WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - Eurowizja
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest czwartek, 19 paź 2017, 21:17Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Re: Eurowizja
PostNapisane: niedziela, 14 maja 2017, 11:15 
Wielki Szlem
Data rejestracji na forum:
sobota, 29 cze 2013, 22:20
Ulubiona zawodniczka: Goerges Radwanska Hantuchova
A mnie Mołdawia w top 3 wcale nie zaskoczyła, tani bit, który dobrze się sprawdził mnie z resztą od początku się podobała ta piosenka. W tym roku konkurs był taki nudny... Tak naprawdę Portugalia od początku prowadziła, zero emocji. Cieszy mnie takie wysokie miejsce Bułgarii bo to był numer na bardzo wysokim poziomie.
Piosenka Portugali to nie moje klimaty ale doceniam to, że w końcu udało im się wygrać i eurowizja pierwszy raz od bardzooo dawna przeniesie się na półwysep Gibraltarski. Bardzo jestem ciekawy jak tam to zorganizują, bo nie ma się co oszukiwać w tym roku była porażka, której ukoronowaniem była dupa na scenie... Wstyd. Zaskakujące jest na pewno też miejsce Węgier, ale piosenka się wyróżniał. No i fajnie, że wysoki poziom wokalny sióstr z Holandii został nagrodzony dość wysokim miejscem.
Co do Kasi to wstęp słodko - gorzki, 23 miejsce to daleko i dość niesprawiedliwie, ale skupiłbym się na pozytywnych. Piosenka nie była łatwa, nie była chwytliwa ale udało nam się awansować do finału i jednak nie mieliśmy aż tak mało punktów, bo 20 więcej i mielibyśmy miejsce w top 15. Tam różnice były małe. Polska 4 rok z rzędu w finale i to nie był występ bez echa. Na Eurowizji często jest niesprawiedliwe, o czym przekonała się min. Hiszpania w zeszłym roku, a my rok rocznie mamy ten sam problem. Ale myślę, że powoli nasze stanowisko na tym konkursie się poprawia. Nie narzekam bo pamiętam lata kiedy Polska była zwykła zapchajdziurą, wiecznie na końcu stawki.

Don't Dream It's Over ...

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 14 maja 2017, 11:32 
Moderator
piątek, 6 lip 2012, 15:10
Ulubiona zawodniczka: Petra Cetkovska Petra Kvitova
Są już wyniki. Polska otrzymała punkty od jedenastu państw w televotingu.
10 - Wielka Brytania
7 - Irlandia
5- Szwecja
4 - Belgia
3 - Islandia
3 - Norwegia
3 - Włochy
2 - Niemcy
2 - Austria
1 - Holandia
1 - Francja

Za to z Polski dwunastka powędrowała do Belgii, na kolejnych miejscach były Portugalia, Bułgaria, Rumunia, Mołdawia, Węgry, Białoruś, Szwecja, Ukraina i Chorwacja.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 14 maja 2017, 11:53 
Premier 5
wtorek, 20 sty 2015, 00:20
Ulubiona zawodniczka: Garbine Muguruza
Aż mnie korci aby jeszcze coś napisać. Mimo iż nadal nie rozumiem (i zapewne nie zrozumiem) fenomenu piosenki z Portugalii, to jest to chyba na pewno najbardziej "inna" zwycięska propozycja w ostatnich latach.
lukasina95 napisał(a):
osobiście wolałbym, żeby wygrała Luisa Sobral, a nie Salvador, bo jestem zdania, że ten projekt to jej 90 % pracy.

Nic dodać, nic ująć.

Prywatę jaką odstawiał w tym roku nasz komentator to jakaś porażka. Rozumiem, że może wspomnieć, iż dana propozycja mu się podoba, ale nie kazać nam oglądającym wprost głosować na to, co on uważa za słuszne/piękne/warte zwycięstwa. No przykro, mi w tym roku beznadziejnie oglądało się show na TVP, następnym razem wybiorę live z YT.

Pozycja Kasi śmiesznie niska, mało brakowało a byśmy w ogóle nie awansowali do finału (9 miejsce w półfinale). Co również mnie boli, to ostatnie miejsce Łotwy (!) w półfinale, i przedostatnie generalnie. Gorzej wypadło tylko San Marino które zdobyło aż punkt.

I to jest dla mnie cudo na miarę zwycięstwa, mój ulubiony występ w tym roku, brawo Jamala! :zakochany2:

Jakbym miał wystawić ocenę za tegoroczną edycję to będzie to niestety marne 3/10. Organizacja z wpadką z pośladkami kompletnie się nie popisała, ciągłe maltretowanie widza Verką Scherduchką czy jak mu tam, i znikoma ilość fajnych piosenek. Na plus scena, prowadzący i Jamala. :przytul:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 14 maja 2017, 15:43 
Wielki Szlem
sobota, 10 lip 2010, 18:08
Ulubiona zawodniczka: Petkovic-Bacsinszky-Date Krumm
Pozycja Polski taka jaką można było przewidywać przed finałem, ale co istotne upadła teoria o spisku jury wobec naszych piosenek. U większości jury Kasia znajdowała się w połowie stawki (u Bułgarów było blisko 12 - jeden z głosujących się wyłamał i dał niskie miejsce), mało kiedy na samym jej końcu, co w przypadku Cleo, Kuszyńskiej i Szpaka było nagminne. Stąd też najwięcej punktów od jury spośród tych czterech edycji i televoting na naszym poziomie (tuż poza Top 10).

Ważne, że mamy serię awansów do finału i wypadałoby ją podtrzymać, bo dla wielu krajów nawet coś takiego staje się powoli niewykonalne (Szwajcaria).

Nie będę rozwodzić się nad poszczególnymi głosami z każdego kraju, ale nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby przyznać Czarnogórze jakiekolwiek punkty jury, a na jejejejejeLitwę wysyłać w pełni świadome smsy. Faktu, że Slavko uzbierał ledwie 4 punkty mniej od Islandii też nie skomentuję.

Organizację trudno oceniać, ale cały konkurs oglądało się naprawdę dobrze. Wszystko czym Ukraińcy chcieli się pochwalić, wykorzystali. Była i Jamala, i Rusłana, i ten raper, i fenomenalna Onuka z finału - dla mnie odkrycie tych kilku dni.

Był też czas dla Verki i co ważne, z umiarem. Gdyby wyrzucić tego Timura, albo chociaż zakazać mówienia mu po angielsku, prowadzący też wypadliby dobrze, a tak poziom tych trzech panien z Wiednia czy Sakisa Rouvasa z Aten.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 28 wrz 2017, 20:44 
Premier 5
wtorek, 20 sty 2015, 00:20
Ulubiona zawodniczka: Garbine Muguruza
http://eurowizja.org/?p=20940

:szlocha: :szlocha: :szlocha:

Tl;dr - Zwycięzca tegorocznej Eurowizji jak najszybciej potrzebuje przeszczepu serca, jest to zagrożenie życia i śmierci. Muzyk zawiesił karierę z powodów zdrowotnych. Na początku wydawało się, że jego stan nie jest aż tak krytyczny, ale jest fatalnie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 9 paź 2017, 06:25 
Nowicjusz
poniedziałek, 9 paź 2017, 06:24
Ulubiona zawodniczka: brak
A to nie słyszałem o tym. No to widze, że nie za ciekawie jest.
____
http://walkkings.pl/

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 9 paź 2017, 06:41 
ITF
piątek, 14 sie 2015, 12:25
Ulubiona zawodniczka: A. Radwanska_Ka. Pliskova
Może warto wspomnieć o krajowych eliminacjach do Eurowizji Junior, które odbyły się 1 października. Wygrała je Alicja Rega, która w Tbilisi wykona utwór "Mój Dom". Uważam, że przy obecnej stawce, w której większość to szybkie piosenki, polska piosenka się bardzo wyróżnia i ma szanse odnieść sukces, chociaż z Eurowizją dla Dzieci to nigdy nic nie wiadomo :oh:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl