WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - Starcia na przedpolu: Simona Halep vs Sloane Stephens
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest piątek, 15 gru 2017, 22:45Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Starcia na przedpolu: Simona Halep vs Sloane Stephens
PostNapisane: niedziela, 20 paź 2013, 23:00 
Wielki Szlem
Data rejestracji na forum:
środa, 6 sty 2010, 13:08
Ulubiona zawodniczka: Maria Sharapova
Nie trudno zauważyć, że w kończącym się sezonie bardzo pozytywne wrażenie zostawiły po sobie Rumunka Simona Halep, a także Amerykanka Sloane Stephens. Obie zawodniczki w obecnej kampanii WTA, dzięki dobrym wynikom dały się poznać szerszej publiczności WTA.

Halep w tym sezonie przechodzi samą siebie. Rumunka zdołała wygrać pięć tytułów, dotarła także do pierwszej "15" rankingu WTA Tour, a jakby tego mało sezon zakończy występem w turnieju mistrzowskim w Sofii. Stephens, co prawda nie jest tak skuteczna w zdobywaniu trofeów, jednak jej występy w turniejach wielkoszlemowych ciężko pominąć. Amerykanka w każdym turnieju nie odpadła wcześniej niż 4. runda, a w Australian Open dotarła do półfinału, pokonując po drodze samą Serenę Williams.

Jak widzicie przyszłość tych zawodniczek? Która z nich ma predyspozycje, by więcej osiągnąć w niedalekiej przyszłości? Zachęcam do podzielenia się swoją opinią :ok:

Simona Halep w sezonie 2013:

Obrazek

Zdobyte tytułu WTA: 5
Występy na turniejach Wielkiego Szlema:
AO: 1R
FO: 1R
WIM: 2R
USO: 4R
Ranking: 14. miejsce (na 21.10.13)
Bilans spotkań: 44 - 17
Zarobki w sezonie: $819,976
Rocznik: 1991

Sloane Stephens w sezonie 2013:

Obrazek

Zdobyte tytułu WTA: 0
Występy na turniejach Wielkiego Szlema:
AO: SF
FO: 4R
WIM: QF
USO: 4R
Ranking: 11. miejsce (na 21.10.13)
Bilans spotkań: 37 - 22
Zarobki w sezonie: $1,432,108
Rocznik: 1993
Maria Sharapova • Sorana Cirstea
Laura Robson • Dominika Cibulkova

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
 Tytuł: Re: Starcia na przedpolu: Simona Halep vs Sloane Stephens
PostNapisane: poniedziałek, 21 paź 2013, 13:38 
Moderator Gier
środa, 25 sie 2010, 15:30
Ulubiona zawodniczka: Mona Barthel
Zdecydowanie Sloane Stephens. Dziewczyna jest dwa lata młodsza, a osiągała bardziej spektakularne wyniki. Poza tym ma w swojej grze jeszcze ogromne rezerwy, podczas gdy Simona wydaje się osiągać swoją maksymalnie dobrą dyspozycję. Na szacunek zasługuje 5 wygranych turniejów przez Simonę, jednak warto też zwracać uwagę na występy w turniejach wielkoszlemowych, a w tych zdecydowanie lepiej radziła sobie Amerykanka. Nie wykluczam, że Rumunka wejdzie kiedyś do czołowej dziesiątki rankingu, bo przy tak skutecznej grze jest to bardzo prawdopodobne, jednak to Stephens ma według mnie większe szanse na walkę w przyszłości o największe skalpy. Może to się wydać niektórym niedorzeczne, ale dla mnie Rumunka jest podobnym przypadkiem co Sara Errani i w pewnym momencie nie da rady, by przeszła wyżej. :niewiem:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 21 paź 2013, 15:42 
Wielki Szlem
poniedziałek, 11 sty 2010, 16:32
Ulubiona zawodniczka: Alisa
Bilans spotkań Simony jest lepszy od Sloane, ale trzeba zaznaczyć, że Rumunka grała trochę więcej w mniejszych turniejach. Na mnie największe wrażenie zrobiło pokonanie przez Stephens, Sereny w Australii. Warto sprawdzić ile meczy w tym sezonie przegrała Williams i to wiele podpowie. A poza tym w tych największych, najważniejszych turniejach Sloane zachodziła dalej. A przecież wiadomo, że turnieje wielkoszlemowe są najważniejsze.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 21 paź 2013, 16:07 
Wielki Szlem
środa, 7 kwi 2010, 18:15
Ulubiona zawodniczka: Radwanska
Póki co żadna nie robi na mnie wielkiego wrażenia. Sloane ma ogromny potencjał, który marnuje i widać to w durnych porażkach czy też różnicy w grze na Szlemach a innych turniejach. Z kolei Halep gra swój tenis życia, a i tak sposób jej gry budzi sporo zastrzeżeń. Jeśli brać za potencjał tenisistek jakość (wielkość) meczów w których grały to Sloane na +, ale to i tak na stan obecny biedaaa.
PA ♂

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 21 paź 2013, 17:02 
International
czwartek, 26 wrz 2013, 12:10
Ulubiona zawodniczka: Simona Halep
Czepiacie się Simony za słabe występy w Wielkich Szlemach, zgodzę się, ale zauważmy, że ona zaczęła grać na wyższym poziomie od turnieju w Rzymie. Od tamtej pory przegrała na Roland Garros w I rundzie ze szczególnie groźną na mączce Suarez Navarro, na Wimbledonie już w drugiej rundzie trafiła na Na Li. Można łatwo zauważyć, że ciężkie miała rywalki jak na początkowe rundy turnieju wielkoszlemowego. W US Open dotarła już do 4 rundy, gdzie o ile pamiętacie miała sporo pecha z Pennettą, gdy przy piłce setowej w drugim secie przerwano mecz z powodów deszczu, zresztą Włoszka wracająca po kontuzji nie była w najlepszej formie fizycznej i ta przerwa w meczu bardziej jej pomogła. Co nie zmienia faktu, że Sloane ma większy potencjał i raczej to ona w przyszłości więcej osiągnie. Simona jednak ma szanse szybciej awansować do dziesiątki rankingu, wiele nie broni na początku przyszłego roku, w przeciwieństwie do Stephens.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 21 paź 2013, 17:48 
Wielki Szlem
sobota, 10 lip 2010, 18:08
Ulubiona zawodniczka: Petkovic-Bacsinszky-Date Krumm
Potencjał: Sloane > Halep
Wykorzystanie posiadanego potencjału: Halep >>>>> ... >>>>> Sloane.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 21 paź 2013, 18:22 
Junior
środa, 25 wrz 2013, 09:30
Ulubiona zawodniczka: Ula Aga Radwanskie
Z pewnością obie będą śledzone w przyszłym roku na kortach z wielką uwagą. Sprawę zaciemnia trochę słaby początek roku Halep, nawet jakieś retirementy były. Mecze są najróżniejsze, mnie jednak uderza to, że Sloan grała i wygrała całą masę spotkań z zawodniczkami młodymi jeszcze nie opierzonymi, odpadała ze znakomitymi tenisistkami, czasem po walce, ale te gros spotkań z młodzieżą w tourze, trochę świadczy przeciwko niej. Za rok będzie jej ciężej :oczami: Obie będą walczyć o utrzymanie znakomitego rankingu i tu chyba znowu Sloan będzie trudniej, bo w wielkim szlemie trzeba jej spiąć 4 litery, a choćby z losowaniem a i też z formą różnie bywa, Simona za to może dużo odrobić w wielkich szlemach. Mi się podoba zadziorność Rumunki i życzę jej jak najlepiej. Moje wskazanie lekko, acz wyraźnie na korzyść Halep, jest bardzo wymagająca w stosunku do siebie i ambitnie wyznacza sobie pierwszą 10 jako cel na przyszły rok :knuje:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 21 paź 2013, 18:57 
Administrator
niedziela, 3 lip 2011, 08:12
Ulubiona zawodniczka: Angelique Kerber
Spain :ok:
Cóż więcej mówić. Taka jest prawda.
Jedna patrząc w przyszłość. Halep nie pogra na takim poziomie za długo. Albo wysiądzie kondycyjnie albo po prostu się pogubi. Regularność ucieknie jak w przypadku Errani czy Wozniacki. A jak wiemy Rumunka musi sobie zrobić pozycję aby grać na optymalnym poziomie.
Co do Stephens to sprawa prosta albo będzie trafiać albo nie. Na pewno musi trochę się "uspokoić" na korcie tzn być mniej napalona na piłkę i torpedę z każdej pozycji.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 22 paź 2013, 08:38 
Wielki Szlem
niedziela, 10 sty 2010, 21:35
Ulubiona zawodniczka: Peak Pierce
Wiadomo, że zdecydowanie więcej potencjału posiada Sloane, jednak jak wiadomo, potencjał nie musi się przekładać na spektakularne wyniki. Owszem, AO to był wyśniony turniej Stephens, jednak potem fatalnie obniżyła loty i jej końcówka sezonu była wręcz dramatyczna. Z kolei Halep rzemieślniczą pracą w 0,5 roku zdołała wygrać 5 turniejów i jest już na 14 miejscu w rankingu. Moim zdaniem, Sloane zbyt mocno jeździ na swoim potencjale i zbyt mocno na nim polega, nie pracuje na tyle mocno, żeby stać się w końcu tenisistką kompletną. Choć, może jesteśmy zbyt surowi w stosunku do niej, ona już jako 19-latka jest zaliczana do czołówki światowej i każda jej porażka jest traktowana jako niespodzianka, a to już rzecz niebywała. Myślę, że gdy dojrzeje emocjonalnie i mentalnie do tych wszystkich spraw i pookłada sobie wszystko w głowie, może to być materiał na mistrzynię wielkoszlemową, jednak to na razie melodia przyszłości. Natomiast zupełnie odwrotnie toczyły się poczynania Halep. Ona swoją maksymalnie ciężką pracą i wysiłkiem zmaksymalizowała swój niezbyt duży potencjał i to przyniosło niebywałe skutki w 2 części sezonu. Ciekaw jestem jak obie sobie poradzą w 2014. Pamiętajmy, że Rumunka ma kolejne 0,5 roku bez bronienia punktów, więc jeśli będzie szarżowała tak mocno jak w końcówce tego sezonu, no to Top10 stoi otworem.

Więc, jeśli miałbym wybierać między tymi dwoma, która była lepsza w tym sezonie, powiem tak - Do Wimbledonu Sloane, od US Open Series Halep.
ObrazekObrazekAlisa * Casey * Sabine * Su-Wei * Polona Carina * Dasha * Aljona * Karolina * Matylda * Madison B. * Olcia * Alison R.Nigina * Janka * Petra C. * Jovana * Denisa * Rita * CoCo * Fran

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 25 paź 2013, 22:13 
Wielki Szlem
sobota, 29 cze 2013, 22:20
Ulubiona zawodniczka: Goerges Radwanska Hantuchova
Halep, jest na pewno jedną z największych niespodzianek tego roku, Sloan też, tyle, że Ona jest młoda i już wcześniej mówiona o jej potencjale, w przeciwieństwie do Halep, która była stawiana w gronie tych przeciętnych tenisistek, a jednak sprawiła tak ogromną niespodziankę. Na chwilę obecną lepiej oceniam Halep. Przyszłość jest otwarta daje tam większe szanse Stephens. :piatka:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 26 paź 2013, 09:38 
Wielki Szlem
niedziela, 10 sty 2010, 21:03
Ulubiona zawodniczka: Agnieszka Radwanska
Moim zdaniem zarówno dla Sloane, jak i dla Simony bardzo ważny będzie kolejny sezon.
Obie w tym sezonie awansowały bardzo wysoko w rankingu, miały najlepszy okres w dotychczasowej karierze, więc warto by było pójść za ciosem.
A to nie będzie takie łatwe.
I sprawdzian dla Amerykanki już w styczniu - obrona SF AO to nie taka łatwa sprawa i jestem ciekawy jak młodziutka Stephens sobie z tym poradzi.

Druga sprawa :
Wygrane turnieje:
Simona 5
Sloane 0

Wiem, że Halep grała w Internationalach, ale NH i Moskwę też wygrała.
Natomiast Stephens nie potrafiła przebrnąć jesienią QF w Internationalach po porażkach z Voegele.....

Potencjał na pewno większy ma Amerykanka - pokazała to w I secie w meczu z Sereną na US Open.
Natomiast nie wiem, czy Halep może grać jeszcze lepiej niż obecnie.

Obie bardzo lubię i będę się im bacznie przyglądać w kolejnym sezonie :ok:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 26 paź 2013, 10:39 
Wielki Szlem
sobota, 9 sty 2010, 19:36
Ulubiona zawodniczka: Ana Ivanovic
Tzn. może ja jestem sceptykiem czy coś, ale ja tych zachwytów i nadziei dla Sloane nie podzielam. No patrząc realnie (nie porównując do innych). Zgoda nie zeszła poniżej 4r. Szlema, ale kogóż to ona pokonała po drodze do tych faz?

W AO z wartych odnotowania jest Serena, ale... ludzie kochani, sami widzieliście jak wyglądała kostka Sereny. Jak dynia. Więc, tego zwycięstwa za żaden wyznacznik bym nie brał. Fakt, że mało która dałaby radę i z Sereną z amputowaną nogą, ale aż tak bardzo bym się nad tym zwycięstwem nie rozpływał.
W RG najwyżej pokonana No.92 chyba nie wymaga komentarza.
W Wimblu wygrana z Hampton (No. 25), a potem męki z Petko, z Cetko i wygrana z Puig (No. 65). Na mnie wrażenia to nie robi.
W USO znowu Hampton i rewanżyk od Serenki oddane Slone 5 gemów. Dla mnie nic wielkiego.

Po drodze przegrane (od końca, poniżej No.40) z Voegele (2 razy, chluby nie przynosi), Bouchard, Puchkova, Hantuchova, Arvidsson, Mattek-Sands (ugrane 2 gemy), Vesnina, porażki z Zakopalovą i Cirsteą też chluby nie przynoszą.
Zwycięstwa z TOP10: Sharapova (w Cincy) "S.Williams" (AO)

Być może jest tam jakiś potencjał (choć ja tam ogromu jego nie dostrzegam), ale ona go w ogóle nie wykorzystuje, dość powiedzieć, że go marnuje.

A teraz parę słów o Rumunce. Simona się rozkręcała bardzo powoli w tym sezonie, ale jak się rozkręciła to 5 turniejów wygrała z szansami jeszcze na Sofię.

W Szlemach się prezentowała następująco:
W AO w I rundzie przegrała ze Sloane wyżej wymienioną i to znacząco.
W RG w I rundzie przegrała z Carlą po trzech setach.
W Wimblu w II rundzie z Li po trzech setach.
W USO w IV rundzie z Pennettą.

Biorąc pod uwagę, że Simona zaczęła coś grać od Rzymu. To na "minus" wychodzi przegrana z Włoszką. I Carla i Li to bardzo dobre zawodniczki. Nie chcę jakoś bardzo tłumaczyć, ale z tym USO, to może jakby się nie porwała na te New Haven, to może byłoby jeszcze lepiej.

Od Rzymu z porażek (poniżej No. 40): Pennetta (krecz), Pennetta (USO), Williams V. (Tokyo), Radwańska U. (Beijing).

Z TOP 10 wygrane: A. Radwańska (Rzym), (11) Vinci (s'Hertogenbosch), Bartoli (Cincinnati), (11) Stosur (Cincinnati), Wozniacki (New Haven), Kvitova (New Haven).

No jak dla mnie to u Rumunki prezentuje się to dużo lepiej. Zważając że w Szlemach do obrony dużo nie ma, to w przyszłym roku to ona raczej będzie się podnosić w rankingu, jeśli oczywiście utrzyma formę.

Przyszły sezon ważny dla obu, ale patrząc na ten rok, lepiej prezentuje się dla mnie mimo późnego złapania formy Halep.
Idemo! Hopp! Ajde!
PeRFection, Ana Ivanovic, Victoria Azarenka, Stan The Man, Belinda Bencic, Sam Stosur

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 26 paź 2013, 11:13 
Wielki Szlem
poniedziałek, 21 maja 2012, 16:12
Ulubiona zawodniczka: Maria Sharapova
Obie zawodniczki bardzo lubię, ale na ten moment lepsza jest Simona. Natomiast większy potencjał ma Sloane, tylko co z tego, skoro póki co nie potrafi go wykorzystać. Wyniki na Szlemach bardzo dobre, jednak sezon to nie tylko Szlemy i w innych turniejach też trzeba coś pokazywać, a u niej niezbyt dobrze to wyglądało.
Zobaczymy, co obie pokażą w przyszłym sezonie. Rumunka zaliczyła najlepszy rok w karierze i nie wiem, czy jeszcze kiedyś będzie taki miała, czy zbliży się chociaż do swoich sukcesów. Może być różnie. Sloane w 2014 na dzień dobry dostanie obronę SF AO i ciekawa jestem, jak to na nią wpłynie. Musi też zmienić trochę swoje nastawienie, bo patrząc na nią w ostatnich meczach nie odniosłam zbyt dobrego wrażenia. Jest jeszcze bardzo młoda i duża kariera przed nią, ale czeka ją także wiele pracy.
Obrazek
Som i serem :serce: TriCampions
Maria Sharapova & Rafael Nadal

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 26 paź 2013, 13:49 
Wielki Szlem
sobota, 10 lip 2010, 18:08
Ulubiona zawodniczka: Petkovic-Bacsinszky-Date Krumm
guzik93 napisał(a):
Tzn. może ja jestem sceptykiem czy coś, ale ja tych zachwytów i nadziei dla Sloane nie podzielam. No patrząc realnie (nie porównując do innych). Zgoda nie zeszła poniżej 4r. Szlema, ale kogóż to ona pokonała po drodze do tych faz?

W AO z wartych odnotowania jest Serena, ale... ludzie kochani, sami widzieliście jak wyglądała kostka Sereny. Jak dynia. Więc, tego zwycięstwa za żaden wyznacznik bym nie brał. Fakt, że mało która dałaby radę i z Sereną z amputowaną nogą, ale aż tak bardzo bym się nad tym zwycięstwem nie rozpływał.
W RG najwyżej pokonana No.92 chyba nie wymaga komentarza.
W Wimblu wygrana z Hampton (No. 25), a potem męki z Petko, z Cetko i wygrana z Puig (No. 65). Na mnie wrażenia to nie robi.
W USO znowu Hampton i rewanżyk od Serenki oddane Slone 5 gemów. Dla mnie nic wielkiego.

Po drodze przegrane (od końca, poniżej No.40) z Voegele (2 razy, chluby nie przynosi), Bouchard, Puchkova, Hantuchova, Arvidsson, Mattek-Sands (ugrane 2 gemy), Vesnina, porażki z Zakopalovą i Cirsteą też chluby nie przynoszą.
Zwycięstwa z TOP10: Sharapova (w Cincy) "S.Williams" (AO)

Być może jest tam jakiś potencjał (choć ja tam ogromu jego nie dostrzegam), ale ona go w ogóle nie wykorzystuje, dość powiedzieć, że go marnuje.

A teraz parę słów o Rumunce. Simona się rozkręcała bardzo powoli w tym sezonie, ale jak się rozkręciła to 5 turniejów wygrała z szansami jeszcze na Sofię.

W Szlemach się prezentowała następująco:
W AO w I rundzie przegrała ze Sloane wyżej wymienioną i to znacząco.
W RG w I rundzie przegrała z Carlą po trzech setach.
W Wimblu w II rundzie z Li po trzech setach.
W USO w IV rundzie z Pennettą.

Biorąc pod uwagę, że Simona zaczęła coś grać od Rzymu. To na "minus" wychodzi przegrana z Włoszką. I Carla i Li to bardzo dobre zawodniczki. Nie chcę jakoś bardzo tłumaczyć, ale z tym USO, to może jakby się nie porwała na te New Haven, to może byłoby jeszcze lepiej.

Od Rzymu z porażek (poniżej No. 40): Pennetta (krecz), Pennetta (USO), Williams V. (Tokyo), Radwańska U. (Beijing).

Z TOP 10 wygrane: A. Radwańska (Rzym), (11) Vinci (s'Hertogenbosch), Bartoli (Cincinnati), (11) Stosur (Cincinnati), Wozniacki (New Haven), Kvitova (New Haven).

No jak dla mnie to u Rumunki prezentuje się to dużo lepiej. Zważając że w Szlemach do obrony dużo nie ma, to w przyszłym roku to ona raczej będzie się podnosić w rankingu, jeśli oczywiście utrzyma formę.

Przyszły sezon ważny dla obu, ale patrząc na ten rok, lepiej prezentuje się dla mnie mimo późnego złapania formy Halep.

Niby Sloane wypominasz rankingi jakie pokonała w drodze do dwóch QFów i SF Szlema, a jednocześnie u Halep podkreślasz wygranie 5 turniejów. Tylko, że na te 5 turniejów złożyły się jakże cudownie obsadzony Budapeszt (jaki ranking miała najwyżej pokonana tam przez nią zawodniczka? #75?), Moskwa bez jakiejkolwiek zawodniczki z Top 10 i s'Hertogenbosch, gdzie może i nazwiska mogą robić wrażenie, ale gra Vinci i Suarez Navarro na trawie?

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 26 paź 2013, 14:35 
Wielki Szlem
sobota, 9 sty 2010, 19:36
Ulubiona zawodniczka: Ana Ivanovic
A jak Sloane zagrała w Internationalach w których grała? Linz i Luxemburg wtopa z Voegele. W obu rozstawiona z dwójką. Waszyngton DC jeszcze większa wtopa z Puchkovą. Też rozstawiona z dwójką.
Skoro przy takich notowaniach nie radzi sobie w turniejach malutkich z takimi tuzami tenisa, no to nad czym to się zachwycać ???

Simona w wygranych turniejach najwyżej była rozstawiona jako 3. w Budapeszcie. Hertogenbosch i New Haven bez rozstawienia. I chociaż może Vinci i Carla nie grają fantastycznie na trawie, to nie są amatorki, a dostały baty od Rumunki. W New Haven pokonała Petrę, Caro, Katyę, i nie powiesz mi, że to są looserki na twardej nawierzchni. Samym New Haven by mnie bardziej Simona przekonywała, a zdobyła 5 tytułów. Sloane żadnego. Zobaczymy jak zagra w przyszłym roku, to może zmienię o niej trochę zdanie. Póki co, nie widzę tam wielkiego potencjału.
Idemo! Hopp! Ajde!
PeRFection, Ana Ivanovic, Victoria Azarenka, Stan The Man, Belinda Bencic, Sam Stosur

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl