WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - Urszula Radwańska - temat główny
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest piątek, 23 sie 2019, 15:25Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna strona
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Re: Urszula Radwańska - temat główny
PostNapisane: wtorek, 24 gru 2013, 12:15 
Moderator
Data rejestracji na forum:
sobota, 23 mar 2013, 17:02
Ulubiona zawodniczka: RAFOLOMANANTSIATOSIKA
Skąd taka informacja :sekret: :knuje:
VENUS WILLIAMS | SLOANE STEPHENS | NAOMI OSAKA
DUAN | KONTAVEIT | ABANDA | AIAVA
CIBULKOVA | VIKHLYANTSEVA | ANDREESCU | STOLLAR
SASNOVICH | PERA | SERENA | DIATCHENKO | GASPARYAN

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 24 gru 2013, 12:19 
Wielki Szlem
środa, 14 lis 2012, 18:21
Ulubiona zawodniczka: Caroline Wozniacki
^ http://www.sport.pl/celebrities/1,83535 ... skich.html :))

Wozniacki ~ Stephens ~ Vekic ~ Mattek-Sands ~ Giorgi ~ Cibulkova ~ Cornet ~ Puig ~ Halep

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 24 gru 2013, 12:41 
Wielki Szlem
sobota, 29 cze 2013, 22:20
Ulubiona zawodniczka: Goerges Radwanska Hantuchova
Alleż informacja :oh: Lepsze to niż nic. Uważam, że ta współpraca raczej wyjdzie na dobre Uli :piatka:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 25 gru 2013, 15:58 
Wielki Szlem
środa, 6 sty 2010, 13:08
Ulubiona zawodniczka: Maria Sharapova
Czech Martin Fassati oficjalnie został nowym trenerem Urszuli Radwańskiej.
Maria Sharapova • Sorana Cirstea
Laura Robson • Dominika Cibulkova

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 30 gru 2013, 01:45 
Wielki Szlem
środa, 6 sty 2010, 13:08
Ulubiona zawodniczka: Maria Sharapova
Cytuj:
Urszula Radwanska
Chciałam Was poinformować,ze moja dotychczasowa strona internetowa TeamUla.com została rozbudowana i teraz znajdziecie tam najnowsze newsy o mnie,moich turniejach oraz przeróżne filmiki i zdjęcia.zachecam do jej odwiedzania!:)i rownież juz niedługo będziecie mogli ściągnąć nowsza wersje mojej aplikacji na telefon,ktora pozwoli Wam poznać wiecej szczegółów z mojego życia na tourze:)buziaki
Maria Sharapova • Sorana Cirstea
Laura Robson • Dominika Cibulkova

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 30 gru 2013, 02:12 
Administrator
niedziela, 10 sty 2010, 21:40
Ulubiona zawodniczka: Kaheaokaleonahenahemaikalani C
Ciekawe kiedy pojawi się aplikacja do robienia przelewów za autografy :cwaniak:
FEDERER ~ KYRGIOS ~ VERDASCO ~ DIMITROV ~ CHARDY ~ TIAFOE ~ ISTOMIN ~ DZUMHUR ~ ALBOT ~ KUBOT
LINDSTEDT ~ ANDERSON ~ NISHIKORI ~ ILHAN ~ POUILLE ~ FOGNINI ~ BOLELLI ~ FUCSOVICS ~ J. SOUSA ~ HURKACZ
ANDUJAR ~ GULBIS ~ MAHUT ~ MULLER ~ CHUNG ~ TECAU ~ AREVALO ~ RUUD ~ SOCK ~ DELLIEN

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 30 gru 2013, 09:49 
Wielki Szlem
niedziela, 10 sty 2010, 21:03
Ulubiona zawodniczka: Agnieszka Radwanska
Oj dajcie już jej spokój z tymi autografami :^^:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 23 sty 2014, 16:50 
International
wtorek, 7 maja 2013, 20:05
Dziś przypadkiem przeglądając zgłoszenia to turnieju ITF $100,000 w Midland doznałem małego zaskoczenia.. Otóż nasza Ulka zgłosiła się do tego turnieju i ( jeśli wystąpi ) będzie tam najwyżej zgłoszoną zawodniczką :crazy: Dziwne ponieważ wtedy odbywa sie turniej WTA w Doha.. Oprócz Ulki w Midland zagra kilka ciekawych nazwisk, zatem turniej zapowiada się ciekawie. Ostatni raz Urszula grała w ITF-ie w Nottingham (04.06 - 10.06 2012 rok) który zresztą wygrała.
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 23 sty 2014, 21:21 
Wielki Szlem
piątek, 22 sty 2010, 20:58
Ulubiona zawodniczka: W Sisters
Wraca po kontuzji, nie ma więc co pakować się od razu do Doha, gdzie pewnie dostałaby lanie na starcie i musiałaby wracać do domu. W Midland zagra z mniej wymagającymi rywalkami, sprawdzi w jakiej jest formie, powygrywa parę spotkań i nabierze pewności. Pierwsze starty po kontuzji są o tyle specyficzne, że nie wiadomo czego można się po nich spodziewać. Petkovic do tej pory nie może wrócić do dawnej formy, a taka Muguruza wraca po półrocznej przerwie, wygrywa turniej i zalicza czwartą rundę szlema.
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 27 maja 2014, 18:58 
Moderator

Cytuj:
Z nogą obłożoną lodem przyszła na konferencję prasową Urszula Radwańska po kreczu w meczu pierwszej rundy Roland Garros z Magdaleną Rybarikovą. - Nie było szans, żeby dokończyć mecz - tłumaczyła polska tenisistka, która poddała się przy stanie 6:4, 4:6, 0:3.

Co to za kontuzja?

- Kontuzja nie jest nowa, nie doszło do niej na meczu. Nie trenowałam przez parę dni, więc myślałam, że będzie dobrze. W pierwszym secie jeszcze było w miarę okej, ale potem było coraz gorzej. I tak od początku nie biegałam na sto procent, bo bałam się o nogę. Niestety nie zdążyłam jej wyleczyć.

Co to jest dokładnie?

- To piszczel przedni, problem mięśniowy. Muszę jeszcze zrobić dokładną diagnozę i potem to wyleczyć, a nie grać na pół gwizdka. Wiadomo, że to wielki szlem i nie chciałam odpuścić. Gdyby to był jakiś inny turniej, to pewnie bym nie wyszła na kort. Ale to wielki szlem, jest dużo punktów, myślałam, że będzie lepiej, ale było coraz gorzej.

Jak doszło do kontuzji?

- To stało się na meczu w Rzymie, więc w sumie dwa tygodnie temu. Miałam rehabilitację, przerwę w treningach, myślałam, że uda mi się wyleczyć tę nogę, że nie będę odczuwała kontuzji. Niestety z jakimikolwiek zrywami czy bieganiem z gema na gem było gorzej.

Jak duży sprawia ból?

- Bardzo duży ból. Jeśli schodzę z kortu i nie mogę dalej grać, to znaczy, że już nie mogłam na nią stanąć. Kompletnie nie mogłam ruszać stopą. To taki ból, to takie miejsce, że boli przy każdym ruchu, nawet przy chodzeniu, więc nie było szans, żeby dokończyć mecz.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 1 cze 2014, 18:16 
Moderator
^ Wtorek :oh:

- Czwartek :oh: :

Cytuj:
Jak widzicie jestem pod doskonala opieka lekarzy w Pradze,ktorzy pomagaja mi jak najszybciej wyleczyc kontuzje.potrzebuje teraz pare dni odpoczynku co oznacza brak treningow,tanczenia,maratonow zakupowych i wszystkiego co obciaza moja noge:)ale mam nadzieje ze wroce na kort juz wkrotce i uda mi sie zagrac turniej w Birmingham.

- Niedziela :oh: :
ITF Nottingham ($75k)1r.
Ayumi MORITA (JPN) - [4] Urszula RADWANSKA (POL)

:rozbawiony:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 11 lip 2014, 12:15 
International
wtorek, 7 maja 2013, 20:05
Ula zgłosiła się do turnieju ITF 100k w Vancouver (28.07.- 03.08. 2014)
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 22 lip 2014, 08:55 
Wielki Szlem
wtorek, 14 sty 2014, 17:09
Ulubiona zawodniczka: Alize Cornet_Magda Linette
Oby Ulka naciułała jak najwięcej punktów w Baku i w Vancouver, bo jak nic nie ugra to po US Open spadnie w okolice 250 miejsca :szlocha:

W tym tygodniu Ula broni punktów za zeszłoroczny ćwierćfinał w Stanford (-120pkt. :zdruzgotany: ) . Dobrze, że w Baku (narazie) ugrała 30 pkt. :oh:

Optymizmem napawa to , że wczoraj Ula w meczu z Alison bardzo fajnie radziła sobie z serwisem (przynajmniej pacząc na statystyki :D ) , no ale przypuszczam , że kontuzjowana belgijka pomagała. :oh:
Aga & Rezai & Linette & Minella & Domachowska & Bacsinszky & Marino & Cornet & Ula & Buyukakcay & Kania & Martic & Fręch & Sakkari & Kawa

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 31 lip 2014, 11:12 
Nowicjusz
wtorek, 29 lip 2014, 16:14
Ulubiona zawodniczka: Safarova i Bouchard
Oj Ula Ula... To co w tym sezonie dzieje się z Ulą jest dla mnie niepojęte :zdruzgotany: Rozumiem że powrót po kontuzji może i jest ciężki, ale minęło już sporo czasu a tutaj w ITFie w Vancouver przegrała z Asią Muhamed prowadząc 7-6 4-2... :facepalm: Po pierwsze: przegrać z kimś kto dostaje dziką kartę do ITFu? :rozbawiony: Po drugie: Takie prowadzenie i porażka? Ja rozumiem, że jakby grała z kimś z TOP 10 to mogłaby się przestraszyć wygranej, ale z kimś kto musi dostawać kartę do ITFu? :( Oj Ula Ula... ;/ Oby Cię się ta forma odbudowała zanim spadniesz po za trzecią setkę rankingu :koniczyna:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 19 sie 2014, 18:14 
Wielki Szlem
wtorek, 14 sty 2014, 17:09
Ulubiona zawodniczka: Alize Cornet_Magda Linette
Fajny artykuł dotyczący poczynań Uli :

Cytuj:
W poszukiwaniu zaginionej formy

Powrót do gry po długiej przerwie nigdy nie jest łatwy. Wiedzą o tym nawet Rafael Nadal, Maria Szarapowa i Wiktoria Azarenka. Teraz niestety po raz drugi w karierze przekonuje się o tym Urszula Radwańska.

Maria Szarapowa z powodu kontuzji barku dwukrotnie musiała przechodzić przez ciężki okres, jakim są pierwsze tygodnie powrotu do gry po długiej przerwie. Rosjanka w zeszłym roku uniknęła operacji, ale przez sporą część sezonu musiała pauzować. W tym roku była liderka światowego rankingu startowała od początku, ale najlepszą formę odnalazła dopiero na kortach ziemnych. Wiktoria Azarenka po urazie stopy cały czas daleka jest od optymalne dyspozycji. W tym roku po kontuzji barku na korty powróciła również Iveta Melzer. Czeszka wróciła w lutym podczas turnieju w Acapulco. W swoich kilku występach Melzer nie zdołała odnieść zwycięstwa w singlowym meczu. Żona austriackiego tenisisty, Jurgena Melzera kilka dni temu ogłosiła, że z powodu m.in. nawracającego bólu postanowiła zakończyć karierę.

W przypadku Urszuli Radwańskiej aż tak drastyczne rozwiązanie nie wchodzi w grę. Polka w przeszłości zmagała się już z bardzo poważną kontuzją i z powodzeniem udało jej się powrócić do najwyższej formy. W 2010 roku uraz kręgosłupa wyłączył ją z gry na ponad pół roku. W wyniku tego krakowianka przez moment była poza trzecią setką rankingu. W swoim ostatnim występie w tamtym sezonie w Ismaning, w turnieju z pulą 50 tys. dolarów, Radwańska najpierw przeszła eliminacje, a potem w turnieju głównym okazała się bezkonkurencyjna. Był to początek mozolnego, ale skutecznego wspinania się w rankingu. Na koniec 2011 roku młodsza z sióstr Radwańskich ponownie była już tenisistką pierwszej setki rankingu WTA. Sezon 2012 był najlepszym w karierze w wykonaniu juniorskiej mistrzyni Wimbledonu. Dzięki m.in. finałowi w 's-Hertogenbosch i dobrym występom w turniejach US Open Series polska tenisistka zakończyła ten rok na 31. miejscu w rankingu. Następny sezon krakowianka również zakończyła w czołowej „50”. Niestety w październiku młodsza z sióstr Radwańskich z powodu przewlekłego bólu barku musiała zdecydować się na zabieg. Niedługo potem polska tenisistka ogłosiła, że rozstała się z trenerem Maciejem Synówką i rozpoczęła współpracę z Martinem Fassatim. W grudniu krakowianka poinformowała, że nie będzie w stanie wystartować w wielkoszlemowym Australian Open.

Urszula Radwańska powróciła na kort w lutym. Na pierwszy start Polka wybrała turniej rangi ITF z pulą nagród 100 tys. dolarów w Midland. Krakowianka wygrała w tej imprezie dwa mecze i dopiero w ćwierćfinale przegrała z Sharon Fichman. W następnym turnieju w Acapulco wracająca po kontuzji tenisistka nie miała szczęścia w losowaniu. W Meksyku Radwańska od razu trafiła na turniejową jedynkę, Dominikę Cibulkovą. Przegrana 3:6 4:6 z finalistką Australian Open na pewno ujmy nie przyniosła. Niestety w kolejnych turniejach tenisistka urodzona w Ahaus również odpadała już po pierwszych meczach. Pierwsze zwycięstwo odniosła dopiero w eliminacjach do turnieju w Rzymie nad Zariną Dijas. Niestety w pojedynku o awans do turnieju głównego w stolicy Włoch musiała uznać wyższość Belindy Bencic. Jakby tego było mało we Włoszech polska tenisistka złapała kontuzje łydki, przez którą była zmuszona poddać mecz przeciwko Magdalenie Rybarikovej w pierwszej rundzie Roland Garros. Na ulubionej trawie Polka wygrała tylko jedno spotkanie w eliminacjach turnieju w 's-Hertogenbosch. Przed Wimbledonem młodsza z sióstr Radwańskich wypadła z pierwszej setki rankingu. Pierwszy mecz w turnieju głównym na szczeblu WTA krakowianka wygrała dopiero w Baku. Podczas US Open Series Radwańska nie obroniła punktów za ćwierćfinały w Stanford i Carlsbad i zanotowała kolejny spadek w rankingu.

Nie da się ukryć, że ten sezon jest dla Polki trudny. Tylko w Midland udało jej się wygrać dwa mecze z rzędu. Kolejne porażki odbierają pewność siebie, a dosyć wybuchowy charakter naszej tenisistki i problemy zdrowotne również nie pomagają. W podobnej sytuacji co Urszula Radwańska, znalazła się kiedyś Joanna Sakowicz. – Kilka lat temu, gdy byłam najwyżej w karierze w rankingu i walczyłam o to, żeby zagrać w turnieju głównym Australian Open, strasznie skręciłam kostkę. W tym czasie spadało mi mnóstwo punktów, chciałam walczyć, żeby je obronić. Za szybko wróciłam i to był błąd – przyznała Sakowicz. – Po powrocie przegrałam dwa mecze z Angelique Kerber i Agnes Szavay, która skończyła ten sezon chyba w czołowej 20 rankingu. Wyniki ujmy mi nie przynosiły, ale porażki to porażki. Moja pewność siebie spadła i potem było już coraz gorzej. - Wielokrotna mistrzyni Polski w zbyt szybkim powrocie na kort widzi przyczynę części kłopotów młodszej sióstr Radwańskich. – Ula miała poważną kontuzję. Miała też dużo punktów do obrony i szybko chciała wrócić. Być może zrobiła to za szybko i nie była wystarczająco przygotowana do rywalizacji na najwyższym poziomie. Na początek przytrafiło jej się kilka porażek i to podkopało jej „fundamenty”.

Ostrożnie o powodach słabszej dyspozycji krakowianki wypowiada się Tomasz Iwański. – Trudno coś powiedzieć, gdy nie jest się blisko zawodniczki i nie zna się sytuacji od środka. Mogę jedynie powiedzieć, co zaobserwowałem, gdy Ula grała w Miami przeciwko Nadii Pietrowej. W grze Polki jest bardzo dużo nerwowości. Ona, jak wszystkie inne tenisistki w tej sytuacji, bardzo chce szybko wrócić. Jej wrodzona nadpobudliwość, brak pewności siebie taśmowe porażki tworzą zamknięty krąg, ż którego Ula nie bardzo jest w stanie się wydostać. – Były trener m.in. Jarosławy Szwedowej, podobnie jak Sakowicz-Kostecka, podejrzewa, że młodsza z sióstr Radwańskich nie jest fizycznie gotowa do rywalizacji na tym poziomie. – Ula jest za chuda. Widać u niej braki energetyczne, niektóre partie jej mięśni nie wytrzymują takiego wysiłku. Ona w końcówkach meczów nie wytrzymuje nie tylko psychicznie, ale również fizycznie. Według mnie Radwańska musiałaby się trochę wzmocnić fizycznie, żeby móc się wyrwać z tego zamkniętego kręgu. Jeszcze raz powtarzam, że są tylko moje przypuszczenia, bo nie mam kontaktu z tą zawodniczką i nie wiem jak wyglądają jej treningi. Mam nadzieję, że ludzie zajmujący się Ulą Radwańską, znajdą sposób na rozwiązanie jej problemów – powiedział na zakończenie Tomasz Iwański.

Wyjściem z sytuacji wydaje się w tym momencie skupienie na występach w mniejszych turniejach i odbudowywanie metodą małych kroczków utraconej pewności siebie. – Ula Radwańskich najbardziej potrzebuje teraz dużej liczby meczów i zwycięstw bez znaczenia na jakim poziomie – uważa Michał Lewandowski, były tenisista i komentator TVP Sport. – Rozwiązaniem byłyby występy w trochę mniejszych zawodach. Zresztą Ula teraz nie ma nawet innego wyjścia, ze względu na ranking. Kilka zwycięstw pomogło by jej odzyskać pewność siebie. Wygrana w turnieju ITF z pulą na przykład 50 tys. dolarów na pewno wpłynęłoby na nią korzystnie. – Z Lewandowskim zgadza się również Joanna Sakowicz- Kostecka. – Braku turniejowego ogrania nie da się nadrobić treningiem, bez względu na to ile godzin spędzilibyśmy na korcie. Ula musi pograć w mniejszych turniejach, żeby znowu się ograć. Podczas turnieju w Poznaniu rozmawiałam z Davidem Goffin. On również miał bardzo poważną kontuzję. Belg razem z trenerem postanowił, że zacznie od małych turniejów. Chciał rozegrać jak najwięcej spotkań, żeby nabrać pewności siebie i chyba wiedział co robi. – David Goffin po Wimbledonie wygrał trzy imprezy rangi challengery z rzędu. Dwa tygodnie po zwycięstwie w Poznaniu, Belg okazał się najlepszy w turnieju ATP w Kitzbuhel i teraz jest już w Top 50.

Miejmy nadzieję, że Urszula Radwańska znajdzie drogę, która zaprowadzi ją z powrotem do czołowej „100” rankingu WTA. Na razie krakowianka postanowiła zakończyć współpracę z Martinem Fassitim. Polska tenisistka uznała, że potrzebuje zmiany. Młodsza z sióstr Radwańskich planuje wystartować teraz w eliminacjach do US Open. Tenisistka z Krakowa jest na etapie szukania nowego szkoleniowca. W przygotowaniach do ostatniej imprezy wielkoszlemowej w tym roku przez kilka dni będzie pomagał jej Dawid Celt. Trzymajmy kciuki, żeby punkt zwrotny nastąpił już w Nowym Jorku. W końcu Urszula Radwańska udowodniła już, że jest ambitną tenisistką i stać ją na powrót z „dalekiej podróży”

http://www.tenisklub.pl/aktualnosci/art ... nej-formy/

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna strona
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl