WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - Agnieszka Radwańska - temat główny
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest piątek, 23 sie 2019, 15:40Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 901 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 61  Następna strona
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Re: Agnieszka Radwańska - temat główny
PostNapisane: poniedziałek, 10 maja 2010, 17:45 
Wielki Szlem
Data rejestracji na forum:
niedziela, 10 sty 2010, 21:03
Ulubiona zawodniczka: Agnieszka Radwanska
Sheva bój się dnia kiedy Aga zasiądzie na tronie :rotfl:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 10 maja 2010, 17:52 
Wielki Szlem
środa, 7 kwi 2010, 18:15
Ulubiona zawodniczka: Radwanska
Aga kiedyś będzie na tronie :)
Wiecie, że teraz prowadzi bloga z Madrytu?
PA ♂

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 10 maja 2010, 18:05 
ITF
poniedziałek, 8 lut 2010, 22:04
Ulubiona zawodniczka: Sharapova Ivanovic
No nareszcie! Czekalam na to :))
Sharapova.Ivanovic.WilliamsSisters

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 10 maja 2010, 19:01 
Wielki Szlem
Czekałaś na ten blog? Nie wiedziałem, że lubisz Age.. :))

Sunday, May 9, 2010

Hello there :)

This is my first blog for the Sony Ericsson WTA Tour so I hope you all enjoy it.

Luckily the travel from Rome was just fine - I had a good flight. No problems!

I just came from my first match against Maria Kirilenko. I was playing very well. Everything was working. It was tough at the start - the first four games took 25 minutes! But I'm happy to win in straight sets. I was told I only lost 12 points on serve... and I don't normally know the stats from my matches, but that's good to hear. It was very windy, and it was changing - you'd have the wind behind you on one side, and sometimes it would follow you to the other side too.

It's not great when you have to play your doubles partner, but it happens in tennis. When you're on the court you have to look at them as your opponent. Maria wrote me a cute message afterwards, 'Today was your turn to win and well done', so we're fine! Now we will do our best together in the doubles :)

I haven't really had time to see the city yet. I really wanted to see the Real Madrid game but I was playing the first match today so I couldn't go. It was very disappointing! I haven't seen a live soccer game yet... Maybe next time :(

So, I've been watching Prison Break in my room! That's the show I'm into right now. I love the series. I'm on the last season now. There's just a lot going on in the show - even if the episode is finishing, I want to watch one more. It's hard to stop! Then I look at my watch and it's always so late already...

As you may know, my sister, Urszula, has had some problems with injury. She was in Rome with me and she'll be in Paris too, but not here. She had surgery a few months ago and now she's having some treatment in Krakow. She'll have an MRI soon. It's tough for me of course, I'm not used to being alone for weeks and I feel better when she's with me, but we talk and text every day so it's okay.

Have a nice day, we'll talk again tomorrow!

Aga
PA ♂

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 10 maja 2010, 19:16 
ITF
Lubie Age:) Pomimo wielu jej wad na korcie doceniam jej gre i to, ze jako jedyna Polka potrafila sie 'wybic' z tego jakze sprzyjajacemu w rozwijaniu kariery sportowej kraju.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 10 maja 2010, 19:33 
Wielki Szlem
OoO
Nie sądziłem.
Z reguły fani Sharapovej i Radwańskiej się nie lubią, podobnie jak same zainteresowane :diabelek:
PA ♂

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 10 maja 2010, 19:44 
Wielki Szlem
wtorek, 9 lut 2010, 08:54
Ulubiona zawodniczka: Marija Szarapowa
Ja Piotrek nie zauważyłam takie prawidłowości :rotfl:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 10 maja 2010, 20:13 
Wielki Szlem
piątek, 22 sty 2010, 20:58
Ulubiona zawodniczka: W Sisters
Hahahaha, Radwa materiałem na liderkę rankingu :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Krytykuje się Caro za drugie miejsce, to co to by było z Radwańską na pierwszym. :rotfl:
Niech ona najpierw osiągnie lepszy rezultat niż 1/4 Wielkiego Szlema...
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 10 maja 2010, 22:18 
Administrator
poniedziałek, 11 sty 2010, 09:40
Ulubiona zawodniczka: Venus Williams
zależy o jakim tronie mowa :pp

bo jesli o szczycie rankingu WTA to raczej niemozliwe,

na tym drugim tronie już zasiadła dawno temu, ba, sądze, że zasiada na nim co najmniej raz dziennie :pp
Obrazek
V.Williams * S.Williams * Lucic * Bencic * Konta * Cibulkova * Baltacha * Dokic * Swan * Crawford * Stephens * Chirico * Konjuh * Bellis * Jorovic * Stollar
Wickmayer * Collins * Golubic * Tomljanovic * Vekic * Vickery * Haas * Cabrera * * Stevenson * Bovina * Lee-Waters * Jokic * Townsend * Duval

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 10 maja 2010, 22:24 
ITF
Zabawne.

Jak dla mnie Radwanska na pozycje nr. 1 na swiecie po prostu nie zasluguje puki co ;]

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 11 maja 2010, 06:43 
Premier Mandatory
niedziela, 10 sty 2010, 21:13
Ulubiona zawodniczka: Gisela Dulko Yarka Shvedova
Z całym szacunkiem dla pana Fibaka, bo też trochę ugrał w swojej karierze, ale jego idealizowanie Agnieszki momentami jest obrzydliwie mdłe. Jego przewidywania raczej nigdy się nie sprawdziły. Ja widzę Agnieszkę max na 5 miejscu. Dopóki graja panie wyglądające jak panowie i prezentujące męski styl to Agnieszka ze swoimi słabiutkimi atakami i serwisami nie ma co liczyć.

Dla mnie ważne by się utrzymała w TOP10, bo jako jedyna tam używa mózgu. Miło czasem popatrzeć na mądra, inteligentną grę, gdzie wykorzystuje się słabości rywalek i przede wszystkim ustala się taktykę pod każdą zawodniczkę. A to akurat Polka robi doskonale. Można jej nie lubić za cięty język, głupie komentarze, ale za pomysłowość i mądrą grę należy chwalić, choć osobiście czasami chcę krzyknąć do TV by walnęła te piłkę po prostu mocniej.
Obrazek

Gisela Dulko>>Slava Shvedova>>Agnieszka Radwańska>>Urszula RadwańskaKaia Kanepi>>Mandy Minella>>Sabine Lisicki>>Timea Bacsiszky>>Patty Schnyder>>Vania King>>Olga GovortsovaKim Clijsters>>Anastasija Sevastova>>Simona Halep>>Flavia Pennetta >>Shuai Peng

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 13 maja 2010, 19:53 
ITF
poniedziałek, 11 sty 2010, 21:46
Ulubiona zawodniczka: Maria Kirilenko
Cytuj:
Radwańska: W stolicy na pewno nie wystąpię

- Grałam już cztery tygodnie z rzędu. Wystarczy. Wiem, że nie zagram w Warszawie w przyszłym tygodniu, a ktoś jednak puścił plotkę, że wystąpię. Polskie nazwisko bardziej przyciąga niż inne. Ale zdania nie zmienię. Teraz wracam do kraju - mówi eurosport.pl Agnieszka Radwańska.

W 1/4 finału krakowianka wraz z Rosjanką Marią Kirilenko przegrały z Venus i Sereną Williams 2:6, 4:6. Spotkanie trwało godzinę i 25 minut.

Z Agnieszką Radwańską, rozmawiała w Madrycie Katarzyna Witwicka.

Na początku czwartkowego meczu razem z Marią Kirilenko zdobyłyście przewagę przełamania, ale pierwszy set szybko potoczył się jednak już w innym kierunku.

Rzeczywiście, na początku było 2:0, a później ze 3 czy 4 gemy jakoś trudno powiedzieć uciekły, bo to były te przewagi. Jednak teraz przy obecnych przepisach, przy decydującej piłce przy równowadze, trzeba mieć po prostu troszkę szczęścia. Z tym nowym systemem, to wszystko jest trochę oparte na przypadku.

Czyli Pani te zmiany się nie podobają?

Ja tego nie lubię, ale gdyby nie te przepisy, to w ogóle nie grałabym w debla, bo mecze byłyby po prostu za długie. Tak to by się grało po 15 minut jednego gema tu na ziemi, bo przecież wiadomo, że damski debel to nie jest tak, że serwis i się wygrywa. A tak mecze są krótsze i jest to przede wszystkim dobrą zachętą dla singlistek, żeby przyciągnąć nazwiska, żeby więcej grały i promowały grę podwójną. Ja tego nie lubię, bo to jest gra przypadków. Jedna piłka ucieknie, przegra się takie trzy gemy i od razu robi się 3:0, a to jednak jest duża różnica. Tak właśnie uciekł dzisiaj pierwszy set z tymi gemami na przewagi. Chociaż w drugim już było lepiej.

W drugiej partii udało się wam odrobić stratę przełamania i serwowałyście przy stanie 4:5. Czy wierzyła wtedy Pani, że losy meczu mogą się jeszcze odwrócić?

Gdybyśmy wygrały nasz serwis, to na pewno dałoby się jeszcze powalczyć, może by nam się droga otworzyła. Ale widać, że one skoncentrowały się na tego gema i za wszelką cenę chciały skończyć.

Wcześniej mówiła Pani, że wynik spotkań z siostrami zależy przede wszystkim od ich dyspozycji danego dnia, a nie od przeciwniczek. Czy w dyspozycji, w jakiej były dzisiaj były do ogrania?

Na pewno była szansa. Gdybyśmy zagrały na tym korcie, gdzie grałyśmy poprzedni mecz, to spotkanie mogłoby się potoczyć zupełnie inaczej. Na kortach na zewnątrz gra się wolniej, natomiast na dzisiejszym korcie, który trochę przypomina halę, nawierzchnię twardą, gra się z nimi trudno. No wolnym korcie, na zewnątrz, można liczyć trochę wiatr, łatwiej je wybić z rytmu. A na tych kortach zadaszonych gra się zupełnie inny tenis. No, ale już trudno. Debel jest tylko deblem. To jest właściwie takie tło.

W następnym tygodniu jest turniej w Warszawie i w Strasburgu. Rozumiem, że Pani pauzuje?

Tak. Grałam już cztery tygodnie pod rząd. Wystarczy.

Pojawiły się informacje, że jednak ktoś z Polsatu kontaktował się z Panią, żeby nakłonić do występu w stolicy. Potwierdza Pani czy dementuje te informacje?

Dementuję. Wiem, że pojawiły się takie plotki. Kilka dni temu z prasy dowiedziałam się, że gram w Warszawie. Jest to zaskakujące, że ja, główna zainteresowana, mam dowiadywać się o takich rzeczach z mediów. Ja wiem, że nie gram, a ktoś jednak puścił plotkę, że wystąpię.

Czyli nie było żadnych telefonów z Polsatu w ostatnim czasie, żeby Panią przekonać?

Ja mówiłam od samego początku, że nie gram w Warszawie i już tego nie zmienię. Grałam już cztery turnieje z rzędu i jest to wystarczające przygotowanie. A czy ktoś dzwonił? Dokładnie nie wiem. Raczej nie sądzę. Może do taty czy do Wiktora (menedżera - przyp.red.).Coś tam może było faktycznie, bo jednak tutaj próbują walczyć o to, żebym zagrała, bo zawsze polskie nazwisko bardziej przyciąga niż inne. Ale zdania nie zmienię.

Jaki jest Pani plan przed turniejem na kortach Rolanda Garrosa?

Jutro lecę do Krakowa. A w środę planuję wylot do Paryża. Jestem w Krakowie te 3-4 dni, trenuję. Mam nadzieję, że pogoda będzie trochę lepsza niż tutaj. Mam akurat te cztery dni na pobycie w domu, odpoczynek, bo jednak cztery turnieje i cztery tygodnie poza domem to dosyć długo.

Z jakim nastawieniem jedzie Pani na French Open? W zeszłym roku w turniejach poprzedzających Roland Garros notowała Pani nieco lepsze wyniki niż w tym sezonie.

W Madrycie miałam akurat kontuzję, więc od razu przegrałam. Teraz zresztą też mam to samo. Czuję się trochę lepiej niż w zeszłym roku co prawda, ale plecy nadal dają o sobie znać. W ubiegłym sezonie byłam w ćwierćfinałach w Stuttgarcie, w Rzymie, więc rozegrałam po jednym meczu więcej. Ale tak naprawdę tegoroczne w tych turniejach mecze były tak wyrównane, że prawie jak wygrane. W zeszłym roku przegrałam ze zwyciężczynią w 4. rundzie. W sumie dobrze zagrałam, więc mam nadzieję, że teraz będzie to samo. Może nawet ćwierćfinał. W 1/4 finału na Roland Garros jeszcze nie byłam, więc by się przydało. Zresztą od dawna mówię, że ten drugi tydzień zawsze zadowala w Wielkich Szlemach.

A czy tu w Madrycie miała Pani chwilę na jakieś zwiedzanie?

Wczoraj byłam w samym centrum, na tych głównych ulicach. Bardzo lubię Hiszpanię, jest tak bardzo europejsko. Chociaż taką denerwującą rzeczą jest to późne jedzenie kolacji. Wszyscy siadają do stołu najwcześniej o 21! Wszystko jest przesunięte, o co najmniej dwie godziny. Komplikuje to nieco sytuację, kiedy się na przykład gra następnego dnia pierwszy mecz, a tutaj restauracje otwierają o 21.30... To dość późno.

A jak się Pani podoba hiszpańska mentalność?

W porządku, aczkolwiek trudno się tutaj dogadać po angielsku. Naprawdę mało, kto mówi. Może na turnieju, większość jednak się jakoś dogaduje. Chociaż kierowca w drodze z lotniska mówił do mnie cały czas po hiszpańsku, ja do niego po angielsku, więc taka komunikacja. Ja tylko przytakiwałam, chociaż kompletnie nie wiedziałam o co mu chodzi (śmiech).

eurosport.pl
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 24 maja 2010, 19:50 
Premier 5
piątek, 8 sty 2010, 21:52
Ulubiona zawodniczka: Alexandra Dulgheru
Cytuj:
Radwański krytykuje Agnieszkę: Gra jak noga stołowa

Robert Piotr Radwański, ojciec i zarazem trener Agnieszki, krytycznie ocenia ostatnie wahania formy córki. Najlepsza obecnie polska tenisistka osiągnęła drugą rundę wielkoszlemowego turnieju Roland Garros w Paryżu (z pulą nagród 16,807 mln euro).

W pierwszym meczu Radwańska, rozstawiona z numerem ósmym, pokonała w poniedziałek 6:0, 7:5 Brytyjkę Elenę Baltachę.

Krakowianka łatwo wygrała pierwsze siedem gemów, ale później zgubiła rytm i koncentrację, więc w końcówce drugiej partii było dość nerwowo. W ostatnich gemach nad emocjami nie zapanowała do końca także Baltacha i nie wykorzystała okazji do odwrócenia losów meczu.

- Gdyby Agnieszka grała cały czas, jak w pierwszym secie, to mogłaby naprawdę daleko dojść w tym turnieju. Ale niestety był drugi set. No cóż jest taka książka i film zresztą - +Doktor Jekyll i mister Hyde+. No i to się właśnie objawia, bo mamy niestety dwie twarze i czasem ujawnia się ta gorsza. Niestety ostatnio Agnieszka tak gra, a częściej dominuje ta gorsza - powiedział Robert Radwański.

- Ostatnie jej mecze były bardzo nierówne, no i często dekoncentrowała się. Owszem Baltacha grała drugi set bardzo dobrze, ale mogła go Agnieszka o wiele wcześniej skończyć. Widać było jednak, że się troszkę bała uderzać. Nie wiadomo skąd nagła presja? Oczywiście była faworytką, ale przecież jest zawodniczką o klasę lepszą - dodał.

Radwańska zajmuje obecnie ósme miejsce w rankingu WTA Tour, a Baltacha jest 62. na świecie.

- W zeszłym roku Agnieszka tak nie grała, a w tym zaczęła nagle przegrywać właściwie wygrane mecze. Nie wiem, co się stało. Widać, że gra lepiej, bo się wzmocniła, ma lepszy serwis, technicznie też jest lepsza. Nie rozumiem, jest trzeci sezon w pierwszej dziesiątce, jest zawodniczką doświadczoną i ograną, a tutaj nie wiadomo skąd coś złego się dzieje. Nie wiem, naprawdę, niech ona sama odpowie na to. Jedyny mecz bez historii, jaki ostatnio oglądałem, to wygrana z Marią Kirilenko 6:2, 6:2, gdzie grała dwa sety równo - powiedział Radwański.

- Poza nim to wszystkie mecze są tego typu, że jest okres świetnej gry, a potem nagle zaczyna grać, sam nie wiem, jak noga stołowa. W stresie nie wykorzystuje zupełnie swoich możliwości. To tak, jakby ktoś miał puzon i fujarkę, ale cały czas grał na fujarce, a puzon odstawił do kąta. Tak nie można. Trzeba używać na korcie wszystko, czym się dysponuje - dodał.

W meczu z Baltachą polska tenisistka serwowała dobrze, szczególnie w decydujących momentach. Odnotowała też kilka wygrywających podań.

- Mimo to, kiedy krzyczę jej: graj jedynkę (mocny pierwszy serwis - przyp.), to ona mówi, że nie, że nie potrafi, a potem za chwilę uderza piłkę 175 km/godz. Zaprzecza, a okazuje się, że może. Problem jest więc w tym, żeby się wreszcie przełamała i znów grała z mniejszą presją. Ale nie demonizujmy tak całej sytuacji, w końcu Baltacha w drugim secie powiesiła wysoko poprzeczkę. Na szczęście w końcówce, kiedy trzeba było, to pomogła trochę. Taki jest kobiecy tenis - powiedział Radwański.

Kolejną rywalką krakowianki będzie 36. w rankingu WTA Tour Jarosława Szwedowa z Kazachstanu, która w poniedziałek pokonała 6:1, 7:5 Włoszkę Sarę Errani.

W Wielkim Szlemie żadna nie chce odpaść w pierwszym meczu, wiec wszystkie walczą ostro. W drugiej rundzie będzie już mniejsza presja, więc to może być o wiele lepszy mecz, chociaż z mocniejszą przeciwniczką. Zresztą im dalej Agnieszka będzie w turnieju, tym powinno być lepiej - powiedział Radwański. - Dopiero jeśli dojdzie do ćwierćfinału, to presja się może zacząć od początku, bo wtedy gra jest o wielką stawkę. Ale do ćwiartki, jeśli będzie grała tak jak dziś w pierwszym secie, to jest w stanie tam każdą ograć - dodał.

eurosport.pl
Obrazek
Şi tu eşti aici, în inima mea...

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 24 maja 2010, 21:21 
International
piątek, 21 maja 2010, 18:19
Ulubiona zawodniczka: Anna Chakvetadze
Radwański już nie pierwszy raz obrazowo krytykuje pasywność i brak ryzyka w grze Agnieszki. Po zeszłorocznym Wimbledonie nazwał ją chyba śniętą rybką. Wtedy niewiele to dało, ale może teraz w końcu Aga się przełamie. Poza tym rzeczywiście widać delikatne wzmocnienie fizyczne Agnieszki, ale to ciągle za mało

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 25 maja 2010, 07:20 
Wielki Szlem
niedziela, 10 sty 2010, 23:33
Ulubiona zawodniczka: Lindsay Davenport
Radwanski jako czlowiek chyba inteligentny to powinien dostrzec,że ich duet,trener-zawodnik "trochę" się wypalił i być moze czas na zmiany.
Agnieszka juz nie ma nastu lat,ze co jej kazał to robiła.Byc moze sam Radwanski nie jest już w stanie zmotywowac jej tak aby wyszla na mecz z innym nastawieniem.
Druga sprawa niedopuszczalna jak dla mnie to opowiadanie w prasie o takich rzeczach.
Czy zetkneliscie się aby trener publicznie mowil w ten sposób o swojej podopiecznej ? bo ja nie a to,że jest jej ojcem wcale nie zmienia postaci rzeczy.
Mysle,że gdyby nie to,że jest jej ojcem to ona dawno by go zwolnila a tak to mamy troche chorą sytuację.

Zmiana trenera wyszlaby jej na dobre ale tylko pod warunkiem,ze nie mieszalby sie Radwanski co pewnie nie jest mozliwe i kolo sie zamyka i dlatego jeszcze nie raz uslyszymy podobne wypowiedzi.
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekDavenport,Seles,Pennetta,Santangelo,Schiavone,Jankovic,Schnyder,PaszekObrazek
Roger,Fabrice

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 901 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 61  Następna strona
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl