WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - "Przyjaźń" w WTA Tour
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest piątek, 23 sie 2019, 15:55Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: "Przyjaźń" w WTA Tour
PostNapisane: piątek, 18 maja 2012, 22:04 
Wielki Szlem
Data rejestracji na forum:
środa, 6 sty 2010, 13:08
Ulubiona zawodniczka: Maria Sharapova
Jak w temacie. Konflikty, zgrzyty wszystko co nam fundują panie z WTA xD
Cytuj:
Masza atakuje Azarenkę: Kontuzja? To po co grasz!

Wiktoria Azarenka po zaledwie jednym meczu w turnieju WTA w Rzymie zrezygnowała z dalszego udziału tłumacząc się kontuzją barku. Maria Szarapowa krytykuje koleżankę po fachu i dodaje oliwy do ognia. - Zdarza się, że nagle rezygnuje z udziału, a dwa dni później można ją zobaczyć na treningu - mówi.

Liderka rankingu WTA wygrała mecz pierwszej rundy z Shahar Peer, po czym błyskawicznie wycofała się z turnieju w Rzymie. W piątek przy pomocy Twittera poinformowała, że "musiała zagrać w pierwszym meczu, by bronić pozycji na czele rankingu."

- Byłam zawiedziona, że musiałam wycofać się z Rzymu. Próbowałam ze wszystkich sił, ale już przed turniejem nie byłam zdrowa. Gdyby zasady WTA były inne, wtedy mogłabym bardziej skoncentrować się na zdrowiu, ale teraz nie mogłam sobie pozwolić na zero punktów do rankingu - tłumaczyła Białorusinka.

- Mam nadzieję, że zawodnicy w niedalekiej przyszłości będą mieli więcej praw - dodała.

Postępowania Azarenki, a przede wszystkim krytyki zasad WTA nie potrafi zrozumieć Maria Szarapowa. Rosjanka jest na drugim miejscu w rankingu.

- Ona była kontuzjowana częściej niż ktokolwiek inny, a i tak utrzymała pierwszą pozycję - powiedziała.

- W ubiegłym roku też była najbardziej kontuzjowana. Zdarza się, że nagle rezygnuje z udziału, a dwa dni później można zobaczyć ją na treningu - dodała.

Szarapowa, która nie grała prawie przez rok z powodu urazu barku twierdzi, że woli być zdrowa, nawet kosztem kary finansowej czy straconych punktów w rankingu.

- Jeśli jestem kontuzjowana, to nie ważne jak duża jest kara, nie będę grała - uważa.

- Moje ciało i moje zdrowie są najważniejsze, a strata punktów lub kara mnie po prostu nie interesują - jeszcze raz podkreśliła.

es.pl
Maria Sharapova • Sorana Cirstea
Laura Robson • Dominika Cibulkova

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
 Tytuł: Re: "Przyjaźń" w WTA Tour
PostNapisane: sobota, 19 maja 2012, 09:52 
Wielki Szlem
sobota, 12 maja 2012, 13:33
Ulubiona zawodniczka: Elena Dementieva
Maria ma w tym wypadku dużo racji, ale trochę zaczyna mnie już drażnić, że każda zawodniczka komentuje posunięcia i wypowiedzi innej. Myślę, że to bardzo nieeleganckie i nie powinny odpowiadać na tego typu pytania dziennikarzy.
Obrazek Obrazek Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 19 maja 2012, 12:32 
Wielki Szlem
Kiedyś była zdecydowanie większa rywalizacja, ale w mediach i prasie nie było takiej zażartej walki jaką obecnie prowadzą między sobą niektóre panie z WTA. Trochę szkoda mi, że Rosjanka miesza się do tego, bo tak na dobrą sprawę nie powinno jej interesować jak postępuję w tym wypadku Azarenka. Sharapova powiedziała prawdę, ale moim zdaniem powinna się skupić tylko i wyłącznie na sobie.

Też nie ma co ukrywać, że samą sprawę podsycają dziennikarze, a panie zamiast odpowiadać dyplomatycznie bądź zupełnie olać takie pytania, jeszcze bardziej rozkopują ten syf jaki obecnie robi się wokół rozgrywek. Dziwne też, że władze WTA nie reagują Bo jak tak dalej pójdzie to za niedługo będziemy się dowiadywać coraz to gorszych rzeczy o zawodniczkach z touru.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 19 maja 2012, 13:28 
Wielki Szlem
środa, 7 kwi 2010, 18:15
Ulubiona zawodniczka: Radwanska
Whydack napisał(a):
Kiedyś była zdecydowanie większa rywalizacja, ale w mediach i prasie nie było takiej zażartej walki jaką obecnie prowadzą między sobą niektóre panie z WTA.

A Kim z Justine?
PA ♂

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 19 maja 2012, 13:31 
Wielki Szlem
Owszem, ale on się głównie "atakowały" kiedy miały się ze sobą spotkać na korcie :].

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 19 maja 2012, 21:05 
Junior
niedziela, 15 kwi 2012, 13:32
anja napisał(a):
Maria ma w tym wypadku dużo racji, ale trochę zaczyna mnie już drażnić, że każda zawodniczka komentuje posunięcia i wypowiedzi innej. Myślę, że to bardzo nieeleganckie i nie powinny odpowiadać na tego typu pytania dziennikarzy.

BRAWO! Podzielam. Gdyby tylko dało się to wyeliminować, świat tenisa i sportu w ogóle byłby o wiele atrakcyjniejszy dla mnie.
Wiadomo że istnieją różne zagrywki taktyczne jak i różne postrzeganie tej samej sytuacji. Ile ludzi tyle opinii dlatego też uważam, że zawodniczki powinny się skupić przede wszystkim na własnej grze. I jakością tej gry udowadniać, że zasługują na miejsce w którym się znajdują. Wiem, że to utopia, ale nie mam zamiaru popierać czy negować zachowań taktycznych. Mam na nie własne zdanie, które zapewne będę tu wyrażać, ale patrzeć chcę przede wszystkim na grę :cwaniak:
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :ok:
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 19 maja 2012, 21:41 
Wielki Szlem
poniedziałek, 25 lip 2011, 00:00
Ulubiona zawodniczka: Serena i Venus
A niech się gryzą. Nudzi mnie ta wszechobecna poprawność i dyplomacja. Ich nienawiść do siebie jest znana, ich wzajemne pojedynki zazwyczaj nudne jak flaki z olejem, to chociaż takie animozje dodają rumieńców tej rywalizacji. Niech się tylko żegnają po mecze z kulturą, to nie widzę problemu.
Obrazek
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 20 maja 2012, 19:03 
Wielki Szlem

Li przegrała praktycznie wygrany mecz, a mimo to nie rozpieprzała rakiet, nie pluła się do sędziów czy rozwala wzrokiem Sharapovej. Jak widać można się pogodzić z porażką.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 21 maja 2012, 15:08 
Premier Mandatory
piątek, 11 lut 2011, 17:04
Ulubiona zawodniczka: Garbie Muguruza
Mało jest zawodniczek które po prostu grają wg. zasad fair play. Li jest jednym z tych wyjątków,potrafi porażkę przyjąć ze stoickim spokojem,pogratulowac przeciwniczce dobrego meczu.
WTA czasem tak wieje nudą ze chociaż te zawodniczki na konferencjach trochę to urozmaicają.
Sharapova ma w tym trochę racji . Azarenka mogła się wycofać , skoro ta kontuzja ją meczy , a nie wygrać mecz i pojechać w siną dal.
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl