uda się do Stuttgartu, Rzymu, Madrytu, Warszawy i Paryża. Wszystko to w dwa miesiące z okładem. W okresie tym broni 647 punktów z czego 490 podczas turnieju w stolicy Polski. Nie jest to mała suma, ale biorąc pod uwagę możliwości i styl gry preferowany przez Alexandrę z pewnością możliwa do obrony. Ba! Głęboko wierzę, że zdobycz ta zostanie powiększona. Co najważniejsze na clayu serwis nie będzie odgrywał aż tak dużej roli, jak na kortach twardych. Do tego zdecydowanie większy efekt dadzą slajsiki oraz skróty Alexnadry. Rumunka preferuje defensywny styl gry, co również zadziała na jej korzyść. Duża ilość przebieżek po korcie nie da się także tak mocno we znaki kolanom i stawom skokowym Alexandry, jak na nawierzchnii twardej. Jeśli dopisze do tego trochę szczęście w losowaniach drabinek, to jestem przekonany, że Rumunka odegra znaczącą rolę w tej części sezonu.

Wierzę w Ciebie, Alexandro!
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 30 mar 2010, 15:50 
Wielki Szlem
niedziela, 10 sty 2010, 21:03
Ulubiona zawodniczka: Agnieszka Radwanska
Zgadzam się z Tobą Morgi w 100 %.
Alexandra ma ten początek sezonu jakiś taki niemrawy.
Z Yaniną na AO miała wiele szans, ale niestety ich nie wykorzystała.
Teraz mączka i mam nadzieję, że już w Hiszpanii uzyska dobre wyniki.
Powodzenia !

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 7 kwi 2010, 20:40 
Premier 5
Miami 2010

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Monzon 2010

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:serce:
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 22 maja 2010, 14:40 
Wielki Szlem
środa, 6 sty 2010, 13:08
Ulubiona zawodniczka: Maria Sharapova
Konferencja po finale w Warszawie:

Cytuj:
Co zadecydowało, że wygrałaś turniej w Warszawie po raz drugi?
Wyjątkowe uczucie, które towarzyszy mi od początku turnieju. Trudno to racjonalnie wytłumaczyć. To po prostu mój turniej. Już w ubiegłym roku, tuż po zwycięstwie zaczęłam myśleć o powrocie tutaj i obronie tytułu. Odbudowałam się tutaj psychicznie. Czuję się pewnie. Tak, jak to zwykle bywa po wygranym turnieju.

Kiedy poczułaś, że wygrasz ten mecz?
Dopiero przy stanie 5:4. W drugiej partii wydawało mi się nawet w pewnym momencie, że może dojść do trzeciego seta.

Jak scharakteryzowałabyś swoją rywalkę?
Gra w podobnym stylu co jej rodaczka, Na Li. Mocno, agresywnie. Dlatego wiedziałam, że nie mogę z nią iść na wymiany. Zmieniałam styl. Podnosiłam piłkę, grałam skróty. To zaowocowało.

Wygrałaś turniej, obroniłaś punkty sprzed roku. Myślisz o rankingu?
Przede wszystkim myślę o swojej grze. Muszę być skoncentrowana, ciężko pracować. Coraz częściej mam okazję grać z zawodniczkami z czołówki. Zbieram doświadczenie. Liczę, że to zaprocentuje i rezultaty tego odbiją się na moim rankingu. Dziś nie czułam woleja. Ciągle jest co poprawiać.

Gdybyś porównała ubiegłoroczny finał z tym dzisiejszy, który był trudniejszy?
Rok temu grałam z zupełni inną rywalką. Alona Bondarenko prezentuje zupełnie inny styl gry niż Zheng. W 2009 były trzy sety. Padał deszcz. W tym roku do Warszawy przyjechało dużo dobrych tenisistek: Na Li, Pironkova. Ale chyba jednak dzisiejszy finał był trudniejszy.

Turniej Rolanda Garossa startuje już za dwa dni. Jak odpoczniesz?
Nie mam dużo czasu na relaks. Spróbuję się wyspać. Pójść na masaże. Mam nadzieję, że to wystarczy.

Jak uczcisz zwycięstwo?
Od poniedziałku jest ze mną tata. Na co dzień jest pilotem, teraz nie lata i mógł sobie pozwolić na przyjazd do Warszawy. Rok temu był tylko na finale. Cieszę się z jego obecności tutaj. Bardzo mnie wspiera. Kibicował mi też ambasador Rumunii. Wieczorem pewnie pójdziemy na kolację. Coś wypijemy. Jednak nie za dużo. Jutro przecież będę już w Paryżu.

pwo.polsat.pl
Maria Sharapova • Sorana Cirstea
Laura Robson • Dominika Cibulkova

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 22 maja 2010, 19:35 
Premier 5
Polsat Warsaw Open 2010

R2. AlexandraDulgheru vs. Timea Bacsinszky 6:2, 6:4

Mecz:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

QF. AlexandraDulgheru vs. Tsvetana Pironkova 6:4, 7:5

Rozgrzewka
Obrazek Obrazek Obrazek

Mecz

SF. AlexandraDulgheru vs. Na Li 6:4, 3:6, 6:4

Rozgrzewka
Obrazek Obrazek

Mecz

F. AlexandraDulgheru vs. Jie Zheng 6:3, 6:4

Rozgrzewka
Obrazek Obrazek Obrazek

Mecz

Ceremonia dekoracyjna

by Morgenstern
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 22 maja 2010, 20:54 
Premier 5
Obrazek

ja i Alexandra ;)
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 22 maja 2010, 21:00 
Wielki Szlem
niedziela, 10 sty 2010, 23:33
Ulubiona zawodniczka: Lindsay Davenport
wiadomo kto robił :rotfl:
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekDavenport,Seles,Pennetta,Santangelo,Schiavone,Jankovic,Schnyder,PaszekObrazek
Roger,Fabrice

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 22 maja 2010, 21:15 
Administrator
niedziela, 10 sty 2010, 21:40
Ulubiona zawodniczka: Kaheaokaleonahenahemaikalani C
Gosia robiła zdj a Alexandra trzymała jej kurtkę ;)
FEDERER ~ KYRGIOS ~ VERDASCO ~ DIMITROV ~ CHARDY ~ TIAFOE ~ ISTOMIN ~ DZUMHUR ~ ALBOT ~ KUBOT
LINDSTEDT ~ ANDERSON ~ NISHIKORI ~ ILHAN ~ POUILLE ~ FOGNINI ~ BOLELLI ~ FUCSOVICS ~ J. SOUSA ~ HURKACZ
ANDUJAR ~ GULBIS ~ MAHUT ~ MULLER ~ CHUNG ~ TECAU ~ AREVALO ~ RUUD ~ SOCK ~ DELLIEN

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 22 maja 2010, 21:26 
Wielki Szlem
niedziela, 10 sty 2010, 23:33
Ulubiona zawodniczka: Lindsay Davenport
w koncu fotograf przemeczać się nie może :rotfl:
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekDavenport,Seles,Pennetta,Santangelo,Schiavone,Jankovic,Schnyder,PaszekObrazek
Roger,Fabrice

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 29 maja 2010, 23:15 
Premier 5
Dzisiaj Alexandra kończy 21 lat :przytul:

Więc wszystkiego najlepszego Alexandro! Przede wszystkim dużo zdrowia, omijania kontuzji, żebyś mogła w pełni cieszyć się grą i nadal rozwijać się! Sukcesów na korcie, dołożenia do tych dwóch warszawskich trofeów, jeszcze jakiegoś triumfu w WTA - najlepiej wielkoszlemowego, przyjemności z treningów, pozytywnego nastawienia, wiary w siebie, a także meczu z Twoją idolką Justine Henin... najlepiej gdzieś w finale! ;)
Wielu pomysłów i inspiracji do malowania pięknych obrazów i tworzenia rysunków oraz powodzenia na studiach ;)

Fericit Ziua de Nastere Alex! :serce:
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 30 maja 2010, 10:23 
Premier Mandatory
czwartek, 18 mar 2010, 16:20
Ulubiona zawodniczka: Azarenka Kirilenko Clijsters
Wszystkiego najlepszego Alex! :przytul:
I wielu, wielu sukcesów :)
Obrazek
~AZARENKA~KIRILENKO~CLIJSTERS~VAIDISOVA~CHAKVETADZE~LISICKI~CIBULKOVA~CIRSTEA~IVANOVIC~
-Dulko-Pennetta-Safarova-Dementieva-ABondarenko-Kerber-Petkovic-Riske-Schnyder-Henin-Pivovarova-

Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl