WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - Dzień 10. - wątek dyskusyjny/live
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest poniedziałek, 20 sie 2018, 09:23Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Re: Dzień 10. - wątek dyskusyjny/live
PostNapisane: czwartek, 7 wrz 2017, 20:40 
Wielki Szlem
Data rejestracji na forum:
sobota, 29 cze 2013, 22:20
Ulubiona zawodniczka: Goerges Radwanska Hantuchova
Mladenović, Gavrilova to co najwyżej zawodniczki na TOP 20. Nie ukrywam, że za Kiki nie przepadam, i też mam wrażenie, podobnie jak Dzikus, że 1 część sezonu jest dość przypadkowa, bo teraz pokazuje się fatalnie.
I nie wydaje mi się, żeby Azarenka, Szarapova i Williams w przyszłym roku były gotowe na taką znakomita grę. Najprędzej Vika, ale jak widać prywatnie się posypało i możliwe, że wcale już nie wróci.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 7 wrz 2017, 20:56 
International
czwartek, 26 wrz 2013, 12:10
Ulubiona zawodniczka: Simona Halep
Lady Aga napisał(a):
Czepianie się za puszerstwo Gavrilovej i Svitoliny które są młode i ciągle robią progres w swojej agresywności, wiadomo przecież, że nie od razu Kraków zbudowano, a jednocześnie bronienie Halep. która z ciekawie grającej zawodniczki zrobiła się większym przebijadłem od Caro Woz :rotfl: :oh:

Elina zrobiła duży progres, kibicuje jej i wcale się nie czepiam. Zresztą oglądasz jej mecze i widzisz, że dalej ma tendencje do cofania się daleko za końcową. U takiej Radwańskiej, Wozniacki czy Halep poziom agresji w grze też często falował i różnie z tym bywało. Jak dla mnie za krótko Svitolina czy Gavrilova starają się grać agresywniej żeby wrzucić je do innego worka, niż Halep, Radwa i Woz. I cała ta trójka wcale nie jest taka stara i też wiele przed nimi.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 7 wrz 2017, 21:49 
International
sobota, 13 gru 2014, 19:54
Ulubiona zawodniczka: Elina Svitolina
Oj Marku Marku, życie Cie nic nie nauczyło, tak samo pisałeś o Svitolinie na początku roku :oh:
Dzikus - tak, sama pisałam bodajże w poprzednim temacie, że Elina zrobila krok do przodu tenisowo, bo gra dużo agresywniej, odważniej (w ogólnym rozrachunku) ale żeby poszły za tym sukcesy w Wielkim Szlemie, musi zrobić krok do przodu mentalnie, bo w ważnych meczach w ważnych momentach, cofa się do defensywy żeby przycisnąć. I to jej największa bolączka. Ale tak jak pisałam, wydaje mi się, że to nie jest kwestia stricte tenisowa, a mentalna, boi się, że zacznie psuć, więc woli puszować, licząc na to, że rywalka się wystrzela (i tak, jak z taką Rogers np. to się udało, tak z Keys już nie). Jeśli nie popracuje nad psychą, to nie zrobi kolejnego kroku na przód i nigdy nie wygra WS'a. To był kolejny choke, już za dużo tego jest. Może w końcu to do niej dotrze.
Z tematu o US Open zrobił się temacik o Svitolinie :oh: :przytul:
Co do Halep to moim zdaniem ona z ciekawej zawodniczki zrobiła się typową moonballerką, szkoda. Z Wimem Fissette jej gra najlepiej wyglądała, za Cahila tylko przebija. Caro Woz zrobiła duży progres na przełomie lat, pamietamy doskonale mecze w których miała 2 winnery... ale i tak to nie wystarczyło na WS'a i raczej już nie wystarczy. A w meczach z taką Svitoliną w tym roku nie miała zbyt wielu argumentów. No cóż Elinie zawsze lepiej będzie się grało z Caro Woz, Halep, Kerber niż z Keys, Goerges czy Makarovą... A u Agnieszki problem był złożony, część tego co teraz spotyka Elinę czyli wycofywanie sie w ważnym momencie, ale może u Polki nie do końca z powodu psychiki, a z powodu braków kondycyjnych.
Obrazek
:serce: :serce: :serce:

~ Cibulkova ~ Goerges ~ Sabalenka ~ Mladenovic ~ SVITOLINA ~ Schmiedlova ~ Kvitova ~ Mattek Sands ~ Garcia

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 7 wrz 2017, 22:46 
Moderator
sobota, 23 mar 2013, 17:02
Ulubiona zawodniczka: RAFOLOMANANTSIATOSIKA
Svitolina zdecydowanie ma problem z głową. To jak ona często ma problemy z niżej sklasyfikowanymi zawodniczkami jest mega dziwne. :oh: A agresywną Eline nie powiem ogląda się bardzo przyjemnie.
VENUS WILLIAMS | SLOANE STEPHENS | NAOMI OSAKA
DUAN | KONTAVEIT | ABANDA | AIAVA
CIBULKOVA | VIKHLYANTSEVA | ANDREESCU | STOLLAR
SASNOVICH | PERA | SERENA | DIATCHENKO | GASPARYAN

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 8 wrz 2017, 02:47 
Nowicjusz
poniedziałek, 30 sty 2017, 17:49
Ulubiona zawodniczka: Keys
Odnośnie Kiki. Wyniki słabe w drugiej części roku, ale to wszystko wina Thiema, który zawrócił jej w głowie ::p:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 8 wrz 2017, 10:26 
Nowicjusz
poniedziałek, 30 sty 2017, 17:49
Ulubiona zawodniczka: Keys
A gdzie ja napisałem, że ciekawa zawodniczka musi mieć szafę, która nie domyka się od nadmiaru tytułów? Jest wiele zawodniczek, czy zawodników, którzy mają swoje ograniczenia, i nigdy tego najważniejszego kroku nie potrafiły postawić. Taka Rybarikowa czy Martic, potrafią grać pięknie w tenisa, a ich kariery storpedowały kontuzje. U panów widać to jeszcze lepiej, bo trudno znaleźć kogoś kto miałby zastrzeżenia do tenisa granego przez takich ludzi jak Tsonga, Monfils czy Verdasco. Ich problemem jest głowa, bo gdy po drugiej stronie siatki widzą Nadala czy Rogera, to nagle Verdasco serwuje prędkościami Radwańskiej. Jeszcze inny typ to, tacy co mają wszystko gdzieś (Fogini, Paire, Kyrgios). Ale wracając do pań, dla mnie ciekawa zawodniczka, to grająca przyjemny w odbiorze, ofensywny tenis. Wszystkie wymienione przeze mnie panie, taki tenis grają, plus inne które lubię, jak np. Keys. Sviltolina czy Gawrilowa nie mają warunków wspomnianej Keys, więc nie będą ładowały kończącej za kończącą, ich grą bazową może i jest świetny defense, ale one przy każdej nadarzającej się okazji wchodzą w kort i atakują. Jeżeli ktoś nie widzi różnicy między nimi a Halep, to niech sobie odpali tegoroczne mecze Svitoliny z Rumunką, i ogląda do momentu aż oczywiste różnice dostrzeże. Ostapenko, czy Giorgi są skrajnie ofensywnymi zawodniczkami, coś jak Kvitova, i u nich sprawa wyglada tak, że jak nie siedzi (w przypadku Włoszki to 90% roku) to nie da się na to patrzeć, bo wszystko ląduje metr za płotem. I zdaję sobie sprawę, że komuś może się to nie podobać. Mi dla odmiany nie podoba się gra wspomnianych wcześniej, Halep, czy Radwańskej, bo taka Wozniacki na stare lata poprawiła swoją ofensywę, gdyby w czasie swojego panowania na fotelu numeru 1 poszła po rozum do głowy, to może jakiś Szlem by wpadł. Radwańska, z zawodniczkami z którymi kontroluje przebieg spotkania, potrafi grać ciekawy, urozmaicony tenis, ale gdy po drugiej stronie siatki ma kogoś potężnie bijącego, cofa się do okopów, i się stamtąd nie wychyla. O Halep nie ma sensu się wypowiadać, z ofensywnie grającej młodej dziewczyny, poszła drogą Djokovica i Murray, i woli próbować rywalki zabiegać. Ohydny tenis. Na szczęście, w WTA, w odróżnieniu od cyrku męskiego tacy ludzie tytułów nie zdobywają. Oczywiście potrafię docenić dobrą grę w defensywie, bo taka Kerber w zeszłym roku grała tak, że ręce same składały się do oklasków. Ale żeby zrobić ten najważniejszy krok (wygrać Szlema), grała jednak dużo ofensywniej niż zawsze.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl