WTAtenis.pl - Forum tenisowe skupione na rozgrywkach WTA Tour! • Zobacz wątek - Agnieszka Radwańska - temat główny
logo serwisu
Forum o kobiecym tenisie - WTAtenis.pl
WTAtenis.pl
Teraz jest piątek, 23 sie 2019, 14:57Klasyczne logowanie
Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 901 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 61  Następna strona
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor
Wiadomość
 Tytuł: Agnieszka Radwańska - temat główny
PostNapisane: piątek, 8 sty 2010, 23:08 
Wielki Szlem
Data rejestracji na forum:
piątek, 8 sty 2010, 21:54
Ulubiona zawodniczka: Bethanie Lynn Mattek-Sands
Obrazek

Agnieszka Roma Radwańska (ur. 6 marca 1989) – polska tenisistka, najwyżej notowana Polka w historii rankingu WTA. Pierwsza polska tenisistka, która wygrała turniej WTA - Sztokholm 2007. Pierwsza polska tenisistka, która zarobiła na korcie ponad milion dolarów. Triumfatorka dwóch juniorskich turniejów wielkoszlemowych Wimbledon 2005 i Roland Garros 2006 w grze pojedynczej oraz finalistka juniorskiego Roland Garros 2006 w grze podwójnej. Reprezentantka kraju w Pucharze Federacji, olimpijka.
Druga w historii Polka (po Jadwidze Jędrzejowskiej w latach 30 XX wieku), która dotarła co najmniej do ćwierćfinału turnieju wielkoszlemowego. Jest także drugą osobą z Polski w erze Open (po Wojciechu Fibaku w 1977 r.), która osiągnęła pierwszą dziesiątkę rankingu - 2 miejsce w rankingu WTA to najlepsza lokata Polki w singlowym rankingu.
Jej największym sukcesem w karierze jest finał Wimbledonu 2012, gdzie po trzysetowym meczu przegrała z Sereną Williams oraz zwycięstwo SEC Singapore 2015. Cztery razy osiągała półfinały turniejów Wielkiego Szlema (Wimbledon 2013, 2015; Australian Open 2014, 2016). Zwyciężczyni 20 turniejów WTA w singlu i 2 w deblu.

Państwo: Polska
Miejsce zamieszkania: Kraków, Polska
Data urodzenia: 6 marca 1989
Miejsce urodzenia: Kraków, Polska
Wzrost: 172 cm
Masa ciała: 56 kg
Gra: praworęczna (oburęczny backhand)
Status profesjonalny: 23 kwietnia 2005

Gra pojedyncza

Wygrane turnieje: 20
Najwyżej w rankingu: 2 (9 lipca 2012)

Gra podwójna

Wygrane turnieje: 2
Najwyżej w rankingu: 16 (10 października 2011)

Profil na WTA Tour: Agnieszka Radwańska
Strona www: http://www.agaradwanska.com/pl/
Never Give Up, Never Surrender

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
 Tytuł: Re: Agnieszka Radwańska - temat główny
PostNapisane: wtorek, 12 sty 2010, 22:38 
ITF
niedziela, 10 sty 2010, 22:13
Ulubiona zawodniczka: Szarapowa
Cytuj:
Radwańska wygrywa co piąty mecz z liderką rankingu

Agnieszka Radwańska została w 1/8 finału turnieju w Sydney wyeliminowana przez Dinarę Safinę. Ta pozostaje zdecydowanym numerem jeden niechlubnej listy liderek rankingu pokonanych przez najniżej notowaną rywalkę.W Pekinie w ubiegłym roku moskwianka uległa Shuai Zhang (wtedy WTA 226). Dla Radwańskiej chińska stolica była szczęśliwa, ale początek nowego sezonu odwrócił fortunę. Krakowianka przegrała w dwóch setach mecz, który rozpoczęła od 5:0.

20-letnia dziś najlepsza polska zawodniczka we wtorek po raz 25. mierzyła się z byłą, obecną lub przyszłą liderką rankingu WTA. Z tych meczów wygrała pięć, w tym jeden przez walkower. Czterokrotnie triumfowała z rywalką, która nie była już numerem 1 na liście, a dwukrotnie pokonała przyszłą liderkę rankingu.

bilans Radwańskiej z liderkami rankingu

ogółem 25 (5-20)
z ówczesnymi 2 (0-2)
z byłymi 18 (4-14)
z przyszłymi 10 (2-8)

Zwycięstwo nad Marią Szarapową w Nowym Jorku w 2007 roku, najsłynniejsze bodaj w karierze Radwańskiej, to jedyny przypadek, gdy pokonała byłą, a zarazem przyszłą liderkę notowania WTA. Venus Williams, z którą Isia jedyny raz wygrała w 2006 roku w Luksemburgu, już od czterech lat nie siedziała wtedy na fotelu liderki. Martina Hingis z kolei ustąpiła z pierwszej pozycji sześć lat przed porażką z Radwańską w 2007 roku.

Ranking Związku Tenisa Kobiecego (WTA) miał 19 liderek. Radwańska mierzyła się z dziesięcioma. Z ówczesnymi przewodniczkami listy grała jednak (i gładko przegrała) tylko dwukrotnie: z Justine Henin w 2007 roku, a z Safiną w sezonie ubiegłym.

Agnieszka Radwańska kontra liderki rankingu (byłe, ówczesne, przyszłe)

Martina Hingis
2007 Miami, wygrana

Venus Williams
2009 Wimbledon, porażka
2009 Rzym, porażka
2009 Miami, porażka
2008 US Open, porażka
2006 Luksemburg, wygrana

Serena Williams
2008 Wimbledon, porażka
2008 Berlin, porażka

Kim Clijsters
2006 Wimbledon, porażka

Justine Henin
2007 Zurich, porażka

Amélie Mauresmo 2009
Paryż, porażka

Maria Szarapowa
2009 Tokio, porażka
2009 Montreal, porażka
2008 Dauha, porażka
2007 US Open, wygrana
2007 Stambuł, porażka

Ana Ivanović
2009 Rzym, wygrana
2008 Linz, porażka
2008 Dauha, wygrana (w/o)
2007 Australian Open, porażka
2006 Linz, porażka

Jelena Janković
2008 Roland Garros, porażka
2008 Fed Cup, porażka

Dinara Safina
2010 Sydney, porażka
2009 Stuttgart, porażka

:rol: w tym jeden w/o
Obrazek
Maria Sharapova. Magdalena Neuner. Lindsey Vonn. Victoria Azarenka.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 13 sty 2010, 18:34 
Nowicjusz
wtorek, 12 sty 2010, 15:42
Ulubiona zawodniczka: Agnieszka Radwanska
Jakby wygrywała każdy to byłaby nr 1 :)
Agnieszka Radwańska -> Największe w Polsce forum o siostrach Radwańskich!

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: środa, 13 sty 2010, 18:44 
Administrator
poniedziałek, 11 sty 2010, 09:40
Ulubiona zawodniczka: Venus Williams
no cóż z mocnymi zawodniczkami Radwa za duzo do powiedzenia nie ma, może w tym roku odwróci troche ten los :P
Obrazek
V.Williams * S.Williams * Lucic * Bencic * Konta * Cibulkova * Baltacha * Dokic * Swan * Crawford * Stephens * Chirico * Konjuh * Bellis * Jorovic * Stollar
Wickmayer * Collins * Golubic * Tomljanovic * Vekic * Vickery * Haas * Cabrera * * Stevenson * Bovina * Lee-Waters * Jokic * Townsend * Duval

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: piątek, 5 lut 2010, 13:00 
Premier Mandatory
niedziela, 10 sty 2010, 21:13
Ulubiona zawodniczka: Gisela Dulko Yarka Shvedova
Cytuj:
"Mój organizm jeszcze jest w Australii"

Agnieszka Radwańska, dziewiąta tenisistka świata, będzie liderką naszej ekipy w meczu Fed Cup Polska - Belgia, który w weekend odbędzie się w Bydgoszczy. Ale na razie nasza najlepsza rakieta jest jeszcze w Australii. A przynajmniej jej organizm, bo - jak sama mówi - zdarza się jej zasypiać na stojąco.

MARTA MIKIEL: System rozgrywek w Pucharze Federacji jest bardzo skomplikowany. Czy pani zawsze wie, o co gracie?
AGNIESZKA RADWAŃSKA*: Teraz już tak, ale jeszcze wiosną, gdy grałyśmy z Japonią w Gdyni, nie do końca rozumiałam, jak to działa. Wiem, że w Grupie Światowej są dwa szczeble. My jesteśmy w niższej grupie, drugiej, i walczymy o wejście do tej najwyższej, czyli pierwszej. Idziemy od dołu, od grupy regionalnej, powygrywałyśmy wszystko po kolei. Jak wygramy z Belgią, spotkamy się z inną zwycięską drużyną. Rozumiem, że aby to wszystko ogarniać, trzeba się szczegółowo interesować tenisem, szukać, czytać. Na szczęście kibicom nie trzeba tej całej wiedzy, żeby kibicować "naszym".

To dla pani ważne, że gracie przed własną publicznością?
Pewnie. Ale najważniejsze, że wreszcie walczymy o najwyższą stawkę. Wcześniej te nasze cele nie były takie wyraźne. Odkąd pamiętam, Polska nigdy się o grupę światową nie otarła. Już to, co do tej pory osiągnęłyśmy, to sukces.

Zrobicie krok dalej?
Na naszą korzyść działa brak najlepszych Belgijek. Gdyby tu były Justine Henin i Kim Clijsters, wyglądałoby to racze kiepsko. Ale to nie jest tak, że oprócz nich nikt z Belgii nie potrafi grać w tenisa. Yanina Wickmayer jest w dwudziestce, Kirsten Flipkens trochę ostatnio spadła w rankingu, ale gra dobrze. Czekają mnie dwa ciężkie mecze. Realnie oceniam nasze szanse na 50 procent.

A ściany sprzyjające gospodarzom?
Tak się mówi. W Gdyni nam pomogły, bo wygrałyśmy o włos. Tu też będzie doping. Pomoże nam też atmosfera w teamie, bo jest super, bardzo się zaprzyjaźniłyśmy. W Hali Łuczniczki nawierzchnia została położona tymczasowo, specjalnie dla nas, na takim korcie dziwnie się gra. Ale to będzie po równo przeszkadzać wszystkim. Mnie gra się na nim coraz lepiej

Jak pani ocenia swoją formę - po zabiegu nadgarstka to była niewiadoma?
Forma jest. Myślałam, że z ręką będzie gorzej. Cały czas jest opuchnięta, ale nie boli. Lekarz mówił, że po takiej ingerencji tkanki mogą się goić do pół roku. Nie pomagam im cały czas, grając. A opuchlizna w graniu nie przeszkadza, tyle tylko że ręka się bardziej poci i nagrzewa - ciągle jest stan zapalny. Skutek zabiegu jest taki, że będę musiała rękę oszczędzać, raczej nie będzie grania tydzień po tygodniu.

W Australii prawie wszystkie mecze zaczynała pani od wygrania seta na sucho…
(ziewa). Przepraszam, mój organizm jeszcze ciągle jest w Australii, to dziesięć godzin różnicy. Dwa razy dziennie mam kryzys i zasypiam na stojąco. Udało mi się takich meczów chyba z pięć, już nawet były z tego żarty. Sama się dziwiłam. Bo żeby wygrać do zera z kimkolwiek, trzeba naprawdę rywalkę zdominować, nawet kiedy jest sporo słabsza. Czułam się pewna siebie, wychodziłam na kort i parłam do przodu.

Nie wszystkie spotkania szły tak gładko aż do końca. Z Australian Open wyeliminowała panią Francesca Schiavone. Ta rywalka pani nie pasuje, choć nie ma wybitnych osiągnięć.
Realnie jej poziom to druga, trzecia dziesiątka. Każdy ma kogoś takiego, z kim nie znosi grać. Na przykład Marion Bartoli nigdy nie udało się mnie pokonać, spotkałyśmy się cztery razy. A to jest zawodniczka z czołówki, była w finale Wimbledonu. Gdyby ją zapytać, dlaczego nie ma na mnie sposobu, pewnie by nie umiała powiedzieć.

Jakby się pani dziś przygotowywała na Schiavone?
Pozytywnie myśląc. Mówiłabym sobie, że nie mam nic do stracenia. I tak przegrałam już cztery razy, więc jak znów to zrobię, nie będzie szoku

Słyszała pani o nieautoryzowanej biografii Caroline Wozniacki, która ukazała się w Danii?
Chyba ma tytuł "Miss Sunshine". Karolina była bardzo niezadowolona, że coś takiego powstało bez jej udziału, i chyba nie wszystko, co tam napisano jest pozytywne.

Wyobraża sobie pani siebie w takiej sytuacji?
W codziennych gazetach ukazuje się wiele moich nieautoryzowanych wypowiedzi. Jestem cytowana w tabloidach, którym na przykład od miesięcy nie udzielałam wywiadu. Wpychają mi w usta dowolne słowa. Gdyby te wszystkie artykuły posklejać, wyszłaby cała biografia. Na wszelki wypadek nie czytam takich gazet ani żadnych internetowych forów. Tam anonimowo każdy może powiedzieć wszystko. Nawet jak człowiek stara się nie zwracać uwagi. To wpływa na psychikę. Dobrym przykładem była Dorota Świeniewicz, która zrezygnowała z gry przez takie komentarze.

Będzie pani śledzić igrzyska w Vancouver?
Sporty zimowe to był mój świat dawno temu, kiedy jeszcze mogłam jeździć na nartach i snowboardzie. Teraz to dla mnie zbyt niebezpieczne, zimą mam święty spokój i odpoczywam od wyczynów. A w Vancouver będę kibicować Ligockim. Młodszy brat Mateusza, Michał, studiuje w Krakowie, nawet ostatnio odwiedził mnie na treningu. Tylko Pauliny nie poznałam, ale też trzymam za nią kciuki, po rodzinie.

za dziennik.pl
Obrazek

Gisela Dulko>>Slava Shvedova>>Agnieszka Radwańska>>Urszula RadwańskaKaia Kanepi>>Mandy Minella>>Sabine Lisicki>>Timea Bacsiszky>>Patty Schnyder>>Vania King>>Olga GovortsovaKim Clijsters>>Anastasija Sevastova>>Simona Halep>>Flavia Pennetta >>Shuai Peng

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 7 lut 2010, 17:38 
Premier Mandatory
Cytuj:
"Trochę zawaliłam"

- Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Trochę zawaliłam. Brakło jednej piłki - tłumaczyła ze smutkiem Agnieszka Radwańska po przegranej z Yaniną Wickmayer w Pucharze Federacji.
Po dramatycznym pojedynku "Isia" przegrała 6:1, 6:7(6), 5:7. Belgia wyszła tym samym na prowadzenie 2:1 w meczu I rundy II Grupy Światowej Pucharu Federacji. W tie-breaku drugiego seta krakowianka nie wykorzystała trzech z rzędów piłek meczowych. - Na pewno trochę zawaliłam, poszło nie tak jak chciałam - mówiła najlepsza polska tenisistka.

- Wickmayer wyszła na kort nie mając pomysłu, dawała z siebie 60 procent, ale potem zaczęła grać lepiej. Zrobił się bardzo wyrównany mecz, wymiany były długie. Yanina dużo punktów zdobyła serwisem, w kluczowych momentach grała niesamowity tenis - chwaliła rywalkę Radwańska, a gdy po angielsku opowiadała belgijskim dziennikarzom o grze Wickmayer, z jej ust często padało "amazing" i "unbelievable".
W sobotę Radwańska w dwóch setach pokonała Kirsten Flipkens, ale przyznała, że w spotkaniu z Wickmayer zaprezentowała lepszy tenis.

- Grałam o wiele lepiej niż wczoraj, mecz był bardzo dobry, stał na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Dlatego nie mogę mieć do siebie pretensji o to, że nie wychodziły mi poszczególne zagrania. Brakło jednej piłki i troszkę szczęścia - oceniła krakowianka.

W środę Radwańska wyleci do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie zagra w bardzo mocno obsadzonym turnieju Barclays Dubai Tennis Championships. Wystąpi tam także w deblu. W niedzielę potwierdziła, że jej partnerką będzie - tak jak ostatnio - Rosjanka Maria Kirilenko: - Dobrze nam się gra razem, dobrze się bawimy, więc czemu nie?

W tym czasie jej siostra Urszula w Krakowie będzie leczyć uraz kręgosłupa.
http://sport.onet.pl/0,12...,wiadomosc.html
Obrazek

Gisela Dulko>>Slava Shvedova>>Agnieszka Radwańska>>Urszula RadwańskaKaia Kanepi>>Mandy Minella>>Sabine Lisicki>>Timea Bacsiszky>>Patty Schnyder>>Vania King>>Olga GovortsovaKim Clijsters>>Anastasija Sevastova>>Simona Halep>>Flavia Pennetta >>Shuai Peng

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 7 lut 2010, 17:46 
Wielki Szlem
poniedziałek, 11 sty 2010, 16:32
Ulubiona zawodniczka: Alisa
To fakt trochę zawaliła, szczególnie w tym tie-breaku zrobiło się w pewnym momencie 6-3, wystarczył jeden punkt, ale niestety nie wyszło. Cóż, taki jest tenis, taki jest sport ;)

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 7 lut 2010, 17:50 
Premier Mandatory
poniedziałek, 11 sty 2010, 13:48
OoO, znalazła jednak czas dla dziennikarzy.

Dobrze, że potrafi przyznać, że nie dała rady, coś tam nie wyszło, a rywalka grała bardzo dobrze. Drużyna to nie sama Agnieszka, a bez Agnieszki to w sumie drużyny chyba nie mamy.
Agnieszka Radwanska :serce: David Goffin :serce:
Cornet ~ Jankovic ~ Pironkova ~ V.Williams ~ Kvitova ~ Wozniacki ~ Kania ~ Schiavone ~ Vondrousova ~ Stephens ~ Watson

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 7 lut 2010, 17:51 
Premier Mandatory
Aga potwierdziła moje słowa, ze będzie grała debla dalej z Kirilenko:) W Dubaju rok temu były w finale.

a co do dzisiejszego spotkania, to Aga zagrała jak dla mnie bardzo dobrze, ale brakło chyba szczescia i trochę koncentracji, wielka szkoda.. bo Polka mogła to wygrać nawet 6/1 6/3
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 7 lut 2010, 17:56 
Wielki Szlem
poniedziałek, 11 sty 2010, 16:32
Ulubiona zawodniczka: Alisa
Trzeba też oddać Yanine, że rozegrała fantastyczny mecz, w ogóle obie grały bardzo dobrze, obie chwilami wznosiły się na wyżyny swoich możliwości i byliśmy świadkami świetnego widowiska.

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 7 lut 2010, 18:07 
Wielki Szlem
piątek, 22 sty 2010, 20:58
Ulubiona zawodniczka: W Sisters
Landon napisał(a):
OoO, znalazła jednak czas dla dziennikarzy.

jak zwykle :P

"trochę" to trochę za mało powiedziane... Przegrać mecz ze stanu 6-1 4-0 ?!
Obrazek

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 7 lut 2010, 18:40 
Administrator
poniedziałek, 11 sty 2010, 09:40
Ulubiona zawodniczka: Venus Williams
ooo, widze postęp, panna Radwa "trochę" sie skrytykowała i nawet rywalkę pochwaliła, łaaał, wszystko w dobrą strone idzie :rotfl:

ale widac, że ta mocna psychika wybrała się chyba na dłuższy spacer, bo takie wpadki niestety się powtarzają :(
Obrazek
V.Williams * S.Williams * Lucic * Bencic * Konta * Cibulkova * Baltacha * Dokic * Swan * Crawford * Stephens * Chirico * Konjuh * Bellis * Jorovic * Stollar
Wickmayer * Collins * Golubic * Tomljanovic * Vekic * Vickery * Haas * Cabrera * * Stevenson * Bovina * Lee-Waters * Jokic * Townsend * Duval

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 7 lut 2010, 18:46 
Premier
poniedziałek, 11 sty 2010, 01:12
Mecz faktycznie na wysokim poziomie !
Ale szkoda prowadzenia 6-1 3-0 40-15, w sumie jeden błąd zawalił całą sytuację, a później 6-3 w tie breaku.
Aga naprawdę rozegrała wspaniały mecz, dawnego takiego nie wiedziałem xD Dziwię jej się, że nie wyprowadziło jej z równowagi jak Belgijka przy swoim podaniu (przeważnie) z 15-40 doprowadzała do równowagi wygrywającym serwisem xD
Obrazek

„Szedł facet koło koparki i dał się nabrać" xD

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 7 lut 2010, 19:04 
Wielki Szlem
niedziela, 10 sty 2010, 21:03
Wbrew pozorom Aga zagrała dzisiaj najlepszy mecz sezonu.
Niektóre returny były fenomenalne.
Dość mało błędów.
Zabrakło przede wszystkim szczęścia.
No i Yanina znakomicie serwowała, zwłaszcza przy szansach na przełamanie dla Agi :blee:

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
PostNapisane: niedziela, 7 lut 2010, 22:19 
ITF
niedziela, 10 sty 2010, 22:42
Ulubiona zawodniczka: Jelena Jankovic Vika Azerenka
zgadzam sie z powyzszymi opiniami ze Aga zagrala swietny mecz, zabraklo koncetracji i chyba zimn ej glowy w najwazniejszych momentach. ogolnie nie przepadam za Aga jako za osoba ale coraz bardziej podoba mi sie jej tenis , gdyby jeszcze troche wiecej radosci czerpala z tenisa to juz wogole bylo by fajnie :)
ale takimi meczami Aga napewno plusuje w moim rankingu xD
Obrazek

Jelena Jankovic~~~:serce:~~~~Vika Azarenka

Skocz do góry
 Zobacz profil Offline 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 901 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 61  Następna strona
Strefa czasowa: UTC + 1
Forum tenisowe WTAtenis.pl