WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - Simona Halep
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest czwartek, 19 paź 2017, 21:16Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Re: Simona Halep
PostNapisane: niedziela, 24 sty 2016, 15:11 
Wielki Szlem
Data rejestracji na forum:
sobota, 29 cze 2013, 22:20
Ulubiona zawodniczka: Goerges Radwanska Hantuchova
Operacja biustu, nosa ... Ciekawe czy po tej operacji też nastąpi taki progres w grze. :rotfl:

Don't Dream It's Over ...

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 15 lip 2016, 20:47 
Moderator
piątek, 6 lip 2012, 15:10
Ulubiona zawodniczka: Petra Cetkovska Petra Kvitova
Simona Halep nie zagra na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Rumunka ogłosiła swoją decyzję tuż po pokonaniu Danki Kovinic. Halep, podobnie jak inni sportowcy, obawia się wirusa Zika.
Czyli kolejna faworytka nie wystąpi. Zwalniają się miejsca dla innych.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 21 paź 2016, 21:19 
Moderator
sobota, 23 mar 2013, 17:02
Ulubiona zawodniczka: RAFOLOMANANTSIATOSIKA
Cytuj:
Chirurg, Radwańska... Halep w drodze na szczyt

Do turnieju WTA Finals zakwalifikowała się jako trzecia. Ma za sobą kolejny świetny sezon, choć jej kariera mogłaby wyglądać zupełnie inaczej, gdyby nie operacja zmniejszenia piersi i... Agnieszka Radwańska. 25-letnia Simona Halep w Singapurze chce powalczyć o pierwsze wielkie turniejowe zwycięstwo.

Wielu jest na świecie "aktorów jednej roli". Są muzycy, którzy do ostatnich dni słyną z jednej tylko piosenki. Gwiazdy znane tylko z tego, że są znane... Simona Halep długo była "tą z dużymi piersiami". – Ludzie przychodzili na kort, żeby komentować ich rozmiar. Nikt nie patrzył na to, jak gram – żaliła się.

Z niewygodnej szuflady wydostała się dzięki ambicji, talentowi i uporowi. Nie bez wyrzeczeń.

Gdy w 2008 roku triumfowała w finale juniorskiego French Open, wielka przyszłość stała przed nią otworem. Choć rok kończyła na 343. pozycji w rankingu WTA, skok do pierwszej “setki” wydawał się być tylko formalnością. Kwestią miesięcy.

Jej mecze, choć w skali światowej wciąż była co najwyżej przeciętna, cieszyły się sporą popularnością. Była jedną z najczęściej wyszukiwanych w sieci tenisistek, a YouTube wręcz szalał od rozmaitych kompozycji z udziałem młodej Rumunki. Niestety – rzadko kiedy były to kompilacje jej udanych zagrań…

"Oto tenisistka, która ma czym oddychać", "zobacz największe piersi światowego sportu" – tej i podobnej treści galerie oraz filmy zalewały nie tylko ciemną stronę internetu, ale też poważne – wydawać by się mogło – portale. Dobrze bawili się prawie wszyscy. Ale nie Simona.

Dla filigranowej (168 cm) zawodniczki duże piersi oznaczały bowiem określone dolegliwości na korcie i poza nim: trudności z szybkim poruszaniem, bóle pleców, ogólny dyskomfort. Kariera utalentowanej Rumunki drastycznie zahamowała. Diagnoza problemu przyszła jej jednak dość łatwo. Tak jak i decyzja o pozbyciu się go…

Na początku 2009 roku Halep przeszła zabieg chirurgicznego zmniejszenia piersi. – Nigdy ich nie lubiłam – przekonywała potem. – Nie zrobiłam tego tylko dla sportu. Przeszkadzały mi w swobodnych ruchach także na co dzień. Nawet gdybym nie grała zawodowo w tenisa, zdecydowałabym się na operację – tłumaczyła.

Na kort wróciła pół roku później. Choć postęp był widoczny, życie Rumunki nie zmieniło się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. W internetowych wyszukiwaniach jej nazwiska jeszcze przez kilka lat dominowały fotografie "przed" i "po". W świadomości niedzielnego kibica nie funkcjonowała już jako "ta z dużymi piersiami", lecz "ta, która je zmniejszyła". O jej forehandzie i backhandzie wciąż wiedzieli nieliczni. Sama też zresztą nie dawała zbyt wielu powodów, by traktować ją jak tenisistkę z prawdziwego zdarzenia. – Wiele spotkań przegrywałam już w głowie. Wychodziłam na kort z przekonaniem, że muszę wygrać. Brakowało spokoju i lekkości. Byłam spięta, popełniałam mnóstwo błędów – opowiadała w rozmowie z magazynem "Sports Illustrated".

Myślałam, że nigdy jej nie pokonam. Gdy jednak w końcu się udało, wiedziałam, że skoro mogę wygrać z Radwańską, to jestem w stanie pokonać każdą zawodniczkę. To był najważniejszy moment w mojej karierze...

Pomimo dopisującego zdrowia i równej formy, finał French Open z 2014 roku pozostaje największym osiągnięciem w karierze Rumunki. Jedną szansę na wielki sukces odebrała sobie sama: rezygnując z udziału w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. – Po zakończeniu kariery pragnę założyć rodzinę. Nie chcę tracić tej możliwości w imię tenisowego sukcesu – mówiła, odnosząc się do zagrożenia związanego z wirusem Zika.

Nic więc dziwnego, że do Singapuru Halep jedzie szczególnie zdeterminowana. – Czuję się świetnie. Jadę po zwycięstwo i wierzę, że mogę po nie sięgnąć. Zasłużyłam, by tam być. Reszta jest w moich rękach – mówiła w rozmowie z oficjalną stroną WTA. Rok temu nie udało jej się wyjść z grupy. Jak będzie tym razem? – Dam z siebie wszystko, ale każda z ośmiu grających tam pań mówi to samo. Wszystkie grają szalony tenis. Pozostaje mi tylko zachować gotowość na każde wyzwanie – stwierdziła.

http://sport.tvp.pl/27409860/chirurg-ra ... -na-szczyt
VENUS WILLIAMS | SLOANE STEPHENS | NAOMI OSAKA
DUAN | KONTAVEIT | ABANDA | AIAVA | BABOS
CIBULKOVA | VIKHLYANTSEVA | ANDREESCU | STOLLAR | BARTY
SASNOVICH | PERA | SERENA | DIATCHENKO | GASPARYAN

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 6 wrz 2017, 21:33 
Moderator Gier
środa, 25 sie 2010, 15:30
Ulubiona zawodniczka: Mona Barthel
Sztab trenerski Rumunki zasilił Andrei Pavel - będzie on drugim trenerem obok Cahilla.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 8 paź 2017, 10:32 
ITF
poniedziałek, 14 kwi 2014, 20:41
Ulubiona zawodniczka: Agnieszka Radwanska
#HaideSuperSimo #HaiSimonica

Obrazek

(zdjęcie z grupy Simona Halep - Top 10 WTA :serce: )
Swoją drogą, to chyba żadna tenisistka nie ma takiego wsparcia wśród fanów :oh:

Niestety po wielu poprzednich nieudanych podejściach tym razem udało jej się zdobyć pierwsze miejsce, jednak mam nadzieję, że zbyt długo to nie potrwa :oh: i jednak Muguruza zakończy sezon jako jedynka.
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl