WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - Która Amerykanka następczynią sióstr Williams?
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest poniedziałek, 14 paź 2019, 22:00Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Która Amerykanka następczynią sióstr Williams?
Melanie Oudin 27%  27%  [ 4 ]
Vania King 0%  0%  [ 0 ]
Christina Mchale 7%  7%  [ 1 ]
Alison Riske 7%  7%  [ 1 ]
Coco Vandeweghe 7%  7%  [ 1 ]
Jamie Hampton 0%  0%  [ 0 ]
Sloane Stephens 0%  0%  [ 0 ]
Beatrice Capra 0%  0%  [ 0 ]
Shelby Rogers 0%  0%  [ 0 ]
Nicole Gibbs 0%  0%  [ 0 ]
Madison Keys 40%  40%  [ 6 ]
Inna 0%  0%  [ 0 ]
Nie wiem 13%  13%  [ 2 ]
Liczba głosów : 15
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Która Amerykanka następczynią sióstr Williams?
PostNapisane: piątek, 10 gru 2010, 01:03 
Wielki Szlem
Data rejestracji na forum:
środa, 6 sty 2010, 13:08
Ulubiona zawodniczka: Maria Sharapova
Wiadomo nie od dziś, że USA w tourze zarówno kobiecym jak i męskim miały/mają znakomitych zawodników. W WTA prym u Amerykanek bezsprzecznie od kilku lat wiodą siostry Williams. Wiadomo jednak, że kiedyś i one zakończoną karierę zawodową. Która obecnie z młodych tenisistek z Stanów Zjednoczonych może w pewnym sensie je zastąpić? Która ma do tego wszelkie predyspozycje? Kilka propozycji:

Obrazek
Melanie Oudin - 23/09/91
Wygrane turnieje WTA: 0
Wygrane turnieje ITF: 3
Najwyżej jak dotąd w rankingu tenisistek: 31
Najlepszy wynik na WS: ćwierćfinał US Open
Obecnie w rankingu: 61

Obrazek
Vania King - 03/02/89
Wygrane turnieje WTA: 1
Wygrane turnieje ITF: 0
Najwyżej jak dotąd w rankingu tenisistek: 50
Najlepszy wynik na WS: 3 runda US Open
Obecnie w rankingu: 86

Obrazek
Christina Mchale - 11/05/92
Najwyżej jak dotąd w rankingu tenisistek: 106
Najlepszy wynik na WS: 2 runda US Open
Obecnie w rankingu: 109

Obrazek
Alison Riske - 03/07/90
Wygrane turnieje ITF: 4
Najwyżej jak dotąd w rankingu tenisistek: 117
Najlepszy wynik na WS: 1 runda Wimbledon
Obecnie w rankingu: 115

Obrazek
Coco Vandeweghe - 06/12/91
Wygrane turnieje ITF: 2
Najwyżej jak dotąd w rankingu tenisistek: 113
Najlepszy wynik na WS: 1 runda Australian Open, US Open
Obecnie w rankingu: 116

Obrazek
Jamie Hampton - 08/01/90
Wygrane turnieje ITF: 5
Najwyżej jak dotąd w rankingu tenisistek: 133
Najlepszy wynik na WS: -
Obecnie w rankingu: 134

Obrazek
Sloane Stephens - 20/03/93
Najwyżej jak dotąd w rankingu tenisistek: 198
Obecnie w rankingu: 204

Obrazek
Beatrice Capra - 06/04/92
Wygrane turnieje ITF: 1
Najwyżej jak dotąd w rankingu tenisistek: 201
Obecnie w rankingu: 223

Obrazek
Shelby Rogers - 13/10/92
Najwyżej jak dotąd w rankingu tenisistek: 336
Obecnie w rankingu: 336

Obrazek
Nicole Gibbs - 03/03/93
Najwyżej jak dotąd w rankingu tenisistek: 356
Obecnie w rankingu: 425

Obrazek
Madison Keys - 17/02/95
Wygrane turnieje ITF: 1
Najwyżej jak dotąd w rankingu tenisistek: 483
Obecnie w rankingu: 486

* Statystyki dotyczą tylko kariery singlowej.
** Stan na dzień 10 grudnia 2010.
Maria Sharapova • Sorana Cirstea
Laura Robson • Dominika Cibulkova

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
 Tytuł: Re: Która Amerykanka następczynią sióstr Williams?
PostNapisane: piątek, 10 gru 2010, 13:19 
Wielki Szlem
piątek, 8 sty 2010, 21:54
Ulubiona zawodniczka: Bethanie Lynn Mattek-Sands
Whydacku, najlepszy wynik Capry w wielkim szlemie to nie "-", a trzecia runda US Open :oczko2: zapomniałeś jak to Maria odesłała Beatrice na rowerze właśnie na tym etapie rozgrywek? hah xdd

Mi się wydaje, że o następczynię sióstr Williams będzie bardzo trudno... wszystkie z tych wyżej wymienionych zawodniczek mają potencjał, ale nie wiem czy aż na taką skalę jak Serena czy Venus. Na dzień dzisiejszy wszystko wskazywałoby na Melanie, osiągnęła już 4. rudnę Wimbledonu i ćwierćfinał US Open pokonując po drodze zawodniczki światowej klasy.. ale to wszystko miało miejsce już ponad rok temu, w tym sezonie Oudin niestety niczym specjalnym się nie wyróżniła. Może zwycięstwo nad Francescą Schiavone na zakończenie sezonu, trochę ją podbudowało i w nowy rok wejdzie ze zdwojoną siłą i znów nas wszystkich zaskoczy.. a to przecież nie jest takie nierealne, bo przecież udowodniała już na co ją stać, więc czemu nie miałaby tego jeszcze kiedyś powtórzyć? :oczko:

Poza Mel, główną pretendentką do bycia następczynią sióstr Williams wydaje mi się być Madison Keys, ponoć zdolna z niej bestia. Zaprezentowała się już kilka razy z bardzo dobrej strony, a ma dopiero 15 lat.. ale mnie ona do siebie jakoś nie przekonuje, być może dlatego że jest właśnie taka przereklamowywana i przeceniana, podobnie ma się rzecz z Coco Vadeweghe xd

Ja pokładam nadzieję w Christinie McHale, Beatrice Caprze, Alexie Glatch, Alison Riske, Asi Muhammed, Chelsey Gullickson, Lauren Davis, Sloane Stephens, Kriscie Hardebeck, Kyle McPhillips oraz trochę (xd) w Jamie Hampton, Shelby Rogers i Robin Anderson.. ale chociaż wszystkie są jeszcze młode i wszystko przed nimi to jakoś wątpie by któraś z nich zrobiła aż tak oszałamiającą karierę jak Williamski xd. Dla mnie byłoby świetnie gdyby chociaż część z nich zadomowiła się kiedyś na dłużej w TOP50.
Never Give Up, Never Surrender

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 10 gru 2010, 13:55 
Wielki Szlem
niedziela, 10 sty 2010, 21:03
Ulubiona zawodniczka: Agnieszka Radwanska
Osobiście chciałbym aby w przyszłości siostry Williams godnie zastąpiła Alison Riske.
Jej gra zwłaszcza w Eastbourne zrobiła na mnie ogromne wrażenie, a poza tym pod koniec sezonu bardzo dobrze prezentowała się w turniejach rangi ITF.
Będę bacznie obserwował jej występy w 2011 roku ;]
Co do Melanie to niestety, ale moim zdaniem, była to zawodniczka, które swoje 5 minut miała na US Open 2009 , co widać po wynikach osiągniętych w minionym sezonie.
Bardzo ważny dla młodej Amerykanki będzie nadchodzący sezon, bo jeśli będzie odpadać w początkowych rundach to już niedługo może znaleźć się w okolicach 150 miejsca.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 10 gru 2010, 14:42 
Wielki Szlem
wtorek, 9 lut 2010, 08:54
Ulubiona zawodniczka: Marija Szarapowa
Chodziło Ci raczej o turniej w Birmingham w którym udało jej się osiągnąć półfinał, bo w Eastbourne Alison nie grała.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 10 gru 2010, 14:46 
Administrator
niedziela, 10 sty 2010, 21:40
Ulubiona zawodniczka: Kaheaokaleonahenahemaikalani C
Hmm nie ma opcji "żadna", a szkoda...

Będzie bieda z nędzą jak siostry zakończą kariery. Kiedyś to jeszcze w zanadrzu była Chanda Rubin, Amy Frazier, Megan Shaughnessy czy Lisa Raymond, która swego czasu miała bardzo dobre singlowe wyniki. Nie wspominając już o Davenport czy Capriati, a z tych które są w ankiecie to nie wydaje mi się aby któraś zbliżyła się w okolice choćby 20. Chociaż najmilej byłoby tam widzieć Oudin ze względu na jej ciekawy sposób gry, choć chyba coś się tam zacięło u niej...
FEDERER ~ KYRGIOS ~ VERDASCO ~ DIMITROV ~ CHARDY ~ TIAFOE ~ ISTOMIN ~ DZUMHUR ~ ALBOT ~ KUBOT
LINDSTEDT ~ ANDERSON ~ NISHIKORI ~ ILHAN ~ POUILLE ~ FOGNINI ~ BOLELLI ~ FUCSOVICS ~ J. SOUSA ~ HURKACZ
ANDUJAR ~ GULBIS ~ MAHUT ~ MULLER ~ CHUNG ~ TECAU ~ AREVALO ~ RUUD ~ SOCK ~ DELLIEN

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 10 gru 2010, 15:42 
Wielki Szlem
niedziela, 10 sty 2010, 21:03
No tak faktycznie Gampi.
Mój błąd :P
Tak czy siak, na trawie Alison grać potrafi :P

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 10 gru 2010, 19:19 
Wielki Szlem
niedziela, 7 lut 2010, 18:57
Ulubiona zawodniczka: Flavia Pennetta
Szczerze mówiąc nie widziałem gry wielu z tych dziewczyn ale myślę że po siostrach Williams na czele amerykańskiego tenisa stane Christina Mchale - w tym roku była już w półfinale w Quebecu i ogólnie dobrze prezentowała się w tym roku.

Liczę także na Madison Keys - może dlatego że jest tylko ode mnie rok starsza a idzie jej całkiem nieźle - wątpię aby w najbliższych kilku latach gwałtownie wskoczyła do czołówki ale potem?

Ale nie sądzę żeby którakolwiek z tych dziewczyn zastąpiła siostry - jeśli któraś to zrobi to dla mnie będzie to olbrzymia niespodzianka.
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 10 gru 2010, 22:32 
Wielki Szlem
niedziela, 10 sty 2010, 23:33
Ulubiona zawodniczka: Lindsay Davenport
Takie zawodniczki jak Williamsówny rodza sie raz na 100 lat i nie ma szans abyśmy doczekali czasów aby jakaś inna amerykanka mogłaby je czy nawet jedną zastąpić.
Trzeba też pamiętać,że ich droga na szczyt wcale nie była uslana różami co ich niesamowicie zahartowało. Z kolei te dzisiejsze młode Amerykanki chyba aż tak bardzo walczyć o swoje nie musiały co też ma wpływ na postawę na korcie a poza tym i talent nie ten....
Tak więc (według mnie) trzeba zapomnieć,że w najbliższym czasie Amerykanie doczekają się następczyń sióstr.
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekDavenport,Seles,Pennetta,Santangelo,Schiavone,Jankovic,Schnyder,PaszekObrazek
Roger,Fabrice

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 10 gru 2010, 22:45 
Premier
sobota, 16 sty 2010, 21:04
Ulubiona zawodniczka: Julia Samantha Pavs
Problem tkwi w tym, że w dzisiejszym tenisie rządzi siła. W takim przypadku przebicie się do czołówki zajmuje znacznie dłużej, niż kilkanaście lat temu. Tak więc o tych 15-letnich dziewczynach może się zrobić głośniej dopiero za 5 lat (jeśli w ogóle). Na razie nie widać jakiegoś gigantycznego potencjału.
Julia Görges, Petra Kvitova, Samantha Stosur, Angelique Kerber,
Mona Barthel, Petra Martić, Polona Hercog, Ashleigh Barty, Karolina Pliskova, Sloane Stephens, Annika Beck, Heather Watson

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 10 gru 2010, 23:30 
Wielki Szlem
środa, 6 sty 2010, 13:08
Ulubiona zawodniczka: Maria Sharapova
Wiadomo, że Williamsówny jako tako będzie bardzo ciężko zastąpić. I to nie tylko Amerykankom, ale w tej ankiecie bardziej mi chodziło o to która z tych obecnie młodych tenisistek w przyszłości może zostać jedną z czołowych tenisistek świata. Dlatego napisałem w "pewnym sensie".

Sam osobiście myślę, że jeżeli Madison Keys nie spali się może w przyszłości dać dużo radości swoim fanom. Zawodniczka na pewno ma nieprzeciętny talent. Nie każda tenisistka w wieku 15 lat wyrywa turniej ITF. Do tego ma mocne wsparcie firmy Nike. Z tego co gdzieś wyczytałem ma także wsparcie od strony Venus Williams więc pomoc takiej zawodniczki w przyszłości na pewno odbije się pozytywnie.
Maria Sharapova • Sorana Cirstea
Laura Robson • Dominika Cibulkova

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 11 gru 2010, 17:46 
ITF
poniedziałek, 11 sty 2010, 21:46
Ulubiona zawodniczka: Maria Kirilenko
Żadna.
Obecnie nie widzę, żadnej tenisistki z USA, która mogłaby w przyszłości choć zbliżyć się do klasy i osiągnięć sióstr W.
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 11 gru 2010, 17:54 
Premier Mandatory
poniedziałek, 11 sty 2010, 13:48
Jill Craybas.
Agnieszka Radwanska :serce: David Goffin :serce:
Cornet ~ Jankovic ~ Pironkova ~ V.Williams ~ Kvitova ~ Wozniacki ~ Kania ~ Schiavone ~ Vondrousova ~ Stephens ~ Watson

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 12 gru 2010, 12:28 
Premier Mandatory
sobota, 3 lip 2010, 21:54
Ulubiona zawodniczka: Venus Williams
Ciężko tu mówić w ogóle o możliwości zastąpienia sióstr Williams. Każda zawodniczka to indywidualna historia, i See i Vee to ikony tenisa żeńskiego. Nawet jeśli, któraś z wyżej wymienionych zawodniczek osiągnie tyle tytułów WS co one (w co bardzo szczerze wątpię) to i tak nie można mówić jakimś następstwie. Będzie gwiazdą światowego tenisa, ale będzie miała osobną, własną historię. Nie wydaje mi się, że w tenisie jest coś takie jak "bycie następczynią". Wiadomo, będą porównania itd. ale każda zawodniczka jest/powinna być indywidualnością.

Wickmayer/Sharapova/Venus/Serena/Keys/Pliskova/Ivanovic/Garcia/Mladenovic/Cirstea/Dodin/Duan/Hesse/Lim/Reix/Andrianjafitrimo

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 12 gru 2010, 19:01 
Wielki Szlem
piątek, 22 sty 2010, 20:58
Ulubiona zawodniczka: W Sisters
Za wcześnie tu mówić o jakieś następczyni Sióstr, bo tak na prawdę większość Amerykanek odnosi sukcesy w turniejach juniorskich, a później jest już różnie.
Na pewno nie Vania King ani Melanie Oudin, które już tak młode przecież nie są. Nie są to zawodniczki grające jakiegoś rewelacyjnego tenisa i wątpię by były kiedykolwiek w pierwszej 20.
Alison to solidna firma, ale uważam że już nic wielkiego z niej nie będzie. Jest starsza od obecnej liderki, a wiadomo że teraz trzeba się wybijać w wieku 17-18 lat. W dodatku pomimo całej sympatii do Alison, nie jestem do końca przekonany do jej gry.
Nieźle zapowiada się Christina McHale. Była już w półfinale turnieju WTA, pokonała wiele zawodniczek z pierwszej setki. Nie wiem czy będzie kolejną gwiazdą tenisa, ale na pewno ubarwi rozgrywki WTA w najbliższych latach.
Jak na razie nie widze jakieś stuprocentowej następczyni Sereny bądź Venus ale mam kilka faworytek.
Największą z nich jest Sloane Stephens. W ciagu paru miesiecy zdołała dojść do okolic 200 miejsca w rankingu, a jeszcze na początku roku była nieklasyfikowaną zawodniczką. Wygrywała z wieloma dużo wyżej notowanymi rywalkami, często nawet w dwóch setach. Podejrzewam, że w przyszłości razem ze swoją przyjaciółką, Xtiną McHale, będzie stanowiła trzon ekipy amerykańskiej.
Kolejne dwa nazwisko to Madison Keys i Lauren Davis. Znakomite juniorki, które ostatnią wygrywają największe juniorskie turnieje, m.in. ten w Cancun. Dodatkowo Davis jest bardzo bliska zwycięstwa w Dunlop Orange Bowl, co świadczy o niej bardzo dobrze. USTA skupia się na ich wypromowaniu, mam nadzieję że źle na tym nie skończą.
Do reszty nie jestem już taki pewien. No ale są takie zawodniczki jak Capra, Hardebeck, Gibbs, Goldfeld, Min, Rogers czy Brodsky, ktore nieźle się zapowiadają, ale brakuje jakiś większych rezultatów. Dużo dobrych zawodniczek rezygnuje z tenisa i wybiera college, bo USTA ma w zwyczaju faworyzowania paru zawodniczek i przyznaje im dzikie karty, promuje na każdy mozliwy sposób, a o reszcie zapomina i dochodzi do takich kuriozalnych sytuacji jak chociażby podczas tegorocznego US Open, kiedy to młoda i niegdyś obiecująca Kim Couts na pare godzin przed swoim meczem dowiedziała się, że dostała dziką kartę do kwalifikacji... Pech chciał, że była wtedy na drugim końcu Stanów.
Jedna z takich gwiazdek USTA jest Coco Vandeweghe, której większej kariery niż tourne po internationalach nie wróże.
A w Jamie Hampton po prostu nie wierzę.

Marco - a skad taka pewność, że 15-letnie Keys, czy 16-letnia Hardebeck nigdy nie wygra WS? :przerazony:
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 12 gru 2010, 19:39 
Premier Mandatory
sobota, 3 lip 2010, 21:54
Ulubiona zawodniczka: Venus Williams
Wiesz może wygra, kto tam wie, ale na pewno nie w takiej ilości jak Williamsówne :D

Wickmayer/Sharapova/Venus/Serena/Keys/Pliskova/Ivanovic/Garcia/Mladenovic/Cirstea/Dodin/Duan/Hesse/Lim/Reix/Andrianjafitrimo

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl