WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - Dzień 13. wątek dyskusyjny/live-FINAŁ SINGLA
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest poniedziałek, 19 lis 2018, 06:26Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Dzień 13. wątek dyskusyjny/live-FINAŁ SINGLA
PostNapisane: sobota, 9 cze 2018, 11:21 
Administrator
Data rejestracji na forum:
niedziela, 3 lip 2011, 08:12
Ulubiona zawodniczka: Angelique Kerber
Obrazek
Sobota, 9 czerwca

Court Philippe-Chatrier 15:00

[10] Sloane Stephens (USA) - [1] Simona Halep (ROU)

W bezpośrednich meczach Halep prowadzi 5:2. Tylko 2 mecze były rozgrywane na mączce oba wygrała Halep. 4 lata temu spotkały się tutaj w 4R. Halep wygrała wtedy 64 63 jak wiemy awansowała wtedy do finału. Ogólnie nie ma co porównywać tych meczy bo każda jest obecnie gdzie indziej w swojej karierze. Jak stawiałem od początku wydaje mi się, że Halep tu wygra ale Stephens pokazała, ze umie wygrywać z najlepszymi i nieprzypadkowo od poniedziałku będzie na miejscu 4 w rankingu.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
 Tytuł: Re: Dzień 13. wątek dyskusyjny/live-FINAŁ SINGLA
PostNapisane: sobota, 9 cze 2018, 11:37 
Wielki Szlem
sobota, 29 cze 2013, 22:20
Ulubiona zawodniczka: Goerges Radwanska Hantuchova
60 do 40 dla Halep. Ale Stephens nie jest na straconej pozycji ::p:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 9 cze 2018, 14:23 
Administrator
Moim zdaniem obie bardzo zdenerwowane chociaż nie ma się co dziwić. Jak na razie dużo błędów po obu stronach ale co ciekawe Stephens nie napala się na piłkę tylko spokojnie wchodzi w mecz poprzez długie wymiany z Halep.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 9 cze 2018, 14:53 
International
sobota, 13 gru 2014, 19:54
Ulubiona zawodniczka: Elina Svitolina
Nie ma chyba bardziej utalentowanej zawodniczki w tourze od Sloane Stephens. Tak sobie pyka pyka z Halep a tu nagle bach przyśpieszenie z forhendu. Chapeau bas. 1 set na konto Amerykanki 6:3, chyba jedyna szansa dla Rumunki jest w tym, że Sloane padnie kondycyjnie, bo zaczyna ciężko oddychać.
Obrazek
:serce: :serce: :serce:

~ Cibulkova ~ Goerges ~ Sabalenka ~ Mladenovic ~ SVITOLINA ~ Schmiedlova ~ Kvitova ~ Mattek Sands ~ Garcia

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 9 cze 2018, 15:04 
Administrator
Halep z minuty na minute coraz bardziej zaczyna się bać przegranej. Jak na początku meczu widać było, że to finał itd to teraz lęk przed kolejną porażką ją paraliżuje.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 9 cze 2018, 15:51 
International
Sloane zgasła na amen :(
Obrazek

~ Cibulkova ~ Goerges ~ Sabalenka ~ Mladenovic ~ SVITOLINA ~ Schmiedlova ~ Kvitova ~ Mattek Sands ~ Garcia

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 9 cze 2018, 17:12 
Wielki Szlem
sobota, 29 cze 2013, 22:20
Ulubiona zawodniczka: Goerges Radwanska Hantuchova
Z całym szacunkiem dla Amerykanki ale Halep nie mogła sobie wymarzyć lepsze przeciwniczki na ten finał. I tak czułem że to będzie okazja która się Halep raczej już nie powtórzy. A Sloan wykończyła się trochę przez te długie wymiany z Simoną. Widać było że już paliwa zabrakło.
Według mnie zasłużone zwycięstwo Halep, mało kto tak długo czekał i tak intensywnie na to pracował. I udało się dopiero za czwartym wielkoszlemowym finałem. Gratulacje!

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 9 cze 2018, 18:34 
Moderator Gier
środa, 25 sie 2010, 15:30
Ulubiona zawodniczka: Mona Barthel
Brawo, dzikus :D I na tym skończę, bo Halep to nie moja bajka.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: sobota, 9 cze 2018, 19:09 
International
Tenis Simony to również nie moja bajka, ale bardzo się cieszę, że w końcu jej się udało, tak długo i tak ciężko na to pracowała, po tych wszystkich bolesnych porażkach, wciąż się podnosiła i próbowała dalej, nigdy się nie poddała, za to wielki szacunek dla niej. Dziś Sloane zaliczyła choke'a, wyraźnie zabrakło jej paliwa, ale kto jak kto, Simona zasłużyła na taki 'powrót' w wielkoszlemowym finale. Rok temu to ona tak zjechała do bazy :przytul: A Sloane z pewnością wygra jeszcze niejednego szlema.
Widać, jak Simona jest lubiana i ceniona w WTA... Mnóstwo zawodniczek napisało do niej gratulacje i miłe słowa na Twitterze.. Kvitova, Svitolina, Pliskova , Kasatkina i Goerges z tych z czołówki, oprócz tego Gavrilova, Konta, Lisicki, Cornet, Vesnina i wiele innych także młodych tenisistek, Bianca Andreescu nazwała Simonę swoją idolką. Z pewnością Rumunka moze nią być, ciężką pracą osiągnęła ten sukces. Wielkie gratulacje dla niej i dla jej fanów :serce: :przytul:
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 10 cze 2018, 08:46 
Junior
niedziela, 20 paź 2013, 21:28
Ulubiona zawodniczka: Brak
Kiedyś byłem fanem Halep i jej progresu. Po jakimś czasie zacząłem odczuwać znużenie jej tenisem. Mimo to ogromne gratulacje za wygranie Szlema. Teraz nikt nie będzie się jej czepiać, że jest nr 1 bez Szlema. Rumunka otrzymała mnóstwo gratulacji od zawodniczek, od panów z ATP itp. To tylko pokazuje jak bardzo jest lubianą zawodniczką w tourze. Nie pamiętam czy Mugurza lub Ostapenko otrzymały tyle miłych słów.

Nasuwa mi się taka myśl,że Rumunka to kolejna dziewczyna zgarniająca Szlema w swojej karierze. Spor tych zmian u Niej było, ale jak widać opłacało się. Szkoda, że Radwańska kurczowo trzymała się jednego...jak widać nic dobrego z tego nie wyszło. No ale to trzeba chcieć...

P.S

Brawa dla Igi za wygranie juniorskiego debla. Ogromna szkoda, że nie udało się wygrać w singlu. Mam nadzieję, że Iga już przestanie grać te juniorskie Szlemy, nic to w sumie nie daje. Niech się rozwija i gra w rozgrywkach seniorskich.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 10 cze 2018, 10:30 
Wielki Szlem
wtorek, 9 lip 2013, 17:10
Ulubiona zawodniczka: Radwanska Linette Halep Rybka
Super że Simonie udało się wygrać. Teraz już nikt jej nie zarzuci że jest liderką z przypadku. Ten szlem należał sie jej jak nikomu innemu. Dobrze że poradziła sobie z presją, bo kolejna porazka w finale WS byłaby bardzo bolesna i zostawiłaby ślad w psychice.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: poniedziałek, 11 cze 2018, 15:34 
Wielki Szlem
środa, 14 lis 2012, 18:21
Ulubiona zawodniczka: Caroline Wozniacki
Z defensorek, które siedziały dłużej w czołówce już tylko Radwa i Jeca bez Szlema. :oh:
Można nie lubić Halep, ale należy jej się ogromny szacunek. Mało która zawodniczka udźwignęłaby psychicznie trzy porażki w finale Szlema, do tego w dwóch z tych finałów z zawodniczkami w zasięgu. Myślałem, że po sytuacji z Ostapenko, a później z Wozą nie poradzi sobie z tym wyzwaniem Rumunka. Był to już drugi finał Szlema z rzędu z "moimi" zawodniczkami - ja lubię takie granie na śmierć i życie, długie wymiany, dużo biegania, więc nic dziwnego, że w ogólnym rozrachunku mecz mi się podobał. Przez prawie dwa sety nie poznawałem Sloane - trochę już jej kibicuję i wiem, że ona nie znosi gry z takimi rywalkami jak Simona, od których na drugą stronę wraca mnóstwo piłek i trzeba samemu generować siłę zagrań. Stephens była baardzo cierpliwa, sumiennie prowadziła wymiany, natomiast Simona jakby źle weszła w mecz, była ospała i wszystko zmierzało w stronę kolejnej porażki. Tym większy szacunek za to, że się pozbierała, bo od 36 02 zaczęła być bardziej żywa na korcie, do gry weszła agresja i zmuszanie Sloane do biegania. To też pokazuje, jak mecz meczowi nierówny - w finale AO to właśnie ataki spowodowały porażkę w trzecim secie z Caro, bo były one niedokładne albo grane na Dunkę. Tutaj aż się prosiło o podkręcenie tempa. W trzecim secie Halep była w swojej optymalnej formie, Slo niestety trochę też - była zrezygnowana, bojaźliwa, wyluzowała się dopiero w ostatnich gemach, strzałami z fh doprowadziła do wygranego gema.
Sevito słusznie zwrócił uwagę na zmiany po stronie Simony. Momentami wątpiłem w sens współpracy z Cahillem, bo tenisowo jakoś Halep nie zyskiwała ogromnie, trzymała mniej więcej ten sam poziom, jednak z czasem wyszło, że jednak warto było poświęcić się i dać Darrenowi więcej czasu. Wcześniej zbyt często jednak zmieniała trenerów, a decyzja, żeby wywalić Fisette po 2014 r. (bodajże) była dla mnie szokująca.
U Sloane za to paradoksalnie sporo pomogła... przerwa wymuszona kontuzją (i nie był to żaden cichy ban, bo z takimi absurdalnymi opiniami się spotykałem w internecie). Zdecydowanie dojrzała Stephens, motywacja poszła w górę, po wygranym USO chwilę jej zajęło oswojenie się z sukcesem, ale po wyskoku na AO w roku 2013 było to samo. Współpraca z Murrayem układa się genialnie. Do tego już z czysto tenisowych uwag to Sloane bardzo poprawiła bekhend - w przeszłości często był wręcz przepychany w pół kortu, bez mocy ani rotacji. Teraz robi większą krzywdę, szczególnie płasko grany cross.
Trochę się rozpisałem, ale obie mają na tyle ciekawą historię kariery, że aż się prosiło. :D

Wozniacki ~ Stephens ~ Vekic ~ Mattek-Sands ~ Giorgi ~ Cibulkova ~ Cornet ~ Puig ~ Halep

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl