WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - Dzień 7. - wątek dyskusyjny/live
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest poniedziałek, 19 sie 2019, 22:10Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Re: Dzień 7. - wątek dyskusyjny/live
PostNapisane: poniedziałek, 10 lip 2017, 14:17 
Administrator
Data rejestracji na forum:
niedziela, 3 lip 2011, 08:12
Ulubiona zawodniczka: Angelique Kerber
A po pierwszym secie miało być tak pięknie... Nowa liderka i stawiam jednak na Pliskova. Mecz Ostapenko z Svitolina to totalna karuzela. Ale Łotyszka pokazuje, ze RG to nie był przypadek.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 10 lip 2017, 14:50 
Premier 5
wtorek, 20 sty 2015, 00:20
Ulubiona zawodniczka: Garbine Muguruza
Się Muguruza rozszalała :rotfl:
Ale jestem pod wrażeniem, obstawiałem 2 ciasne sety dla Kerber, a tu comeback po pierwszej partii. Teraz Kuzito, ostatni mecz w Brisbane wygrany w 2 setach, h2h też dodatnie. Można się pokusić o tego szlema :serce:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 10 lip 2017, 22:40 
Wielki Szlem
wtorek, 14 sty 2014, 17:09
Ulubiona zawodniczka: Alize Cornet_Magda Linette
Pliskova lub Halep liderką. :rotfl: :zniesmaczony:
Chyba dam sobie spokój z :wtaheart: na dłuższy czas i skupie się na ITF-ach. :oczami:
Magda wygraj to.
Stało się to co musiało się stać. 17 lipca rozpocznie się liderowanie przypadkowych pannic, które co chwile będą się zmieniać, bo w roli liderki żadna nie wytrzyma presji. Poziom WTA wymiera. Już parę lat temu mnóstwo osób psioczyło na poziom rozgrywek. Teraz będzie jeszcze gorzej. :wta:
Aga & Rezai & Linette & Minella & Domachowska & Bacsinszky & Marino & Cornet & Ula & Buyukakcay & Kania & Martic & Fręch & Sakkari & Kawa

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 10 lip 2017, 23:44 
International
czwartek, 26 wrz 2013, 12:10
Ulubiona zawodniczka: Simona Halep
^Czy Ty oglądasz cokolwiek innego niż wspaniałą Isię i wspomniane wyżej ITFy? :oczami: Wielkie nazwiska z kilkoma szlemami na koncie nie wygrywają to znaczy, że jest źle? Może lepiej się skupić na tych co wygrywają i w jakim stylu to robią. Mieliśmy podczas tego Wimbledonu takie świetne mecze jak Konta-Vekić czy Muguruza-Kerber, a przyzwoitych, czy to pod względem poziomu czy dramaturgii, było na pęczki. Przypominam, że przed nami jeszcze 3 rundy. I każdy znajdzie coś dla siebie, i Ci co lubią bezmyślne tłuczenie w piłkę i Ci co wolą tzw. counter-punching.
Akurat od Stuttgartu poziom rozgrywek jest stosunkowo wysoki. Przy nieobecności Sereny i przy tym jak nieprzewidywalne są szlemy, rozgrywki są fascynujące. Dzisiaj na przykład na 100% nie dało się przewidzieć żadnego wyniku meczów 4 rundy. I dalej nie da się przewidzieć kto zgarnie tytuł, każda z tej ósemki ma na to w miarę równe szanse. Od dłuższego czasu mówiło się o tym, że WTA jest ciekawe ze względu na tę nieprzewidywalność, tylko w końcu za tą nieprzewidywalnością idzie naprawdę przyzwoity poziom gry.
Powroty Kvitovej, Azarenki, Szarapowej, jak i tenisistek z niższych miejsc wracających po kontuzjach również powinny przyciągać fanów do oglądania tenisa. Młode gniewne (może nie tak młode jak te nastolatki, które podbijały rozgrywki 15 lat temu) też coraz głośniej zaznaczają swoją obecność.
I z której strony Halep czy Pliskova to przypadkowe liderki? Ranking działa tak jak działa, ich wyniki nie kłamią. Może szlemów nie mają na koncie (miejmy nadzieję, że się to prędzej czy później zmieni), ale to jak regularne są przy swoich startach i zawsze, poza nielicznymi wpadkami, dochodzą daleko w turniejach jest warte docenienia. Dla takiej Halep na przykład ostatnim turniejem, w którym nie doszła co najmniej do ćwierćfinału było Indian Wells. Rozumiem, możesz nie lubić jej stylu gry, ale chyba za tę determinację, którą prezentuje od dłuższego czasu należy jej się trochę szacunku.
Nie wiem po co się tak rozpisywałem, jeżeli śledziłeś rozgrywki przez ostatnie parę lat i akurat teraz twierdzisz, że poziom WTA umiera tylko dlatego, że Halep albo Pliskova będzie liderką, to coś tu jest nie tak i serio powinieneś się skupić na wyszukiwaniu biało-czerwonej flagi w drabinkach ITF15K, Podejrzewam, że jakby nasza kochana Isia objęła prowadzenie takimi samymi wynikami jak Halep czy Pliskova to śpiewka byłaby całkiem inna. Pozdrawiam.

E: Ewentualnie mogę się zgodzić z tym, że ciężej było wygrać szlema gdy grała Serena, ale ogólny poziom Touru obecnie jest teraz stosunkowo wyższy i cała otoczka związana z Tourem również dodaje pikanterii rozgrywkom.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 11 lip 2017, 08:04 
Premier 5
wtorek, 20 sty 2015, 00:20
Ulubiona zawodniczka: Garbine Muguruza
^ :bogzaplac:

Z poziomem się zgodzę, z nieprzewidywalnością też, tylko nikt nie wie (nie mógłby być pewny) jak wyglądałby Tour gdyby grała Serena, która odpuściłaby pewnie kolejne 10 turniejów i powoli kończyłaby karierę (o ile już tego nie zrobiła).

Z drugiej strony, jeżeli ktoś lubi oglądać tylko ITFy to chyba nic złego, gorzej tylko, jeżeli taka osoba ma później krytyczny/błędny ogląd na całe :wtaheart:.

Mam nadzieje, że uniknę linczu :oh:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 11 lip 2017, 08:49 
Junior
środa, 20 maja 2015, 14:06
Ulubiona zawodniczka: Kiki Bencic Dodin Stephens
Kocham gdy kogoś się skrytykuje a potem ktoś wyskakuje z tekstem "ciekawe gdyby Twoja ulubiona...". No ciekawe. Dla mnie mimo wszystko taka Pliskova nie zasługuje jeszcze na liderowanie. A co do poziomu... Dla mnie to nie jest poziom gdy liderka, viceliderka, 5, 13 zawodniczka gra jak 18 (przykładowo). Brakuje mi tego pewnego topu z '13/14 gdy mimo dominacji Sereny oglądało się to dla mnie dużo ciekawiej.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 11 lip 2017, 09:07 
International
A ja kocham jak ktoś z całej mojej wypowiedzi wybiera jeden, najmniej ważny argument i go krytykuje. No ciekawe.

Mnie to nie dziwi, że po panowaniu kogoś tak wybitnego jak Serena nadchodzi okres bezkrólewia (pamiętając oczywiście, że Serena prawdopodobnie jeszcze wróci). I możliwe, że za parę lat, jak te co teraz są w czołówce zdobędą po parę szlemów spojrzymy z sentymentem na ten sezon. Dużo się mówiło o tym jak słabe jest WTA, a po paru latach mieliśmy tu na forum dyskusję, że na przykład taki 2012 rok, z perspektywy czasu był bardzo dobry dla żeńskiego tenisa. Zamiast krytykować, cieszyłbym się z tego co mamy teraz, bo naprawdę było gorzej.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 11 lip 2017, 10:26 
Moderator Gier
środa, 25 sie 2010, 15:30
Ulubiona zawodniczka: Mona Barthel
Takie są też efekty fizyczności, w którą brnie tenis. O wiele większe znaczenie ma teraz pracowitość niż talent, tak jak to miało kiedyś miejsce. Przez to jest teraz tak wyrównany poziom, bo każda panna może dłużej popracować na siłowni/bieżni i będzie miało to spory efekt.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 11 lip 2017, 12:13 
Wielki Szlem
sobota, 29 cze 2013, 22:20
Ulubiona zawodniczka: Goerges Radwanska Hantuchova
Ja tam też nie narzekam na poziom WTA. RG w tym roku to była uczta tenisowa, mnóstwo ciekawych, dramatycznych pojedynków uwieńczonych soczystą porażką bezbarwnej Halep w finale. Mentalność Rumunki jest tak odpychająca, że nie jestem w stanie cieszyć się że ktoś taki zasiądzie na fotelu lidera, ona ani trochę nie intryguje swoją osobą, a na pewno nie tenisem, który prezentuje od dłuższego czasu. Co łatwo zauważyć porównując sobie jej finały Szlema z 2014 i 2017. Według mnie nie zasługuje na liderowanie, ale w związku z tym że i tak prędzej czy później albo ona albo Pliskova to osiągną to kibicuje tej zawodniczce która ma większy potencjał i możliwości wygrania nie jedengo Szlema. Bo bądźmy szczerzy Halep z taką grą może przy dużym szczęściu wygrać kiedyś RG, ale i tak wszytko zawsze jest na rakiecie jej przeciwniczki. Nie wyobrażam jej sobie pokonującej w jednym turnieju np. Dwóch sióstr Williams, albo Muguruzy i Azarenki jedna po drugiej. Po prostu jest to zawodniczka, która więcej już z siebie nie wyciśnie, a Karo robi świetny stały progres i jest bardzo kompletna. Rezerwy ma jeszcze ewentualnie w sferze mentalnej.
Dlatego nie rozumiem po co na siłę stale przekonywać wszystkich, jak to Simona zasługuje na miano liderki a Pliskova to ta zła co ośmieszyła się z Rybką. Żeby nie przypomnieć sobie meczów Halep z Sereną Zhang, Makarovą, czy Pennetta. Tyle szans już było... Zobaczymy co będzie dziś z Konta. Jeśli Simona wygra Wimbledon to potwierdzi, że jest gotowa, ale co jeśli znowu zawiedzie? Jakie wtedy argumenty za nią będą? Ze dochodziła do wielu QF, więc nadaje się na liderkę.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 11 lip 2017, 12:56 
International
Ale ja nie mówię, że Simona zasługuje na liderkę. Sam twierdziłem, że nikt na to pierwsze miejsce nie zasługuje w pełni. Ale fakty są takie, że teraz jest to sprawa między Halep i Pliskovą. I wcale nie mówiłem, że Pliskova to ta zła. To, że delikatnie wyśmiałem jej porażkę z Rybą to był bardziej przytyk w Waszą stronę, a nie Pliskovej :oh: Tu większość się wypowiadała za Pliskovą, a w moim mniemaniu Halep zasługuje na pierwsze miejsce tak samo jak Pliskova albo nawet bardziej, i tyle. Te same pytania, które zadajesz o argumenty za Simoną, zadaj w kontekście Karoliny. O potencjale i o ich sukcesach w przyszłości możemy gdybać i gdybać, ale w kwestii rankingu są to suche liczby i nic więcej. I z tych liczb wynika, że Simona potrzebuje półfinału do jedynki i na tym powinien być koniec dyskusji.

Halep zawodziła w przeszłości, zawiodła na RG, to prawda, ale jakie to ma znaczenie w kontekście rankingu?

I ostatnia kwestia, jeśli tutaj nie wygra to czy rzeczywiście będzie to zawód przy takim mocnym składzie, który został? Nie sądzę. Czy jako potencjalna liderka powinna wygrać ten turniej? Pewnie tak, ale to już całkiem inna kwestia.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 11 lip 2017, 14:45 
Administrator
niedziela, 3 lip 2011, 08:12
Ulubiona zawodniczka: Angelique Kerber
Powiem tak. Kłótnia kłótnią ale... Kto Waszym zdaniem pod nieobecność Sereny ma przejąć tron? Co do Kerber to była kwestia czasu aż poleci z hukiem. Taki mamy licznik punktów a nawet jeżeli będzie inny czy coś nie ma w tym momencie liderki która na to zasługuje. Takie są realia. Halep ma finał RG i już QF Wimbla jak widać jeszcze trochę i będzie. W sumie to jest ona dosyć regularna i słychać o Niej w większości turniejach. Pliskova umie powalczyć z najlepszymi. Obie nie mają szlema? Nie możemy dać liderowania Ostapenko za RG.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 11 lip 2017, 19:24 
Wielki Szlem
sobota, 29 cze 2013, 22:20
Ulubiona zawodniczka: Goerges Radwanska Hantuchova
Nasze wywody wywodami, a liderką zapewne będzie i jedna i druga w tym sezonie. Na początek Karo. Zabawne jest to, że Kvitova nigdy jedynką nie była a Pliskova zostanie nią od poniedziałku. :oh:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: wtorek, 11 lip 2017, 22:22 
ITF
czwartek, 28 cze 2012, 18:43
Ulubiona zawodniczka: Kim Clijsters
Daaaawno mnie tu nie było, ale pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze... :)
Gdyby zasiadanie na fotelu liderki było typowo za zasługi, to uważam, że Halep bardziej zasługiwałaby na bycie "jedynką". Inna sprawa, że jak mało kto potrafi ona marnować doskonałe okazje, jakie nadarzają się ku temu. Pomimo tego, że jestem jej fanką, to przez te wszystkie niewykorzystane szanse jakoś ciężko jest mi wyobrazić sobie liderującą Simonę. Kariery Pliskovej nigdy specjalnie nie śledziłam. Na pewno jej skarbczyk jest uboższy niż Halep, niemniej ranking jest skonstruowany w taki, a nie inny sposób, że to Czeszka, a nie Rumunka zasiądzie na tronie. Pytanie tylko jak długo utrzyma się na prowadzeniu...
Co do poziomu WTA, to myślę, że na obecną chwilę jest on całkiem niezły. A to, że nie ma Sereny wg mnie tylko dodało dodatkowego smaczku i jeszcze bardziej uatrakcyjniło same rozgrywki. Wróciła Azarenka, ze świetnej strony pokazuje się Venus, po wygraniu RG coraz lepiej i pewniej prezentuje się też Ostapenko. Na samym Wimbledonie widziałam przynajmniej kilka stojących na wysokim poziomie pojedynków i myślę, że sporo dobrego jeszcze przed nami. :)

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl