WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - Urszula Radwańska - temat główny
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest niedziela, 15 wrz 2019, 09:10Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Re: Urszula Radwańska - temat główny
PostNapisane: sobota, 27 gru 2014, 13:24 
Wielki Szlem
Data rejestracji na forum:
sobota, 29 cze 2013, 22:20
Ulubiona zawodniczka: Goerges Radwanska Hantuchova
Ciekawi mnie właśnie kogo wystawi Tomasz na drugą singistkę ... Walka toczy się między Ulą, Magdą a Paulą. Z tym że nie wiem czy Linette jest zainteresowana :niewiem:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 27 gru 2014, 22:55 
Moderator
sobota, 23 mar 2013, 17:02
Ulubiona zawodniczka: RAFOLOMANANTSIATOSIKA
^ Nie zapominaj o Piter.

Wywiad z Ulą
Cytuj:
- Sama nie wiem, co mi dolega. Miałam szereg testów, myślałam, że to uczulenie na gluten, ale to nie to. Szukamy dalej. Ograniczyłam różne produkty i czuję się lepiej - mówi nam tenisistka Urszula Radwańska - Miniony sezon był chyba najgorszy w Pani karierze. Na ile spadek na 180. miejsce w rankingu WTA był efektem kontuzji? - Na pewno był to główny powód spadku. Na początku był bark, przez który opuściłam Australian Open. Kiedy powoli zaczęłam wychodzić na prostą, przyplątało się zapalenie piszczeli. Nie dokończyłam wówczas meczu w pierwszej rundzie na turnieju Rolanda Garrosa.

Ta dolegliwość ciągnęła się miesiąc. Kolejną kontuzją był stan zapalny mięśnia podkolanowego. Co chwilę zdarzały się urazy, które nie pozwalały mi normalnie trenować, tyle, ile bym chciała, wyłączały mnie z rywalizacji na kilka tygodni. Przez to ciężko mi było wrócić do formy, straciłam pewność siebie. To wszystko działo się do US Open. Później wszystko było dobrze, zaczęłam się odbudowywać. Wtedy zagrałam w ćwierćfinale WTA w Taszkiencie, w finale ITF. Widać było, że wracam powoli do formy, no, ale... sezon się skończył. Nigdy jednak nie miałam chwili zwątpienia, chęci rzucenia tenisa. Jedynie po przegranym meczu człowiek jest zły na cały świat. Trwa to jednak kilkanaście minut i znów chce się trenować, iść do przodu. - Od jakiegoś czasu walczy Pani także z alergią pokarmową. Wiadomo już, co ją wywołuje? - Niestety, nie, to trochę tak jak szukanie igły w stogu siana. Trwa to od początku tego roku. Nigdy wcześniej nie miałam takich problemów. Czuję wtedy spadek energii, mam problemy z cerą. Sama nie wiem, co mi dolega. W Warszawie miałam szereg testów, ale nadal nie wiadomo, co jest przyczyną moich kłopotów. Myślałam, że to uczulenie na gluten, taki jak miał Novak Djokovic, ale okazało się, że to nie to. Szukamy dalej. Ograniczyłam różne produkty, np. mleko krowie, bacznie siebie obserwuję, uważam na to, co jem. Czuję się lepiej. - Ostatnie tygodnie trenowała Pani w Warszawie razem z Agnieszką. W stolicy są lepsze warunki do gry? - Przede wszystkim są korty twarde, których w Krakowie brakuje. Trenowałam na obiekcie "DeSki", nowym, z nawierzchnią identyczną jak ta na zawodowych turniejach. W Warszawie łatwiej też o sparingpartnerów, jest wielu zawodników, z którymi można się umówić i potrenować. - Trener Martin Fassati to już wspomnienie. Z kim teraz Pani trenuje? - Z Maćkiem Domką i myślę, że potrwa to trochę dłużej. Razem przepracowaliśmy okres przygotowawczy i lecimy do Australii. Martin był bardzo dobrym trenerem, ale nie pasowaliśmy do siebie. Jego postrzeganie tenisa nie pasowało do mojego charakteru, do mojego stylu gry. Pracowaliśmy od początku roku do US Open. - Myślała Pani o tym, by powrócić do treningów z tatą? - Nie myślałam o tym, to zamknięty rozdział. Trenowaliśmy razem przez wiele lat i to się wypaliło. Nie ma co do tego wracać. Żyjemy w dobrych stosunkach, tato do nas dzwoni, spotykamy się, pyta co i jak. Jesteśmy z Agnieszką dorosłe, poszłyśmy swoją drogą. Tato nie może już się ciągle wtrącać do naszego życia, tak jest lepiej. Czasem dzwoni po jakimś meczu, który oglądał, i przekazuje swoje uwagi. - W lutym czeka nas w Kraków Arenie wielkie tenisowe święto: mecz w Grupie Światowej Pucharu Federacji Polska - Rosja. Pewna gry w reprezentacji jest Agnieszka. Ma Pani nadzieję, że zagra z nią jako druga nasza singlistka?

- Tomek Wiktorowski powiedział, że bierze pod uwagę mnie, Kasię Piter, Paulę Kanię i Magdę Linette. Myślę, że zadecyduje aktualna forma każdej z nas. Decyzję podejmie po Australian Open. Ten turniej będzie najważniejszy. Bardzo się cieszę, że mecz odbędzie się w domu, w Krakowie. Nie byłam jeszcze w środku w hali, ale słyszałam, że jest super. Bardzo bym chciała zagrać przed własną publicznością.

- Wiadomo, że Rosjanki przyjadą w najmocniejszym składzie, z Marią Szarapową i Jekateriną Makarową. Jak widzi Pani nasze szanse w tym spotkaniu? - Szanse oceniam jak pięćdziesiąt do pięćdziesięciu. Zależy, jaka będzie nawierzchnia kortu, aktualna forma naszych rywalek. To wszystko będzie kwestią dnia, okaże się już na miejscu. Ranking nie gra roli, każdy z każdym może tu wygrać. Na pewno będziemy miały przewagę publiczności, to pomaga. Liczymy, że przyjdzie dużo kibiców, którzy będą nas wspierać. - Jak wyglądają Pani najbliższe plany? - Lecę do Nowej Zelandii, na turniej w Auckland. Zagram tam w eliminacjach, ten turniej jest dla mnie priorytetem. Później będą eliminacje w Sydney i następnie Australian Open. Jeśli dobrze zagram w Nowej Zelandii, to być może w ogóle nie pojadę do Sydney, bo niebawem zaczną się eliminacje do Wielkiego Szlema. - Co chciałaby Pani osiągnąć w nowym sezonie? - Priorytetem jest dla mnie zdrowie. Tego sobie życzę najbardziej w nowym roku, tego mi bardzo brakowało. Jestem pewna, że jeśli nie będzie kontuzji i będę mogła trenować tyle, ile chcę, to wyniki same przyjdą. Nie stawiam sobie konkretnych celów, choć wiadomo, że chciałabym wrócić do TOP 50 rankingu WTA. Wierzę, że będzie coraz lepiej. - Jak ocenia Pani pomysł, by Martina Navratilova dołączyła do sztabu trenerskiego siostry Agnieszki? - Bardzo dobry! Dobrze, że Agnieszka zdecydowała się dołączyć kogoś do swojego teamu. Wiadomo, że ktoś tak doświadczony jak Martina ma inne spojrzenie i dużo może przekazać Agnieszce. Wszystko okaże się po kilku turniejach. Na pewno to nie zaszkodzi siostrze.

Jeszcze do tego alergia :serce:
VENUS WILLIAMS | SLOANE STEPHENS | NAOMI OSAKA
DUAN | KONTAVEIT | ABANDA | AIAVA
CIBULKOVA | VIKHLYANTSEVA | ANDREESCU | STOLLAR
SASNOVICH | PERA | SERENA | DIATCHENKO | GASPARYAN

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 28 sty 2015, 16:16 
Moderator
https://www.facebook.com/video.php?v=893491594006535
Cytuj:
Po powrocie z Australii czas aby sprawdzic swoje mozliwosci wydolnosciowe i rozpoczac cykl przygotowan do meczu Fed Cup ! :oh:

Plany startowe:
Fed Cup
Acapulco
Monterrey
Indian Wells
Miami

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 4 lut 2015, 19:59 
Wielki Szlem
środa, 6 sty 2010, 13:08
Ulubiona zawodniczka: Maria Sharapova
Cytuj:
Urszula Radwańska: Za mną ciężki rok, ale forma wraca

Młodsza z sióstr Radwańskich wystąpi w meczu Pucharu Federacji z Rosją, choć jeszcze kilka miesięcy temu była daleko od składu. - Do niedawna nie mogłam trenować na sto procent - podkreśla Urszula Radwańska.

Krakowianka w ubiegłym roku walczyła z kontuzjami i chorobą. - Pod tym względem to był ciężki rok, bo nie dało się trenować na sto procent. Po US Open wszystko się uspokoiło i zaczęłam ćwiczyć tak, jak się powinno. I są efekty - przekonuje Urszula Radwańska.

Do niedawna nie była pewna, czy zagra w Tauron Arenie Kraków. O miejsce w kadrze walczyła z Magdą Linette i Paulą Kanią. - W grudniu rozmawiałam z Tomaszem Wiktorowskim [kapitan reprezentacji Polski - przyp. red.] i powiedział, że decydujące będą występy na początku sezonu. Zagrałam najlepiej, więc dostałam nominację. Już w Auckland, gdzie doszłam do ćwierćfinału, pokazałam, że forma wraca. Potem jeszcze przeszłam eliminacje Australian Open - przypomina Radwańska.

Oprócz jej siostry Agnieszki w reprezentacji znalazły się też deblistki Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska.

- Skąd u mnie wysoka forma? Z ciężkich treningów - uśmiecha się Jans, która ostatnio wystąpiła w ćwierćfinale Australian Open w grze podwójnej (w parze z Andreją Klepac). - Miałam długą przerwę spowodowaną urlopem macierzyńskim, ale cały ubiegły rok poświęciłam na powrót na światowe listy i widać efekty - dodaje Jans-Ignacik.

gazeta.pl
Maria Sharapova • Sorana Cirstea
Laura Robson • Dominika Cibulkova

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 5 lut 2015, 16:51 
Moderator
http://www.polsatsport.pl/Film/Co-Kryje ... index.html

::p:

http://www.polsatsport.pl/Film/Ula-Radw ... index.html

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 5 lut 2015, 17:36 
Wielki Szlem
poniedziałek, 25 lip 2011, 00:00
Ulubiona zawodniczka: Serena i Venus
Konwersacja bardziej przeurocza i przesłodzona niż te różowe owijki :oh:
Obrazek
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 3 kwi 2015, 19:30 
Moderator
Cytuj:
Finał z Agnieszką? Nie mam nic przeciwko!

– Teraz głównym celem jest awans do Rolanda Garrosa bez eliminacji – mówi URSZULA RADWAŃSKA, która niedawno wróciła do Polski po turniejach w Ameryce.
– W Polsce zimna wiosna, w Stanach Zjednoczonych upały. Nie przeszkadza Pani różnica temperatur? – Kiedy wróciłam do Krakowa było ciepło, dopiero później się ochłodziło. Na Florydzie panowały upały, ponad 30 stopni, ale szybko się przestawiłam. Ciepło się ubieram i nie ma problemu. Jestem zdrowa, nic mi nie dolega. Mam tylko jeszcze mały problem z różnicą czasu.
– Ćwierćfinał w Meksyku, druga runda w Miami po przejściu eliminacji. Jak ocenia Pani swoje wyniki w ostatnim miesiącu?
– Jestem zadowolona. Powoli wracam do formy, tej kiedy grałam w TOP 50. W Indian Wells poszło gorzej, bo trudno się od razu przestawić czasowo i pogodowo na warunki amerykańskie. Później było już lepiej. Te zwycięstwa dodały mi pewności siebie. Pokazały, że jestem w stanie znów wygrywać z rywalkami wyżej klasyfikowanymi. Zarobiłam sporo punktów, to dla mnie ważne. Teraz głównym celem jest awans do Rolanda Garrosa bez eliminacji. To będzie mój najważniejszy start. Kwalifikacje to trzy dodatkowe mecze w nogach, które czuje się później. Lepiej tego uniknąć.
– W ćwierćfinale w Monterrey przegrała Pani ze Szwajcarką Timeą Bacsinszky. To potencjalna Pani rywalka w meczu Pucharu Federacji, który czeka nas 18-19 kwietnia w Zielonej Górze o utrzymanie w Grupie Światowej. Może Pani ją pokonać?
– Myślę, że tak. W Meksyku nie bardzo wiedziałam, czego mogę się po niej spodziewać. Dawno z nią nie grałam, miała przerwę. Myślę, że stąd ta porażka. Teraz będę mądrzejsza o doświadczenia z tego pojedynku. Ze Szwajcarkami nie będzie łatwo, obie są w formie, Bencic jest 34., Bacsinszky 23. w rankingu WTA. Belinda Bencic była teraz w czwartej rundzie w Miami, Bacsinszky w ćwierćfinale w Indian Wells. Timea woli wolniejsze korty, a w Zielonej Górze ma być szybka, zrobiona bardziej pod nas nawierzchnia. To taka nawierzchnia, na której nasi zawodnicy grali Puchar Davisa z Litwą w Płocku. Rozmawiałam z nimi, mówili, że kort był szybki. – Mówi się, że w deblu koleżanki z reprezentacji ma wesprzeć Martina Hingis…
– Rozmawiałam ze Szwajcarkami w Stanach Zjednoczonych i same jeszcze nic nie wiedziały, kto zagra, ale cieszą się na przyjazd do Polski. – Pamięta Pani, kiedy ostatnio grała przed polską publicznością, nie licząc ostatniego Pucharu Federacji z Rosją?
– Musiało to być bardzo dawno, bo nie mogę sobie przypomnieć. (śmiech).
– W 2009 r. w Warszawie odpadła Pani w drugiej rundzie Warsaw Cup. Jakie emocje towarzyszą teraz występowi w Katowice Open w Spodku? – Cieszę się, że zagram właściwie w domu, bo blisko Krakowa. Bardzo liczę na doping naszej publiczności. Będę chciała pokazać się z jak najlepszej strony, pokazać swój najlepszy tenis. Nie narzucam sobie jakiegoś konkretnego wyniku: muszę być w ćwierćfinale czy półfinale. Obsada jest mocna. Z reguły turnieje w Europie są dobrze obsadzone.
– Nie miałaby Pani nic przeciwko finałowi z siostrą Agnieszką?
– Na pewno nie! (śmiech). Obyśmy tylko były w dwóch różnych połówkach drabinki.
– Pani plany po Katowicach i Pucharze Federacji?
– Polecę na mniejszy turniej do Marrakeszu. Później są imprezy ITF we Francji i na Słowacji. Wybiorę jedną z nich. Następnie kwalifikacje do dużego turnieju w Rzymie. Myślę, że zdobyte punkty pozwolą mi na start w Paryżu już bez eliminacji.
– Początek sezonu nie jest udany dla Pani siostry. Mimo iż od grudnia jej konsultantką jest Martina Navratilova, na razie brak Agnieszce sukcesów. To przejściowy kryzys czy, jak sugerują niektórzy, wypalenie?
– Każdy zawodnik ma słabszy moment w karierze. Agnieszka od wielu lat jest w światowej czołówce. Taki słabszy moment musiał nadejść prędzej czy później. Nie sądzę, że gra gorzej, bo Martina jej coś za bardzo miesza w grze. Myślę, że ta słabsza dyspozycja niedługo minie, że to tylko kłopoty przejściowe.

Niby ma ranking 113, ale nie sądziłem że wybierze jakiś Marakesz, a tym bardziej później do ITF-ów. Pewnie sobie to odpuści jakby osiągnęła jakiś dobry wynik. Jednak uważam, że dawniej Ula pchałaby się do tych większych turniejów do kwali. Widać, że trener ma dobry wpływ :ok:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 29 cze 2015, 09:25 
Wielki Szlem
wtorek, 14 sty 2014, 17:09
Ulubiona zawodniczka: Alize Cornet_Magda Linette
Sezon 2015 (styczeń - czerwiec):

Raniking: 107*
Ranking na koniec ubiegłego sezonu: 179
Tegoroczny bilans: 26-16
Bilans z TOP 100: 10-12
Bilans z TOP 30: 0-3
Bilans z TOP 20: 0-2
Bilans z TOP 10: 0-1

* - stan na 29.06.2015r
Aga & Rezai & Linette & Minella & Domachowska & Bacsinszky & Marino & Cornet & Ula & Buyukakcay & Kania & Martic & Fręch & Sakkari & Kawa

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 27 lip 2015, 00:33 
Nowicjusz
niedziela, 26 lip 2015, 22:49
Ulubiona zawodniczka: Aga
W końcu dobry wynik Uli. Finał w Stambule i przede wszystkim dobra gra Polki rokują dobrze przed amerykańskim latem. Szkoda tego finału, bo gdyby Ula wykorzystała SP w 1 secie to może były pierwszy tytuł na koncie Uli. Następny turniej w Stamford, zobaczymy, czy Radwańska podtrzyma formę.
Mój blog tenisowy -> xxx

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 29 lip 2015, 20:27 
Moderator Gier
niedziela, 19 sie 2012, 15:00
Ulubiona zawodniczka: Maria Sharapowa
Trener mentalny polskich siatkarzy Jakub B. Bączek rozpoczął współpracę z Ulą przed turniejem w Istambule. Wreszcie jakieś dobre osoby pojawiają się w sztabie Uli, dobre posunięcie, aby pracować nad stroną mentalną. Dość szybko widać rezultaty, oby tak dalej!
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 10 wrz 2015, 19:50 
Wielki Szlem
sobota, 29 cze 2013, 22:20
Ulubiona zawodniczka: Goerges Radwanska Hantuchova
Nie wiem czy to dobry temat ale poniekąd tak. Partner Urszulki niejaki Piotr Gadomski została zdyskwalifikowany na 7 lat za ustawianie meczów. Czyżby nawet na chłopaku Ula skąpiła, że biedak musiał się posunąć aż do tego... :oh:
Jestem nawet zaskoczmy, bo nie wiedziałem że są parą. Na potwierdzenie:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 10 wrz 2015, 21:53 
Wielki Szlem
środa, 14 lis 2012, 18:21
Ulubiona zawodniczka: Caroline Wozniacki
^Niestety ustawianie meczy na niższych szczeblach to jest norma.

Wozniacki ~ Stephens ~ Vekic ~ Mattek-Sands ~ Giorgi ~ Cibulkova ~ Cornet ~ Puig ~ Halep

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 10 wrz 2015, 23:26 
Administrator
niedziela, 3 lip 2011, 08:12
Ulubiona zawodniczka: Angelique Kerber
Wszystko jasne. Ula przegrywała i przegrywa wszystko bo...
Może teraz jak się wydało to zacznie wygrywać :zlosliwy:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 24 paź 2015, 11:27 
ITF
niedziela, 20 lip 2014, 20:53
Ulubiona zawodniczka: Aga Radwanska Maja Chwalinska
Ula rozstała się z Maciejem Domką Trochę tego nie rozumiem :niewiem:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 24 paź 2015, 11:44 
Wielki Szlem
wtorek, 14 sty 2014, 17:09
Ulubiona zawodniczka: Alize Cornet_Magda Linette
Radwańska fan napisał(a):
Ula rozstała się z Maciejem Domką Trochę tego nie rozumiem :niewiem:

Mnie jakoś wcale to nie dziwi. Niby pod jego wodzą wróciła do setki, ale od lipca kompletnie stanęła w miejscu. Od Istambułu nie grała totalnie nic. 8 turniejów od Istambułu - 6 porażek w 1R.
Aga & Rezai & Linette & Minella & Domachowska & Bacsinszky & Marino & Cornet & Ula & Buyukakcay & Kania & Martic & Fręch & Sakkari & Kawa

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl