WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - ATP - temat główny
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest poniedziałek, 9 gru 2019, 15:11Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Re: ATP - temat główny
PostNapisane: niedziela, 31 sty 2016, 19:20 
Wielki Szlem
Data rejestracji na forum:
środa, 14 lis 2012, 18:21
Ulubiona zawodniczka: Caroline Wozniacki
W challengerze we Wrocławiu, który się zaczyna za dwa tygodnie zagra... Youzhny, była rakieta nr 8!
Do zobaczenia w Orbicie. :serce:

Wozniacki ~ Stephens ~ Vekic ~ Mattek-Sands ~ Giorgi ~ Cibulkova ~ Cornet ~ Puig ~ Halep

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 7 lut 2016, 12:00 
Moderator
czwartek, 28 kwi 2011, 18:44
Ulubiona zawodniczka: Bepa_Aga_See_Yarka_Kris_Lucie
Cytuj:
Tandil uporał się z kontuzją i wraca na kort!

Długo wyczekiwany powrót na korty Juana Martina del Potro już na dniach doczeka się spełnienia! Argentyński tenisista opublikował na Facebooku specjalny filmik, w którym zapowiedział swój start w turnieju w Delray Beach, który rusza już za 9 dni!

Potężny Argentyńczyk po kolejnej operacji nadgarstka w zeszłym roku nie pojawił się na światowych kortach. W specjalnie stworzonym dziś wideo del Potro przekazał jednak swym fanom długo wyczekiwaną wiadomość o powrocie, oznajmiając jednocześnie, że sam nie mógł się tego doczekać. Dodał także, że miał mnóstwo czasu aby odbudować się emocjonalnie , gdyż wahania nastrojów niemal nie doprowadziły go do całkowitego odwieszenia rakiety na kołek.

Argentyńczyk podziękował również swojemu zespołowi, który był przy nim w trudnych chwilach oraz wszystkim kibicom, którzy motywali go do powrotu. Podkreślił jednocześnie, że nie jest pewien w ilu turniejach w tym roku zagra - wszystko to zależeć będzie od kondycji i stanu zdrowia.

Obok mistrza US Open 2009 w Delray Beach pojawią się inni tenisiści ze światowej czołówki. Listę startową otwierają świeżo upieczony półfinalista Australian Open Kanadyjczyk Milos Raonic, obrońca mistrzowskiego tytułu Ivo Karlović reprezentujący Chorwację oraz serwisowy gigant - Kevin Anderson z RPA.

~tenisportal.com [03.02]

Drżałem z każdą informacją po operacji kiedy pojawiały się głosy, że odwieszenie rakiety na kołek jest możliwe. Juan zmotywował się jednak, podjął wyzwanie, team go wspierał i udało się! Napiszę tylko jedno: :serce: Najważniejsze teraz cieszyć się każdym kolejnym spotkaniem. Vamos Juan!!! Wracamy! :przytul:
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 7 lut 2016, 17:42 
Administrator
poniedziałek, 11 sty 2010, 09:40
Ulubiona zawodniczka: Venus Williams
Juan :) :D :serce: Mam nadzieje, że zdrowie, nadgarstek pozwola mu na stałe rozgościć się w męskim tourze i, że kondycji i wiary starczy na tyle, by powrócić tam, gdzie jego miejsce.

Vamos Juan!
Obrazek
V.Williams * S.Williams * Lucic * Bencic * Konta * Cibulkova * Baltacha * Dokic * Swan * Crawford * Stephens * Chirico * Konjuh * Bellis * Jorovic * Stollar
Wickmayer * Collins * Golubic * Tomljanovic * Vekic * Vickery * Haas * Cabrera * * Stevenson * Bovina * Lee-Waters * Jokic * Townsend * Duval

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 19 lut 2016, 20:30 
Wielki Szlem
W środę miałem okazje odwiedzić Halę Orbitę, gdzie odbywa się challenger. Powiem tak: strasznie się cieszę, że miałem okazję zobaczyć Kubota i jego grę na żywo. Nie tylko dlatego, że go uwielbiam. Ofensywny tenis, postawa godna prawdziwego sportowca, szkoda, że nie udało się pokonać bucowatego Ruska, niemniej dostarczył nam pięknych emocji. Mecze się bardzo wydłużyły (Kubot skończył o 23:55), wcześniej kawał dobrego tenisa pokazał Hubert Hurkacz. 18-latek, Wrocławianin, wysoki, z serwisem sięgającym 230 km/h. Fajny forhend (taki bardzo podręcznikowy się wydawał). Potrzeba jeszcze trochę pracy nad bekhendem, grą przy sieci (sporo prostych błędów) i nad głową, bo charakterem mu bliżej do Janowicza niestety. :D Podobało mi się za to, że niezależnie od wyniku (czy po wygranym tie-breaku) Hubert kamanował pod nosem przed rozpoczęciem punktu, aby pobudzić się do walki. Dodam, że na meczu Hurkacza było dobre 2 tys osób, a Hala Orbita nie leży w centrum miasta.
Byłem jeszcze po południu na meczu obrońcy tytułu - Dustova z Herbertem, znanym z debla. Koleżanka ma jego autograf, zdjęcie z nim i wręczyła mu rysunek od siebie, który bez problemu przyjął, pomimo porażki. Nie oglądałem tego meczu do końca (jak i Kubota - ostatni autobus około 23:15), mimo trzech tb wszystko szło dość szybko. Serwis grał ogromną rolę, Francuz w ładnym stylu atakował do siatki, dużo akcji z rodzaju serv & volley za to Dustov bardziej się skupiał na kontrze i szukał okazji do ataku. Lekko drewniany jest Farrukh, ale uroczo wyglądała ta jego gra XD dlatego mu kibicowałem. Dodam, że na tym meczu byłem z Pavlickim, kolegą z roku i koleżanką (którzy potem byli ze mną na meczach Polaków), ale tylko mnie urzekł drewniaczek Dustov. :(

Wozniacki ~ Stephens ~ Vekic ~ Mattek-Sands ~ Giorgi ~ Cibulkova ~ Cornet ~ Puig ~ Halep

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 20 lut 2016, 09:55 
Wielki Szlem
sobota, 9 sty 2010, 19:36
Ulubiona zawodniczka: Ana Ivanovic
Mecz turniejowej dwójki Browna godz. 16. Trybuny. Żeby nie było, po mojej stronie o 10 więcej osób. A po pierwszym secie liczba wzrosła może o max 50 osób.

Także polska mentalność niezmienna. Polka/Polak = full. Orbita nie jest w centrum, ale ciężko, żeby była, bo Centrum Wrocławia to nie Kato, gdzie jeszcze sporo można by zmieścić. Reklama w tym roku jest o 200% lepsza. Całe miasto w plakatach, banner przy PKP, na uczelniach też duże plakaty i to po kilka. Wejście za darmo, a publika? Średniawka. Już nie mówię, że Ci, którzy się pofatygowali to: telefony dzwoniły, babcie bez problemu odbierały i gadały, gadanie non stop, łażenie w trakcie punktów, nie po nieparzystych gemach, a to jest Hala mniejsza od Spodka. W Kato jeszcze rozmowy są w stanie się gubić, na Orbicie słychać wszędzie. Dzieci do podawanie piłek z kategorii maluchy są bohaterami każdego meczu w którym się pojawią, nic nie ogarniają, Brown już się tylko śmiał. Jeden przez cały mecz Lacko usiadł na krześle przy korcie, skrzypiącym i cały mecz skrzypiał, a nikt nie zwrócił uwagi dzieciakowi. Ciekawe to, że można tam z marszu wejść, nikt niczego nie sprawdza (plecaki itp.).
Poziom nie powalał w czwartek. Brown robił co chciał z rywalem mimo sporych problemów z własnym podaniem. A Lacko to frajer roku. Miał mecz na talerzu i umoczył. Kudryavtsev wygrał ale poza ostatnimi bodaj dwoma gemami, grał tak źle, że to jest masakra, każda wymiana w siatce. Serbot to potęgi 26. Chiudinelli trochę ogarnięty i oddał mu 5 gemów.
Dzisiaj półfinały mam zamiar się wybrać. Finał kto wie, może też.
Idemo! Hopp! Ajde!
PeRFection, Ana Ivanovic, Victoria Azarenka, Stan The Man, Belinda Bencic, Sam Stosur

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: czwartek, 10 mar 2016, 11:10 
Administrator
niedziela, 10 sty 2010, 21:40
Ulubiona zawodniczka: Kaheaokaleonahenahemaikalani C
Well, well, well...
http://sportowefakty.wp.pl/tenis/585641/rafael-nadal-oskarzony-o-stosowanie-dopingu

Wcale by mnie to nie zdziwiło :)

"Prawo ciszy" ... może ktoś z dociekliwych dziennikarzy dobierze się do sprawy i doczekamy się za naście lat na "Spotlight" dot. tuszowania afer dopingowych w tenisie...
FEDERER ~ KYRGIOS ~ VERDASCO ~ DIMITROV ~ CHARDY ~ TIAFOE ~ ISTOMIN ~ DZUMHUR ~ ALBOT ~ KUBOT
LINDSTEDT ~ ANDERSON ~ NISHIKORI ~ ILHAN ~ POUILLE ~ FOGNINI ~ BOLELLI ~ FUCSOVICS ~ J. SOUSA ~ HURKACZ
ANDUJAR ~ GULBIS ~ MAHUT ~ MULLER ~ CHUNG ~ TECAU ~ AREVALO ~ RUUD ~ SOCK ~ DELLIEN

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 11 mar 2016, 16:59 
Wielki Szlem
^Przeciwko tej pani jest już szykowany proces, z tego co słyszałem. :) Nie można tak bezprawnie oskarżać ludzi, będąc dziennikarzem, czyli osobą mającą jakiś tam wpływ na kształtowanie opinii publicznej. Skandaliczna wypowiedź, oparta jedynie na domysłach. Poziom polskiego Faktu albo SE.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 12 mar 2016, 00:37 
Wielki Szlem
Dopiero doczytałem, że ta pani to była minister zdrowia... Tym gorzej.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 5 lis 2016, 10:32 
Wielki Szlem
Co tu dużo mówić czy pisać. Dziś, jeden mecz, jeden rywal i może dojść do kolejnej, dość historycznej mimo wszystko zmiany warty, po 123 tygodniach panowania Novaka Djokovica, Andy Murray może wskoczyć na fotel lidera rozgrywek (o 5 p.), dla niego to będzie baaardzo ważny dzień w karierze tak coś czuję. Zbyt wiele punktów do obrony miał Serb, a zapał gasł i gasł.

Został tylko jeden. Milos Raonic.
Idemo! Hopp! Ajde!
PeRFection, Ana Ivanovic, Victoria Azarenka, Stan The Man, Belinda Bencic, Sam Stosur

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 5 lis 2016, 11:35 
Moderator
piątek, 6 lip 2012, 15:10
Ulubiona zawodniczka: Petra Cetkovska Petra Kvitova
Mam nadzieję, że ten krok zostanie dzisiaj przez Murraya postawiony. Andy gra fantastycznie w tym sezonie, rozgrywa chyba sezon życia i zasługuje na to, aby znaleźć się na pierwszym miejscu w rankingu. Djoković od RG wyraźnie spuścił z tonu, sam cały czas powtarza, że nie ma motywacji i potrzebuje jakiegoś impulsu, który pozwoli mu znowu cieszyć się grą w tenisa. Andy przez wiele lat był w czołówce, wygrywał z Rogerem, Rafą i Novakiem, ale zawsze brakowało tej kropki nad "i". Po tylu fantastycznych meczach, finałach wielkoszlemowych przegrywanych w różnych okolicznościach, nadszedł czas na zmianę warty :) Ja osobiście trzymam kciuki za Murraya i mam nadzieję, że wskoczy na pierwsze miejsce.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 5 lis 2016, 15:49 
Wielki Szlem
Sądziłem, że będzie musiał chociaż walczyć o to, a tu fotel lidera w prezencie. :rotfl: Raonic oddaje walkowera.
Idemo! Hopp! Ajde!

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 31 gru 2016, 17:04 
Moderator Gier
niedziela, 19 sie 2012, 15:00
Ulubiona zawodniczka: Maria Sharapowa
Co prawda turniej w Abu Zabi był tylko pokazówką, ale bardzo pozytywnie w tym turnieju zaskoczył mnie Belg Goffin. Nigdy za jego grą nie przepadałem, ale pokazał w tym turnieju zupełnie nową jakość. Dał sobie spokój z pacaniem i zaczął grać niezwykle agresywnie. Często po jakimś mocniejszym i bardziej kątowym uderzeniu udawał się do siatki. Taka gra przyniosła mu zwycięstwo nad liderem rankingu Murrayem.

Cieszę się, że Nadal wygrał ten turniej. Mam nadzieję, że z przytupem zacznie rok 2017 i odegra czołową rolę w Australii.

Powroty Nadala i Federera zapowiadają ciekawą rywalizację.
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 6 lut 2017, 09:21 
Moderator Gier
niedziela, 19 sie 2012, 15:00
Ulubiona zawodniczka: Maria Sharapowa
Cytuj:
Puchar Davisa: skandal w Ottawie! Denis Shapovalov zdyskwalifikowany za uderzenie sędziego

Kanada przegrała 2:3 z Wielką Brytanią w rozgrywanym w Ottawie meczu I rundy Grupy Światowej Pucharu Davisa. Pojedynek zakończył się skandalem. W decydującej grze Denis Shapovalov został zdyskwalifikowany za trafienie piłką w głowę sędziego.

Denis Shapovalov stanął przed wielką okazją. 17-latek, zeszłoroczny mistrz juniorskiego Wimbledonu w singlu i US Open w deblu, w zaledwie drugim występie w narodowych barwach mógł dać swojej reprezentacji awans do ćwierćfinału Grupy Światowej Pucharu Davisa. W piątej grze rozgrywanego w Ottawie meczu I rundy z Wielką Brytanią zmierzył się z Kyle'em Edmundem.

Młody Kanadyjczyk wiedział, że go czeka go bardzo trudne zadanie. A mecz od początku nie układał się po myśli. Shapovalov nie potrafił sobie radzić z własnymi emocjami i dobrą grą przeciwnika. Dwa pierwsze sety przegrał gładko (3:6 i 4:6).

W Shapovalovie gromadziły się negatywne emocje. Wreszcie eksplodował. W trzecim gemie trzeciej partii po tym, jak posłał bekhend w aut i oddał podanie, ze złości uderzył piłkę. Pech chciał, że trafił prosto w głowę sędziego stołkowego, Arnauda Gabasa.

Kanadyjczyk błyskawicznie zdał sobie sprawę, że popełnił niewybaczalny błąd. Wraz z pozostałymi członkami ekipy i kapitanem Martinem Laurendeau zaczął przepraszać Gabasa, ale na nic to się zdało. Zgodnie z jednym z punktów tenisowego regulaminu, mówiącym o tym, że tenisista w jakikolwiek sposób nie może naruszyć nietykalności cielesnej sędziego, Francuz ukarał Shapovalova dyskwalifikacją.

To oznaczało, że piąta gra padła łupem Brytyjczyków i że to właśnie tenisiści z Wysp tym sposobem awansowali do ćwierćfinału Pucharu Davisa.

Po ogłoszeniu dyskwalifikacji Shapovalov zalał się łzami. - To wielki talent, który otrzymał bardzo bolesną lekcję - ocenił kapitan gości Leon Smith.

Źródło: Sportowe fakty
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 6 lut 2017, 10:49 
Administrator
niedziela, 3 lip 2011, 08:12
Ulubiona zawodniczka: Angelique Kerber

Mamy kolejnego debila w tourze :facepalm:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 6 lut 2017, 16:41 
Wielki Szlem
Wypadek. Nie trzeba kogoś od razu od debili wyzywać. Ilu jest takich, którzy uderzają piłką o kort, w powietrze, ze złości i nie myślą gdzie ta piłka poleci, w całym tourze męskim i kobiecym ilu jest takich? Sporo, pewnie większości co najmniej raz się zdarzyło. Davis Cup to są dodatkowe mocne emocje, bo gra dla kraju, zwłaszcza dla takich młodzików. Polecam poczytać reakcje zawodników po tym co się stało i co piszą o Shapovalov'ie zanim się z kogoś zrobi debila. :oczami: Jemu się teraz zdarzyło, cała przestrzeń hali, piłka uderzona, szanse na trafienie w oko sędziego 1:10000(ileś tam zer). Stało się, przykry wypadek, on pomyśli następnym razem jak uderzy, reszta i tak znowu kiedyś to zrobi bezmyślnie. Dla niego to jest podwójna kara, trafił człowieka i mógł zrobić mu sporą krzywdę i przez to jego drużyna bez dalszej walki przegrała mecz.
Idemo! Hopp! Ajde!

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl